Ovladanie na koľaji...

Upozornenia
Vyčistiť všetko

Ovladanie na koľajiska  

Stránka 8 / 8

Marek
(@marek)
Člen Admin

Tak pri tom množstve je asi ozaj jediná možnosť výroby. Držím palce, vidím, že si všestranný modelár, nech sa darí. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...

OdpovedaťCitácia
Publikované : 4. novembra 2019 7:34
Marek20
(@roy820)
Prispievateľ

Tak ono nakoniec je to lepšie aj kôli váhe, teraz používam hrubý plocháč no aj tak sú lahšie, plánujem ďalej používať tenší plech takže váha bude tretinová oproti originálnym čo pri takom počte urobí dosť a môže byť aj menej masívny panel.
Ešte pridám dnešný prototyp trojpolohového vratného tlačidla s kontrolkou, všade už plánujem používať mikrospínače ako na foto, z vnútra to síce nebude žiadna sláva ale je to asi najlepšia možnosť.
A ďakujem, snáď sa bude 😀

OdpovedaťCitácia
Publikované : 4. novembra 2019 12:53
Marek20
(@roy820)
Prispievateľ

Ahoj, tak sa po čase povinností a nepríjemností vraciam k práci na releovke. Už mám aj nejaký pokrok, väčšinu materiálu takže to dúfam pôjde stále lepšie 🙂

Chcem sa ale aj tu opýtať či by mi niekto nevedel poradiť, kde by sa dali zohnať staré telefónne relátka, napríklad také ako sa zvyknú používať na prestavníky výmen- je prakticky jedno aké, len musia byť tie klasické telefónne- boli aj ležaté aj stojaté, len musia byť 24V alebo 48V čo ale boli skoro všetky v tel. ústredniach. Kedže pracujem na releovke, potrebujem ich hojne (((mám ich teraz zhruba 200))) 

Ak niekto vie aspoň poradiť, budem vďačný a samozrejme pokrok sem pridám 🙂 🙂 

OdpovedaťCitácia
Publikované : 22. októbra 2020 18:47
Marek sa páčilo
Marek
(@marek)
Člen Admin

Voľakedy som poznal pána z telekomunikácií, on ich vedel zohnať, ale to je už pár rokov a on už ani nežije. Pokiaľ poznáš niekoho staršieho z telekomunikácií, tak by to nemusel byť problém. Škoda, že ja som si nejaké od neho vtedy nepýtal...

Mimochodom, ospravedlňujem sa, upravil som Ti zobrazované meno na Marek20, aby si nás iní nemýlili. Ak chceš nejaké iné zobrazované meno, tak mi prosím napíš. Ďakujem za pochopenie

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...

OdpovedaťCitácia
Publikované : 22. októbra 2020 19:06
Samba
(@samba)
Slávny člen

Rád by som poradil, ale neviem ako. Priznám sa, že niekedy môj otec robil pri Spojoch a telefónne relátka som mal možnosť vidieť. Ale on nebol montážnik, tak ich doma po ňom neostalo. Tak ako píše Marek, poznal som aj ja pár zamestnancov Spojov, ale to už tiež nežijú. Je to už trochu času od vtedy ako boli relátka v plnom prúde. Teraz je to už skôr rarita, ako bežná vec. No držím palce a som rád, že si medzi nás opäť zavítal. 

OdpovedaťCitácia
Publikované : 22. októbra 2020 19:59
Stránka 8 / 8

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá