Vagóny a stavebnice...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Vagóny a stavebnice vagónov v mierke H0

77 Príspevky
7 Užívatelia
7 Likes
12 K Zobrazenia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

veľmi zaujímavé a pekné industriálne fotky

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Majo
 Majo
(@majo)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Musím sa s Vami podeliť o dnešné dve prekvapenia. Prvým bolo, že ma nečakane potešil svojou návštevou Majo aj s rodinou. Druhým prekvapením bol darček, ktorý mi priniesol. Nejde síce o stavebnicu od ES-Pečky, ale nechcel som vytvárať novú tému, tak to pridávam sem.
Majo, ďakujem za návštevu, som nesmierne rád, že som Vás všetkých spoznal osobne. Keď Ti mám pravdu povedať, chýba mi pravidelné stretávanie s kamarátmi modelármi. Ešte raz ďakujem. Dúfam, že sa Vám výlet do Banskej Štiavnice. Taktiež ďakujem za nádherný vagón.

Marek: Týždeň mi trvalo než som sem na fórum opäť zablúdil. No o to viac ma teší že sa ti nový vagón v zbierke páči. Výlet do BS sa nám vydaril a ,,PREPAD'' myslím tým návštevu u teba lebo keď chlapovi ktorému je manželka v práci nabehne do domu šesť ľudí tak to je PREPAD! Veľmi sa nám páčilo tvoje Ocinove N-ko a musím podotknúť že je Vás dosť čo viete super fotiť však DEDO IVOR MAREK... pozrieť si niečo ma živo je predsa len lepšie. Tož teším sa ma piatok na stretnutie postihnutých vlakmi vláčikmi...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Ďakujem Majo za pochvalu koľajiska ako aj za prepad. 🙂 Som rád, že som Vás všetkých spoznal osobne ešte pred stretnutím, bude to zoznamovanie trochu ľahšie pre mňa. U nás všetkých to už nie je iba postihnutie, ale doslova diagnóza... 🙂 Tešíme sa 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Musím sa s Vami podeliť o dnešné dve prekvapenia. Prvým bolo, že ma nečakane potešil svojou návštevou Majo aj s rodinou. Druhým prekvapením bol darček, ktorý mi priniesol. Nejde síce o stavebnicu od ES-Pečky, ale nechcel som vytvárať novú tému, tak to pridávam sem.
Majo, ďakujem za návštevu, som nesmierne rád, že som Vás všetkých spoznal osobne. Keď Ti mám pravdu povedať, chýba mi pravidelné stretávanie s kamarátmi modelármi. Ešte raz ďakujem. Dúfam, že sa Vám výlet do Banskej Štiavnice. Taktiež ďakujem za nádherný vagón.

Marek: Týždeň mi trvalo než som sem na fórum opäť zablúdil. No o to viac ma teší že sa ti nový vagón v zbierke páči. Výlet do BS sa nám vydaril a ,,PREPAD'' myslím tým návštevu u teba lebo keď chlapovi ktorému je manželka v práci nabehne do domu šesť ľudí tak to je PREPAD! Veľmi sa nám páčilo tvoje Ocinove N-ko a musím podotknúť že je Vás dosť čo viete super fotiť však DEDO IVOR MAREK... pozrieť si niečo ma živo je predsa len lepšie. Tož teším sa ma piatok na stretnutie postihnutých vlakmi vláčikmi...

MAJO, MAREK:
Zaujímavý vagón, určite to koľajisko oživí.... a ten nápad s oceliarňou na koľajisku si myslel Marek vážne ???

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Jasné že vážne. Ale hore na povale, nie na Ocinovom N-ku.. 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Jasné že vážne. Ale hore na povale, nie na Ocinovom N-ku.. 😉

........to som predpokladal..... na Kopaniciach by som si oceliarne veľmi predstaviť nevedel....
Tak držím palce a pozor na horúce železo .... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Jasné že vážne. Ale hore na povale, nie na Ocinovom N-ku.. 😉

........to som predpokladal..... na Kopaniciach by som si oceliarne veľmi predstaviť nevedel....
Tak držím palce a pozor na horúce železo .... 😉

Prečo si sa pýtal, či to myslím vážne?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Jasné že vážne. Ale hore na povale, nie na Ocinovom N-ku.. 😉

........to som predpokladal..... na Kopaniciach by som si oceliarne veľmi predstaviť nevedel....
Tak držím palce a pozor na horúce železo .... 😉

Prečo si sa pýtal, či to myslím vážne?

Lebo stavba oceliarní bude potrebovať asi viacej stavieb, ako napríklad také mraziarne, drevárska píla, či kameňolom....

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Lebo stavba oceliarní bude potrebovať asi viacej stavieb, ako napríklad také mraziarne, drevárska píla, či kameňolom....

To nie je až taký problém. A prečo práve mraziarne alebo pílu, či kameňolom? :huh:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Lebo stavba oceliarní bude potrebovať asi viacej stavieb, ako napríklad také mraziarne, drevárska píla, či kameňolom....

To nie je až taký problém. A prečo práve mraziarne alebo pílu, či kameňolom? :huh:

To boli len príklady, kedy si vystačíš takpovediac s jednou vlečkovou koľajou a jednou až troma budovami s nejakou tou technológiou....ale oceliarne, pod tým si predstavujem väčší priemyselný komplex s viacerými koľajami, budovami, technológiami, skládkou šrotu ( niečo ako v Podbrezovej ), to je vlastne také malé koľajisko, kde sa dá ale pekne simulovať posun..... 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Jáj, chápem už ako si to myslel. No to nevadí, mám to premyslené, ako by to šlo. Ale ešte nič nie je isté, lebo to je budúcnosť, tak pár rokov. Dovtedy ma to môže pustiť, teraz mám ošiaľ kvôli tomu vagónu.... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Určite stojí za pozretie
http://oznezavisli.webgarden.cz

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Majo
 Majo
(@majo)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Určite stojí za pozretie
http://oznezavisli.webgarden.cz

SUPER! Dobrý odkaz.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Komu sa nelení, tomu sa vagóni... 😀

Trošku naopak položený, lebo schne lepidlo, ale asi viete o aký vozeň ide... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: tak vidím, že modeluješ o 106. Pustil si sa do vojenského vlaku, čo je vidieť podľa typických plošiňákov. Niekedy by sa ti ani nesnívalo, že budeš mať kompletný vojenský transport. Dúfam že v čele bude Sergej. Ale to už samozrejme záleží do teba. Kľudne to môže ťahať aj nejaká para, ja sa nenahnevám. 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Marek: tak vidím, že modeluješ o 106. Pustil si sa do vojenského vlaku, čo je vidieť podľa typických plošiňákov. Niekedy by sa ti ani nesnívalo, že budeš mať kompletný vojenský transport. Dúfam že v čele bude Sergej. Ale to už samozrejme záleží do teba. Kľudne to môže ťahať aj nejaká para, ja sa nenahnevám. 😉

Ďakujem. No asi Sergej, ten sa tam hodí... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Tie malé tanky Praga, tie prieskumnícke, zdajú sa oproti T34 hrozne malé, ako z inej mierky. Ale oni neboli vyššie ako človek, sú v H0, len to vyzerá trochu ako iná mierka... 😀

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Tie malé tanky Praga, tie prieskumnícke, zdajú sa oproti T34 hrozne malé, ako z inej mierky. Ale oni neboli vyššie ako človek, sú v H0, len to vyzerá trochu ako iná mierka... 😀

Mierka by mala sedieť, oni boli naozaj malinké. Aj sa teším na výsledok ako sa ti podaria a ako budú na vagóne Pa ČSD vyzerať. Myslím, že SDV vie čo robí, čo sa týka modelových veľkostí. SDV s týmito modelmi novšej produkcie urobil ohromný posun vpred. Potvrdili mi to viacerí modelári, ktorí poznali modely SDV z niekdajšej produkcie. To mi potvrdil aj pán Hronec a to som presvedčený, že on vie o čom hovorí.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Áno, fakt sa zlepšili, síce som od nich veľa nepostavil, ale určite sú tieto nové lepšie ako napríklad Karosa, ktorú som staval dávnejšie...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: ... na vagóne sa budú dobre vynímať. Podarili sa ti.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Marek: ... na vagóne sa budú dobre vynímať. Podarili sa ti.

Ďakujem Samba.
Mimochodom, táto súprava bude určite ťahaná Sergejom... B) (sorry za kvalitu fotky, foťák nejako štrajkuje)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Ahojte, tak som sa pustil do stavby svojho prvého vagónu. Mal som v šuplíku stavebnicu vozňa Be č. 28013 od Es-Pečky a nič iné sa mi robiť nescelo. Takže Marek chcel si vedieť...

Stavebnica má nekvalitný návod, podľa ktorého som nevedel ako niektoré diely na podvozok nalepiť. Diely podvozku bolo treba veľmi veľa čistiť, orezávať a brúsiť. Podvozkové diely s maskami sú o cca 1,5mm kratšie ako podlaha a samozrejme som to nalepil zle, takže mám teraz kolečka kúštičok vyosené. Veľmi zle sú riešené brzdy a veľmi zle sa hľadá to správne umiestnenie na nalepenie. Vrch je potom už OK, iba malá nepresnosť na streche, ale to hádam vytmelím. Ozaj strecha aj boky sú z dvoch častí, ako keby to nemohol byť jeden kus, uff.

Ale vyhral som sa trošičku, uvidíme aké to bude po nástreku farieb a nalepení obtisků, ako však spravím oranžové rámy okien to fakt netuším?

240201 005 be pečky
240201 004 be pečky
240201 003 be pečky

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

@dedo tak to by som naozaj nečakal. ES Pečky by človek očakával, že to bude lepšie, je to dosť známy výrobca. Ale Ty si určite poradíš a verím tomu, že výsledok bude skvelý. Držím palce

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Zbyněk reacted
OdpovedaťCitácia
Ronoath
(@ronoath)
Eminentný člen Registered
Pripojený: pred 3 roky
Príspevky: 14
 

Já řeším okénka takto: na kopírce - scaneru dám jakoby kopírovat celá okna na samolepící A4 papír. Pohodlně odstřihnu jen vnitřek okna bez rámu z papíru, jen s malým kouskem navíc, který při nalepení do okna zahnu dovnitř. Pak stříkám sprejem a co nejdříve z plochy okna samolepky sundám.

 

otestováno u přestřiků Eurofim Roco na ČD Bmz

image

 


   
Zbyněk and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

@ronoath ahoj a dakujem za radu, možno to tak skúsim keď sa k tomu dostanem

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Stránka 3 / 4

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá