Stavebnice dopravný...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Stavebnice dopravných prostriedkov

205 Príspevky
9 Užívatelia
70 Reactions
16.7 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5045
Topic starter  

Parádička, teším sa na finále... 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 590
 

Ahoj pánové. Omlouvám se za odmlku. Foto a video funkčního bagru. Popotahování souprav zatím ještě nefunguje 😉

https://youtu.be/VHZZwK46_KQ

 

 

IMG 20230331 005245 6
IMG 20230727 143704 – kopie

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5045
Topic starter  

@zaza-office parádička, Arduino je aj môj kamarát 🙂 Inak super nápad

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 590
 

@marek Děkuji. Nebylo vůbec snadné jej rozhýbat v potřebném rozsahu. Ve strojovně je strašně málo místa

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Takéto doplnky v pohybe vždy pekne a zaujímavo doplnia koľajisko. 


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Tak aby som aj ja pridal niečo. Komponenty sťahováku sú už po prvom nástrenu.

20240304 173605

 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5045
Topic starter  

@samba pekná žltá, boli rôzne odtiene, ale Ty si zvolil fakt dobre. Sivá strecha a červený pás dole to určite dobre dotvoria. Nezávidím Ti zasklieť to v TT, ale ako si spomínal, Clearfix by to vedel pekne poriešiť.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Po vyschnutí som maskoval a striekal sivou. No nedopadlo to najlepšie, tak som pristúpil k retušovaniu a prakticky som dosiahol fľaky na streche, lebo som použil trochu iný odtieň žltej ako bol v spreji. Tie fľaky mi hneď pripadali ako oprava laku u staršieho sťahováku, tak som ich urobil aj na iných miestach kde nebolo potrebné retušovanie a hneď to vyzerá ako oprava laku na celom sťahováku. Obrázok len ako koštovka po nacvaknutí kasničiek na podvozky. Ďalšie fotky už budú len hotového dokončeného modelu. Ešte červený pás na spodku, potom ..... ale nebudem predbiehať, počkajte si na finálne fotenie.

20240307 163937 resized

   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5045
Topic starter  

@samba vau, to je super nápad s tou opravou laku. Vyzerá to dobre, bude to pekný model. Najviac som však zvedavý na moju najmenej obľúbenú činnosť - zasklenie. 👍 👍 👍

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 590
 

Skla mi stačily u odlitku MUV. Každé okno jiné a to i ty, které měly být stejné 🙈🙈🙈

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Práva som dokončil model sťahováku Š 706 ROS s prívesom od Aleša Marboe v modelovej veľkosti TT. Bez zbytočných mojich slov, už len obrázky. Posledné na malej dirámke od p.Hronca.

20240310 101343 resized
20240310 101618 resized
20240310 101747 resized
20240310 101459 resized
20240310 101917 resized
20240310 102129 resized
20240310 103004 resized
20240310 102334 resized
20240310 103059 resized
20240310 102800 resized

   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5045
Topic starter  

@samba nádherný model a o to krajší, že ešte aj s prívesom. Tíško závidím, ale neboj, iba v dobrom 👍 👍 👍

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Ďakujem za pochvalu. Stavebnica sa zostavovala celkom dobre. Ešte v budúcnosti aj RTOS.


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 590
 

Vitrinka parádní!!!!

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Lukáš: ďakujem za pochvalu. Dúfam, že niekedy bude aj na mojom koľajisku.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Ešte ani poriadne nezasiahla farba na sťahováku a už som rozbalil ďalšiu stavebnicu. Ostávam v rovnakej epoche a dokonca pri rovnakej značke. 

Tentokrát to bude autobus ŠKODA 706 RO (1947-1958). Odliatok p.Molata, plechy p.Rádl (DH Loko) v modelovej veľkosti TT (1:120). 

Znovu som sa rozhodol pre "modelový serial" tak snáď to dovediem až k hotovému modelu.

20240310 174547

 


   
Zbyněk and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5045
Topic starter  

@samba vidieť, že je to starší odliatok od p.Molatu. Myslím si však, že tie leptané doplnky to pekne dotvoria a oživia, tá "záhradka" na streche bude určite BOMBA. A ako Ťa poznám a aj Tvoje modely, určite to bude úspešná a pekná stavba. 

Držím palce a teším sa na Tvoj malý "fotoseriál". 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Asi po 7 hodinách brúsenia  som dosiahol tento výsledok. Odliatok bol veľmi hrubý a ady sa doň popratal interiér a podvozok, tak som mal brúsenia a brúsenia. Znovu len poskladaný opracovaný odliatok bez lepidla.

20240313 175317 resized
20240313 175453 resized

 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5045
Topic starter  

@samba nezávidím Ti toto vybrúsiť, nebudem Ti ani závidieť to zasklieť. Viem si predstaviť množstvo brúsenia, ktoré si do toho dal, niektoré odliatky sú fakt hrubostenné. Zvládol si to však skvele, keďže Ti to všetko zapasovalo dokopy 👍

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Ešte po ďalšom dobrusovaní som sa pustil do vybrúsenia otvoru pre dvere a odbrúsenia detailov na čele autobusu, ktoré budú nahradené leptanými detailami.

20240315 161645 resized
20240315 161703 resized

Následne som vlepil a pozorne usadil leptané dvere, mriežku chladiča s nápisom ŠKODA, nárazníky so smerovkami a rámiky svetlometov.

 

20240315 172313 resized
20240315 172329 resized

 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

V základnej farbe.

20240316 093737 resized
20240316 093540 resized
20240316 093826 resized

   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Po zaschnutí základu som striekol okná a strechu bielo, lebo bude polomáčaný náter. Teraz počkať minimálne 24hod. a aj viac nech biela poriadne vytvrdne a až potom maskovanie pre nástrek druhej farby. Už pri nástreku základu je vidieť ako je odliatok nie pekne odliaty, ale čo už. Bude ako bude. Nebude to najkrajší model. Ale na koľajosku bude pre znalcov autobusov určite zaujímavý. 

20240316 182238 resized

 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 590
 

Netěšil bych se na ta okna.... Ale vypadá to hodně dobře! 

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5045
Topic starter  

@samba napriek tomu vyzerá veľmi dobre. Nabrúsil si sa určite poriadne, lebo na začiatku stavby to bolo riadne hrubostenné. Súhlasím s Lukášom, určite by som sa netešil na tie okná 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Kamaráti modelári, ďakujem za pochvalu, ale tento odliatok bol a je naozaj nie veľmi pekne odliaty. Snažil som sa z toho dostať maximum. Čo sa týka okien, tak pri nekvslite odliatku to budem robiť najjednoduhšou metódou, ktorá sa volá ClearFix od Humbrolu.  Bolo by zbytočné sa trápiť s fóliou. Je to maličké, veď je to TT, takže postačia okná z ClerFix-u.


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Stránka 7 / 9

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá