Veľmi pekná stránka...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Veľmi pekná stránka šikovného modelára v TT

1,236 Príspevky
13 Užívatelia
297 Likes
91.7 K Zobrazenia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

A opäť tu máme víkend. 😀 

Tak nech je teda príjemný a nech sa vám darí vo všetkom, na čo siahnete.... ( Pozor na čo siahate .... ) 👍 

Pomaranč 2
Februar Víkend
Februar Víkend 18
Februar Víkend 9

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Zbyněk reacted
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Ahoj Ivor, prosím ťa tie železničné budovy máš odnekud, alebo je to vlastná výroba? Lebo ak sa nemýlim tak sú v štýle aký sa používal na stavby drážnich budov na KBŽ, alebo aspoň niektoré prvky na nich... dík

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

@dedo 

Úplne vlastná tvorba sú len všetky objekty na stanici Katarínska Huta a na vlečke s prekládkou dreva. Ostatné objekty sú stavebnice rôznych firiem, tie ktoré máš na mysli pravdepodobne Ty, sú stavebnice od firmy IGRA. Neviem presne aké sú typické objekty pre Košicko-Bohumínsku železnicu ale tie moje vychádzajú z maďarských noriem, podľa ktorých boli aj v skutočnosti stavané ( Breznička, Cinobaňa, Skalina, Halič....atď. ) Aj rušňové depo, ktoré mám v Skaline je podľa maďarských noriem, podľa ktorých sa stavalo na juhu Slovenska aj u nás ( RD Kokava nad Rimavicou, RD Prievidza/Skalina...atď. )

Nakoľko dominantou mojej tvorby je oblasť okolo Novohradu, Gemeru atď. vo 4. epoche, prirodzene mám sklon k stavbe práve takýchto objektov. Dokonca aj samotná budova stanice Katarínska Huta vypadala na začiatku svojej existencie inak, ako jej terajšia podoba....

P.S.

Osobne rád kupujem stavebnice, ktoré je potom jednoduchšie upraviť do žiadanej podoby, pokiaľ sa aspoň v hrubých rysoch zhoduje so zamýšľanou predstavou konečnej podoby.

Pár momentiek z mojej stanice Breznička, jedna zo zastávky Podhradie ( tento segment momentálne nemám zaradený v layoute ) a pár záberov na stanicu Halič, ktorú som robil pre druhých, rovnako ako ďalšiu stanicu ( tá je dokonca v mierke H0, ktorej sa venuješ )

 

Tak nech sa darí...

Breznička piatok 37
Vianoce 21
Marec 052
Breznička nástupište SNO
 1064554
 1064555
Stanica 10
Stanica 35

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Zbyněk and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

@ivor síce komunikácia je určená Zbyňovi, ale nedá mi nepochváliť Tvoje fotky. Nádhera 👍

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

takze igra, dakujem, musím sa na nich pozriet bližšie. Kbž sa stavala prevažne na uhorskom území, takze predpokladám maďarské normy, no uvidíme… kúpil som si knihu kbž tak hádam sa dozviem čo mi treba

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
Ivor and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

@dedo 

Ak by si nenašiel vhodnú stavebnicu, vždy sa dá objekt postaviť z tvrdého kartonu, napríklad ja som používal staré stolné kalendáre. Dnes by som už však okná a dvere netvoril, ale dokúpil hotové, napríklad aj z produkcie IGRA, prípadne plastové od Faller, Auhagen ap. Držím palce.

Februar Víkend 8

 

 

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Zbyněk and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Vyzerá to krásne, tie tvoje obrázky, rád sa na ne kukám, keď mám chvilku na pc. Inak začal som sa zaoberať myšlienkou pořídit si vypalovačku, lebo mám pred sebou množstvo stavieb podla fotografií  a skutočných predlôh a to by som sa ručne narezal veru. a potom detaily tie sú najdôležitejšie, takže by som ju asi uživil ...

ZdaŘ tvojej tvorbe

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
Ivor and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

@dedo 

ďakujem.

Prajem všetkým príjemný a pohodový víkend ako aj veľa tvorivých nápadov.... 😀 😉 

Februar Volny piatok 9
Februar Volny piatok 11
Februar Volny piatok 2
Februar Volny piatok 15

 

 

 

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Zbyněk and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

@ivor krásne fotky, ako vždy. U Teba je to už štandard, Ty asi ani nevieš robiť nepekné fotky a videá. Ďakujeme a aj Tebe krásny víkend

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor and Zbyněk reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Nepatrím medzi tých, ktorí zverejňujú na nete "každé namočenie štetca do farby", ale keď sa mi podarí niečo dokončiť, občas to aj zverejním...

Minulý týždeň som na FB informoval, že som konečne dotiahol svoje ozvučenie modelovej krajinky Lokálka TT-IT do štádia, kedy to bude podľa mojich predstáv. Ozvučené lokomotívy, osvetlené osobné vozne a inteligentne osvetlené objekty v krajinke sú fajn, ale ešte tomu niečo chýbalo.... Celý koncept som vymýšľal asi dva roky, v podstate sa jedná o analógové riešenie, nakoľko riadenie cez PC, DCC, či na platforme Arduino nepripadalo pre mnohé aspekty do úvahy. Našťastie môj modelársky kamarát Marian Varga, ktorý mi vyrába okrem iného DCC osvetľovacie panely pre moje osobné vozne v mierke TT, sa podujal na výrobu časovačov podľa môjho zadania pre moje MP3 prehrávače a tak celý koncept ozvučenia mojich 11 metrov modelovej krajinky sa posunul od príprav k realizácii. Z dôvodu, aby som si mohol svoje vlastné zvukové projekty odladiť presne podľa mojich predstáv, vyrobil som si najprv akýsi Simulátor, na ktorom som si celý projekt nielen odskúšal, ale predovšetkým odladil, aby projekt spĺňal všetky aspekty, ktoré som si pri jeho tvorbe stanovil, ako zásadné. Pripájam malú ukážku .... ( vzhľadom na datové limity príspevku tohto fóra len v obmedzenej kvalite ) 

Najviac času mi zabralo vytvorenie programu časovania pre PIC-ká, pre názornosť v Exceli, aby nevznikali tzv. hluché miesta, ani prípady, že by hralo súčasne všetkých 10 modulov, rovnomerné striedanie zvukových projektov, ale zároveň nepravidelné časovanie jednotlivých zvukových modulov v rámci celého konceptu. Samotný strih a vytváranie zvukových projektov v PC som si potom už len užíval...

Snímka obrazovky (101) EXCEL
Februar Krajinka

zvuková ukážka je len cca 5 min výrez, ale samozrejme ozvučenie krajinky môže trvať aj celý deň..... Pôvodné video som nahral v dĺžke 45 min, ale z dôvodu jeho dátovej veľkosti som vystrihol na tieto účely len tých cca 5 minút, čo by malo pre základnú predstavu môjho projektu stačiť ....

Prajem pekný zvyšok dňa a neprestávajte snívať, tým všetko len začína....

Ivor

WEEK JUN J

 

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Zbyněk and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Zvukové moduly sú už zabudované v mojej krajinke a prebehlo aj viacnásobné testovanie, po ktorom som dospel sebakriticky k záveru, že niektoré zvukové projekty prerobím a tak som nakoniec v PC prepracoval z desiatich celkove sedem zvukových projektov. V mojich videách na YouTube sa však z týchto zvukov vyskytne naozaj len torzo, nakoľko tam mi ide len o prezentáciu zvukových projektov jednotlivých modelov, takže ozvučenie krajinky je vtedy štandardne vypnuté. Môžem však objektívne uviesť, že pri ozvučených lokomotívach ( najmä viacerých pustených súčasne ), zvuky krajinky do určitej miery zanikajú, ale aj tak vhodne doplňujú celkovú atmosféru z modelovej železnice, o ktorú nám de-facto všetkým ide. Aspoň si to teda myslím.

Prajem pekný víkend všetkým priaznivcom modelovej železnice.

Piatok Voľno 24 7

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Zbyněk and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Stránka 50 / 50

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá