Přestavby vznikajíc...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Přestavby vznikající drobnou úpravou

516 Príspevky
11 Užívatelia
16 Likes
103.7 K Zobrazenia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Zaza: tieto "dupláky" mali aj tieto podvozky. Takže je to podla mňa správne. Práve tieto podvozky v modelovej velkosti TT si idem doviesť z Prahy o dva týždne. Mám aj ja nejaké vzorky týchto vozňov od Molatu a nejako stále dúfam, že si raz aj ja nájdem čas na modelovanie.


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Tak som konečne dokončil kocúrika. Dostal madlá a tabuľky. Rozhodol som sa nehať pôvodné biele zábradlie a celkom dobre to k tomu sedí 🙂 Nie všetko je podľa reálnej predlohy,niečo som si nechal tak ako mi páčilo 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

si neskutočný frajer, ešte povedz že aj rozpráva a ja idem do kolien ...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Zas taký frajer niesom 🙂 Tento zatial nerozpráva,ale možno sa časom naučí.. 😆

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Podaril sa Ti skvele. Vyzerá super a ak môžem povedať, páči sa mi s tými bielymi zábradliami viac. Skvelá práca 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

To je pecka RZVlaky!Ten Elektronik se ti povedl...A i ti bílé zábradlí je vzhledově hezčí....jen tak mimochodem,trať i Elektroniky znám nějaké léta jsem tam jezdil,jelikož zde žijí.Elektroniky jsem opravoval v depu Liberec a následně jsem na nich jezdil.Je to jedna z nejpodařenějších lokomotiv z bývalé ČKD.Dnes je bohužel v Liberci jen tuším 743 002,007 a 010(ta kdysi byla účastníkem srážky s M810 na Spálově kde tenkrát zahynulo několik cestujících).Takže tyto lokomotivy jsou tak trochu moje srdeční záležitost.Proto jeho model v eNku je jedním z mých nejcenějších.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Duštifíra, chcel by som vidieť Tvoju vitrínku na modely, ešte si sem nedal model, ktorý sa mi nepáči. Tento je tiež super :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

To je pecka RZVlaky!Ten Elektronik se ti povedl...A i ti bílé zábradlí je vzhledově hezčí....jen tak mimochodem,trať i Elektroniky znám nějaké léta jsem tam jezdil,jelikož zde žijí.Elektroniky jsem opravoval v depu Liberec a následně jsem na nich jezdil.Je to jedna z nejpodařenějších lokomotiv z bývalé ČKD.Dnes je bohužel v Liberci jen tuším 743 002,007 a 010(ta kdysi byla účastníkem srážky s M810 na Spálově kde tenkrát zahynulo několik cestujících).Takže tyto lokomotivy jsou tak trochu moje srdeční záležitost.Proto jeho model v eNku je jedním z mých nejcenějších.

Peter,krasny model,prezrad je to lept alebo odliatok
Rado,podaril sa ti ten elektronik na vybornu


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Ještě bych upřesnil moje informace o Elektroniku.Bylo vyrobeno 10 kusů.Po rozdělení ČD,přešlo všech 10 Elektroniku pod ČD Cargo.Jak jsem psal výše,v Liberci zůstali 3 ks,a zbylé jsou roztroušené někde po ČR.
Pánové,Vy víte že nejsem zdatný modelář.Většina modelů jsem koupil hotové,stejně jako tento Elektronik.Dá se jen těžko sehnat,vyrábí jej p.Heráček původem Čech žijící ve Francii.Model má mosazný pojezd a karoserie je z leptů.Přidám ještě jeden kousek z jeho rukou...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 584
 

Dobře sem si sedl na zadek. Hluboký respekt pánové.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

rzvlaky: teraz som si uvedomil, že tam máš na fotke aj ten vagón La s Elektronikom. To je ten z leptu, čo si staval? Vyzerá aj ten super. :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Tak som konečne dokončil kocúrika. Dostal madlá a tabuľky. Rozhodol som sa nehať pôvodné biele zábradlie a celkom dobre to k tomu sedí 🙂 Nie všetko je podľa reálnej predlohy,niečo som si nechal tak ako mi páčilo 🙂

Nádhera ! Krásny model a navyše jedinečný. Stávaš sa konkurenciou pre MTB.... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

čarodeji! kúzelníci! výmyselníci! :woohoo:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

rzvlaky: podarená prestavba. Je vidieť, že neparíš medzi tých modelárov (kvázimodelárov), ktorí len kritizujú MTB, ale aksa ti niečo na kúpenom modeli nepáči tak si ho svojou zručnosťou dovedieš k svojej spokojnosti a dokonalosti. Hoci znovu pripomínam, že sa opäť nejedná o malú prestavbu.


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Samba: Mne vôbec nevadí,že kocúr od mtb nieje rozmerovo presný,že má nejaké nedokonalosti.. Nevadí mi to. Keby to mal byť MODEL do vitrínky tak to beriem ale na jazdenie je toto úplne postačujúce a za jazdy si nevšimneš,či je o milimeter väčší alebo nie... Mal som v rukách už aj kocúra od tilliga. Čo sa mi páči je ich prepracovanejšia strecha,ktorú som si ja upravoval. Ale čím ten model pokazili je ten pluh napojený na spriahadlo.. Vzniká nepekná medzera medzi rámom a pluhom a vyzerá to ako bobina od bttb..
Dedo: Aj ty si kúzelník ale v inom obore 🙂
Ivor: Ďakujem,ale to zatial niesom 🙂 Modely od mtb sú pre mňa fajn a veľmi pekne sa dá s nimi pohrať 🙂
Duštifíra: Tohoto elektronika som si vybral práve kvôli jeho jedinečnosti. To preto lebo to bol prvý stroj do ktorého skúšobne osadili EDB na skúšku a potom sa objavila rada 743 ktorá už toto obsahovala. Takže môj kocúr je stará 742 s úpravou na na základe ktorej vznikla nová vylepšená rada(MTB robí aj 743) 743 má zopár zmien oproti 742 a to najmä na podvozkoch.. Ale stále platí,čo vyšlo z dielni ČKD tak je to dobré a jazdí do dnes

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Pardón,opravujem,že loko nebola vybavená EDB ale elektronickým regulátorom 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

Ahojte modelári.
Keďže mám v zbierke takúto súpravu,

hľadal som k nej vhodný motorový rušeň, najlepšie "Okuliarnik" .

a keďže Okuliarnika TT v nátere " Blonski " nikto neponúka, musel som tohoto krásavca :

prerobiť a tu je výsledok, síce ešte chýba zopár detajlov, ...

Modelár TT


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

No,musím povedať,že veľmi podarené..Okuliare si ako maľoval? Inak blonski verziu robilo roco,videl som pár kusov.

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

V HO som ho videl a aj držal v ruke , v TT som ho síce niekde videl, ale za nekresťanskú cenu cca 250,- Eur.
Okuliare som maľoval okrúhlym špicatým špáratkom .

Modelár TT


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Marian:
Skvelá prerábka.
A tie okuliare si zvládol bravúrne, tie sú akoby ich robil stroj..... 😉 Nádherná súprava.

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Marian, dokonalá prerábka a krásna súprava. Fakt pekná práca. Klobúk dole a palec hore :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Ďalší čarodej :blink:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 584
 

Tak mi zase padla čelist a jdu oprášit alba se známkami...

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marian: krásny okuliarnik v tvojom (Blonsky) prevedení. Vidím, že ti chýbajú popisy. Škoda že si nedal skôr, práve som odposlal objednávku na nové popisy môjmu dvornému obtiskárovi. Ale ak obrázky pošleš ešte dnes, tak možno stihne urobiť. Ale nič nesľubujem. Ak nie tak nabudúce, už možno v marci.
KRÁSNA SÚPRAVIČKA, a ako páše Dedo ĎALŠÍ ČARODEJ !!!


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Marian-to je BOMBA!


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 7 / 21

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá