Fotografie skutočný...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Fotografie skutočných vlakov

378 Príspevky
12 Užívatelia
7 Likes
48 K Zobrazenia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Dlhšiu dobu to tu je nejaké mŕtve,tak to aspoň trošku oživím. Keď už mal byť dnes ten sviatok tak som uvažoval čo budem robiť. Nakoniec prišiel kamarát s nápadom ísť fotiť papagája. Večer sa dohodlo miesto a o 8 ráno sme vyrážali smer Telgárt.
Počas cesty si všímam,že v staničke Slovenská lupča stojí niečo červené. Pri bližšom pohľade spoznávam zvolenskú karkulku ktorú práve križoval osobák od brezna. Nasleduje rýchle zastavenie na krajnici a fotenie práve rozbiehajúcej sa súpravy.

. Po odfotení krásnej súpravy pokračujeme v ceste na telgárt. Po ceste pozorujem na mape Rex 1780 Kráľova Hoľa. Nasleduje zastávka pri odbočke Chvatimech kde rex zastavil.

Plánovali sme v tejto odbočke počkať na karkulku no čas do príchodu papagája na telgárt sa krátil tak sme pokračovali v jazde. Prechádzame cez dedinku telgárt keď zrazu pred koncom sa objaví kolóna aut,zistujeme čo sa stalo. Medzi poslednými domami sa prevrátil cez cestu kamión a cesta bola neprejazdná... Ostávame asi 800 metrov od cielového bodu a nemôžeme sa pohnúť. Nezostáva teda nič iné ako ísť pešo. Vraciame sa hlbšie do dediny kade je možné sa dostať ku trati. Berieme veci a vydávame sa na 1,5 kilometrovú cestu ku Chramošskému viaduktu. Hneď za nami idú dalšie 3 autá z ktorých vystupujú fotografi. Po príchode na miesto sme sa dali do reči s okolitou partiou. Neskôr prišli aj 2 dámy,ktoré tu boli na dovolenke a o akcii sa dozvedeli až od nás. Keď chlapi povedali že ide parná mašina a jedna z dám sa opýtala či ide papgáj tak sme ostali chvíľku zarazený. Dali sme sa do reči a zistili sme že pani je z modelárskeho klubu horizont a v železnici sa celkom orientuje(veľmi pekné spríjemnenie dňa). Po chvíli počuť piskot a z lesa sa vynára papagáj so svojou súpravou na ktorej konci mu pomáha hybrid 750 183 menom Dášenka

. Po jeho prechode sa poberáme na iné miesto,konktrétne k jednemu z tunelových portálov telgártskej slučky. V stanici Červená skala papagája prepriahli a vrátila sa k nám zadkom. Dášenka opät vypomáhala tlačiť do stúpania

Po ceste späť sme plánovali ísť na čierný balog sa previezť železničkou,no nestihli sme jazdu. Tak sme sa tam aspoň dobre najedli a pokračovali v jazde. Posledná zastávka bola v stanici Podbrezová kam o chvíľu mala prísť súprava s karkulkou. Po 15 minútach sa naozaj ukázala a my sme mohli ešte spraviť pár záberov kým čakala na vykrižovanie s oproti idúcim vlakom

Musím povedať,že je to naozaj krásavica a vedel by som si predstaviť jej model na koľajisku.
Tu sa moje vyčerpávajúce "krátke" rozprávanie končí.

Prajem príjemný zvyšok večera 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

rzvlaky. ... vidím (čo vidím, ČUMÍM !!!) aký pekný 1.máj si si urobil s kamarátom. Obdivuhodné, ako sa dokážeš nadchnúť pre takúto vec, ako je fotenie zaujímavých vlakových súprav. U mladých ľuďoch ako si ty aj s tvojim kamarátom sa to len tak nevidí. Fotky ma chytili za srdce a 477.0 "Papagáj" je na tvojich fotkách nádherný. Tak isto krásna súprava s T466.0 veľká "Karkulka" v čele je krásna. Nesmierne ma teší, že sa tomuto krásnemu hobby takto venuješ. Prajem si aj pre seba, aby ti to vydržalo celý život. Inak by sme tieto pekné obrázky nemali možnosť zhliadnuť. Ver, že po troch únavných d§och neustáleho pozerania do zrkadlovky pri fotení do e-shopu, toto je pre mňa ako balzam na dušu. Ešte raz veľmi pekne ĎAKUJEM !!!


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

RZvlaky:
Veľmi pekná foto-reportáž, myslím, že SAMBA už napísal všetko podstatné.
Jedným slovom : Nádhera.....
... mimochodom Pagája by som prijal v modelovej veľkosti TT kedykoľvek a v Katarínskej Hute by som nechal nastúpiť aj mažoretky .... 🙂 🙂 🙂
Ja som sa konečne dočkal dávno pripravovaného stretnutia s Petrom Smutkom (JACEK ) a tak prinášam len akýsi letmý pozdrav z Moravy....;)

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Ivor: trochu závidím stretko s takým modelárskym virtuózom. Keby som bol vedel, tak ho dám odo mňa pozdraviť. Jeho rozpracované lepty v TT mám stále v pláne dokončiť. Určite prvá na rad (myslím už v dohľadne) príde T444.0 malá "Karkulka" na teraz v "pancierovom prevedení". Dúfam, že sa už čoskoro bude červenať a dúfam, že nie od hanby. Popisy už mám vyrobené, tak už len vybrať AirBrusch a nájsť trochu voľného času v tejto uponáhľanej dobe. Chválim Ivor, že si si našiel trochu času na relax. PARÁDA, lebo viem ako to potrebuješ. Som z duše rád !!!


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Rzvlaky, Tvoj príspevok nemá chybu. Krásne fotky doplnené skvelým príbehom. A hneď 2 retro vlaky v jeden nádherný deň. Ďakujem za príspevok, si to tu ozaj pekne oživil... :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Dlhšiu dobu to tu je nejaké mŕtve,tak to aspoň trošku oživím. Keď už mal byť dnes ten sviatok tak som uvažoval čo budem robiť. Nakoniec prišiel kamarát s nápadom ísť fotiť papagája. Večer sa dohodlo miesto a o 8 ráno sme vyrážali smer Telgárt.
Počas cesty si všímam,že v staničke Slovenská lupča stojí niečo červené. Pri bližšom pohľade spoznávam zvolenskú karkulku ktorú práve križoval osobák od brezna. Nasleduje rýchle zastavenie na krajnici a fotenie práve rozbiehajúcej sa súpravy.

. Po odfotení krásnej súpravy pokračujeme v ceste na telgárt. Po ceste pozorujem na mape Rex 1780 Kráľova Hoľa. Nasleduje zastávka pri odbočke Chvatimech kde rex zastavil.

Plánovali sme v tejto odbočke počkať na karkulku no čas do príchodu papagája na telgárt sa krátil tak sme pokračovali v jazde. Prechádzame cez dedinku telgárt keď zrazu pred koncom sa objaví kolóna aut,zistujeme čo sa stalo. Medzi poslednými domami sa prevrátil cez cestu kamión a cesta bola neprejazdná... Ostávame asi 800 metrov od cielového bodu a nemôžeme sa pohnúť. Nezostáva teda nič iné ako ísť pešo. Vraciame sa hlbšie do dediny kade je možné sa dostať ku trati. Berieme veci a vydávame sa na 1,5 kilometrovú cestu ku Chramošskému viaduktu. Hneď za nami idú dalšie 3 autá z ktorých vystupujú fotografi. Po príchode na miesto sme sa dali do reči s okolitou partiou. Neskôr prišli aj 2 dámy,ktoré tu boli na dovolenke a o akcii sa dozvedeli až od nás. Keď chlapi povedali že ide parná mašina a jedna z dám sa opýtala či ide papgáj tak sme ostali chvíľku zarazený. Dali sme sa do reči a zistili sme že pani je z modelárskeho klubu horizont a v železnici sa celkom orientuje(veľmi pekné spríjemnenie dňa). Po chvíli počuť piskot a z lesa sa vynára papagáj so svojou súpravou na ktorej konci mu pomáha hybrid 750 183 menom Dášenka

. Po jeho prechode sa poberáme na iné miesto,konktrétne k jednemu z tunelových portálov telgártskej slučky. V stanici Červená skala papagája prepriahli a vrátila sa k nám zadkom. Dášenka opät vypomáhala tlačiť do stúpania

Po ceste späť sme plánovali ísť na čierný balog sa previezť železničkou,no nestihli sme jazdu. Tak sme sa tam aspoň dobre najedli a pokračovali v jazde. Posledná zastávka bola v stanici Podbrezová kam o chvíľu mala prísť súprava s karkulkou. Po 15 minútach sa naozaj ukázala a my sme mohli ešte spraviť pár záberov kým čakala na vykrižovanie s oproti idúcim vlakom

Musím povedať,že je to naozaj krásavica a vedel by som si predstaviť jej model na koľajisku.
Tu sa moje vyčerpávajúce "krátke" rozprávanie končí.

Prajem príjemný zvyšok večera 🙂

Rado,velmi pekne dakujem za fotecky,som sa veeeelmi potesil.No kvoli pracovnym povinnostiam,sa ja nemozem zucastnit takychto akcii na 1.maja,uz poslednych 20 rokov ,1.maj travim v praci,takze na tento den mozem zabudnut,ze sa niecoho takehoto zucastnim.I ked mi taketo prekrasne supravy behaju doslova za humnami,preto som rad ze niekto uverejni aspon nejake foto,zvlast,ked vyslo taketo krasne pocasie.Este raz Dakujem.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Prinášam zopár fotečiek z ranného posunu na trnavskej nákladnej stanici....
"cvakol" som to pri behaní mobilom, lebo rozmanitosť na koľajniciach si to priamo vyžadovala .... 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Majo
 Majo
(@majo)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

V prvý májový deň, keď Radko nafotil nádherné zábery sa aj naša rodinka vybrala. ale len tak po okolí.
V žst. Hajnáčka sme len tak náhodou čakali na rýchlik ktorý mal o pár minút popod nás prefrčať lebo sme ho očakávali na nadchode ktorý vedie ponad trať.

A neboli sme sami

po chvíli to prišlo

Potešili sme sa a aj bociany tvrdili že tentokrát išiel výnimočne načas


   
OdpovedaťCitácia
Majo
 Majo
(@majo)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Kocúrik s Ponorkou až tak často ich spolu nevídam


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Nedávno som si zaobstaral nový objektív na foťák kedže starý už začínal dosluhovať. Dnes mi prialo počasie a opäť sa u nás výnimočne ukázala zamračená miesto čmeliaka. Tak dostal objektív super možnosť sa predviesť.. Zvládol to na 1*

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Opäť pridám niečo do tejto témy. Tento krát čmieliak v čiernobielej úprave fotený za silného dažda

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Riadna fotka, keby nemal nové číslo, tak to vyzerá ako fotka z éry minulej :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Minulý víkend som cestou na modelárske stretnutie do Senice urobil aj nejaké snímky z jazdy M131 a M152, mojich "srdcových" motorových vozňov, ktoré sa vybrali na jazdu z Trnavy smerom na Kúty a potom späť.
Trocha oneskorene ich zopár pridávam aj sem..... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Peter
(@peter)
Vieryhodný člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 31
 

Dnes ma kamoš Laco nečakane obdaroval...tabuľky s originál patinou z povaly lučeneckej stanice, kde ležali desaťročia zabudnuté.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Paráda Peter, ich hodnota je ešte aj v tom, že táto linka je už roky zrušená. To jej pridáva ešte punc histórie.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Vau, je neskutočné, v akom stave sa zachovali. Gratulujem 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Adam Duda
(@adam)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

vi sa máte dobre, lebo i máte blízko vlakové stanice jazdia tam vlaky.:)


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Dnešné ráno na nákladnej stanici v Trnave vypadalo ako každé iné....

Po chvíli sa vydal smerom na Kúty ( na Moravu ) vlak s naloženými novými vozidlami Citroen-Peugeot, ktorý ťahal Vectron. Vlak bol pre mňa prekvapujúco dlhý, až som sa čudoval, koľko toho Vectron "utiahne".

Na konci však vyšla celá pravda na svetlo, na postrku bola dvojička "awatarov" ....

... mimochodom počas môjho ranného behu som zaregistroval aj čisto "prírodnú verziu vlaku " až nezvykle veľkú ....

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Dnes som bol v Nitre a zhodou okolností bol v Nitre na stanici odstavený aj tzv. Prezidentský vlak.
Prezidentský vlak ide naprieč Českou i Slovenskou republikou pri príležitosti 100. výročia založenia Československej republiky.

Dňa 8.7.2018 by mal byť vo Zvolene, 9.7.2018 v Lučenci, 11.7. v Žiline a 13.7.2018 v Košiciach.
Rozhodne návštevu tohto vlaku, ktorý po Slovensku ťahá "zelený Anton" doporučujem, aj keď v súprave jeden zaujímavý vagón chýba, ostal odstavený v Bratislave, lebo ZSSK ...

Prezidentský vlak je sprevádzaný tzv. požiarnym vlakom,ktorý je ťahaný Bardotkou.

Ešte pripájam jeden zaujímavý odkaz na video o vozni Aza 080:
https://www.youtube.com/watch?v=8zs0m9zUDTU
... našťastie za éry socializmu nestihli komunisti všetko hodnotné zničiť, či pretrieť červenou farbou. 😉
Žiaľ kaštieľ zakladateľov sklární v Katarínskej Hute také šťastie pred "horlivými" komunistami nemal .... :huh:

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Jedno pozdravenie z Kopřivnice páni.... pre vás 🙂

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

To je patina, až mi je trochu smutno, keď sa pozriem na môj model, ako vyzeral v časoch jeho slávy. Ďakujem za pozdrav.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

prišlo od môjho kamaráta Jána L. Podarili sa mu krásne zábery na 753 608-9 súkromný prepravca PRVÁ SLOVENSKÁ ŽELEZNIČNÁ,a.s. s prezývkou "Bizón"
1. na stanici vo Fiľakove

2. na trati pod cestným mostom pri Šiatoroši, pri rozpadajúcom sa strážnom domčeku

3. no a nakoniec v spoločnisti kolegov z PSŽ,a.s.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Vau dedo, Ty si to videl naživo... :woohoo:
Ďakujem páni za skvelé fotky 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
roman
(@statusak)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 83
 

Fuha krásne zábery :ohmy:


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Tohtoročnú druhú krátku dovolenku sme s rodinou trávili vo Vysokých Tatrách a okrem všetkého iného (viac ako 50km v nohách za tri dni !!! ) som mal tú česť na vlastné oči vidieť Tatranskú Kométu v plnej kráse. Nebola to náhoda, lebo v rámci programu "Leto s Kométou 2018" som presne vedel kde ju nájdem, tak som ju dostihol dnes 12.8. o 14,05 na stanici v Tatranskej Lomnici. Počasie krásne a obrázky sa mi celkom podarili, tak štyri z nich.

1. Samotná Kométa v plnej kráse....

2. ... v záprahu s historickými vagónmi ...

3. ... no aby zlé jazyky netvrdili, že som to niekde stiahol z internetu, tak jedna aj s mojou maličkosťou v popredí ... (výraz "buldoga" si nevšímajte, mal som vtedy za sebou už tých spomínaných viac ako 50km v nohách) :unsure:

Tak posúďte sami, či to našej Tatranskej Kométe pristane ....


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 13 / 16

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá