Stavba modelov zo s...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Stavba modelov zo stavebníc

83 Príspevky
8 Užívatelia
36 Likes
3,229 Zobrazenia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marian: krásna súprava. Veľmi dobre sa na ňu pozerá. Všetky sú od SDV? Alebo od Detailu?


   
OdpovedaťCitácia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
Topic starter  

Marian: krásna súprava. Veľmi dobre sa na ňu pozerá. Všetky sú od SDV? Alebo od Detailu?

Všetky sú od SDV - posledné dva sú stavebnice s pod stromčeka .

Modelár TT


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Z mojich nedokončených projektov, ktoré skupujem pri návštevách búrz vyberám ďalšie vagóniky. Tentokrát sa jedná o poštové vagóny rady Fa v správe ČSD. Odliatky sú od pána Molatu a práve tieto sú zo zbierky jedného nemenovaného modelára, ktorý sa rozhodol prejsť na modelovú veľkosť H0 (sám neviem prečo tak urobil ??!!) a odliatky už boli obrúsené, nastriekané a popísané. Boli to vlastne hotové skrine dvoch poštových vagónov. Jedna skriňa je v svetlomodrom nátere a druhá v tmavomodrom nátere. Mne ostáva už "len" zasklenie, rámy pojazdu, podvozky, schodíky, madlá a iné drobnosti. Takže "brnkačka" !!! Ale obrázky napovedia viac.
V tomto stave som skrinky od končiaceho modelára v zlatej veľkosti TT odkúpil.

Detailný záber na popisy.

Druhá skriňa už po mojom zasklení (len tak medzi nami kamarátmi ani jedno okno nesedelo a žiadalo si individuálne vybrusovanie), ešte že ich nie je tak veľa.

... a ešte detailný pohľad na popisy druhého vagónu, samozrejme iné číslo.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Skvelý úlovok Samba, teším sa s Tebou. Viac sa mi páči tá svetlejšia skriňa, obe sú ale skvelé. Verím, že Ti vzniknú krásne modely. Mimochodom, popisy na nich sú výborne urobené, nemajú chybu :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Ďakujem Marek za pochvalu, ale ešte raz pripomínam a zdôrazňujem, že sa nejedná o moju prácu na skriniach, zatiaľ len zasklenie je moja práca. No teraz po úprave rámov BTTB a po použití podvozkov z rýchlikových vagónov rady Y, vagónik je už na vlastnom pojazde. Dvojkolia samozrejme sústružené kovové. Ale obrázky opäť napovedia viacej.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Krásny model Samba. Jedna vec mi ale trochu vadí na týchto TT modeloch, nie som ale rátač nitov. Nie je to veľká chyba alebo chyba funkčná, ale trochu mi na nich vadia nárazníky, ktoré nie sú súčasťou skrine ale pojazdu. Niečo ako mali Bobiny v TT - tam sa nárazníky hýbali s pojazdom napríklad do zákrut. Ale ako hovorím, nie je to chyba, len trochu netradičné 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Krásny model Samba. Jedna vec mi ale trochu vadí na týchto TT modeloch, nie som ale rátač nitov. Nie je to veľká chyba alebo chyba funkčná, ale trochu mi na nich vadia nárazníky, ktoré nie sú súčasťou skrine ale pojazdu. Niečo ako mali Bobiny v TT - tam sa nárazníky hýbali s pojazdom napríklad do zákrut. Ale ako hovorím, nie je to chyba, len trochu netradičné 🙂

... rád vysvetlím. jedná sa o pojazd z modelu BTTB a tie mali takto riešené podvozky spolu s nárazníkmi. Nebol by problém odrezať čelníky s nárazníkmi a prilepiť ich na skriňu a podvozky následne opatriť pružnými spriahadlami (ktoré tak isto v zásobách mám), ale ja som vyznávačom BTTB modelov, tak nič na pojazdoch nebudem meniť, lebo takto sú to prakticky moje obľúbené modely.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Samozrejme Samba, plne chápem, ako píšem nie je to chyba. Vozne sú krásne, ten, čo ich staval sa riadne vyhral. Teším sa s Tebou z krásneho prírastku do zbierky. Mne len tak trochu nejde do hlavy, prečo to takto BTTB riešilo. Technicky jednoduchšie? Neber to v zlom prosím, naozaj nič proti 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Samozrejme Samba, plne chápem, ako píšem nie je to chyba. Vozne sú krásne, ten, čo ich staval sa riadne vyhral. Teším sa s Tebou z krásneho prírastku do zbierky. Mne len tak trochu nejde do hlavy, prečo to takto BTTB riešilo. Technicky jednoduchšie? Neber to v zlom prosím, naozaj nič proti 🙂

SAMBA:
Pekná práca. Vagóniky Ti pekne doplnia Tvoj skutočne rozsiahly vozňový park tzv. Sambovej dráhy....

MAREK:
BTTB to s tými nárazníkmi u "ypsilonov" riešilo preto takýmto spôsobom, lebo v tých časoch modelári používali takmer výhradne nemodelové oblúky ( H0-kári ich používajú až na ojedinelé výnimky dodnes ) a pri absencii kinematiky, ktorá v tých časoch nebola, by vagóny z fyzikálneho hľadiska oblúkom neprešli. Preto boli nárazníky umiestnené priamo na podvozkoch, koré sa v oblúku de-facto natáčali v smere koľajnice..

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Aha, tak to ma nenapadlo.... Ďakujem za vysvetlenie 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Tak a obidva poštové vagóny rady Fa sú už na svete a sú kompletne dokončené. Ani neviem ktorý si mám nechať a ktorý predať. Tak si radšej nechám obidva a budem sa s nich tešiť, lebo som ich vyrobil takmer sám. Ešte pripomínam, že som musel trochu korigovať okienka, lebo som ich nemal presne rozmiestnené. Teraz je to správne. Dováženie na 70g a jazdné vlastnosti vylepšené kovovými, sústruženými dvojkoliami a spriahadlá 3G TILLIG. Jazdia krásne a v súprave s BTTB rýchlikáčmi im to náramne pristane. Tak tiež nejaké obrázky dokončených vagónov.


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Lucipuk
(@lucipuk)
Eminentný člen Registered
Pripojený: pred 5 rokov
Príspevky: 14
 

Marek: ten žeriav sa zmenil od vtedy ako som u vás bola,chcem povedať že je taký výraznejší a pestrejší ako bol vtedy.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Marek: ten žeriav sa zmenil od vtedy ako som u vás bola,chcem povedať že je taký výraznejší a pestrejší ako bol vtedy.

To je super. A fotku náhodou nemáš? Rád by som videl 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lucipuk
(@lucipuk)
Eminentný člen Registered
Pripojený: pred 5 rokov
Príspevky: 14
 

Marek: ten žeriav sa zmenil od vtedy ako som u vás bola,chcem povedať že je taký výraznejší a pestrejší ako bol vtedy.

To je super. A fotku náhodou nemáš? Rád by som videl 🙂

ocko našiel túto fotku vášho žeriavu, ako bol vtedy keď som ho videla.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Jáj tento žeriav si myslela, ja som úplne nepochopil, že ktorý. Ďakujem, som rád, že sa Ti páči 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
 Igi
(@igi)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 99
 

Trochu to tu oživím v podobe stavby dvoch noviniek od SDV v TT veľkosti.

20230725 192411
20230725 192714
20230729 091008
20230804 100520
20230804 100457
20230804 164817
20230729 090925
20230804 164833

 


   
Ivor and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

@igi krásne modely, veľmi pekne postavené. Paráda. Ďakujem za oživenie, teraz to tu trochu viazlo, ale čoskoro už aj ja začnem pridávať nejaké stavebné fotky 🙂 Stránku si číta veľa ľudí (podľa štatistík), ale prispievateľov je už pomenej 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Nový článok pre tých, ktorí zvažujú kúpu stavebnice Bramos Hadgs... https://marek-vlaky.eu/vozen-hadgs-stavebnica-bramos-v-mierke-h0/

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
 Igi
(@igi)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 99
 

Pribudne k nim ešte vozeň Zaz (Has)

20230809 104331
20230809 104323
20230809 142757
20230809 142733
20230809 142723

 


   
Ivor and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

@igi vau, ten je super. Nádhera 👍

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
 Igi
(@igi)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 99
 

Aj po uhorkovej sezóne je tu akosi stále mŕtvo. Tak pridám čosi z košických modelárskych dielní. Tentoraz to bude súprava nákladných vozňov (Vtd, 2x Vtdr a Vtdrp) z produkcie ES Pečky. Vozne sú zatiaľ bez popisov.

20230913 211653
20230913 211717
20230913 211605
20230913 211442
20230913 211258
20230913 211729

 


   
Ivor and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

@igi veľmi pekné vozne. Sú z výstavy, ale opýtam sa, sú Tvoje, alebo nejakého iného modelára? Mimochodom, nikdy som nezisťoval, ale niektorí výrobcovia predávajú modely "Základ vozňa" alebo podobne. Predpokladám, že to neobsahuje dvojkolia ani spriahadlá, alebo aj ešte niečo iné? Nevieš náhodou, alebo niekto iný? Ďakujem, a ďakujem aj za zverejnenie

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
 Igi
(@igi)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 99
 

Ako som písal vyššie je to klasická stavebnica z ES Pečky. Okrem dielov na zloženie vozňa obsahuje popis (dekály) a stavebnicu kinematík od SDV.


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
 Igi
(@igi)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 99
 

Doma mám i modely z 3D tlače vo verzii "základ vozňa", ktoré budem postupne tiež dorábať.

20230906 182157
20230906 182214
20230906 182302
20230906 182314
20230906 182242
20230906 182354

 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

@igi Ďakujem za info. Pekné modely, si ich kupoval na podporách, alebo boli už očistené?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 2 / 4

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá