Stavebnice dopravný...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Stavebnice dopravných prostriedkov

192 Príspevky
9 Užívatelia
64 Likes
16.3 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Marek: pekné oživenie. Tie jeho modely sú majstrovské diela, lebo základom sú stavebnice, ktoré on sám upravil a urobil z nich modely jedinečné. Z mojej strany "klobúk dole". Prečo ešte nie je členom na tomto našom fóre a neprispieva? Bolo by to určite potešením našich modelárskych očí.

Poslal som mu odkaz, dúfam, že sa zaregistruje 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Mám pocit, že kvalita stavebníc SDV, teda čo sa týka hlavne autobusov, je čím ďalej tým horšia. Diely na seba pasujú iba obtiažne, potrebné veľa brúsenia, tmelenia, dopasovavania... Dajú sa urobiť pekné modely, ale nie je to nič pre menej skúsených modelárov. Pritom počtom dielov sa vyrovnajú jednoduchým modelom určeným začiatočníkom...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Hrubá stavba dokončená, nasleduje detailovanie v rámci možností týchto hranatých autobusov Karosa

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Kým čakám na odliatky RTO autobusu aj s prívesom, tak som sa rozhodol postaviť ešte aj Jawa 250 Perák, ktorý mal aj môj ocino. Stavebnicu už mám nejaký čas doma, je ale veľmi malá a krehká, preto som sa odhodlal až teraz. Ide o odliatok s leptaným volantom....

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Jawa 250 Perák bola motorka, ktorú si pamätám z detstva. Môj ocino ju kúpil ako vrak a celú ju komplet zrekonštruoval. Bola to krásna motorka, preto keď som ju pred nejakým časom videl, musel som si ju kúpiť, aj keď stála až 5€. Originál vyzerala takto nejako (zdroj obrázku internet)

Ja ju mám v mierke H0. Neviem, čo bolo ťažšie, ju namaľovať alebo odfotiť.... fotené mobilom, keď sa mi nabije batéria vo foťáku, tak pribudnú aj lepšie fotky....

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Nové lepšie fotky...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: určite bolo maľovanie náročnejšie. Takúto motorku som na výstavách a na modulových stretnutiach ešte nikde nevidel. Si asi jediný kto ju naozaj má v modelovej veľkosti H0. Gratulujem ku krásnemu maličkému modelu, ktorý oživí tvoje budúce mamutie koľajisko.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Marek: určite bolo maľovanie náročnejšie. Takúto motorku som na výstavách a na modulových stretnutiach ešte nikde nevidel. Si asi jediný kto ju naozaj má v modelovej veľkosti H0. Gratulujem ku krásnemu maličkému modelu, ktorý oživí tvoje budúce mamutie koľajisko.

Ďakujem Samba. No to maľovanie bolo dosť náročné, ale aj to fotenie. Ide o lesklé farby, ktoré hrozne odrážajú svetlo, preto nasvietiť to bol problém 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Najmodernejšie autobusy IV.epochy už mám všetky, ktoré som chcel... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: ... tak to sú krásavci. Parádne Karosy. Budú sa krásne vynímať na cestách tvojho budúceho mamutieho koľajiska. Potešenie je aj na mojej strane.


   
OdpovedaťCitácia
Lucipuk
(@lucipuk)
Eminentný člen Registered
Pripojený: pred 5 rokov
Príspevky: 14
 

Marek: postupne si prezerám fotky na fóre a veľmi sa mi páči tvoja motorka. Je ako naozajstná.:lol:


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Marek: postupne si prezerám fotky na fóre a veľmi sa mi páči tvoja motorka. Je ako naozajstná.:lol:

Ďakujem, takú mal môj ocino, keď som bol malý.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Tak toto naozaj nemá chybu: https://youtu.be/bG3rvkpDsdg

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor and Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 
Publikoval: @marek

Tak toto naozaj nemá chybu: https://youtu.be/bG3rvkpDsdg

Na takúto prácu špičkových modelárov sa môžem len s úžasom pozerať a obdivovať takýchto Pánov Modelárov ....

 

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Marek and Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
 

Není to dopravní prostředek, nechtěl jsem zakládat vlákno kvůli videu, tak se omlouvám správci. Rozhýbaná stavebnice Kibri 11265.

https://youtu.be/X7MofO2a1Gw

Z*


   
Samba and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

@zaza-office parádička, skvelé použitie serv. Takéto doplnky vždy nádherne oživia koľajisko. Mimochodom, nie je potrebné sa ospravedlňovať, podľa mňa to sem kľudne môže patriť (nemáme témy fór na každý jeden detail zvlášť) 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
 

@marek Děkuji. Jedná se o první ze tří rypadel, která budou těžit v dole a uhlí nakládat do souprav Talbotů s loko 27E. Správně bych měl použít rypadla Unex E-302,ale ta v modelu neexistují a toto rypadlo Menck se jim dost podobá, dost možná udělám jiný pojezd aby se vzhled bagru více přiblížil těm Unex 

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

@zaza-office nemyslím si, že tu na fóre to niekomu prekáža, že to nie sú presne také, ako majú byť. Mne určite nie, je to veľmi pekný model a jeho rozhýbanie je doslova raritkou, ktorá perfektne oživí koľajisko. Držím palce a dúfam, že keď to bude v krajine a v prevádzke, tak uverejníš aj nejaké krátke video 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
 

Teď přijde další fáze - znázornění spolupráce bagru a vlaku. To bude takové gro celého projektu. "Prázdná" sunutá souprava najede prvním vozem pod bagr, následně bagr započne činnost. Po naložení několika lopat bagr přestane, přijde akustický signál pro strojvedoucího "vzdálit" souprava začne popotahovat, následně přijde signál "stůj" (další vůz je pod bagrem), bagr opět začne nakládat. Po naložení celého vlaku přijde z bagru signál "souprava naložena", vlak následně popojede k navěstidlu pro odjezd z řezu a následně odjede vyložit na úpravnu... 

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Zaza: to rýpadlo máš už hotové doma??!! Je to veľká paráda!!! U teba som v poslednej dobe pripravený na všelijaké vychytávky a napriek tomu ma vždy niečím ohúriš (udivíš). Rýpadlo ti pekne pracuje a už si ho viem predstaviť v modelovej bani na uhlie. Prekypuješ modelárskou energiou a nápadmi. 


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
 

@samba Ano, bagr je doma. Ještě jsem trošku vyladil pohyby tak, aby se například zvednutí lopaty prolnulo s otočením atd. Samozřejmě vzhled bude ještě upraven. Děkuji kolego. Bude ještě další vychytávka, ale to už bych dostal ban že jsem se definitivně zbláznil.... 😁

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Trošku to tu spestrím mojím príspevkom... Začal som na prerábke autobusu Ikarus na "drezínu" podľa fotiek (zdroj: http://tramclub.org/viewtopic.php?t=11451 ), nie je to nič, čo bolo u nás, ale mám takýto autobus a celkom ma to zaujalo...

ikarus drezina  sinbus01  247
ikarus drezina  sinbus03  117
ikarus drezina  sinbus02  205
ikarus drezina  sinbus04  302

Začiatok prestavby, bude to statický model...

IMG 20210812 084015
IMG 20210812 084537

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
 

@marek Tak toto je dobrá zajímavost. U nás to nejezdilo, ale existence je doložená fotkou. Dobrá práce! Čistě za mě bych okamžitě motorizoval 😁😁😁😁

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  
Publikoval: @zaza-office

@marek Tak toto je dobrá zajímavost. U nás to nejezdilo, ale existence je doložená fotkou. Dobrá práce! Čistě za mě bych okamžitě motorizoval 😁😁😁😁

Ďakujem Lukáš, premýšľam nad motorizáciou, momentálne však bude asi statický model. Musím popozerať, čo mám k dispozícii, ak je možné dať dokopy pojazd, tak to upravím na motorizáciu 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
 

@marek Toto bude vozit jen samo sebe, sáhl bych bez obav na gumičkový převod, na což jsou komponenty v každém aparátu na přehrávání kazet 😁😁😁😁

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Stránka 4 / 8

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá