Stavebnice od pána ...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Stavebnice od pána ing. Štěpničku

145 Príspevky
8 Užívatelia
1 Likes
22.7 K Zobrazenia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2854
Topic starter  

SDV ? Keď ani pán Hronec od nich nevedel pekne postaviť model, tak to je už o čom ??!! A on dokáže naozaj pekne dotvoriť aj spotvorenú stavebnicu, ale SDV po jednej skúsenosti už nechcel. Vychádzam s tohoto poznatku.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5034
 

SDV ? Keď ani pán Hronec od nich nevedel pekne postaviť model, tak to je už o čom ??!! A on dokáže naozaj pekne dotvoriť aj spotvorenú stavebnicu, ale SDV po jednej skúsenosti už nechcel. Vychádzam s tohoto poznatku.

To ozaj? To som prekvapený, pritom od nich má veľa modelárov niečo postavené. Myslím, že aj Ty Samba, ak sa nemýlim... :O

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2854
Topic starter  

Marek: od SDV nemám nič postavené. Videl som ich prevedenia stavebníc, tak som to radšej nechal tak.
Inak tých výrobcov stavebníc našich automobilov v H0 je naozaj ešte aj viac (napríklad I.CAR CZ) ale tie ceny, tie ceny !!! 🙁
Len tak námatkovo:
TATRA 148 autojeřáb - 690,-Kč (25,80€)
LIAZ MTSP 24 sklápěč - 500,-Kč (18,70€)


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5034
 

Marek: od SDV nemám nič postavené. Videl som ich prevedenia stavebníc, tak som to radšej nechal tak.
Inak tých výrobcov stavebníc našich automobilov v H0 je naozaj ešte aj viac (napríklad I.CAR CZ) ale tie ceny, tie ceny !!! 🙁
Len tak námatkovo:
TATRA 148 autojeřáb - 690,-Kč (25,80€)
LIAZ MTSP 24 sklápěč - 500,-Kč (18,70€)

:ohmy: - k cenám...
A nemáš náhodou privesak k M152 od SDV? Tak sa asi naozaj mýlim 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Marek: od SDV nemám nič postavené. Videl som ich prevedenia stavebníc, tak som to radšej nechal tak.
Inak tých výrobcov stavebníc našich automobilov v H0 je naozaj ešte aj viac (napríklad I.CAR CZ) ale tie ceny, tie ceny !!! 🙁
Len tak námatkovo:
TATRA 148 autojeřáb - 690,-Kč (25,80€)
LIAZ MTSP 24 sklápěč - 500,-Kč (18,70€)

MAREK. SAMBA má pravdu. Ceny sú naozaj vyššie, ale na druhej strane je to H0 a teda aj viacej detailov ako v TT-čku...
http://icar-cz.eu/strana-page-seite-2.html

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5034
 

Ďakujem páni za informácie, vidím to tak, že bude na rade samovýroba, alebo vymyslieť vlastnú technológiu na výrobu stavebníc 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2854
Topic starter  

Ďakujem páni za informácie, vidím to tak, že bude na rade samovýroba, alebo vymyslieť vlastnú technológiu na výrobu stavebníc 😉

Ak vymyslíš vlastnú technológiu na výrobu stavebníc automobilov (a nie len automobilov) v H0 (tie technológie sú už na svete, ale opäť tie ceny, tie ceny) tak by sme boli obidvaja vysmiaty 🙂 a 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2854
Topic starter  

Marek prívešák k M 152 mám od LPH a nie len tie vagóniky. LPH keby robilo v H0, tak som opäť vysmiaty a s autoškolou sa vôbec nemusím trápiť.
Podobné stavebnice ako LPH robí pre Vás H0-pozitív BRAMOS - ln tie ceny, len tie ceny. Niečo od Bramos mám aj ja v e-shope a niečo máš už aj ty doma postavené. Sú super, ale aj tie ceny. No proste H0 !!!


   
OdpovedaťCitácia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

Ak vymyslíš vlastnú technológiu na výrobu stavebníc automobilov (a nie len automobilov) v H0 (tie technológie sú už na svete, ale opäť tie ceny, tie ceny) tak by sme boli obidvaja vysmiaty

A čo tak 3D tlačiareň ? Niekde som čítal článok, že jeden modelár si dal dal vyrobiť " přívěs A3S skříňový ".
nakreslil čo potrebuje a dal si to v zahraničí vyrobiť na 3D tlačiarni.
Nešlo by tu aj u nás ? Veď Marek experimentoval už aj s laserom.

Modelár TT


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5034
 

Ak vymyslíš vlastnú technológiu na výrobu stavebníc automobilov (a nie len automobilov) v H0 (tie technológie sú už na svete, ale opäť tie ceny, tie ceny) tak by sme boli obidvaja vysmiaty

A čo tak 3D tlačiareň ? Niekde som čítal článok, že jeden modelár si dal dal vyrobiť " přívěs A3S skříňový ".
nakreslil čo potrebuje a dal si to v zahraničí vyrobiť na 3D tlačiarni.
Nešlo by tu aj u nás ? Veď Marek experimentoval už aj s laserom.

3D tlačiareň som už testoval, dokonca aj 3D skener a následne vytlačenie, ale nebolo to ono. Ale keď píšeš, tak 3D tlačou by to mohlo ísť, aspoň teda urobiť master a zaliať... 🙂 Poskúšam. Ale nebudem 3D skenovať, nechcem "kradnúť" prácu iného... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

tu je link na článok http://www.railnet.sk/view.php?cisloclanku=2011120005

Modelár TT


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5034
 

tu je link na článok http://www.railnet.sk/view.php?cisloclanku=2011120005

Ďakujem Marian. Takéto som už skúšal podobné, ale poviem Ti, odliatky sú lepšie. Možno keby sme mali inú trysku na tlačiarni, máme len 0,2mm, chcelo by to asi tenšiu. A dosť dlho to trvá. Na master by to bolo, prebrúsiť a zaliať na formu na odliatky, nad tým som už uvažoval... Možno raz, keď niečo nakreslím. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

možno ste to videli,možno nie...stavba modelu arpád (motorák) taktiež z 3D tlače..článok bol uverejnený na railnet..Mal som možnosť tento model vidieť a držať v rukách a musím povedať,že 3D tlač sa zatial na odliatky nechytá..to jednotlivé vrstvenie je dosť vidieť,a každý model by trebalo veľmi tmeliť..Ono keby to bolo tak super ako to vyzerá tak by to už výrobcovia robili touto metódou..Bohužial metóda vstrekovania do foriem a aj odlievanie je oproti tlači stále lepšia..možno nie až tak v presnosti,resp detailoch ale v povrchu je 100% lepšia..navyše plc a abs materiály čo sa dávajú na 3D tlač sú náchylné na teplo,ale taký epoxid..vydrží takmer hoci jakú teplotu..

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5034
 

možno ste to videli,možno nie...stavba modelu arpád (motorák) taktiež z 3D tlače..článok bol uverejnený na railnet..Mal som možnosť tento model vidieť a držať v rukách a musím povedať,že 3D tlač sa zatial na odliatky nechytá..to jednotlivé vrstvenie je dosť vidieť,a každý model by trebalo veľmi tmeliť..Ono keby to bolo tak super ako to vyzerá tak by to už výrobcovia robili touto metódou..Bohužial metóda vstrekovania do foriem a aj odlievanie je oproti tlači stále lepšia..možno nie až tak v presnosti,resp detailoch ale v povrchu je 100% lepšia..navyše plc a abs materiály čo sa dávajú na 3D tlač sú náchylné na teplo,ale taký epoxid..vydrží takmer hoci jakú teplotu..

S tým povrchom s Tebou plne súhlasím. Presne o tom som hovoril. Všetko je to v triskách. Keby boli pod 0,1mm tak by to bol ideál.
A čo sa týka tej teploty, neodporúčam nechať odliatok na radiatore celý deň, keď sa naplno kúry. Epoxid sa teplotou vie zdeformovať, viem o čom hovorím. Videl som viac takých odliatkov a dokonca aj môj odliatok T698.0 je mierne zdeformovaný práve teplotou. Ale určite si to čítal v článku... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

je pravda,že teplo na to pôsobí,ale napríklad pri takom požiari dekóderu sa mu nič nestane ale taká plastová kasnička sa roztopí..3D tlač sa zatial v tomto neoplatí..na ten master pre formu by to bolo super,ale to je asi tak všetko

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Ak vymyslíš vlastnú technológiu na výrobu stavebníc automobilov (a nie len automobilov) v H0 (tie technológie sú už na svete, ale opäť tie ceny, tie ceny) tak by sme boli obidvaja vysmiaty

A čo tak 3D tlačiareň ? Niekde som čítal článok, že jeden modelár si dal dal vyrobiť " přívěs A3S skříňový ".
nakreslil čo potrebuje a dal si to v zahraničí vyrobiť na 3D tlačiarni.
Nešlo by tu aj u nás ? Veď Marek experimentoval už aj s laserom.[/quote

Pokiaľ si pamätám 3D tlačiareň som videl v akcii, a môžem povedať, že 3D tlačiareň nedokáže vyrobiť ostré hrany......takže tadiaľ cesta nevedie. ( A cenove by to tiež nebol "lacný špás"... ) 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5034
 

Ivor, by si neveril, k čomu všetkému mám prístup. 3D skener, 3D tlačiareň, cnc fréza, laser, popisovac tričiek, plote..... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Ivor, by si neveril, k čomu všetkému mám prístup. 3D skener, 3D tlačiareň, cnc fréza, laser, popisovac tričiek, plote..... 😉

No super.... 🙂 🙂 🙂
MMM
Marekove Modelárske Mechanizmy ... 🙂 🙂 🙂
To ja som skromný. Mne by stačil ten laser .....

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5034
 

Ivor, by si neveril, k čomu všetkému mám prístup. 3D skener, 3D tlačiareň, cnc fréza, laser, popisovac tričiek, plote..... 😉

No super.... 🙂 🙂 🙂
MMM
Marekove Modelárske Mechanizmy ... 🙂 🙂 🙂
To ja som skromný. Mne by stačil ten laser .....

😀 to je dobré, asi si zmením logo 😀

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5034
 

Samba: vedel by si zohnať niečo takéto?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Samba: vedel by si zohnať niečo takéto?

Tak tomu hovorím:
NEMLUVTE ZA JÍZDY S ŘIDIČEM !

RTO-čkom som sa vo svojom detstve vozieval,ale toto musel byť úplne iný zážitok..... 🙂 🙂 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2854
Topic starter  

Marek: toto mám už doma rozpracované, lepšie povedané mám tento ťahač a jeden autobus RTO, myslím, že s toho toto dosiahnem. Ale v H0 to asi nedosiahneme, lebo samotná ŠKODA 706 by bola dostupná a to od firmy PERMOT, ale RTO je pre nás obyčajných smrteľníkov v nedohľadne. Takže takýto typ autobusy by sa hodil do témy, ktorú som pred časom založil http://marek-vlaky.eu/index.php/forum/stavba-modelov-z-odliatkov/62-netradicne-autobusy-v-modelovej-velkosti-tt-1-120 Rád by som v tejto téme pokračoval, ale na to si musím ja a aj vy ostatní ešte chvíľu počkať.


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Som sa dnes do obeda zabával s tatrou 815 s3 od Štepničku.mal som ku nej kúpenú aj priehladnú kabínu s interiérom.Pozeral som chvíľu na to a povedal som si,že skúsim ju spraviť tak,že bude mať otvorené dvere.Po asi pol hodinke opatrného rezania žiletkovou pílkou sa mi podarilo odstrániť dvere.Potom som poupravil leptanú časť kabíny,tak aby na dverách bol rám okien.Doplnil som rovno aj spätné zrkadlá a volant..Čo na to hovoríte?
p.s. Strecha je len provizórne položená

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2854
Topic starter  

rzvlaky: čo na to povedať. Paráda. Hoci je to zaužívaný (ale chcem poznamenať nie bežný) spôsob stavania týchto stavebníc v podaní Jirku z Moje TT (znovu jeden velikán v modelovaní, ale neskutočne skromný, ochotný sa vždy porozprávať) "dvorný testovač a skladač" pánov Štěpničkových.
Zatiaľ ideš na to veľmi dobre, tak len tak ďalej.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5034
 

Ako pokračuje tatra?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 2 / 6

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá