Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

17E

25 Príspevky
3 Užívatelia
16 Likes
582 Zobrazenia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  

Další kousek z prostředí povrchových dolů....

IMG 20210202 202606 7

 

Z*


   
Samba and Marek reacted
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Túto lokomotívu poznám, aj keď nie naživo. Teším sa na Tvoje vyhotovenie. Bude to určite skvelé rozšírenie zbierky

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  

@marek Tento kus není pro mne, je to model na zakázku pro zákazníkovo otce k 80. narozeninám, byl strojvedoucí těchto lokomotiv. Bude se jednat o nějaký kus ze sokolovského provozu... 

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  
IMG 20210330 152207 8

Máme pojezd, nejdostupnější / nejlevnější / nejlépe pasující se ukázal Taurus v TT, rozvor neseděl pouze o 1,5mm na podvozek, tzn 0.75 na osu, masky byly vyrobeny znovu "na míru". Zákazník odmítl rozdíl řešit...

IMG 20210427 204929 5

 /

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Paráda, mimochodom, ani som si neuvedomil, že to nie je H0 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  

@marek@marek Je to H0 ale 17E byla na 900mm rozchod. A norma NEM 010 v tomto hovoří jasně - na rozchody 900 a 1000mm použít rozchod 12mm, čili TT

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 
Publikoval: @zaza-office

@marek@marek Je to H0 ale 17E byla na 900mm rozchod. A norma NEM 010 v tomto hovoří jasně - na rozchody 900 a 1000mm použít rozchod 12mm, čili TT

Aha, rozumiem. Neviem veľa o banských lokomotívach, aj keď som z Banskej Štiavnice. Tu sa používali iba malé banské lokomotívy, ako napríklad DH70 a podobne. Takú aj mám postavenú v mierke H0 ale na pojazde z mierky N od firmy Kato, ktorý tam dokonale pasoval. Som na tú lokomotívu patrične hrdý, keďže idem stavať koľajisko podľa reálnej predlohy - Trať mládeže Banská Štiavnica a chcem tam aj baňu na zlato a striebro. Takže aj keď mám iba jednu banskú lokomotívu, tak mi to stačí, lebo to bude len jeden úsek koľajiska... Tiež je tam asi milimeter rozdiel v rozvore náprav, ale netrápi ma to, nakoľko takto to nie je vidieť a nikto to merať nebude 🙂

2019 02 07 14.34.41
2019 02 07 14.34.28

 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  

Krásný kousek! Rozchod N by měl být použit na 760 a 750mm real, na menší pak Zko

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

@zaza-office ďakujem za pochvalu, síce nie je ako Tvoje diela, ale teším sa z nej. No ono tu je rozchod 750mm v reále, to mám pomerané, N-kový pojazd bol naozaj ideálny a tento Kato mal aj takmer presný rozvor náprav, fakt asi milimeter je širší. Nejdem Ti už spamovať Tvoju tému, teším sa na ďalší postup a fotografie.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  

Tak to máš potom zcela správně! 😊

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Kamaráti, modelári vidím, že ste to tu poriadne rozbehli. Marek tvoja banská lokomotíva je parádna  a Zaza tvoje banské lokomotívy sú tiež úplne super. Riešenie pojazdov s toleranciou je úplne normálne. Tieto hotové (fabrické) pojazdy sú dobre vyladené a majú vynikajúce jazdné vlastnosti a čo sa týka hluku sú tiež perfektné. Nie je čo riešiť, nejaký milimeter hore, dole. To naozaj nikto nerozozná. Mne osobne je to úplne jasné a kompromis, to je moje druhé meno. Inak by sme modelovať ani nemohli, keby sme nevedeli tolerovať nejaké odchylky. Tak len kľudne do toho. Nebojte sa ja som sa dokonca nebál zarezať do pojazdov a vytvoriť niečo len sa približujúce realite. Hlavne, že to na trati pekne jazdí. 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  

Škoda 17E, provoz SUAS, volací číslo 139, hotová a předána zákazníkovi....

PC190357
PC190356
PC190359
PC190358

 

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Krásny model, tieto banské elektriky majú niečo do seba. Mimochodom, tieto pantografy si vyrábaš sám, alebo sa dajú aj niekde kúpiť? Lebo to asi nie sú štandardné, či?

Vitaj späť, už si tu chýbal 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  

Děkuji kolego. Jak výškové, tak boční pantografy jsou kupované. Výškové jsou z Aliexpresu, boční (pro velikost N) jsou dovoz až z Japonska. 

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Aj som si myslel, ale pri Tebe človek nikdy nevie, Ty dokážeš vyrobiť aj živého koňa, tak len preto som sa opýtal. 🙂 A tie vozne už nerobíš? Aj tie boli super

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  

@marek Vozy jsou v řešení, jde o vozy LH25. Dost mne brzdí nedostupnost předlohy, takže stavím podle vozů LH40, které mám dnes a denně na pracovišti. V případě zájmu hodím nějaký fotoreport 

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

@zaza-office ak by si mal záujem urobiť článok, aj keď len krátky, aj s fotkami zo stavby, veľmi rád uverejním. Samozrejme autora pod článok by som dal Teba. Ja osobne by som bol veľmi rád. To platí trvale, aj o iných modeloch

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  

Výroba vozu již byla zahájena. Jedná se o kombinaci papír, plech, 3D tisk, tovární díly, je to v ve fázi zkoušení kterou čas lze z čeho nejsnadněji vyrobit 

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Zaza: Škoda E17 - volací číslo 139, tak to je naozaj veľmi pekný model, tak je u teba už zvykom. Tie pantografy ma tiež zaujali, hlavne tie malé bočné. Chcem pripomenúť, že banské lokomotívy sú pre mňa veľká neznáma, preto ma na nich veľakrát niečo zaujme. Pekne vypracovaný model.


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  

Přátelé zdravím. Dlouho jsem se neozval, nebylo s čím. Nicméně jsem zpět. Modelem lokomotivy č 139 tento projekt nekončí, naopak jsem si byl oměřit reálnou lokomotivu, byly zjištěny chyby, provedeny korekce, bude i stanoviště v případě maketového modelu. 

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

@zaza-office veru dlho si sa neozval. Držím palce, som zvedavý na korekcie a celkovo model. Reálna predloha je vždy naj, keď je možnosť sa s ňou "stretnúť"

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  

@marek Musím říci že na fotce bude model vypadat cca stejně, vnější rozměry se změnily v řádech milimetrů. Došlo ke změně proporcí a rozměrů konzol pantografů a ani tam si nejsem jist, zda bude změna vidět....

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  

Další model 17E, tentokráte jako maketa při přepravě. Vůz je upravený model Px firmy SDV, zbytek moje práce + tovární díly

IMG 20230717 182738 5
IMG 20230919 204152
IMG 20231014 161156 5
IMG 20231022 003747
33

Z*


   
Zbyněk and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

@zaza-office BOMBA, tak toto som ešte nevidel, ale je to úžasné, či originál, alebo aj Tvoje prevedenie. 

Inak som rád, že si sa po dlhšom čase vrátil, Tvoje modely tu už chýbali. Ďakujem za zverejnenie a ak máš aj iné veci, čo si medzičasom vytvoril, budem rád, ak zverejníš. 👍 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  

Černobílá fotka reálu není má a ještě jsem ji na pasáka upravil, původně se na voze veze loko 98 (Sokolov - HDBS), ale nedalo mi to a zasáhl jsem a loko upravil na 33 (SHD Most)

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá