T698.0 alebo "Jedno...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

T698.0 alebo "Jednostanovišťový Pomaranč" z odliatku v mierke H0

67 Príspevky
7 Užívatelia
0 Likes
11.9 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

Super Samba, teším sa. Ďakujem. V priebehu najbližších dní by som Ti chcel poslať peniaze, plus by som chcel aj niečo z toho odloženého, alebo to máš stále zabarikadovane? Nevadi, tak ale toto určite chcem co najskôr, poštovné a balné je 3,50 ako na stránke predpokladám. Ďakujem krásne 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Marek: zatiaľ nič neposielaj, lebo my budeme posielať balíky až po 1.12.2016, do vtedy máme dovolenku, veď vieš prečo.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

Marek: zatiaľ nič neposielaj, lebo my budeme posielať balíky až po 1.12.2016, do vtedy máme dovolenku, veď vieš prečo.

Jasné, ako povieš. To my vyhovuje, nakoľko potom si budem môcť dovoliť trochu viac objednať. Ešte raz ďakujem, tie popisy sú super. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

Páni, po dlhom bádaní som pravdepodobne zistil chybu. Ďakujem za Vaše rady, ktoré sa musím priznať, že som všetky odignoroval, nakoľko všetko čo ste písali som už absolvoval predtým. Aj som tam písal, že nikde žiadny skrat, nič mi neopiera ani nič podobné. Zistil som, že na analogovom ovládači lokomotíva aj s osvetlením funguje správne. Úplne bez zaváhania a bez problémov, svieti ako má. Na pulznom ovládači lokomotíva bez osvetlenia funguje bezchybne, osvetlenie bez lokomotívy funguje bezchybne, lokomotíva+osvetlenie=svieti všetko. Moje pulzné ovládanie funguje na princípe PWM, teda modulácia šírky pulzu. Teda počet pulzov sa nemení, iba ich šírka. Jediná vec, čo ma napadá je tá, že pulzné ovládanie v kombinácii s elektromoterčekom musia robiť nejakú anomáliu. Možno napíšem somarinu, ale keď sa striedajú pulzy 0 a 1, tak 1 poháňa motor vpred a 0 nie. Vtedy sa motor točí zotrvačnosťou a funguje ako dynamo. Teda myslím si, že vyrába protinapätie a tým pádom svietia všetky 4 led a nie len tie, čo majú. Nič iné logické ma nenapadá. Už len vymyslieť, ako tento jav odstrániť, ak to je samozrejme príčina... :huh:

Marek, celý problém je v tom , že iskrí v motore - skúšal si ho odrušiť paralelným kondenzátorom ? cca 100k

Modelár TT


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

Ďakujem za radu Marian, ale kamarát už našiel problém. Bol v mostíku L293D, dáva pulzy aj do plus kontaktu a aj do gnd. Po výmene za dva tranzistory to je OK. 😉 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

Tak páni modelári, môj T698.0 má vďaka Sambovi popisky. Dal som iba tie základné, nakoľko tie tenké nápisy majú byť na spodnej hrane, tento model to ale nedovoľuje, nakoľko spodná hrana je na tomto odliatku príliž tenká. Tak hádam sa na mňa kvôli tomu nenahneváte... Takže som pokročil s týmto nízko-rozpočtovým modelom, ktorého zaobstarávacia cena nedosiahla ani 20€. Už len patinu a hotovo...
B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
 

nie nehnevám sa 😉 a gratulujem k ďalšiemu modelu do zbierky 🙂

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Super ,velmi sa ti podaril a keď si predstavím,že za aké smiešne peniaze si postavil taký parádny model tak len kukám ako puk :ohmy: :cheer:

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

Super ,velmi sa ti podaril a keď si predstavím,že za aké smiešne peniaze si postavil taký parádny model tak len kukám ako puk :ohmy: :cheer:

Ďakujem. No nie je až tak parádny, v podstate išlo o odliatok, ktorý Samba nemohol predať, lebo bol v zlom stave, tak som chcel skúsiť, či sa dá zachrániť. Ani pojazd nie je nič extra - startset Mehano, nesedí rozteč náprav, ani čelá podvozkov - to mi ale nevadí. Hlavne som chcel ukázať začínajúcim modelárom, že aj za málo peňazí sa dá niečo postaviť, aj keď len takýto veľmi zjednodušený model. Ale jazdí, svieti a podobá sa aspoň trochu na originál, tak som spokojný B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Toto je pekný príklad,že aj za málo peňazí môžeš mať pekný model ktorí ti robí radosť práve pre to,že vlastnoručne postavený 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Marek:tie popisy tomu modelu pomohli. Ja si osobne myslím, že aj keď ten model nie je určený na výstavu, ako prevádzkový model na koľajisku bude postačovať. Ale masky budeme vedieť možno riešiť. Uvidím, čo na to pán Číž. Tak isto aj masky podvozkov na Čmeliaka pre teba rzvlaky sa budem snažiť riešiť. Tak len držte palce.


   
OdpovedaťCitácia
Peter
(@peter)
Vieryhodný člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 31
 

Dnes ma poctili návštevou Robert Gyorgy so svojím otcom Jozefom. Čosi málo priniesli aj na ukážku, tak s ich súhlasom zverejňujem.... T658 001 a T334 0776 v mierke 1:87.
Do finálnej podoby modelom chýba zasklenie a pár detailov.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

Krásne modely, Robo a jeho otec sú majstri :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Radosť pozerať na tie pekné modely. Súhlasím s Marekom, že Robo aj s otcom sú majstri a ešte dodávam, že sú machri. 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

A to ešte stavali T658.0 - ten krajší náter. Paráda 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

A to ešte stavali T658.0 - ten krajší náter. Paráda 🙂

Myslím si Marek, že farebné prevedenie Tvojho "Pomaranča" je tiež veľmi zaujímavé a keby taký model niekedy vyrobil nejaký výrobca v TT-čku, určite by som si ho kúpil. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

A to ešte stavali T658.0 - ten krajší náter. Paráda 🙂

Myslím si Marek, že farebné prevedenie Tvojho "Pomaranča" je tiež veľmi zaujímavé a keby taký model niekedy vyrobil nejaký výrobca v TT-čku, určite by som si ho kúpil. 😉

Ďakujem Ivor 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 3 / 3

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá