Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Škoda 26Em

8 Príspevky
3 Užívatelia
5 Likes
663 Zobrazenia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
Topic starter  

Prototyp modelu další řady odklizové lokomotivy, ze kterého se stal dárek kolegovi k odchodu do penze. Právě na stroji číslo 611 jezdil.

IMG 20210119 230649 3
IMG 20210122 000945 1

 

IMG 20210122 001158 3
IMG 20210122 WA0000
IMG 20210122 061402 4
IMG 20210122 WA0001

 

Z*


   
Marek reacted
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

VAU, tak tá je úplne super. Nádherný model, skvelý darček pre kolegu. Krásna práca 🤩 

Mimochodom, som rád, že si zavítal naspäť na fórum po jeho pauze, Tvoje modely a príspevky mi fakt chýbali.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
Topic starter  

Děkuji Marku, také jsem rád zpět.

Zde je odkaz na můj Google Drive, kde jsou (snad) všechny fotky pořízené během stavby

 

https://drive.google.com/drive/folders/1UdaKQVMvpimnFg4vOq50MZo9ehnnP4E8?usp=sharing

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Pozorne som si prezrel Tvoju google drive galériu, detailovanie a postup práce nemajú chybu. V tomto si proste jednička. Mám jednu otázku, ale možno som to zle pochopil. To číslo 611 si vytlačil na papier, nalepil na kasňu, potom si to niečim zrovnal a namaľoval farbou kasne? Je to totiž veľmi zaujímavé, že to takmer nie je vidieť, veľmi dobrý postup. Môžeš mi prosím trochu opísať, ako si to takto dosiahol? Ďakujem

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
Topic starter  

@Marek: To číslo...původní záměr byl trefit v Corelu barvu lokomotivy, vytisknout číslo s barevným pozadím na obtiskový papír, dát na model. Na monitoru vše vypadalo skvěle, obtisk jsem vytiskl, zalakoval a večer před předáváním modelu že jej nanesu, jenže odstín úplně jiný že...takže jsem po dlouhé elaboraci s trefováním odstínu tento postup vzdal, použil nejbližší odstín a tento nevhodný odstín jsem opatrně zamaloval tak, aby zůstalo pouze číslo....

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Aj som si myslel, že to bolo tak nejako. No výsledok je skvelý, aj keď si to plánoval inak, dotiahol si to k dokonalosti. Takže síce obklukou, ale úspešne. Ďakujem za vysvetlenie, vyzerá to super.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
Topic starter  

@marek: Nebyl čas na objednání obtisků s bílým textem na průhledném pozadí, takže z nouze ctnost, ale účel to splnilo...U červených lokomotiv mám odstín vychytanější, sice také není přesný, ale rozdíl nebije do očí...

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

zaza: aj na fotke je vidieť ako sa tvojmu kolegovi v práci triasli kolená, keď držal ten pekný model v ruke. V jeho vitríne budem mať určite výsostné miesto. Inak je to poriadna opacha (myslím ten model). Model je zvládnutý na jedničku s hviezdičkou. Tvoja práca je proste precízna a dokonalá. 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá