Stavebnice dopravný...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Stavebnice dopravných prostriedkov

192 Príspevky
9 Užívatelia
64 Likes
16.5 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Marek: vyzerá to normálne ako s profesionálnej stolárskej dielne. Si všestranný modelár, ale to som už asi viackrát písal. Vitrínka nevyzerá malá !!! To má naozaj toľko autíčok !!?? Tak to ma pomaly tromfňeš aj zbierkou autíčok, nie len lokomotívami a vagónikmi. Teším sa s tebou.

Ďakujem Samba. No autíčok mám spolu 42, ale som sa trochu prerátal, lebo keď som to dimenzoval, tak som zabudol na jedny na polici vyššie. Ale o to lepšie, urobím ešte jednu takú vitrínku a budem mať aj rezervu priestoru 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Pred malou chvíľou mi prišla resinová stavebnica od modelára z ukrajiny... Dokonale detailná, s leptanou maskou, dokonca chrómové obruče na svetlá. Už sa teším na stavbu... B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Toto je čisto kultové autíčko do 80-tych rokov minulého storočia. Vidím, že je to celkom dobre odliaty odliatok. Tak prajem príjemú stavbu s príjemným výsledkom.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Toto je čisto kultové autíčko do 80-tych rokov minulého storočia. Vidím, že je to celkom dobre odliaty odliatok. Tak prajem príjemú stavbu s príjemným výsledkom.

Ďakujem. Ešte má aj klasický, nie kombi a aj nejaké Volgy... takže ešte asi aj to objednám niekedy nabudúce. Jazdili Volgy aj u nás, že?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Toto je čisto kultové autíčko do 80-tych rokov minulého storočia. Vidím, že je to celkom dobre odliaty odliatok. Tak prajem príjemú stavbu s príjemným výsledkom.

Ďakujem. Ešte má aj klasický, nie kombi a aj nejaké Volgy... takže ešte asi aj to objednám niekedy nabudúce. Jazdili Volgy aj u nás, že?

Volgy u nás jazdili aj staré (GAZ M22) aj kombi ak sedan a aj nové (GAZ M24) tiež kombi a aj sedan. Takže kľudne objednaj do epochy sa ti určite hodia. Je krásne, že na Ukrajine myslia na Vás H0-károv. Parádne autíčka. Len do toho na megakoľajisku ich budeš potrebovať neúrekom.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Toto je čisto kultové autíčko do 80-tych rokov minulého storočia. Vidím, že je to celkom dobre odliaty odliatok. Tak prajem príjemú stavbu s príjemným výsledkom.

:ohmy:
Gratulujem k prírastku.
🙂
Tak toto vozidlo by som v TT-mierke bral ihneď, nakoľko to bolo naše rodinné auto, síce sedan, nie kombík, ešte označené ako Žiguli a ocino išiel pre neho až do Žiliny ! V sedemdesiatych rokoch to bol vyšší štandard nad ktorým už boli len "tuzexové" vozy z " kapitalistického" sveta.... pokiaľ si spomínam tak stálo okolo 60.000 Kčs, kdežto Škodovka stála v tej dobe okolo 50.000 Kčs. Konkurenciou tomuto vozu bol tzv. Polský Fiat, ktorý sa tak trocha aj podobal na Žigulíka, aj keď mal vpredu 4 svetlá....
( P.S. RZvlaky, ak ich náhodou vyrobíš v mierke TT, tak si ich už dopredu objednávam ) Na trhu nejaké modely v TT-čku síce sú, ale sú dosť zjednodušené ....
https://www.itvlaky.cz/TT-Polsky-Fiat-125p-sedy-122025-09-Hadl-d4652.htm

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Pamätám si,že môj dedo mal fiata 125. V takej bordovej farbe. Bol to jeho miláčik,veľmi sa o neho staral,cez zimu na ňom nejazdil. Na svoje roky to auto vyzeralo ako keby práve vyšlo z linky. Na tú dobu to bolo naozaj luxusné auto

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Keď sa tu spomenul model Poľského Fiatu 125p vo veľkosti TT (1:120) od firmy Hadl, tak som hrdým vlastníkom jedného z nich. V mojej zbierke sa nachádza v červenohnedej farbe. Ich cena je pochopiteľne vyššia (okolo 330,-Kč = 13€), ale zato dostanete do rúk celkom pekne spracovaný model od tejto firmy. Vlastním viac modelov autíčok vo veľkosti TT (1:120) od Hadla a sú pekné. Vďaka za tento model autíčka, ktorý nemôže chýbať v mojej zbierke.
Ešte nejaké fotky modelu a aj v peknom originálnom balení. Majú to pekne zvládnuté.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Krásny fiat. Tvoja zbierka je úžasná, určite aj nesmierne zväčšená oproti stavu pred vyše dvomi rokmi, keď som ju videl osobne 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Vo štvrtok mi prišla Lada 2101, rezinová stavebnica... 🙂
Obsahuje všetko potrebné, dokonca kovové kryty na predné svetlá a leptanú mriežku chladiča 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: ... takže po kombíku aj sedan. Pekne sa ti rozširuje zbierka autíčok v epoche, ktorú modeluješ. Tieto modely blízkeho východu vyzerajú zaujímavo a verím, že z nich budú pekné autíčka. Pochváľ sa potom s výsledkom, keď ich dokončíš.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Marek: ... takže po kombíku aj sedan. Pekne sa ti rozširuje zbierka autíčok v epoche, ktorú modeluješ. Tieto modely blízkeho východu vyzerajú zaujímavo a verím, že z nich budú pekné autíčka. Pochváľ sa potom s výsledkom, keď ich dokončíš.

Ďakujem Samba. Pochválim, ale kombi si budem objednávať znovu, lebo sa musím priznať, že kasnička mala nehodu a bola nechtiac pristupená 🙁

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: ... takže po kombíku aj sedan. Pekne sa ti rozširuje zbierka autíčok v epoche, ktorú modeluješ. Tieto modely blízkeho východu vyzerajú zaujímavo a verím, že z nich budú pekné autíčka. Pochváľ sa potom s výsledkom, keď ich dokončíš.

Ďakujem Samba. Pochválim, ale kombi si budem objednávať znovu, lebo sa musím priznať, že kasnička mala nehodu a bola nechtiac pristupená 🙁

.... jaj, jaj, jáj !!! Škoda !!! To ma mrzí !!!


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Marek: ... takže po kombíku aj sedan. Pekne sa ti rozširuje zbierka autíčok v epoche, ktorú modeluješ. Tieto modely blízkeho východu vyzerajú zaujímavo a verím, že z nich budú pekné autíčka. Pochváľ sa potom s výsledkom, keď ich dokončíš.

Ďakujem Samba. Pochválim, ale kombi si budem objednávať znovu, lebo sa musím priznať, že kasnička mala nehodu a bola nechtiac pristupená 🙁

.... jaj, jaj, jáj !!! Škoda !!! To ma mrzí !!!

To hej, ale tak aj horšie veci sa stávajú...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Celkom pekne to vypálilo.... B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: krása, ten odliatok je naozaj pekne odliaty. Ako keby teraz opustil závod. Bude to parádny model.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Marek: krása, ten odliatok je naozaj pekne odliaty. Ako keby teraz opustil závod. Bude to parádny model.

Ďakujem Samba. Momentálne zasklievam... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Hlásim dokončenie VAZ 2101 Lada. Rozhodol som sa pre bielu farbu, nakoľko tú som mal lesklú v spreji a biele osobné auto v mierke H0 som ešte nemal.... Myslím, že sa mi celkom podarilo, dúfam, že sa aj Vám bude páčiť... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: páči sa mi, ako keby teraz prišlo z výroby, alebo zo salónu. Krásny model kultového autíčka 80-tych rokov minulého storočia. Alebo ak by niekto chcel inak, tak autíčko IV.epochy ČSD. Gratulujem ku krásnemu obohateniu zbierky. Neviem koľkí modelári sa môžu takýmto autíčkom vo veľkosti H0 pochváliť? Ruky hore, kto ho má.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Ďakujem Samba. Ja mám 😉 Ešte pribudne kombík a samozrejme Volga a Volga kombi 😉 Ale to postupne, nechcem to objednať naraz, lebo naši "skvelí" úradníci mi vyrúbu clo 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Marek,krasne auticko,a super si ho urobil.Nemas nahodou nejake info,ci sa nieco podobne nerobi i v N-ku.Inak,dnes mi prisiel balicek z Nemecka,a v nom 5 sad koliesok z Dm Toys.Su tam osicky,disky a gumove obruce-teda pneumatiky na nakladaky v N-ku.Zohnal mi ich kamarat.Nemam ich odfotene,ale foto dodam,no nemam ich este na co osadit.Mam objednane stavebnice V3S a Tatra 148 s nscale.cz,tak cakam,kedy mi ich dorucia,ale tato objednavka bude spojena s druhou,kde som objednal i 80 ks dvojkoli s profilom RP25.Takze musim chvilku pockat.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Ďakujem modeln. Neviem, v n-ku som takéto niečo ešte nevidel 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Tíško závidím. Naozaj krásny model. Ja mám nakúpených viacero autíčok no zatiaľ oddychujú v sáčkoch,ich stavba ma zatial moc neláka 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Ďakujem rzvlaky, tak šup do toho 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

No tak som tie kolieska nafotil.Dokonca na pneumatike,je znazorneny i dezen.Mobilom som to lepsie nedokazal nafotit.


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 2 / 8

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá