Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Papierové modely

60 Príspevky
9 Užívatelia
8 Likes
11.6 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Aj keď zjednodušený model, ale je to ťažšie ako si pamätám 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Vyšiel som už z cviku pri papierovom modelovaní, ale celkom sa mi to páči.... Bude ale aj retušovanie potrebné 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Vyšiel som už z cviku pri papierovom modelovaní, ale celkom sa mi to páči.... Bude ale aj retušovanie potrebné 🙂

... ale veď ti to ide dobre a retušovanie je predsa vždy potrebné ak sa nemýlim. Inak tento model ak by dostal detailnejšie diely na podvozkoch a pantografoch, tak by to bol veľmi pekný model. Takto je to len pekný model, ale bol robený pre detských modelárov, pre časopis Fifík predsa.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Už pribudli aj nejaké detaily, ešte vybavenie strechy a bude hotovo... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

model na svoju jednoduchosť vyzerá pekne.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

model na svoju jednoduchosť vyzerá pekne.

Jednoduchý je dosť, to je pravda, ale už 20 rokov som neskladal vystrihovačky, tak je to dobrý tréning. Obdivujem Romana, keď si predstavím tie jeho vymakané modely, duplom tie v N-ku 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Našiel som na internete niekoľko zaujímavých papierových modelov. Postupne ich popridávam viac na stiahnutie, zatiaľ malé nahliadnutie tu: https://marek-vlaky.eu/index.php/clanky/na-stiahnutie

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lucipuk
(@lucipuk)
Eminentný člen Registered
Pripojený: pred 5 rokov
Príspevky: 14
 

Ocko mi kúpil v Lidli 3D stavebnicu mostu Tower Bridge. Stavebnica nám nedržala tak sme ju museli zlepiť ako naozajstný model z papiera.
Tu máte dôkaz...

A jeden večerný záber ... 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Vau Lucipuk, tak to je krásny most, teda jeho model. Veľmi sa Ti podaril, si šikovná. Ináč, ja som tam bol aj v skutočnosti 🙂 ale Tvoj je krajší 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Lucipuk: ... trochu ťa stavba potrápila, ale výsledok je konečné pevné zlepenie. Vidím, že po mojej rade si aj autíčka umiestnila na správnu stranu ako v Anglicku. Aj keď nejde o pravý papierový model, tak tie 3D stavebnice majú niečo do seba. Už aby si päť stavala niečo ozajstné papierové.


   
OdpovedaťCitácia
roman
(@statusak)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 83
Topic starter  

Ahojte vo spolok ,tak ako vidím prubudol do našich radov další papierový modelár čo mna velmi ale velmi teší.Lucka, každý model má svoje modelárske čaro tak ako aj tie tvoje modely su krásne.Lucka popros tatina aby ti zohnal v Tescu skycár o gramáži 120 bude sa ti lepšie pracovať čo sa týka ryhovania a lepenia.Lucka posielam ti link na modely ktoré si možeš s pomocou tatina stiahnuť a potom aj zlepiť - je ich tam strašne veľa neboj tam si vyberieš čo chceš. papermodelers.sk/viewforum.php?f=119
Vieš Lucka to su hodiny a hodiny lepenia a hlavne trpezlivosti -viem o čom hovorím.Zároven posielam zopár modelov ktoré som v priebehu mesiaca postavil.
Lucka ked budeš dačo potrebovať o daku radu kludne mi napíš budem velmi rád.
Do zmodelovania zdar.


   
OdpovedaťCitácia
roman
(@statusak)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 83
Topic starter  

Ahojte vo spolok ,tak ako vidím pribudol do našich radov další papierový modelár čo mna velmi ale velmi teší.Lucka, každý model má svoje modelárske čaro tak ako aj tie tvoje modely su krásne.Lucka popros tatina aby ti zohnal v Tescu skicár o gramáži 120 bude sa ti lepšie pracovať čo sa týka ryhovania a lepenia.Lucka posielam ti link na modely ktoré si možeš s pomocou tatina stiahnuť a potom aj zlepiť - je ich tam strašne veľa neboj tam si vyberieš čo chceš. papermodelers.sk/viewforum.php?f=119
Vieš Lucka to su hodiny a hodiny lepenia a hlavne trpezlivosti -viem o čom hovorím.Zároven posielam zopár modelov ktoré som v priebehu mesiaca postavil.
Lucka ked budeš dačo potrebovať o daku radu kludne mi napíš budem velmi rád.
Do zmodelovania zdar.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Statusak: tak to si sa pekne pochlapil s novými modelmi až pozerám ako puk, kde berieš na to čas. Viem ako si zaneprázdnený a predsa si nájdeš čas na takéto pekné modelovanie. Budem sa snažiť aj naďalej malú Lucinku podporovať v modelovaní papierových modelov a ten link určite využijeme. Ďakujem za radu s papierom, rád si nechám poradiť od odborníka.


   
OdpovedaťCitácia
(@Anonymný 46)
Skúsený člen
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

No idem vyskúšať papierové modely.Nasiel som si moju srcovku E 499.0 "BOBINU"


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

No idem vyskúšať papierové modely.Nasiel som si moju srcovku E 499.0 "BOBINU"

A pojazd už vieš z čoho? Ja si fakt nepamätám presne, z čoho ja mám pojazd na Bobine...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@Anonymný 46)
Skúsený člen
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Ešte som nad tým nerozmišal.Písal som Norbimu a ten mi ho môže dať vyrobiť. Ale na to nemám 60 ečiek.Možno neskôr.Teraz len skúšam pracovať s papierom.
Je to ťažšie ako som si mislel.Musí to byť presná práca,čo sa týka ohybania a lepenia.No uvidíme ako mi to pôjde,či prvý model neskončí v koši.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Držím palce Hudi

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@Anonymný 46)
Skúsený člen
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Status keď robíš tie papierové modely tak narezávaš hrany ohybu?Ja sa idem pokúsiť postaviť elektrickú lokomotívu "BOBINU".Tak potrebujem poradiť.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Ak môžem, skúsim poradiť aj ja. Ja som voľakedy staval papierové modely a hrany som vždy ryhoval. Pozor ale, nie nožom ale nejakou ihlou alebo podobne a nie veľmi silno, aby Ti hrana "neodpadla". Iba tak silno, aby sa to pohodlne dalo ohnúť. 😉 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@Anonymný 46)
Skúsený člen
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Ja som to robil nožíkom,ale tak citom.Pri ohnutí,ale ostala biela čiara.To bude treba asi zamalovať.


   
OdpovedaťCitácia
roman
(@statusak)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 83
Topic starter  

Ahojte vo spolok ,no tak ideme nato chalani.Hudi moja rada pre teba ,ja narezavam hrany skalpelom ale ozaj tak s citom ze len slabucko sa dotykam papiera ale ozaj slabucko .Ak nemas skalpel tak kludne pouzivaj tenky rezaci nozik a na hrany pouzivam ocelove pravitko.Hudi drzim palce pri Bobine.Nieje to lahky model a hlavne vrchna cast.Aaaa aby som nezabudol kazdu hranu potom retusujem anylinovymi farbami -to jest-vodove farbicky ale v poslednej dobe uz len pouzivam obycajnu fixku.
V poslednej dobe som daco spatlal ale pozor Arcivevodu velicenstva Karla aj elektricky spojazdnim.
Tak sa majte pekne a drzim palce.
Do zmodelovania zdar.
R&R


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Statusák, Tvoje príspevky a modely mi tu už chýbali. Som rád, že si prispel a potešil nás ďalšou Tvojou tvorbou. Už som sa normálne bál, že si prestal modelovať.
Dúfam, že potom aj prispeješ tým, ako si elektricky spojazdnil Arcivévodu, na to som veľmi zvedavý :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Statusák: tak to je naozaj paráda. Tá usadlosť s tými koníkmi je krásna, vyzerá profesionálne a veľmi čisto zlepená. Je vidieť, že sa tomuto odvetviu modelárstva venuješ už nejakú dobu. No a čo dodať k arcivévodovi? Je to poriadna stavba a ja veľmi dobre viem, že je to pekne veľký model. Urobiť takéto pekne rovné plochy v tejto veľkosti nie je žiadna hračka, ale vyžaduje si to už majstrovstvo. Tvoje papierové modely sú perfektne postavené a krásne, o tom niet pochybností.


   
OdpovedaťCitácia
(@Anonymný 46)
Skúsený člen
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Status vďaka za radu.A pripájam sa k Sambovi.Ta usadlosť je super.


   
OdpovedaťCitácia
roman
(@statusak)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 83
Topic starter  

Ahojte kamaráti kedže musíme byť doma tak som skusil dáke modely zostrojiť od majstra p.Richarda Vyškovského a p.Mariana Hlaváča.Je to sedemdnová modelárčina kde som spatlal 5 modelov.Len pre zaujímavosť pri lepení traktora a teda kolies som musel zastrihnuť 1304 krát-tie malé trojuholníčky a dokopy tak to netuším ale myslím že veľa a veľa a veľa.

Tak sa majte pekne a prežívajte sviatok Veľkonočného pondeloka v zdravý a spokojnosti.

R&R

IMG 20200413 105602
IMG 20200413 105554
IMG 20200413 105541
IMG 20200412 192845
IMG 20200412 165559
IMG 20200411 154714
IMG 20200410 123647
IMG 20200410 123602
IMG 20200410 123530
IMG 20200410 110552
IMG 20200409 140624
IMG 20200409 140551
IMG 20200408 180008
IMG 20200407 191938
IMG 20200405 185126
IMG 20200405 132752
IMG 20200403 111721
IMG 20200401 103327
IMG 20200401 103305

 

PS-omylom som dal aj foto Viki ako sa učí na gitare

Tento príspevok bol zmenený pred 4 roky užívateľom roman

   
Ivor and Samba reacted
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá