Resínové stavebnice...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Resínové stavebnice doprav.prostředků

17 Príspevky
5 Užívatelia
0 Likes
2,607 Zobrazenia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Zdravím kolegové.Sic jsem slabý modelář,rozhodl jsem se zkusit sestavit model nákl.automobilu Praga V3S autojeřáb od N Scale.Jak název výrobce napovídá,že model je velikosti N(1:160).Vybral jsem verzi s "rozbaleným" ramenem.Stavba není složitá, nejtěžší asi je ručně nabarvit obě kabiny.Dále jsem pístnicí hydrauliky doplnit kouskem špendlíku.Myslím že to vypadá následně dost efektně.Jedina vada je u zadní nápravy,myslím že nesedí rozvor od přední nápravy.Toto jsem podcenil při suchém cvičném spasování.Nasledně již se zalepenou osou nešlo již hnout.Přesto jsem s dokončeným modelem spokojen.Zbýva jen dosadit lano(niť)a hák,a následně obtisk.


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Vau, vyzerá to naozaj super. Parádička. Ten piest zo špendlíku bol skvelý nápad. Celkovo sa Ti to podarilo, viem si predstaviť, aká piplačka to bola, staval som Zetor 50 v n-ku. Takže klobúk dole a palec hore. A to si staval v Tepliciach?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Ano Marku.Model jsem složil teď mezi procedůry v lázních Sklené Teplice... :woohoo:


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Pekný model. Ten nápad s tým špendlíkom bol super...... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Ano Marku.Model jsem složil teď mezi procedůry v lázních Sklené Teplice... :woohoo:

Tak to budeš mať peknú spomienku na Sklené Teplice na koľajisku, spolu s cestnou váhou predpokladám 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Ano Marku.Model jsem složil teď mezi procedůry v lázních Sklené Teplice... :woohoo:

Tak to budeš mať peknú spomienku na Sklené Teplice na koľajisku, spolu s cestnou váhou predpokladám 😉

... no dúfam, že pekné spomienky budú aj na samotné Sklené Teplice, ktoré majú svoje neopakovateľné čaro vďaka svojej polohe v horách, ako aj farebné útvary po minerálnych vodách .... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Nadviazem na príspevok Petra.Od Sambu mi prisiel stalinec S 80,tak som sa konecne odhodlal k stavbe.Myslel som ze to bude trosku vacsie,ale co uz,ked sa chce,tak sa da postavit vsetko.Treba mi este par detailikov,a budem ho farbit-no po jednotlivých celkoch,ked budu vo farbe,potom ich zostavim.Ale i tak sa mi to moc paci.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Skvelé. Aj to vyzerá malinké. Ja som si tým prešiel pri traktore... 😉 B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Skvelé. Aj to vyzerá malinké. Ja som si tým prešiel pri traktore... 😉 B)

No nad tymto drobcom som i ja rozmyslal,ale asi nebudem pokusat certa.Naozaj je to uz male,preto ta obdivujem,ako si ho spravil-napatinoval


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Proste Štěpnička to vie. Ale samozrejme to viete aj Vy. 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Proste Štěpnička to vie. Ale samozrejme to viete aj Vy. 🙂

Stepnicka to vie urcite.Inak Samba,rezervuj mi este jedneho stalinca,budem nieco objednavat coskoro 😉 ,tak by som ho mal rad v zasielke,napisem ti.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Dnes som v novej práci odfotil mobilom niečo pre Teba modeln (samozrejme aj pre ostatných 😉 ) tak pokukajte... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Dnes som v novej práci odfotil mobilom niečo pre Teba modeln (samozrejme aj pre ostatných 😉 ) tak pokukajte... 🙂

Naaa co robis na srotovisku 😆 😆 😆 Ale foto potesilo.Dakujem


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Naaa co robis na srotovisku 😆 😆 😆 Ale foto potesilo.Dakujem

Šrotovisku? No teda, toto je súčasť Slovenského Banského Múzea v Banskej Štiavnici, kde budem od 1.4. lektorom 😉 B) Je tam toho naozaj fúru zaujímavého, porobím aj viac fotiek a niečo popridávam, dnes nebolo veľa času

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

modeln: pri všetkej úcte, ako tento muzeálny kúsok môžeš nazvať, že je zo šrotoviska??!! :ohmy:

Veď takéhoto udržiavaného a rekonštruovaného Stalinca v tejto dobe len tak ľahko nenájdeš ani v múzeách. Fotka potešila aj mňa, hoci bola určená modeln-ovi. 😉

Tieto buldozéry nám predsa postavili komunizmus. "Večná vďaka" za to, že veľa ľudí teraz býva v "králikárňach".


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Samba-neber vsetko vazne co napisem,obcas treba i trochu srandy.I mna potesilo foto,hlavne ta zo zadu,bo som nevedel ako ma byt spravne ten navijak.Dakujem za foto Marekovi 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Samba-neber vsetko vazne co napisem,obcas treba i trochu srandy.I mna potesilo foto,hlavne ta zo zadu,bo som nevedel ako ma byt spravne ten navijak.Dakujem za foto Marekovi 🙂

Keď bude najbližšie príležitosť, tak ho môžem pofotiť aj detailnejšie, ale teraz som mal málo času, lebo ma vedúci zaškoloval 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá