Stavebnice dopravný...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Stavebnice dopravných prostriedkov

187 Príspevky
9 Užívatelia
61 Likes
16.3 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Nejde síce o rezinové stavebnice, ale posledné dva dni som makal na Prage V3S fekálnom voze od SDV. Ide o limitovanú edíciu a stavba ma riadne vytrápila. Už len nejaké detaily a patinu a bude hotovo...

PS: fotky len z mobilu... zatiaľ 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Citácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Vytrápila ale výsledok stojí naozaj za to.. Dedo môže byť na teba hrdý 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Vytrápila ale výsledok stojí naozaj za to.. Dedo môže byť na teba hrdý 🙂

No vidíš, ešteže píšeš. Dedo, ďakujem za krásny model 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

Marek: tak predsa plodne využívaš volné dni na dovolenke. No čo dodať? Praga V3S je kultovím nákladiakom našich ciest a je priam neuveritelné cez kolké epochy prechádza. Ja sám som na "vétrieske" v prevedení valník s plachtou odučil v autoškole neuveritelných 14 rokov. V prevedení cisternovom "hovnocuc" je podla mňa na druhom mieste. Najkrajšie jej pristane nástavba žeriava. Verím, že stavebnica ťa dosť vytrápila, lebo sám dobre viem aké nepodarené sú produkty SDV, ale napriek tomu sú cenovo neporovnatelné s iným výrobcom. Ty si však túto stavbu zvládol už so zručnosťou starého harcovníka a výsledok sa mi páči. Vidím, že súčasťou stavebnice neboli zrkadielka, tak niečo pohladám v mojich zásobách. Mám nejaké zrkadielka v H0, tak snáď sa ti niečo hodí.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Marek: tak predsa plodne využívaš volné dni na dovolenke. No čo dodať? Praga V3S je kultovím nákladiakom našich ciest a je priam neuveritelné cez kolké epochy prechádza. Ja sám som na "vétrieske" v prevedení valník s plachtou odučil v autoškole neuveritelných 14 rokov. V prevedení cisternovom "hovnocuc" je podla mňa na druhom mieste. Najkrajšie jej pristane nástavba žeriava. Verím, že stavebnica ťa dosť vytrápila, lebo sám dobre viem aké nepodarené sú produkty SDV, ale napriek tomu sú cenovo neporovnatelné s iným výrobcom. Ty si však túto stavbu zvládol už so zručnosťou starého harcovníka a výsledok sa mi páči. Vidím, že súčasťou stavebnice neboli zrkadielka, tak niečo pohladám v mojich zásobách. Mám nejaké zrkadielka v H0, tak snáď sa ti niečo hodí.

Ďakujem Samba. Žeriav sa aj mne páči, či už Praga alebo nejaká Tatra, tak hádam raz aj to bude. Nuž modely od SDV sú ako sa vraví pre naozajstných modelárov. Hocikto to ozaj nepostaví, nakoľko diely často do seba nepasujú alebo sú iné ako v návode. Ale bol to darček, ktorý sa mi navyše páči, tak som to musel dať... 🙂 Ďakujem dedo

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Moje vetriesky dostali miernu patinu čiernou olejovou farbou, chytili nový rozmer. Ešte sa trochu lesknú, ale keď budú suché, tak to bude vyzerať dobre. Pokukajte, ja som spokojný... B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

Marek: dobré, dobré.... Tu je pekne vidieť keď je menej viac.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Marek: dobré, dobré.... Tu je pekne vidieť keď je menej viac.

Ja viem, nie je to dokonalé, ale robil som, čo sa dalo 😉 Leptané doplnky by to asi viac oživili 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Vyzerá to parádne,tá patina je taká decentná a páči sa mi..už len spraviť nejakú žumpu pri dome,tam ju postaviť a samozrejme pridať nejaké postavičky ako držia hadice

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Vyzerá to parádne,tá patina je taká decentná a páči sa mi..už len spraviť nejakú žumpu pri dome,tam ju postaviť a samozrejme pridať nejaké postavičky ako držia hadice

Ďakujem rzvlaky 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1401
 

si rýchlik veru... a je to pekné! aj ja mám doma niečo také v HO, snáď niekedy postavím ....

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

si rýchlik veru... a je to pekné! aj ja mám doma niečo také v HO, snáď niekedy postavím ....

Ďakujem dedo. No nemohol som odolať. Je to fakt pekný model, ale dosť ma vytrápil. Veľa dielov nesedelo a minimálne jeden som si musel vyrobiť, lebo chýbal. Ale darovanému koňovi sa na zuby nepozerá, preto sa z tohto modelu veľmi teším a myslím, že sa mi podaril. Ono to modelovanie je často aj o improvizácii 😉 B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Nakoľko už mám vcelku dosť autíčok, ktoré zaberajú miesto vo vitrínke na moje vlaky, tak som sa rozhodol, že postavím vitrínku čisto na autíčka. Bude s rozmermi 40x40cm, 6 políc, teda celkovo 2,4m políc. Osvetlené 3xRGB pásik hore aj dole. B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1401
 

Udivuješ kamarát... kde ty na to berieš čas a silu???
keby si náhodou niekedy nevedel čo robiť, mohol by si skúsiť ... vieš čo 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Udivuješ kamarát... kde ty na to berieš čas a silu???
keby si náhodou niekedy nevedel čo robiť, mohol by si skúsiť ... vieš čo 😉

Ja mám toho viacej začaté, ale u mňa je ten problém, že sa nijako neviem dokopať k dokončeniu vecí... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Ty k dokončeniu a ja k začatiu 😀 mám doma toľko stavebníc no nie a nie sa ku ním dokopať 😀

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Ty k dokončeniu a ja k začatiu 😀 mám doma toľko stavebníc no nie a nie sa ku ním dokopať 😀

Tak si to môžeme vymeniť 🙂 Ja mám rád stavebnice 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Ty k dokončeniu a ja k začatiu 😀 mám doma toľko stavebníc no nie a nie sa ku ním dokopať 😀

S tými stavebnicami som na tom podobne, nehovoriac o modeloch, ktoré ani nevyšli z krabičky....... ja by som sa aj dokopal, ale ten čas neviem nikde "vykopať". :unsure:

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

Ani si neviete predstaviť, ako Vám rozumiem. Mám rozpracovaných 20 projektov (lokomotívy, vagóny, elektrické jednotky, lepty+pojazdy, autíčka, atď...) mám neuveriteľné množstvo stavebníc všeličoho a lokomotívy, vagóniky, dokonca raritné sety vlakových súprav a vagónových súprav, ktoré som mal z krabičky von najviac tak jeden krát. Neuveriteľné !!! Ale samozrejme Vám rozumiem !!!


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Postupne som mierne pokročil s vitrínkou na autíčka... Ešte ale veľa práce na tom... B)
Sorry za kvalitu fotiek...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

vyzerá to parádne na samodomo vitrínku,sklo si si dal narezať?

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

vyzerá to parádne na samodomo vitrínku,sklo si si dal narezať?

Ďakujem. Jasné, to mi dnes v sklárstve narezali presne na mieru. Ešte to ale nie je hotové ani zďaleka. Ešte lem aj po bokoch, dorobiť osvetlenie na spodnej strane, sklenené dvierka a tak podobne... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Vitrína pokračuje... Dnes som dokončil osvetlenie a prekryl ho sklom, zajtra pokračujem vnútorným rámom... Fotky dávať nejdem, nakoľko to vyzerá rovnako ako včera 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Pracujem na vitrínke postupne a zistil som, že som asi zle rátal. Budem musieť urobiť ešte jednu takú istú, našťastie mám dosť materiálu. Nezmestia sa mi tam totiž všetky autíčka... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

Marek: vyzerá to normálne ako s profesionálnej stolárskej dielne. Si všestranný modelár, ale to som už asi viackrát písal. Vitrínka nevyzerá malá !!! To má naozaj toľko autíčok !!?? Tak to ma pomaly tromfňeš aj zbierkou autíčok, nie len lokomotívami a vagónikmi. Teším sa s tebou.


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 8

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá