Fotografie skutočný...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Fotografie skutočných vlakov

378 Príspevky
12 Užívatelia
7 Likes
48.1 K Zobrazenia
Majo
 Majo
(@majo)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Radko myslím že sa ti oplatilo v sobotné ráno privstať. Nie je to každodenný zjav. Super.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Peter Nagy mi poslal skvelé fotky:
"Príchod časti naloženej súpravy zo sila v Malých Stracinách do Lučenca...." Ďakujem Peťo

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Mne sa podarilo v našej stanici v Lučenci zachytiť "Kocúra" v správe ČD Cargo s podtitulom "Cokoliv Kamkoliv". Ten som ešte naživo u nás nevidel. Kvalita fotky len z mobilu a to ešte pri hroznom dnešnom počasí.


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Dvojicu týchto kocúrov mám odfotenú v RD Žilina.. Čo tam robili neviem

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Mne sa podarilo v našej stanici v Lučenci zachytiť "Kocúra" v správe ČD Cargo s podtitulom "Cokoliv Kamkoliv". Ten som ešte naživo u nás nevidel. Kvalita fotky len z mobilu a to ešte pri hroznom dnešnom počasí.

U nás v Trnave sú české lokomotívy a občas rakúske vidieť takmer denne, ale v takomto "kabáte" som Kocúrika u nás ešte nevidel, tak som dosť prekvapený, že sa objavil až v Lučenci. Vidíš SAMBA, aké dôležité sú Tvoje výukové trasy okolo staničných koľají v Lučenci ... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Majo
 Majo
(@majo)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Dnes sme sa s Peťom Nagyom stretli úplnou náhodou na koľajisku v Lučenci.
Neviem prečo ale mám pocit že stroj 770 019-8 sa už do Lučenca nikdy nevráti...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Ďalší mohykán ukončil svoju službu.. Škoda ho

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Do Trnavy dorazila aj lokomotíva, ktorú pri Lučenci odfotil Peťo, ale akosi po ceste stratila vagóny ...

Toho Čmeliaka v Lučenci je naozaj škoda, ale pre mňa impozantne vyzerajú aj tie dve Bardotky... žiaľ v Trnave sa ich asi nedočkám, tu je to len samá "elektrika" ...
[attachment=5312]IMG_20180219_162057[1].jpg[/attachment]

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Sem tam pri fotení natočím aj nejaké to video,tak ponúkam krátky zostrih z čmeliakov na našej trati

https://www.youtube.com/watch?v=f9JTajz27IA&t=9s

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Včera 27.2. 2018 sa v našej rekonštruovanej stanici Lučenec objavila zaujímavá súpravička pracovného vlaku na čele s 702 603-2, ktorá prešla rekonštrukciou a revízia u tejto malej lokomotívy bola vykonaná 5.2.2018. Podla mňa jej to na kolajniciach stále pristane.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Pekné prasiatko, som nevedel, že aj tieto konkrétne sa ešte používajú 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Pekné prasiatko, som nevedel, že aj tieto konkrétne sa ešte používajú 😉

.... no vidíš a teraz urči epochu do ktorej toto "prasiatko" patrí.


   
OdpovedaťCitácia
Peter
(@peter)
Vieryhodný člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 31
 

Skúšobnú jazdu s mojou Octaviou (po oprave bŕdz) som v nedeľné popoludnie zneužil aj na takéto spoločné foto. Inak prasiatko podľa výrobného štítku je rok výroby 1967, Škoda Octavia 1963.
Dokonca sa tam votrela aj PV3S...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Skúšobnú jazdu s mojou Octaviou (po oprave bŕdz) som v nedeľné popoludnie zneužil aj na takéto spoločné foto. Inak prasiatko podľa výrobného štítku je rok výroby 1967, Škoda Octavia 1963.
Dokonca sa tam votrela aj PV3S...

Krásne fotky, Octavia nemá chybu, nádhera. Posunul si nás o 50 rokov dozadu, keď ešte boli ľudia ľuďmi 🙂 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Skúšobnú jazdu s mojou Octaviou (po oprave bŕdz) som v nedeľné popoludnie zneužil aj na takéto spoločné foto. Inak prasiatko podľa výrobného štítku je rok výroby 1967, Škoda Octavia 1963.
Dokonca sa tam votrela aj PV3S...

Peťo:
krásne fotky, Tvojej Octavii to naozaj svedčí, je vidieť, že sa jej dostáva nadštandardnej údržby ....:) 🙂 🙂
Mimochodom začlenenie lokomotívy do epochy nie je problém, lebo v tomto nátere jednoznačne patrí do V. a VI. epochy.
V tomto nátere a s týmito popismi by sa predsa nemohla objaviť vedľa M131, či T478.1010 v IV. či staršej epoche ... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Skúšobnú jazdu s mojou Octaviou (po oprave bŕdz) som v nedeľné popoludnie zneužil aj na takéto spoločné foto. Inak prasiatko podľa výrobného štítku je rok výroby 1967, Škoda Octavia 1963.
Dokonca sa tam votrela aj PV3S...

Peťo:
krásne fotky, Tvojej Octavii to naozaj svedčí, je vidieť, že sa jej dostáva nadštandardnej údržby ....:) 🙂 🙂
Mimochodom začlenenie lokomotívy do epochy nie je problém, lebo v tomto nátere jednoznačne patrí do V. a VI. epochy.
V tomto nátere a s týmito popismi by sa predsa nemohla objaviť vedľa M131, či T478.1010 v IV. či staršej epoche ... 😉

... máš ako vždy pravdu Ivor, ani číslo by nesedelo so staršou epochou. Ja som len chcel poukázať na to, ako môžu byť niektoré poctivo vyrobené stroje večné. 🙂
Krásna mašinka, mám ju pred očami každý deň. Nateraz.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Vo štvrtok som bol na najvyššej budove v Žarnovici pracovne, podarilo sa mi odfotiť zopár vlakov, keďže železnica je v blízkosti...

Neviem, či zle vidím, ale táto Laminátka má iba polopantografy...

a nakoniec smutný pohľad na Žarnovickú stanicu, voľakedy plnú vlakov, teraz prázdne koľaje....

Fotené len mobilom, takže kvalita nižšia, ale celkom sa dá si myslím... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: takéto fotky z vtáčej perspektívy sú krásne. Nie každý má tú možnosť byť takto nad vecou. Tá "Lamina" s tým hrubým žltým pásom je podľa mňa najkrajšia. Tú som sa pokúsil aj vymodelovať. Bol to môj druhý model v poradí, takže nie je vôbec dokonalý, ale ja si ho vážim, lebo je to môj výtvor z doby, keď som ešte o modelované vedel "velký kulový" ako sa hovorí. Ďakujem za krásne zábery z nadhľadu.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Marek: takéto fotky z vtáčej perspektívy sú krásne. Nie každý má tú možnosť byť takto nad vecou. Tá "Lamina" s tým hrubým žltým pásom je podľa mňa najkrajšia. Tú som sa pokúsil aj vymodelovať. Bol to môj druhý model v poradí, takže nie je vôbec dokonalý, ale ja si ho vážim, lebo je to môj výtvor z doby, keď som ešte o modelované vedel "velký kulový" ako sa hovorí. Ďakujem za krásne zábery z nadhľadu.

Ďakujem Samba. Viem, že máš ten model a dokonca vlastnoručne vymodelovaný. Vedel som že Ťa tá fotka poteší. A ešte, fakt zle vidím, alebo tá tretia Laminátka má polopantografy?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: takéto fotky z vtáčej perspektívy sú krásne. Nie každý má tú možnosť byť takto nad vecou. Tá "Lamina" s tým hrubým žltým pásom je podľa mňa najkrajšia. Tú som sa pokúsil aj vymodelovať. Bol to môj druhý model v poradí, takže nie je vôbec dokonalý, ale ja si ho vážim, lebo je to môj výtvor z doby, keď som ešte o modelované vedel "velký kulový" ako sa hovorí. Ďakujem za krásne zábery z nadhľadu.

Ďakujem Samba. Viem, že máš ten model a dokonca vlastnoručne vymodelovaný. Vedel som že Ťa tá fotka poteší. A ešte, fakt zle vidím, alebo tá tretia Laminátka má polopantografy?

... vidíš dobre, má "polopanťáky". Namontovali asi "co dúm dal", hlavne že to fachčí.:)


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Niektoré vlaky som fotil tak, že som dal veľa záberov postupne a z jedného vznikla zaujímavá foto-animácia... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: ...zaujímavé animácia.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Marek: ...zaujímavé animácia.

Ďakujem Samba. Nebol to úmysel, len som fotil viac záberov za sebou a takto to vytvoril google. Aj iné, ale tie sú urobené z málo záberov, tak nie sú zaujímavé. Ale toto mi padlo do oka, tak som to len tak zverejnil 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Jarné rána sú ešte dosť mrazivé, ale ranný 10km beh mi niekedy spestrí aj takýto pohľad ....
to sa potom hneď beží veselšie ...

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Krásny pohľad. Ináč, obdivujem Ťa, ja som nebežal už vééľmi dlho 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 11 / 16

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá