Fotografie skutočný...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Fotografie skutočných vlakov

378 Príspevky
12 Užívatelia
7 Likes
48 K Zobrazenia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Ivor: ... ranných 10km ???!!! ja si ani nepamätám, kedy som naposledy bežal a nie to ešte 10km. Ja by som to mal na celý deň, peknou pomalou chôdzou s obzeraním krás na turistike. To so naozaj viem predstaviť. Možno prvé turistické kilometre tejto sezóny ako rodina začneme ukrajovať už tieto Veľkonočné sviatky. Nejako klasika ide u nás do pozadia.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

okrem toho bzučiaceho čuda na trati ma zaujala aj trať... ukážková predloha pre patinu koľajového zvršku 🙂
totálna paráda!

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

okrem toho bzučiaceho čuda na trati ma zaujala aj trať... ukážková predloha pre patinu koľajového zvršku 🙂
totálna paráda!

To "bzučiace čudo" je mne osobne veľmi sympatické a som rád, že koľajový zvršok môže poslúžiť ako predloha pri modelovaní a patinovaní.
Musím, ale dodať, že image koľajového zvršku by mal zodpovedať charakteru trate..... inak je znečistený koľajový zvršok ( špina, hrdza z dvojkolí a brzdových špalkov na trati, kde každých cca 10 minút prejde vlak a inak na lokálnej trati, kde vlak prejde raz za niekoľko hodín, atď...... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Majo
 Majo
(@majo)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Tak tieto Kocúriky trávili Veľkonočný pondelok v našej stanici a pekne potíšku...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Majo: tretieho si prečo neodfotil. Niekde ti ušiel??!! Taký istý len s nápisom ODDS. Boli tam tri ako trojspraženie.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Majo: ... teraz som si všimol, že si ho fotil osobitne a nevložil si ho do textu, tak som ho nejako nevnímal. Tie nevložené obrázky mi nejako unikajú, keď sú tam kde sú aj vložené. Možno, že som čudný ??!!


   
OdpovedaťCitácia
Majo
 Majo
(@majo)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Majo: ... teraz som si všimol, že si ho fotil osobitne a nevložil si ho do textu, tak som ho nejako nevnímal. Tie nevložené obrázky mi nejako unikajú, keď sú tam kde sú aj vložené. Možno, že som čudný ??!!

Norbi: Vôbec nie si čudný. Veď si NÁŠ!!! ČI???


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

MAJO:
Krásne modely Kocúrikov v peknom modrom kabáte. 🙂
Vypadajú ako skutočné :cheer:
ako vidím, aj na vašej stanici sa môže objaviť čokoľvek ...
Tak keď TRIO, tak pripájam aj ja jedno z trnavskej stanice. Kvalita je trocha nižšia, lebo slnko mi svietilo rovno do objektívu, ani s COREL-om som nedokázal v PC s nimi už viac. ....

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Krásny kocúrikovia, aj modrý aj sivo-oranžový 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Dnes sme boli v Ružomberku a videl som tam skutočný vlak, ktorý už ale nie je skutočný vlak.... Dovnútra sa mi však nepodarilo dostať, tak aspoň fotky z vonku...

Pokiaľ si dobre všimnete, je položený len na krátkych koľajách, má permanentrné schodíky na pravej strane a je z neho reštaurácia - kaviareň 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: vidím, že na Slovensku sa nachádzajú rozstrúsené pekné artefakty. Takáto kaviareň má svoje čaro. Ja som takúto atmosféru zašil na svojej koži pri návšteve múzea v Lužnej u Rakovníka. Tam som si dal pečenú klobásku a kávičku v reštauračnom vagóne, len bol v originálnej zelenej farbe. Škoda, že táto kaviareň, čo si nám vyfotil, nefungovala. Pekný záber, ďakujem. Ako inšpirácia na koľajisko, výborná.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Pri rannom behu sa mi okrem pohľadov na nákladnú stanicu a vlaky

ponúkajú aj pohľady, ktoré nemajú so železnicou nič spoločné ... ale sú rovnako zaujímavé ...

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Dnes sme sa boli prejsť a zistil som, že Traťou mládeže do Banskej Štiavnice už chodí novšia motorová jednotka. Už nie 810... Toto som predtým nevidel, takže pre mňa novinka...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Včera sa mi v našej Lučeneckej stanici podarilo odfotiť tento trojzáprah. Bolo to na podnet Maja, takže mne neďakujte, ale ďakujte pozornému oku Maja. 😉 Inak aj mne sa ten trojzáprah páči.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Včera sa mi v našej Lučeneckej stanici podarilo odfotiť tento trojzáprah. Bolo to na podnet Maja, takže mne neďakujte, ale ďakujte pozornému oku Maja. 😉 Inak aj mne sa ten trojzáprah páči.

Parádička Samba, ja sa už tiež neviem dočkať, kedy dokončím môjho Kocúra 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Dnes sa ukázala v Žiline nedávno renovovaná 750 183 s menom Dášenka. Tak aspoň jedna zo stanice

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Dnes mi kamarát písal,že výnimočne ide ku nám zamračená 751.191. Dlho som neváhal a začal rozmýšlať kde by som si ju zvečnil. Bolo krásne jasno a slniečko svietilo. Ideálne podmienky pre dobré fotky. Rozhodol som sa,že sadnem sa bicykel a pôjdem sa previezť do obce Porúbka kde si vlak odfotím. Plánoval som fotku v oblúku,no slniečko je ešte nízko a 10 minút pred príchodom vlaku už bol oblúk v tieni. Začal som teda rýchlo hladať vhodné miesto. Posunul som sa na zastávku kde sa kedysi nakladalo drevo. Počas čakania som cítil veľmi príjemnú atmosféru. Vôňa drevených pražcov bola príjemná,vtáčiky spievali a slniečko príjemne hrialo. Keď som v diaľke počul trúbenie rýchlo som nastavil foťák a čakal. Po chvíľke bola pri mne zamračená,pekne opatinovaná no bola to veľmi príjmená zmena namiesto klasických čmeliakov. Suma sumárov pár podarených fotiek zamračenej na zastávke Porúbka,30km na bicykli a príjmený deň za nami 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Majo
 Majo
(@majo)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Radko: Nielen deň ale aj fotky sa ti skutočne vydarili. PARÁDA!


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Dnes som mal voľné dopoludnie, 🙂 🙂 🙂 čo sa tak často nestáva, takže som si ráno dal svojich 11 km a popri tom som pozoroval aj celkom čulý ruch na trnavskej nákladnej stanici....
síce tu na takú peknú Bardotku ako RZvlaky v poslednej jeho reportáži nikdy nenatrafím, ale lokomotívy permanentne sa objavujúce v Trnave aj tento krát svišťali po koľajniciach sem a tam ....

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Ivor, ja tiež veľmi silne uvažujem že začnem behať... dokonca aj železnicu tu mám kúsok za domom a napokon stáť na moste a fotiť - to by som hádam zvládol ubehnúť 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

DEDO:
Ver tomu, že to nič nie je...
ja som tiež začínal pred rokmi len tak opatrne cca 3 km trate a to som si myslel, že aký výkon som podal....na druhej strane beh na dlhé trate je len mierne tempo, žiadny šprint a malé prestávky na vydýchanie sú spestrené práve takýmito zábermi.
Myslím, že u vás v Žiline by bolo tiež na čo pozerať, som o tom presvedčený, veď som tam žil 5 rokov a svojim spôsobom spojený so železnicou ...

🙂 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

tak ja to teda skúsim 😉 ale s ohľadom na to že som prekročil 100 kg začnem poněkud volneji ...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Krásne fotky. No ja som trochu prekvapený, lebo včera som bol v Košiciach a išli sme aj okolo stanice. Je mi jasné, že stanica je veľká a pravdepodobne som ju nevidel celú, ale bola prázdna. Nevidel som tam jedinú vlakovú súpravu.... Verím tomu, že voľakedy bola natrieskaná vlakmi...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Krásne fotky. No ja som trochu prekvapený, lebo včera som bol v Košiciach a išli sme aj okolo stanice. Je mi jasné, že stanica je veľká a pravdepodobne som ju nevidel celú, ale bola prázdna. Nevidel som tam jedinú vlakovú súpravu.... Verím tomu, že voľakedy bola natrieskaná vlakmi...

MAREK:
Tie moje fotky sú ale z nákladnej stanice v Trnave, vyhotovené počas behania len z mobilu........v Košiciach som síce bol minulý týždeň, ale nemal som toľko času nazvyš, aby som mohol fotiť stanicu.... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Krásne fotky. No ja som trochu prekvapený, lebo včera som bol v Košiciach a išli sme aj okolo stanice. Je mi jasné, že stanica je veľká a pravdepodobne som ju nevidel celú, ale bola prázdna. Nevidel som tam jedinú vlakovú súpravu.... Verím tomu, že voľakedy bola natrieskaná vlakmi...

MAREK:
Tie moje fotky sú ale z nákladnej stanice v Trnave, vyhotovené počas behania len z mobilu........v Košiciach som síce bol minulý týždeň, ale nemal som toľko času nazvyš, aby som mohol fotiť stanicu.... 😉

Ja viem, že Tvoje fotky sú z Trnavy, to je v pohode. Mňa prekvapila ale prázdna košická stanica 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 12 / 16

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá