Železničné budovy a...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Železničné budovy a stavby

70 Príspevky
9 Užívatelia
0 Likes
13.4 K Zobrazenia
Peter
(@peter)
Vieryhodný člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 31
Topic starter  

Rád by som pridal pár fotografií "kokavskej remízy". Jedná sa o objekt depa v obvode ŽST Kokava n. Rimavicou na trati č. 162. Detailnejšie fotografie vznikli v roku 2006, dva zábery sú z jesene 2007 a záber na historickú súpravu s pielstickom T466 0253 vnikol dňa 8.8.2009, kedy bol tento vlak vypravený pri príležitosti konania sa folklórných slávností v Kokave n. Rimavicou. Depo bolo asanované, ak ma pamäť neklame, koncom roku 2009. Snáď sa nechá niekto týmito pár zábermi inšpirovať pri stavbe do svojho koľajiska. Nabudúce pridám pár fotografií zo stavby modelu.


   
Citácia
Peter
(@peter)
Vieryhodný člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 31
Topic starter  

...všetky fotky sa nevošli, tu je zvyšok...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Veľmi pekná budova, škoda že tak schatraná. Ale aj tak pekná inšpirácia pre stavbu. Ďakujem za príspevok a teším sa na model 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

PETER:
Tie fotky sú pekné a smutné súčasne.....
V iných štátoch ..... by z toho už dávno niekto spravil pekné múzeum s atrakciami a vyberal vstupné...
ale hlavne by zostalo niečo zachované aj pre budúce generácie. :huh:

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Peter
(@peter)
Vieryhodný člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 31
Topic starter  

Stavbu depa v mierke 1:120 som realizoval v rokoch 2007 - 2009. Hoci by som za ten čas možno pri dostatku finančných prostriedkov postavil aj model 1:1 🙂 Ku stavbe som použil kartónový papier z rozobratých stolných kalendárov, ktorých bola vždy koncom roku u nás v práci hojná úroda. Tento materiál sa mi osvedčil pri stavbe budov. Experiment s brúsnym papierom, ktorý mal za úlohu simulovať drsný brizolit vyšiel úspešne najavo až po nanesení temperovej farby. Nuž a v roku 2009, kedy som model dokončil, u mňa padlo definitívne rozhodnutie...prechádzam na mierku 1:87. Model skončil nakoniec u kamaráta a ja sa čím ďalej, tým viac zaoberám myšlienkou nad tým, že po príchode modelárskej sezóny, čo je u mňa obdobie od neskorej jesene do skorej jari, zhotovím si model tohoto typicky lokálkového depa v mierke H0.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

To je nádherné depo a aj nádherný model. Fakt dokonale vypracovaný, najlepšie na tom je, že ani laser nepotrebuješ. Starý dobrý osvedčený postup so skvelým výsledkom. Skutočné umenie je toto a nie to, čo ja robím s laserom... Na počítači vie kresliť každý, ale na takýto model nemá každý. Ďakujem za príspevok 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

PETER:
pekná detailná práca, už sa žiada do toho depa len zaparkovať lokomotívu....
P.S.
Výrobca stolných kalendárov ani netušil, že tieto po úpravách budú priťahovať zrak ľudí oveľa dlhšie ako jeden kalendárny rok ... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Ja budem potrebovať výhrevnu,ktorá stála tuším do 2006 aj v Rajci,potom bola zbúraná.Nejaké fotky sa zachovali,tak podľa toho budem musieť model spraviť.

ako základ zrejme použijem model výhrevne Ledečko,ktorú upravím do približnej podoby výhrevne Rajec

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Tie sú pekné, držím palce. Ináč, u nás je taký zvyk, že búrajú staré budovy. Inde by ich vyhlásili za pamiatky...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Budem musieť ísť pozrieť kamarátov z Kžm hôrky a ísť si premerať ich depo,ktoré májú tiež v TT je to presne to rajecké,lebo oni spravili trať rajec žílina

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Budem musieť ísť pozrieť kamarátov z Kžm hôrky a ísť si premerať ich depo,ktoré májú tiež v TT je to presne to rajecké,lebo oni spravili trať rajec žílina

... To je pekný model, tak držím palce, nech sa Ti to podarí postaviť podľa Tvojich predstáv. 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

rzvlaky: nie som si istý, ale táto budova výhrevne nie je dielom KMŽ Hôrky, ale jedného Košického modelára menom ing. Igor Molnár, ak sa nemýlim.
Ale poďme k tvojej stavbe už neexistujúcej výhrevne Rajec. Ak ti môžem poradiť, neinvestuj zbytočne do nejakej drahej stavebnice, ktorú potom upravíš na Rajec. Podľa mňa by malo oveľa väčší význam, keby si zobral kartón, pravítko, tušku, orezávač, herkules a sám si takúto výhrevňu postavil. Ako sa tak na tie fotky pozerám, tak to nie je až tak zložitá budova. Ak by som ja potreboval takúto stavbu, tak by som určite pracne neprerábal nejakú stavebnicu.


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

nevravím,že výhrevňa je dielom kžm hôrky,ale áno je to tak robil ju Igor Molnár.Ako prvé pôjdem ku ním si budovu dôkladne pomerať a podľa toho uvidím ako bude stavba prebiehať.

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Asi som sa teraz nechal trochu uniesť, ale táto stavba ma celkom oslovila. Keď si predstavím koľko takýchto a podobných vagónikov mám ako šroty, myslím že by ešte našli uplatnenie. Aj keď tieto stavby nie sú typické pre ČSD, sú celkom zaujímavé.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Bomba, toto som pozeral aj ja voľakedy, ale vtedy som nemal žiadny vagón vhodný, tak som od toho upustil. Ale ak to vymodeluješ, tak rád pozriem 😉 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

na takej malej diorámke by to bolo naozaj zaujímavé

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Adam Duda
(@adam)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

Ten domček je velmi pekný. 😆


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Dnes som trošku zmenil typ stavby,nejednalo sa úplne o stavanie,ale o úpravu modelu. Mám doma pieskovú vežu a k nej bol tento domček,samozrejme som ho chcel oproti originálu trošku upraviť,niečo som spravil už dávnejšie a dlhšiu dobu ležal v krabičke,dnes som ho z dlhej chvíle vytiahol a trošku som sa pohral so strechou. Chcel som znázorniť starú zanedbanú strechu. Strecha je od výroby sivá. podklad som nechal tak ako je a nastriekal ju lakom na vlasy. Potom som ju natrel sivou zriedenou agamou. Tú som nechal vyschnúť a špáratkom som znázornil odlupujúcu sa farbu. Nasledne som do sucha na streche vyutieral enamel wash od ammo of mig jimenez. Na tú som už len naniesol biely prášok,hrdzu a mokrú zem od poláka. Vysledok je myslím celkom fajn. Ako fotka odhalila,treba ešte dotrieť okraje ale inak myslím že je to fajn... čo vy na to?

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Vyzerá to naozaj dobre, oplatilo sa to upraviť. Parádička rzvlaky 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

RZvlaky:
Pekná práca. 😉
Zhodou okolností, takýto "domček" som pred časom upravoval aj ja, avšak tá Tvoja úprava strechy sa mi páči viacej ...
dodnes som ho na koľajisku nepoužil, možno raz ... 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Obidve prevedenia sú skvelé, na Ivorovom sa mi veľmi páči tá tehlová stena a aj ten starší typ okien, tie delené majú niečo doseba... Som zvedavý, ako ich obaja umiestnite do koľajiska, lebo to bude určite naozaj skvelé spestrenie 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1403
 

strecha a dvere sú fantastické, zvýraznil by som ešte parapety pod oknami ako to vidno u Ivora...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Ahojte,tak tato stanicka na mna caka-myslim,musim ju urobit v N-ku,foto je dost,len nemam rozmery,tak najprv ma caka vylet s rodinnou na Dobsinnu+navsteva jaskyne,ked uz tam budeme.Foto prevzate z vlaky.net.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Vau, tak to je naozaj krásna stanica. Držím palce a teším sa na výsledok :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Ahojte,tak tato stanicka na mna caka-myslim,musim ju urobit v N-ku,foto je dost,len nemam rozmery,tak najprv ma caka vylet s rodinnou na Dobsinnu+navsteva jaskyne,ked uz tam budeme.Foto prevzate z vlaky.net.

Naozaj pekný objekt na stavbu. Doporučujem namerať všetko, čo sa len dá, keď tam už budeš .... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 3

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá