Veľmi pekná stránka...

Upozornenia
Vyčistiť všetko

Veľmi pekná stránka šikovného modelára v TT

Stránka 45 / 45

Ivor
 Ivor
(@ivor)
Slávny člen

Jeden z našich modelárskych kolegov, pre ktorého som vyrobil aj niekoľko reklamných plagátov prezentuje svoje modely vo výstavnej časti hradu Modrý Kameň pri Veľkom Krtíši. Súčasná situácia okolo populárneho vírusu síce dvere hradu Modrý Kameň dočasne zatvorila, ale verím, že keď sa znova otvoria, nájdu si fanúšikovia modelovej železnice čas i cestu práve sem ....

Richard v 18.21Y

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂

OdpovedaťCitácia
Publikované : 20. decembra 2020 20:17
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Slávny člen

Všetkým modelárom, modelkám, zberateľom a obdivovateľom veľkej i malej železnice prajem ...

Marek

OdpovedaťCitácia
Publikované : 24. decembra 2020 19:58
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Slávny člen

Po dlhšom čase pár info z mojej malej lokálky:

V poslednom období prechádza rekonštrukciou segment s názvom "Šíra trať", dlhý 1700mm. Segment je vybratý z layoutu do stredu miestnosti, kde sa s ním lepšie pracuje.

Boli "vyrúbané" mnohé staré stromy, ostali po nich len pníky, vyrobil som opäť viac ako stovku nových náletových drevín, stromčekov a desiatky krovín a kríkov.

Vybúral som starý tunelový portál, ktorý som tvoril v čase, keď som si myslel, že trať jedného dňa elektrifikujem a tak som jeho portál definitívne znížil.

Odstránil som staršie železničné priecetie, ktoré vzniklo ešte pred 5 rokmi a nahradil novým. Osadenie, naprogramovanie atď, bola "fuška" na niekoľko dní.... ( Priecestie je z dielne Josefa Němečka, optické členy s DPS tiež, dekoder pre svetlá, zvuky a obidve servá z dielne Petra Ližicu, reproduktor vlastnej výroby).

P1003749
Nový tunel

Priecestie 3
Priecestie 2

OdpovedaťCitácia
Publikované : 11. júna 2021 16:16
Samba a Marek sa páčilo
Marek
(@marek)
Člen Admin

Ivor, vyzerá to super. to nové "zalesnenie" to riadne zmenilo. Tie pníky sú dobrý nápad, pridáva to na realite. Vidieť, že aj na hotovom segmente sa dá nájsť vždy niečo, čo sa dá prerobiť. Teším sa na videá s "novým" segmentom

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...

OdpovedaťCitácia
Topic starter Publikované : 12. júna 2021 5:43
Samba
(@samba)
Slávny člen

Ivor: je to poriadny kus trate 1700mm. osadenie portálu je také ako keby tam bol odjakživa. Vegetácia ale poriadne zbujnela. Modernizácia železničného priecestia tvoju lokálku posúva do modernejšej epochy. Nedá mi aby som ako inštruktor autoškoly nezareagoval na značku "najnižšia dovolená rýchlosť" pred železničným priecestím. Tá mi tam nepasuje, lebo cez železničné  priecestie sa podľa zákona nesmie jazdiť vyššou rýchlosťou ako 30km/h. Ale to len môj profesionálny postreh. Celý segment zmenil svoj výzor a jeho obohatenie novými prvkami a vegetáciou mu parádne pristane. Táto prerábka je dôkazom toho, že koľajisko nikdy nie je dokončené a vždy je po čase čo prerábať a dopĺňať. Krásne si vymodeloval nové kríky a stromky. 

OdpovedaťCitácia
Publikované : 12. júna 2021 8:02
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Slávny člen

Ďakujem, som rád, že sa dá na to pozerať.

SAMBA Tvoju pripomienku k dopravným značkám samozrejme beriem do úvahy a už som dal pokyn k jej odstráneniu....

Rampy tejto konštrukcie sa používali už aj v roku 1967, aj keď svetlá sú už novšieho typu. Rampy s výstražníkmi som však osadil takým spôsobom, že ich výmena za iné ( od toho istého výrobcu ) je relatívne jednoduchá. 

Len dva segmenty zo siedmych majú takú veľkú dĺžku, t.j. 1700mm. Manipulácia s nimi je trochu náročnejšia, preto za optimálnu dĺžku považujem 1000-1200mm, čo je vlastne dĺžka styrodurovej platne ( 1200x600). Ale ako už dávno hovorím, najlepšia skúsenosť je vlastná skúsenosť a vlastná skúsenosť je neprenosná.....

OdpovedaťCitácia
Publikované : 12. júna 2021 10:30
Marek sa páčilo
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Slávny člen

V letných mesiacoch toho veľa u mňa na koľajisku nepribúda, ale občas si nájdem čas na nejakú drobnosť, ktorá pribudne na koľajisku, údržbu resp. krátke "prevetranie" aspoň niektorých modelov po koľajisku. A vtedy zvyčajne vznikne aj pár "momentiek"....

Prajem pekný a pohodový víkend.

Čmeliak na šírej trati

M152 v Skaline

Na prejazde

OdpovedaťCitácia
Publikované : 17. júla 2021 13:50
Samba a Marek sa páčilo
Samba
(@samba)
Slávny člen

Ivor: ... zábery z tvojho segmentového koľajiska sú pohladkaním modelárskej duše. Krásne pohľady, ale "SKALINA" je proste TOP.  Vidím, že značku spred železničného priecestia si dal odstrániť. Krajina je naozaj čarovná. Ďakujem za zverejnenie záberov. Mňa osobne veľmi potešili. 

OdpovedaťCitácia
Publikované : 17. júla 2021 21:07
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Slávny člen

Nakoľko naše posledné stretnutie s niektorými modelármi z tohto fóra sa pretiahlo až do neskorých nočných hodín, inšpirovalo ma to opäť k vytvoreniu aspoň zopár nočných záberov.....    Tak prajem všetkým príjemný víkend. 🙂

Krásny večer v Skaline neorezany

Večer v Skaline

V Hostinci 2

Večer v Skaline na stanici

OdpovedaťCitácia
Publikované : 23. júla 2021 20:04
Marek sa páčilo
Samba
(@samba)
Slávny člen

Ivor: veľmi pekné nočné fotky s tvojho profesionálne spracovaného segmentového koľajiska. Musím sa znovu opakovať "SKALINA" je proste jedinečná stanica v modelovom prevedení. Myslím, že mám právo takto napísať, lebo ver, že som tých staníc v modelovom prevedení videl neúrekom. Čistá paráda, tieto fotky, ostal som v úžase. 

K pretiahnutiu návštevy do pozdných nočných hodín. Vieme, čo je toho príčinou a nikto sa na nikoho nehnevá. Tvoja charizma je taká veľká, že každý ťa rád privíta u seba a tak trochu sa pochváli tým čo ako modelár má a čo v modelárstve dokázal. Samozrejme moje modelárske umenie sa vôbec nevyrovná tvojmu a to ešte vôbec nie modelárskemu umeniu Riša. On je na Slovensku modelársky mág v modelovej veľkosti TT. Jeho modely sú parádne a presne prepracované a ja som hrdým majiteľom nemalého počtu jeho modelov, aj keď z jeho rannej produkcie. O to sú v tejto dobe vzácnejšie. Ďakujem Vám obidvom, že ste si našli čas a zastavili ste sa aj u mňa. Bolo to príjemné. 

OdpovedaťCitácia
Publikované : 23. júla 2021 21:01
Ivor sa páčilo
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Slávny člen

@samba .... Ďakujem a to aj v mene Riša ...

Prajem všetkým ďalší úspešný a pohodou naplnený letný týždeň,

Raguliny 2
Ludmilla 2
Raguliny
Na stanici v Hute

Tento príspevok bol zmenený pred 2 týždne užívateľom Ivor

OdpovedaťCitácia
Publikované : 25. júla 2021 21:31
Samba a Marek sa páčilo
Stránka 45 / 45

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Sociálne médiá