Ovladanie na koľaji...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Ovladanie na koľajiska

156 Príspevky
7 Užívatelia
10 Likes
23.9 K Zobrazenia
Marek20
(@roy820)
Eminentný člen Registered
Pripojený: pred 5 rokov
Príspevky: 18
 

Tak otec je výpravca a od mala som tam chodil obdivovať zariadenie- kedže od malička som mal úchylku pre elektriku a vláčiky 😀 postupne som si škrečkoval smaltové tabulky, telefóny, predpisové zväzky a podobné veci... Nieje toho vela ale všetko chcem mať originály. preto som celé roky zháňal takéto veci, či od OZD, ŽT a podobných, hlavne keď sa rušilo a modernizovalo no a čo sa mi hodilo som teraz použil v tomto rohu. Primárne teraz plánujem stavbu panelu TEST pre zatial zmýšlanú stanicu s vlečkou a autoblokom, dvoch menších panelov pre výhybňu a menšiu staničku + samostatný panel PZZ. Pôvodne som chcel mať aj reléové stojany aby bola na očiach aj reléová výzbroj ale nakoniec pravdepodobne relátka skončia v paneloch samotných (jendak úspora miesta a jednak káblov- po predbežnom prepočte to ušetrí asi 15km káblu). Trošku ma mrzí že tlačítka ani kontrolky nebudú originálne ale zhruba 120 spínačov mi príde naozaj nereálne zohnať..... Táto "kancelária" bola pre mňa len taká malá chuťovka medzi kreslením schém a navrhovaním výroby tlačítok 😀 

Takže ako to bude so samotným kolajiskom zatial ani neplánujem, nateraz sa zameriavam na panel a elektroniku riadenia 🙂 Dúfam že to nevadí kežde sme na modelárskom fóre :X 


   
Marek, Ivor and Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek20: vôbec to nevadí, len píš, sme zvedaví. Aj vytváranie svojho kútiku ako svoje útočisko je súčasťou modelovania. Veď to robíš pre modely, tak to sem určite patrí. Tešíme sa s tebou.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

@roy820 to určite nevadí, priamo sa to týka modelovania, tak prečo nie. Aj môj starký bol železničiar, pracoval na výhybni, ja som ho ale nepoznal. Iba preto viem, že mi to povedali. Tvoja zbierka železničných predmetov musí byť skvelá, som rád, že si zavítal na toto skromné malé fórum. Určite sa raz dostaneš aj k modelovaniu koľajiska a verím tomu, že potom to bude bomba. Už teraz sa teším.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek20
(@roy820)
Eminentný člen Registered
Pripojený: pred 5 rokov
Príspevky: 18
 

No tak som rád, budem sem rpidávať nové výtvory 🙂 

Pre prípad korony, keď nebude možné zháňať materiál plánujem ešte maketu vchodového návestidla AŽD65 s rýchlostným pásom no chcel by som ho v mierke 1:2. Dúfam že aj to dotiahnem do konca 😀 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Super, myslím, že hovorím za všetkých, že sa tešíme na Tvoje výtvory. Ešte raz vitaj, príjemný čas pri modeloch aj na tomto fóre

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek20
(@roy820)
Eminentný člen Registered
Pripojený: pred 5 rokov
Príspevky: 18
 

Ďakujem velmi pekne 🙂 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Stránka 7 / 7

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá