Úzkokolejka na mode...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Úzkokolejka na modelové kolejišti

5 Príspevky
3 Užívatelia
0 Likes
1,706 Zobrazenia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Kolegové,na mém menším kolejišti jsem zbastlil takovouto úzkokolejku k obsluze pily.Co vy na to?Kolejiště je velikosti N.Úzká je použita HOe od Auhagenu...


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Kolegové,na mém menším kolejišti jsem zbastlil takovouto úzkokolejku k obsluze pily.Co vy na to?Kolejiště je velikosti N.Úzká je použita HOe od Auhagenu...

Je to pekné, rozmiestnenie si vymyslel naozaj skvele. Veľmi to tam pekne spestrí stanicu. Ak Ti môžem poradiť, možno by sa tam hodil ešte nejaký plot, nech im spoluobčania nekradnú drevo.... 😀 Ináč, pekná ukážka použitia panelov a iných doplnkov, ktoré sú použité, celkový dojem z môjho pohľadu je skvelý. Pekná práca.
Úzkokoľajka sa mi osobne páči, škoda len, že nerobia také niečo aj pre menšie mierky ako H0. Pre N-ko neviem, či vôbec nejakú robia. Poradil si si použitím tejto, čo bol dobrý nápad, len mám pocit, že tam asi nie je veľký rozdiel medzi rozchodom koľajníc N a H0e. To však nie je Tvoja chyba, byť na Tvojom mieste, robil by som to asi tak isto. Alebo ma ešte napadlo, že by sa mohli dať použiť koľaje mierky Z... ?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Marku,omlouvám se toto je HOf (Feldbahn).Je to atrapa.Dle mých výpočtů by to ve skutečnosti bylo 1000 mm rozchod.Na velikost HO se vyrábí ono HOe a to jak atrapa,tak i plně funkční.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Marku,omlouvám se toto je HOf (Feldbahn).Je to atrapa.Dle mých výpočtů by to ve skutečnosti bylo 1000 mm rozchod.Na velikost HO se vyrábí ono HOe a to jak atrapa,tak i plně funkční.

Aha, jasné. Aj si mo to zdalo, že si sa asi pomýlil, lebo toto ozaj vyzerá užšie ako H0e. Nevadí, stáva sa. Vyzerá to naozaj super. Použil si aj originál tie H0f mašínky? Myslím, že tie sú malinké, že by sa mohli dať použiť aj na N-ko ako vláčik na úzkorozchodku. Pýtam sa asi hlúpo, ale z fotky sa to ťažšie rozoznáva. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Chalani: ja osobne si myslím, že ten čo chce na svojom koľajisku stvárniť aj priemysel (píla, kameňolom, pivovar a podobne) sa úzkokoľajke (aj keď len výseku) nevyhne. Ja na mojom koľajisku, tak isto chystám miesto pre kameňolom a mám už aj koľajničky na uzkokoľajku. Mám ich originál TTe, ale Z-tko nám TT-čkárom presne pasuje na uzkochodné železnice.
Marek ty v H0 nemáš žiadny problém, lebo N-ko (čo máš ešte určite zvyšné koľajničky) je presne potrebné na uzkocho´dku v H0.
Duštifíra: pekne vymyslené a urobené. Nevadí že je to statický model, pekne oživý koľajisko.


   
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá