Stavebnice dopravný...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Stavebnice dopravných prostriedkov

192 Príspevky
9 Užívatelia
64 Likes
16.5 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  
Publikoval: @zaza-office

@marek Toto bude vozit jen samo sebe, sáhl bych bez obav na gumičkový převod, na což jsou komponenty v každém aparátu na přehrávání kazet 😁😁😁😁

To je tiež pravda, skúsim niečo vymyslieť. Ďakujem za tip 🙂

 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

To, čoho som sa najviac bál, sa podarilo na výbornú - kryty na kolesá. Urobil som ich s 5-minútového epoxydu, ešte musia úplne zatvrdnúť, následné prebrúsenie a potom namaľovanie...

Lukáš mi nasadil chrobáka do hlavy ohľadom motorizácie, myslím, že to skúsim...

IMG 20210812 154054
IMG 20210812 154111

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
 

Dle mého dobrá práce, po barvě už to nebude průhledné. Za nasazení brouka do hlavy se omlouvám! 

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  
Publikoval: @zaza-office

Dle mého dobrá práce, po barvě už to nebude průhledné. Za nasazení brouka do hlavy se omlouvám! 

Ďakujem. Nasadenie chrobáka do hlavy nie je zlá vec, v tomto prípade práveže dobrá 🙂

 

 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: vidím, že máš čas "brúsiť" po internete a vidím, že si narazil na poriadnu raritu, hoci nič nové pod slnkom. Autobusy ako železničné vozidlá tu už boli dávno. Veľa šikovných železničiarov dokázalo na koľajnice v podobe drezín dostať už takmer všetko. Ale tento nápad s autobusom novšieho typu sa mi tiež páči. Pokiaľ ide o jeho motorizáciu, ani na chvíľu by som neváhal a do motorizácie by som sa na tvojom mieste určite pustil. Každopádne to bude zaujímavý model. Zatiaľ postupuješ parádne. Je vidieť, že vieš čo robíš.


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Ďakujem Samba, už som takmer rozhodnutý, že bude motorizovaný 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Myslím, že to vyzerá celkom dobre... Už len vymyslieť pojazd (a opraviť jeden kryt kolesa)...

IMG 20210815 080241
IMG 20210815 080255

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: .. tak to vyzerá naozaj celkom dobre. Sám vidíš kde máš ešte nejaké nedostatky a tie hravo odstrániš. Medzi darčekmi k tvojmu "neokrúhlemu" jubileu 🙂 máš aj detailné spätné zrkadielka. Tie by sa tam určite hodili a ešte nejaké detaily. Tento model by si zaslúžil doplnenie detailami a samozrejme pojazd. Bude to prvotriedny model a bude to neskutočná paráda, keď ho budeš preháňať po koľajisku. Keby som bol vtedy na zastávke a príde takýto železničný autobus, tak by som bol poriadne prekvapený a určite by som siahol po mobile, aby som si ho nafotil. Neuveriteľný nápad. Tak len zdarné dokončenie prajem.


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Ďakujem Samba. Presne ako píšeš, dodetailovanie je v pláne, ale najskôr chcem urobiť pojazd - inak by som tie detaily pri práci asi polámal 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: určite máš pravdu s detailovaním. Len mi to nejako nedalo, aby som to pripomenul. Bude to super model. 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Urobil som pokus s plastelínou a epoxidom. Voľakedy dávno (ako násť-ročný) som totiž odlieval jednoduché veci z epoxidu - odtlačením do plastelíny. Chcel som po desaťročiach vyskúšať tento postup niečím zložitejším. Odtlačil som do plastelíny dodávku Barkas a skúsil to odliať. Vypálilo to celkom dobre, okrem strechy. Problém je, že zložitejšie a väčšie predmety sa zle vyberajú z plastelíny. Nemyslím si však, že to bude problém, nie je to nič, čo by nevyriešilo brúsenie. Som zvedavý, ako to celé dopadne...

Ide naozaj iba o pokus o lacnejšie odlievanie, pre tých, ktorí to chcú vyskúšať. Voľakedy som odlieval hlavne "platne", teda ploché veci, s ktorými nebol problém. V budúcnosti chcem určite odlievať spôsobom, aký je správny, teda silikón na formy a prípadne vákuovú pumpu.

IMG 20210823 060816
IMG 20210823 060810

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
 

Také delší dobu zvažuji lití drobných dílů doma. Jak moc velký je to problém? 

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

@zaza-office veľký problém to nie je. Ja som sa rozhodol vyskúšať to, lebo mojej žene ostalo trochu šperkárskeho epoxidu, tak som to využil. Ploché predmety sa robia veľmi dobre týmto spôsobom, voľakedy som odlial aj časti karosérie, každú plochu zvlášť, potom som to vybrúsil a zlepil dokopy. Nie je to tak super ako keď použiješ formu zo silikónu, ale dá sa to. Rozhodne odporúčam vyskúšať, teda hlavne ten silikón, ale malé a hlavne ploché predmety sa dajú krásne robiť aj v plastelíne. Je to väčšia "piplačka", lebo plastelína je mäkká, ale dá sa to. Pokiaľ by si chcel so silikónovou formou, tak tam je najväčší problém asi vzduch, respektíve bublinky...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Môj "plastelínovo-epoxidový" Barkas nedopadol dobre. Voľakedy som odlieval do odtlačenej plastelíny s veľmi dobrými výsledkami, ale takto zložitý a veľký predmet nie je dobré odlievať týmto spôsobom. Vybrúsil som to ako bolo potrebné, ale je tam veľa nedokonalostí spôsobených mäkkou a ľahko deformovateľnou formou, takže pokus síce prebehol úspešne, ale výsledok je bez úspechu. Nevadí, aspoň viem, že na takéto veci je vždy najlepší silikón... 🙂 (foto nezverejňujem, lebo nie som spokojný)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
 

Klidně dej. Jak já říkám "kdo nic nez*urvil, není u mě modelář" 

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Ok, pridávam foto, ale nie je to dobré. Natrel som to, aby som lepšie videl, kde treba ešte brúsiť, ale strecha, stĺpiky na okienka a podobne nie sú v poriadku...

IMG 20210826 080255

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
 

@marek Vida. Osobně jsem čekal horší výsledek. Nicméně já ti děkuji za názornou ukázku "zkusil jsem ale tudy cesta nevede" 

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

@zaza-office ďakujem. Človek sa učí aj na vlastných chybách

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
 

@marek Přesně tak! 

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: podľa môjho názoru, je to zaujímavý výsledok, lebo aj ja som očakával horší výsledok. Spodok ti celkom pekne vyšiel, ale v hornej časti od okien to nevyšlo. Je to logické, lebo je to členitá a zložitá predloha. Jednoznačne cesta tvorby takejto formy vedie jedine cez Lukoprén. Myslím, že to by bol výsledok oveľa lepší. Ale len veľký modelár prizná a zverejní svoje omyly. Pokiaľ ide o pokusy, výsledky nemusia byť uspokojivé. Ale ja ťa poznám osobne a viem, že to nie je pre teba žiadna pohroma. My modelári sme na takéto nezdary pripravený a nijako to s nami nezamáva predsa !!! Ja osobne som uť poriadne dlhú dobu nič nemodeloval a tak trochu Vám závidím, že si viete nájsť čas na svoje Hobby a modelujete kolegovia. 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

@samba ďakujem. Momentálne už premýšľam, ako to opravím... Ak sa podarí, tak to niekam v kúte postavím pod strom alebo tak, kde to nebude veľmi kričať... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Dnes mi prišlo MMS-kou od pána Hronca z Haliče. Dostal som povolenie zverejniť, tak rád zverejním. ZETOR 45, modelová veľkosť H0. Tak myslím, že je to parádny model a v prevedení tak veľkého a pri tom tak skromného modelára je to ozajstný balzam na modelársku dušu. No čo dodať, už len zverejniť obrázok, aby ste vedeli o čom píšem.

20220109 131255

   
Ivor and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Nádherný traktor, pán Hronec je fakt macher. Skvelé vyhotovenie, má len jednu chybu, že nie je v mojej zbierke 😉 😀

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Dokonalé stavebnice našich dopraných prostriedkov, vyzerajú fakt úžasne, ako skutočné: https://www.nfmodely.sk/jmpk-modell - možno trochu vyššia cena (predajca s tým nemá čo urobiť, nakoľko ceny stanovuje výrobca), ale myslím, že to stojí za to 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: ... ceny týchto a aj iných produktov nevieme nijako ovplyvniť, lebo tie sú aké sú. Ale na druhú stranu sa jedná naozaj o prifi stavebnice tsk ako to má byť (odliatky, lepty a popis). 


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 5 / 8

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá