Stavebnice od pána ...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Stavebnice od pána ing. Štěpničku

145 Príspevky
8 Užívatelia
1 Likes
22.4 K Zobrazenia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

SAMBA:
Vďaka za peknú prezentáciu modelov.
Veľmi pekné modely, ktoré potešia väčšinu modelárov v zlatej mierke TT ktorí stvárňujú na svojom modelovom koľajisku práve IV. epochu "plus/mínus", z ktorej je najviac modelov lokomotív v správe ČSD rozšírených medzi modelármi ( Bardotka, Okuliarnik, Čmeliak, Sergej, Pomaranč, Rosnička, Hektor, Kocúr, Bobina, atď, atď...... )

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
Topic starter  

Páni modelári, prinášam ďalšiu horúcu novinku od pánov Štěpničkových. Tentokrát je to stavebnica kultového nákladiaku z dôb totalitných, ktorú prežívajú až dodnes. V modelovej veľkosti TT je pre Vás pripravená stavebnica ŠKODA 706 MTSP 24 - trojstranný sklápač 4x4 v prevedení s čírou kabínkou, alebo s detailnou kabínkou. Cena tejto stavebnice v mojom e-shope NF Modely bude 14,20€. Naskladnenie koncom apríla.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Krásne modely. Treba ich skúsiť prehovoriť aj na mierku H0 😉 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

SAMBA:
Nádherné modely, skvele doplňujúce IV.epochu.....
Ako inšpirácia veľmi motivujúce fotky.....
Môžeš si zaevidovať moju "predobjednávku"...

MAREK:
V modelovej mierke TT bude vždy väčší výber stavebníc ako v modelovej mierke H0. To je dané ale objektívnym faktom, že v H0 je k dispozícii nepomerne väčšie množstvo hotových modelov od rôznych výrobcov.

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

To mi je jasné, ale ja chcem radšej stavať, ako iba kupovať... 🙁

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
Topic starter  

Aby som to so sortimentom stavebníc vo veľkosti H0 objasnil. Na trhu je viac výrobcov stavebníc automobilov (osobných, nákladných) ako vo veľkosti TT. V H0 stavebnice vyrábajú I-CAR, JMPK, SDV, HAULER, Šikulove - ex IGRA, KIBRI, MM BRNO, HERPA, atď... Ich cena je však niekde inde ako u pánov Štěpničkových. Ja som presvedčený, že výrobcovia do ceny svojich stavebníc prenášajú aj fakt, že modelárov vo veľkosti H0 (1:87) je viac ako TT-čkárov, a to nemám na mysli len železničných modelárov. Veľa automobilových modelárov sa tejto veľkosti venuje. Možno viac ako železniční modelárí, tieto firmy oslovujú a ich stavebnice nakupujú automobiloví modelári a tento fakt tiež prispieva k cenotvorbe týchto výrobcov, čo som spomínal. Marek, ale je možné, že v blízkej dobe na Slovensko začnem s dovozom niektorých s týchto výrobcov a budú aj modely vo veľkosti H0. Hoci po skúsenostiach s predajom stavebníc SDV som viacmenej skeptický a možno moje investovanie finančných prostriedkov do stavebníc H0 bude stratou. Ale ak to neurobím, tak nezistím, či je o tieto stavebnice na Slovensku záujem.


   
OdpovedaťCitácia
(@rendo)
Aktívny člen Registered
Pripojený: pred 7 rokov
Príspevky: 5
 

Este som tu nic nedaval,tak prikladam par modelov od p.Stepnicky.


   
OdpovedaťCitácia
(@rendo)
Aktívny člen Registered
Pripojený: pred 7 rokov
Príspevky: 5
 

pokracovanie..+ LKT81 , DH-113 od p.Marboe


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Toto sú nádherné modely, škoda, že nerobí aj H0. Tvoje vyhotovenie? Fakt parádička 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@rendo)
Aktívny člen Registered
Pripojený: pred 7 rokov
Príspevky: 5
 

Ano moja robota(som rad ze aspom trochu sa pacia)snazil som sa ako som vedel priblizit k realite...V H0 je vedsi vyber,ale v TT je tiez coraz lepsii.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

pokracovanie..+ LKT81 , DH-113 od p.Marboe

rendo:
Nádherná detailná prácička, takéto modely každému modelovému koľajisku v mierke TT dodajú pridanú hodnotu a potešia oko pozorovateľa....

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
Topic starter  

Tak ťa tu vítam Rendo, na našom malom, ale milom fóre. Som rád, že si sa rozhodol na tomto fóre prispievať. Keď vidím, tvoje zhotovené stavebnice, tak som presvedčený, že budeš pre nás oživením. Za seba môžem kľudne napísať, že modely v tvojom poňatí sú krásne modelové a dotvorenie patinou je priam profesionálne. Poznám práce viacerých modelárov, ktorí stavebnice od pánov Štěpničkových a pána Marboeho stavajú a tvoje modely v ničom za nimi nezaostávajú. Hlavne stavebnice od Aleša Marboeho dávajú modelárom poriadne zabrať, ale jeho "lakatoš" a rýpadlo sa ti pekne podarilo. Tak ako napísal Ivor, každý modelár tejto strednej modelovej veľkosti by bol hrdým majiteľom takýchto modelov. Verím, že aj ty si na ne hrdý. PARÁDA !!!


   
OdpovedaťCitácia
(@rendo)
Aktívny člen Registered
Pripojený: pred 7 rokov
Príspevky: 5
 

Ivor a Samba dakujem...Ivor viac menej auta videl na FB.Ale vzdy potesia od neho slova.Lebo si ho vazim ako modelara(skveleho),ale hlavne ako cloveka.Samba co si pisal o modeloch 100% suhlasim.Hlavne stavebnice od.p Marboa su take tazke na opracovanie hlavne(oddelovanie detailov to je smrt).Ale modely take inde nezozenies,ako od neho.Kombajn co ma v ponuke,si neviem ani prestavit robit.DH-113 co som robil,miesto nej by som za ten cas urobil dalsie 3ks Liazov.Inak viac menej vsetky mam od teba stavebnice.Co som rad,ze sa daju zohnat u teba.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
Topic starter  

Rendo: snažím sa a vždy sa budem snažiť robiť všetko čo je v našich silách s manželkou, aby naši modelári mali všetko čo k modelovaniu potrebujú. Aj keď nie sme schopní vždy všetko zabezpečiť. Ale teší ma keď viem, že náš e-shop ešte stále má význam. MODELOVANIU ZDAR !!!


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
Topic starter  

Páni modelári, aj v tomto jesennom čase Vám chcem priniesť zopár noviniek od pánov Štěpničkových. Je to neuveriteľné, ale ich studnica je asi nevyčerpateľná. Netreba ani pripomínať, že stavebnice modelov sú v modelovej veľkosti TT (1:120)
ŠKODA 706 RTH PLF 3000 TOTAL, jedná sa o stavebnicu práškovacieho, hasičského auta vhodného do III. až IV. epochy ČSD. Stavebnica už klasicky obsahuje diely PUR, lepty a obtisky. Cena tejto stavebnice v našom e-shope NF Modely je 15,20€.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
Topic starter  

Ďalšou stavebnicou z produkcie pánov Štěpničkových je ŠKODA 706 RTTN - ťahač návesov. Tak isto vo veľkosti TT (1:120). Cena stavebnice v našom e-shope NF Modely je 11,20€.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
Topic starter  

No a do tretice všetko dobé, tak Vám prinášam ešte jednu horúcu novinku od pánov Štěpničkových. Jedná sa o ťahač nívesov VOLVO F89 6x2. Stavebnica opäť vo veľkosti TT (1:120) a klasika diely PUR, lepty a obtisky. Cena tejto stavebnice v e-shope NF Modely je 12,90€.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
Topic starter  

Dlhoočakávaný model sa konečne dostáva na pulty predajcov. Nie je tomu inak ani v mojom e-shope. Novinka od pánov Štěpničkových je tentokrát kultový model prepravník cementu TATRA 138 VLH-119 a samozrejme k tejto tatre aj vlek na prepravu cementu VLH A-10-119, čím vznikne krásna súprava, ktorá by nemala chýbať ani na jednom koľajisku, kde sa používajú a prevádzkujú aj vagóny na cement rady Raj. Netreba azda pripomínať, že sa jedná o modely veľkosti TT (1:120) Cena týchto stavebníc v mojom e-shope je TATRA - 12€ a vlek - 9,50€.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
Topic starter  

Horúca novinka od pánov Štěpničkových. Opäť pre vyznávačov strednej veľkosti a to modelovej veľkosti TT. Jedná sa o Chladiarenský náves "Orlíčan" N13CH. Dokonca ich pripravili v prevedení (popisoch) pre nás Slovákov veľmi zaujímavých ako "ČSAD Bratislava" a "Bratislavské Mraziarne a.s.". Samozrejme tento náves bol najpoužívanejším návesom v krajinách RVHP, to znamená, že ich pripravilo aj v popisoch iných prepravcov. Ďalším zaujímavým popisom je "Pražské Mrazírny národní podnik" s logom ľadového medveďa. Stavebnica obsahuje odliate diely s leptanými doplnkami a samozrejmosťou je popis. Ja prinášam všetky prevedenia, ktoré Štěpničkovci prinášajú. Cena je okolo 13€. V súprave s ťahačom LIAZ je to parádne súprava na naše koľajiská situované do IV.-V. epochy. 

147e N13CH 2
147e N13CH 1
147g N13CH 3
148a N12CH 2
148a N12CH 1
147 N13CH 1
148d N12CH 2
147a N13CH 3
147b N13CH 2
147c N13CH 1
148b N12CH 1
148c N12CH 3
147f N13CH 2
147h N13CH 2
148i N12CH 2
148j N12CH 2

   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

@samba nádherné modely. Škoda, že nerobia aj v "mojej" mierke. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 6 / 6

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá