Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Realistické stromy

132 Príspevky
7 Užívatelia
4 Likes
18.2 K Zobrazenia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Ivor: za seba ďakujem za pekné nahliadnutie a porovnanie skutočnosti s modelom. PARÁDA !!!


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Áno, je to ako skutočné. Mal si Samba v telefóne pravdu, keď si hovoril, že chodíš okolo staničky Breznička a že je ten model ako skutočný. Rád si pozerám takéto dokonalé stvárnenie skutočnej stanice, hádam sa to aj mne raz podarí. A ak sa smiem opýtať, ako a z čoho je tá stanica robená?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

stanica Breznička je vyrobená zo stavebnice od firmy IGRA , kde som urobil len niekoľko zmien a vznikla Breznička ... keď som tú stanicu chcel vyrobiť, hľadal som po nete niečo, čo by sa na ňu podobalo, aby som si zjednodušil prácu. Od tej istej firmy je aj zastávka Podhradie, jedná sa o laser-cut výrobky, s ktorými sa veľmi dobre pracuje. Ja ich však nelepím tým priloženým lepidlom, ale obyčajným HERKULESOM. Sklad v Brezničke mi dodal zase SAMBA, myslím že je to WEPE, trocha som si aj ten upravil. To bol tiež laser-cut, takže práca super...myslím, že po týchto stavebniciach sa budem orientovať už len na laser-cut výrobky. Je pravda, že moje staré koľajisko je len zo samých plastových výrobkov, takže nemôžem povedať, že by som už nikdy žiadnu plastovú stavebnicu nepostavil, ale prednosť budem dávať tejto novej technológii.
trocha sa ale odbočilo od témy, takže pripájam moje brezičky, ( nie Brezničky) 🙂 ktoré vyrábam z drôtov, zeminy, farby a foliáže od Poláka.

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Aha, tak preto to vyzerá tak dobre. Toto je veľmi veľká výhoda laser cut modelov. Môžeš si ich upraviť ako chceš. Brezy tiež super prácička. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Ivor: ten sklad na fotke som si všimol, už len na nakladaciu rampu palety s tehlami a presne ako v Brezničke. Laser-cut ide raketovou rýchlosťou dopredu a aj iné nové technológie výroby doplnkov a aj modelov. Práca s novými materiálmi je zábavná a výsledky sú dokonalé (ako len model dokonalý môže byť). Stromky sú tiež v poriadku a viem, že odo mňa berieš aj iné listnáče, aby si to mal na ploche pestré. Presne o tom by to malo byť. Veď ani "matička príroda" neurobí jeden strom ako druhý. Ako vidím zišli sme sa tu celkom dobrá partička a rád si s vami takto pokecám a ešte prídem aj na niečo nové. No nápadov mám (máme však Marek ) neúrekom. Len tak ďalej a asi tiež onedlho prispejem svojou "troškou do mlyna" okolo ihličnanov. 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

SAMBA spomenul si ihličnany, tak prikladám ešte svoje smrekovce, ktorých som si navyrábal desiatky....
ale smrek od NEU model to je predsa len iná kategória... už sa teším...

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Ivor a ostatní: presne o tomto to je. Každý máme svoje cítenie a aj takéto ihličnany by som si na svojom koľajisku vedel predstaviť a som si istý, že by nepôsobili vôbec rušivo. Fajn, pekná prácička. 😉


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Ivor: krásne fotky, fakt pohladenie :silly:
Marek: netráp si hlavičku, stromy sa sadia až nakoniec, lebo v modelárstve rastú strašne rýchlo 😆 Až budeš mať na Ocinovom Enku reliéf krajiny a nejakú tú domček - sám uvidíš, či sa tam bude hodiť alebo nie....
Ja dávam stromy zásadne až ako posledné.

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Ivor: krásne fotky, fakt pohladenie :silly:
Marek: netráp si hlavičku, stromy sa sadia až nakoniec, lebo v modelárstve rastú strašne rýchlo 😆 Až budeš mať na Ocinovom Enku reliéf krajiny a nejakú tú domček - sám uvidíš, či sa tam bude hodiť alebo nie....
Ja dávam stromy zásadne až ako posledné.

Veď hej, máš pravdu. Je čas nad tým premýšľať. 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

MAREK:
stromami sa netreba trápiť, tie rieš až na samotný koniec...
aj u mňa kapitola stromy ešte len začala...postupne budú pribúdať aj náletové dreviny a kríky, ktoré chcem vytvoriť, keď sa u SAMBU na sklade objaví nejaká tá hodinka ku dňu navyše... 🙁

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

MAREK:
stromami sa netreba trápiť, tie rieš až na samotný koniec...
aj u mňa kapitola stromy ešte len začala...postupne budú pribúdať aj náletové dreviny a kríky, ktoré chcem vytvoriť, keď sa u SAMBU na sklade objaví nejaká tá hodinka ku dňu navyše... 🙁

Podpultový tovar nevediem, takže všetko dostupé je na e-shope. 🙂 Som nešťastný keď neviem splniť prianie zákazníka 🙁 Ale je tu možnosť jednej, alebo dvoch hodín z môjho času, len má jednu nevýhodu tento tovar, že tie hodiny navyše budú zaplnené prácou, takže sú asi nepredajné. :huh:


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Samozrejme že na koniec stromy. To mi je jasné 😉 Ja som len premýšlal, či si tento odložím na N-ko alebo ho použijem na povale na H0 koľajisko. Ale už som rozhodnutý, že na H0. Ale musím povedať, že na N-ku budem potrebovať určite veľké smreky, lebo poza jazero ide panelová cesta a tá je z druhej strany lemovaná práve vysokými smrekmi. A tie majú už hádam aj 30 metrov. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Samozrejme že na koniec stromy. To mi je jasné 😉 Ja som len premýšlal, či si tento odložím na N-ko alebo ho použijem na povale na H0 koľajisko. Ale už som rozhodnutý, že na H0. Ale musím povedať, že na N-ku budem potrebovať určite veľké smreky, lebo poza jazero ide panelová cesta a tá je z druhej strany lemovaná práve vysokými smrekmi. A tie majú už hádam aj 30 metrov. 🙂

Marek,30 m?tak uz akoby si ich mal 😛 ,samozrejme mas ich u mna v Lopeji,musime poriesit dopravu,predsa len 30 m smrek cosik vazi :silly: objednaj nejaku tazkotonaznu prepravu.Len tak na odlahcenie,1 kubik smreka=800-1000 kg,takze 30 m smrek,ma priblizne 5-7 kubikov,mozno viac-tak je to potom poriadna vaha,kuva zas som mudry :whistle: 👿


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

A tu su zase moje vytvory-brezy,vyska 120mm


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

A tu zas moja ranna tvorba,tak 6 a viac rokov dozadu.ihlicnany,tzv.keface


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Dovolil som si prispieť k načatej problematike, ale konečne v téme kde to patrí. Takže čo bolo písané v téme "ocinove N-ko" je naprostá pravda. Naozaj sa jedná o stromky nemeckého modelára. Jeho modelovanie je inšpiráciou pre viacerých modelárov. Z jeho nápadov čerpal aj modeln, ako sa aj priznal. Viem, že z jeho technológii zbiera inšpiráciu aj NeuModel a bez mučenia priznávam, že moje zatiaľ najpodarenejšie (hoci vôbec nie vydarené) ihličnany sú tak isto odkukané od tohoto modelára. Ja osobne tvrdím, že zatiaľ to najlepšie vychádza Neumodel-u.
Tú sú všade dostupné obrázky z motania kostričiek ihličnanov podľa tohoto nemeckého pána. Takže nech sa páči, hocikto môže vyskúšať a potom nech sa tu pochváli.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

U mňa je problém to, že nemám dlhšiu statiku ako 2mm. Ale dlhšia je už na ceste a potom uvidím, ako sa mi podaria stromy. Toto je zaujímavý štýl motania kostričiek, a vidieť, že z toho vzniknú na hustejšie konáre, ako mám ja. Aj to môže byť u mňa problém. Ďakujem Samba, síce som to už videl na tej stránke, ale nedá mi nereagovať, ak by sme mohli pomôcť aj iným sledujúcim toto fórum. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

No a teraz trochu z mojej dielne, ako vyzerala kostrička po namotaní, vyformovaní a po nanesení "kôry"


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Pekné Samba, Je mi to nejaké povedomé. Však mám aj ja dva tieto Tvoje stromčeky doma? Od tohto som nebol ďaleko, ja som to robil podobným štýlom, ale na špajdľu, ktorú som na vrchu postupne stenšil. Chytil som ju do vŕtačky a v brúsnom papieri, aby som dostal požadovaný zužujúci sa tvar. Na tej fotke mojej to veľmi neviedieť, ale tak som to dal... Toto Tvoje má peknú kôru. Čo to je?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Ďalším postupom bolo základné posypanie statikou (4.5mm). Aby som to ozrejmil nie je len tak "leda-bolo" sypanie, je to prajticky len prilepovanie statiky na spodok konárikov, aby tvorili previsy. Potom následné ostrihanie manikúrovými nožničkami toho čo tam bolo navyše. Inak toto je dosť husté oihličenie previsov.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Následný nástrek základnou sivou, aby som zjednotil farby.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Nafarbenie kmeňa a konárov riedenou akrylkou na hnedo (trochu nešťastné riešenie, ktoré som pozdejšie robil už neriedenou akrylkou, aby to lepšie krylo)


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

No a nakoniec vyšlo toto z mojich pokusov. Na začiatok trochu detailov konečného ihličenia:

no a potom ešte jeden obrázok hotového ihličnana z mojej dielne.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Pekné Samba, Je mi to nejaké povedomé. Však mám aj ja dva tieto Tvoje stromčeky doma? Od tohto som nebol ďaleko, ja som to robil podobným štýlom, ale na špajdľu, ktorú som na vrchu postupne stenšil. Chytil som ju do vŕtačky a v brúsnom papieri, aby som dostal požadovaný zužujúci sa tvar. Na tej fotke mojej to veľmi neviedieť, ale tak som to dal... Toto Tvoje má peknú kôru. Čo to je?

Marek kôra je zmes nastrúhanej ozajstnej kôry zo stromu a polohrubej múky, ak sa nemýlim, už je to naozaj dávno, čo som sa pokúšal o tvorbu ihličnanov.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Pekné Samba, Je mi to nejaké povedomé. Však mám aj ja dva tieto Tvoje stromčeky doma? Od tohto som nebol ďaleko, ja som to robil podobným štýlom, ale na špajdľu, ktorú som na vrchu postupne stenšil. Chytil som ju do vŕtačky a v brúsnom papieri, aby som dostal požadovaný zužujúci sa tvar. Na tej fotke mojej to veľmi neviedieť, ale tak som to dal... Toto Tvoje má peknú kôru. Čo to je?

Marek kôra je zmes nastrúhanej ozajstnej kôry zo stromu a polohrubej múky, ak sa nemýlim, už je to naozaj dávno, čo som sa pokúšal o tvorbu ihličnanov.

Ďakujem Samba 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 2 / 6

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá