Modelové skaly. Kto...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Modelové skaly. Kto ako vie, tak modeluje.

40 Príspevky
5 Užívatelia
0 Likes
3,991 Zobrazenia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Dedo: tak teraz k tomuto obrázku a počinu. Podľa mňa tie styrodurové základy skál nemajú chybu. Škoda s nimi na smetisko. Ale musím s tebou súhlasiť, že ti by sa nehodili. Vedel by som si ich viac predstaviť niekde v zadnej časti koľajiska, kde by tvorili skalnú stenu. Dobre, že si od tohoto zámeru v prednej (strednej) časti koľajiska odstúpil. Je vidieť že si naozaj v modelárskej pohode, čo sa o mne vôbec povedať nedá. Ale to je už o niečom úplne inom. Tlieskam ti k tvojmu modelárskemu rozhľadu.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1403
 

Ivor: veril, veril 🙂
Samba: presne tak, nevzdávam sa tejto myšlienky, niekedy v ďalšom živote si ich isto vymodelujem a umiestnim na správne miesto...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Ja si tiež myslím, že neboli na zahodenie. 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1403
 

tento môj unáhlený pokus so skalami z vlnitej lepenky si dovolím uzavrieť s tým, že niekedy sa k tomu vrátim, lebo chybičky sú vychytané a keď budem mať niekedy priestor, kde sa práve tieto skaly budú hodiť, s chuťou si ich vyrobím 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Dedo: tiež si myslím, že tie skaly z lepenky stoja za ďalšie pokusy a dokončenie tohoto parádneho nápadu. Si krajinkár a práve toto je tvoj odbor v modelárstve. Ja by som na ten postup možno nikdy ani neprišiel a som presvedčený, že určite si pomohol aj ďalším modelárom, ktorí sem len kedy-tedy nahliadnu a čerpajú vedomosti. Hlavne od takého veľkého modelára ako si ty.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

tento môj unáhlený pokus so skalami z vlnitej lepenky si dovolím uzavrieť s tým, že niekedy sa k tomu vrátim, lebo chybičky sú vychytané a keď budem mať niekedy priestor, kde sa práve tieto skaly budú hodiť, s chuťou si ich vyrobím 😉

.... a my si ich s chuťou pozrieme na Tvojich fotkách.... 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Ahojte,takto nejak vypadali skaly na kolajisku v Slovenskej Lupci u kamarata.Zaklad klasika polystyren,a obrezavany nozom,a dokoncovane pajkou+servitky,hajzliak a nafarbene.Inak toto kolajisko nebolo dokoncene,ale malo byt obrovske,bolo v miestnosti 10x10 m,a takmer na celu miestnost,znazornovalo Alpy,i samotna vyska vrchov bol impozantna,od podlahy sa tycily kopce do vysky 2,5 m-no bohuzial,to majitel nedokoncil,ale mam info ze stavia dalsie,
iez na podobnom rozmere,nebol som u neho hadam uz zo 5 rokov.



   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

modeln: impozantné dielo, trochu škoda, že nikdy nebolo dokončené. Tieto skalnaté koľajiská s "drastickou" krajinou mi naozaj "režú". Tie detailné zábery hovoria jasne o modelárskom umení autora. Potešil si moje modelárske srdiečko. Až by som mal chuť zrušiť moje doterajšie koľajisko a vrhnúť sa do novej stavby. Ale to už teraz nepripadá do úvahy, lebo od dnešného dňa mi začalo každodenné náhlenie sa a nič nebudem opäť stíhať. No čo už !!!


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Samba:garantujem ti,ze to co bolo postavene,bolo uzasne,ale ako sa hovori Velke oci,velky plac.Mam niekde viac foto z toho kolajiska,myslim na CD,pohladam ich,a dam i na moje rajce.Inak,objednam si ten tovar co som ti pisal ,napisem ti na tvoj e-shop,budem este brat nieco navyse,ale musim pockat na vyplatu aka bude,som bol na chorej ,tak nemam predstavu kolko budem mat bubakov :whistle:


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

modeln: počkám do výplaty a potom sa cez maily, alebo ti zavolám a dohodneme čo presne budeš chcieť. Nič netreba ponáhľať, žijeme len tak rýchlo ako stíhame.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1403
 

úžasné koľajisko :ohmy: ... je to Pán Modelár 🙂

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Krásne.
Na ploche 100m štvorcových sa môže modelár skutočne vyšantiť..... To už áno. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Trochu experimentujem... Nakoľko som sa konečne dostal k modelovaniu, tak som sa rozhodol vyskúšať urobiť si vlastné skaly. Zaformoval som silikónom kamene. Na fotkách je prvý pokus s formou a následným zasadrovaním. Ešte to trochu doladím a samozrejme, budem musieť nájsť vhodnejšie skaly... Táto na fotke nebola až tak detailná... Ale niečo z toho hádam bude 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Zopár foriem na skalné steny už vzniklo, taktiež jedna forma na skalu. Nie je to ako originál formy na skaly od Nocha, ale sú moje 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Takto v mobile to vyzerá fajnovo.


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 2 / 2

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá