Univerzálne leptané...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Univerzálne leptané doplnky

19 Príspevky
3 Užívatelia
0 Likes
3,044 Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Ja osobne staviam modely hlavne z odliatkov. Veľmi často sa stretnem s tým, že síce človek kúpi napríklad leptané tabuľky na konkrétne lokomotívy, ale napríklad zohnať na Slovensku taký rebrík k Pomarančovi v mierke H0 alebo podobne je dosť problém. V Čechách predávajú priamo sady na viac typov lokomotív, ale napríklad kvôli rebríku na Pomaranča kupovať celú sadu za 320Kčs, platiť za prevod do ČR a ešte aj poštovné sa mi zdá dosť predražené. Taktiež tabuľky s vlastným číslom sa dajú vyrobiť napríklad Bankovím v ČR, ale je veľmi dlhá čakacia doba a podobný problém s predražením kvôli prevodu a poštovnému. Takže ja osobne by som uvítal zlepšenie v tejto oblasti, prípadne ak niekto vie výrobcu leptaných tabuliek a doplnkov, keby poradil. Ja som strávil hodiny na internete hľadaním, ale zatiaľ márne... Ďakujem

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Citácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Tak marek a to som chcel riešiť až po obtiskoch. Pán Bankový nie je jediný čo robí leptané doplnky. Ja ich viac, len nejako sa nikomu nechce do nejakých "špecialít". Je tu na Slovensku aj jeden pán, ktorý sa okrem iného takémuto niečomu ako je výroba leptov venuje. Je to pán Bc. Miroslav Šurin a má svoj e-shop "leptané modely". Neviem aké podmienky (čas dodania, cena návrhu a konečná cena leptíku) tento pán na niečo také je výroba leptov na objednávku má a či to vlastne robí na objednávku. Ale znovu sa pokúsim osloviť mojich známych v Čechách a po návšteve tohtotýždňovej burzy budem možno múdrejší. Pokiaľ Dedo potreboval na svoje premostenie zábradlie z leptu, vedel som to vtedy riešiť, len Dedo to vtedy stopol, tak som nič neriešil. Ale určite sa na rebríčky budem pýtať, lebo aj ja potrebujem nejaký rebríček na "Komárka" ten čo tam je je nemodelový a hrubý. Takže ako sa hovorí "dočkaj času ako husa klasu", zahryznem sa do toho ako čert a to bolo aby to nebolo! 👿


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

oki čerte, zahryzni sa 👿
... vieš nejako sa mi to vtedy zdalo zložité a hlavne na dlhé lokte...to som ešte netušil, že budem mať takmer rok pauzičku... ale už to neriešim, už som riešenie našiel a dokonca na tom už aj pracujem... síce to riešenie už nahradilo iné riešenie, ale pracujem... :blink: :blink: :blink:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Ja som sa rozprával s kolegom v práci o tomto, niekedy to skúsime, ale toto nie je zaručené, že sa nám to podarí. Skorej ten laser, zajtra nemám žiakov, po dlhom čase mám voľnejší deň, tak to konečne vyskúšam. Viem, že som Ti to sľúbil už dávno, ale nie je to v škole také, ako si veľa ľudí myslí. Tam sa väčšinou celý deň nezastavíme. Uvidíme zajtra, keď to bude otestované a pripravené, potom sa to bude už dať vypáliť hocikedy. To je potom už len pár minút.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Ja som sa rozprával s kolegom v práci o tomto, niekedy to skúsime, ale toto nie je zaručené, že sa nám to podarí. Skorej ten laser, zajtra nemám žiakov, po dlhom čase mám voľnejší deň, tak to konečne vyskúšam. Viem, že som Ti to sľúbil už dávno, ale nie je to v škole také, ako si veľa ľudí myslí. Tam sa väčšinou celý deň nezastavíme. Uvidíme zajtra, keď to bude otestované a pripravené, potom sa to bude už dať vypáliť hocikedy. To je potom už len pár minút.

Nič nás nenaháňa Marek. Keď sa podarí, tak sa podarí. Laser dokáže pekné veci vyrobiť, len aj okolo toho je dosť roboty, preto na nikoho nikdy netlačím, že to musí byť hneď. Ak sa podarí náš zámer, tak sa nezabudni pochváliť.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

To si píš, budem Ťa hneď informovať. Ale nemyslím si, že sa to nepodarí, nemá sa prečo. Len zatiaľ budem testovať na iný materiál, musím objednať alebo kúpiť ten tvrdený kartón.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Samba: Tak, ešte som porobil nejaké úpravy a doladenie a môžem sa do toho pustiť. Už len kúpiť materiál... A keď bude čas, vymyslím aj niečo iné... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Samba: Tak, ešte som porobil nejaké úpravy a doladenie a môžem sa do toho pustiť. Už len kúpiť materiál... A keď bude čas, vymyslím aj niečo iné... 😉

Tie správy, ktoré si mi dal dnes po telefóne ma potešili, ale nechcem nič predbiehať a prezrádzať, kým to nebudeme mať hotové. Čo sa týka vymýšľania, máš plnú moc. Nápadov sme si povedali cez telefón veľa, tak keď len niečo s toho dokážeš vymyslieť, navrhnúť, nakresliť a potom aj vypáliť, bude to bomba. Ale zatiaľ ani muk :sick: Nechcem nič zakríknuť.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Jasné, neboj, nezverejnim nič dopredu. Vymyslím najskôr to, čo sme sa bavili, teda to už je vymyslené, tak vyrobím a potom sa chcem pustiť do niečoho nového, už som začal pracovať na návrhu grafickom, tak uvidíme. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

TAJNOSTKÁRI AKÍSI :angry: :unsure: :sick: :S

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

TAJNOSTKÁRI AKÍSI :angry: :unsure: :sick: :S

Vydrž času ako hus klasu... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

TAJNOSTKÁRI AKÍSI :angry: :unsure: :sick: :S

Vydrž času ako hus klasu... 🙂

ga ga ga :angry: :angry: :angry:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

No len si pekne počkaj ako všetci. Garantujem že budeš čumieť a budeš sa určite aj tešiť... :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

O tom nepochybujem, keďže vás poznám a teším sa už včileky :woohoo:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Som presvedčený, že sa naozaj máte na čo tešiť. Ale zase posúdite až potom keď nám to s Marekom vyjde. :whistle:


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

No ja sa teším ako malé dieťa, takže aj vy všetci sa môžete. Dozviete sa už čoskoro... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

:S :S vŕŕŕ, vŕŕŕ, vŕŕŕ :S :S

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

:S :S vŕŕŕ, vŕŕŕ, vŕŕŕ :S :S

Ešte pár dní a bute to vonku. Zatiaľ ešte nič nebudeme prezrádzať. Teraz mám plnú hlavu s cestovaním a nákupom do e-shopu. :silly:


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Už čoskoro, už sa to blíži... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá