Prestavba Sergeja n...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Prestavba Sergeja na "Sergeja

63 Príspevky
6 Užívatelia
0 Likes
8,327 Zobrazenia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Ahojte,v nedeľu som si urobil radosť a kúpil som si model sergeja od roca.Veľmi som chcel verziu Čsd ale bohužial tá sa už zohnať nedá..Bol mi model čsd ponúknutý ale za šialených 270€..Takže neostalo mi nič iné ako si kúpiť iného sergeja.Výber padol na verziu M62 v správe Gysev.Model sa mi podarilo kúpiť z nemecka nový,so zvukom za 150€.V pondelok mi ho poslali a dnes bol u mňa doma.Momentálne plánujem prerábku na čsd verziu T679.1006 ktorý patril pod zvolenské depo.Objednal som si zopár leptaných doplnkov na prestavbu,ale čo mi najviac vŕta hlavou je ako prerobiť strechu tohto maďarského stroja ktorý je s tlmičom na našu verziu ktorá tlmič nemala..
prikladám aj nejaké foto


porovnanie verzie s tlmičom a bez

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Tak na túto Tvoju prestavbu sa celkom teším. Neviem, či by som mal odvahu prerábať tak drahý model, ale tak určite to zvládneš. Tento Sergej je pekný model. Čo sa týka toho tlmiča, tak sa dá odobrať zo strechy, alebo je to súčasť odliatku strechy? Po odbrúsení sa vyhráš s detailami a určite to dáš. Nezabudni na priebeh stavby. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

áno,ten horný kryt sa dá dať dole,ale je pod ním diera,takže to budem musieť nejak zatvoriť a okolo vytmeliť,potom z niečoho vyrobiť 2 výfuky a usadiť ich na miesto.Ale zišla by sa mi lepšia fotka strechy aby som vedel čo kde ide..je tu niekto kto má tento model bez tlmiča?

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Skúsim Ti to zajtra odfotiť, ale mám iba pôvodné Piko, ak to stačí. Ale aspoň sa budeš mať od čoho odraziť 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

áno,ten horný kryt sa dá dať dole,ale je pod ním diera,takže to budem musieť nejak zatvoriť a okolo vytmeliť,potom z niečoho vyrobiť 2 výfuky a usadiť ich na miesto.Ale zišla by sa mi lepšia fotka strechy aby som vedel čo kde ide..je tu niekto kto má tento model bez tlmiča?

Smekám pred Tebou, ja by som sa na takúto prestavbu nedal nahovoriť, ale ak si trúfneš, tak by Ti mal pomôcť tento link:

http://www.mojett.cz/5673

Veľa šťastia pri prestavbe 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

super,fotky ktoré potrebujem..
To vieš keby som nemusel tak sa do prestavby nepúštam,ale bohužial cšd verzia sa už nerobí tak so nútený si ju spraviť sám

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

super,fotky ktoré potrebujem..
To vieš keby som nemusel tak sa do prestavby nepúštam,ale bohužial cšd verzia sa už nerobí tak so nútený si ju spraviť sám

Tomu rozumiem, navyše v inzerátoch sa väčšinou vyskytujú verzie s tlmičom.....Tá cena za ktorú si ho zohnal bola fakt dobrá.
Gratulujem.
🙂
Tak nech sa Ti podarí prestavba podľa Tvojich plánov. Ak by si chcel ale do dekodera zvukový projekt od JACEKa pre beztlmičovú verziu, tak je potrebné si uvedomiť, že zvuk tejto verzie mašín bol prevažne v nízkych frekvenciách, čo môže byť pre štandardné reproduktory troška problém ....

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Celkovo je zvuk týchto mašín taký fádny,nevárazný..oproti bardotke alebo čmeliakovi je to úplne niečo iné,jaceka som ešte nepočúval,ale artol má zvuk rovnaký roco..ale vadí mi že roco nemá krátku trúbu,má len dlhú a potom píštalu..Momentálne musím počkať kým dorazia veci z webu leptanemodely.sk,lebo to čo potrebujem nieje skladom a potom sa pustím do stavby..Medzi tým dokončím čmeliaka,ale na ňom musím teraz vyriešiť zber prúdu,lebo ten pôvodný je zlý

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

rzvlaky: pokiaľ čakáš na leptané doplnky na Sergeja od HekTTor-a, tak ja už čakám na jeho dodávku do môjho e-shopu viac ako pol roka. Takže prajem veľa trpezlivosti, ale modelár je predsa trpezlivý. 🙁


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

tak to si ma nepotešil..aj keď si vravím že tie doplnky nepotrebujem,treba mi len tabuľky a popisky..možno keď zruším ten jeden produkt tak to vybavia skôr :blink:

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

V mojom Sergejovi " ROCO" mám beztlmičový zvuk od Jaceka - ako si povedal - je nevýrazný ale vždy lepší ako z ARTOL-u
Barča, Kocúr a Okuliarnik čo mám sú na tom oveľa lepšie. Na stretnutí v Čiernom Balogu som ich predvádzal len škoda že akustika v tej miestnosti nebola dobrá - bolo to tiché - doma som musel uberať hlasitosť, aby som nikoho nerušil. Kontaktoval som autora, či sa stou nevýraznosťou nedá niečo urobiť, tvrdil že ZIMO repráčiky nezvládajú nízke tóny - nechápem, veď Barča a Kocúr rachocú o stošesť.
Som sklamaný zo zvuku na Sergeja - a nie je to reprákom !

Modelár TT


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Marian: na stretnutí ti to pekne "vrčalo". Ja som sa tešil hlavne so zvuku Zamračenej, je to proste moja srdcovka v novodobej epoche. Ten zvuk je nazameniteľný. Pokiaľ ide o akustiku veľkej miestnosti na chate na stretnutí, tak si s toho nič nerob. Kto chcel tak počul. Ja so Zamračenú počúval pozorne.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Pravdaže, pekne to bolo počuť. Mne sa páčil aj ten Sergej, podľa mňa bol aj zvuk dobrý. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

Už mám aj dva nové ktoré ste nepočuli - Kocúr a Okuliarnik - z Artol-u
Kocúr je super ale Okuliarnik - neviem či si nedám nahrať Jacekov zvuk - nepáči sa mi že zvuk pridáva v 4 stupňoch
v ostatných zvukoch sa to zdá plynulé.

Modelár TT


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Už mám aj dva nové ktoré ste nepočuli - Kocúr a Okuliarnik - z Artol-u
Kocúr je super ale Okuliarnik - neviem či si nedám nahrať Jacekov zvuk - nepáči sa mi že zvuk pridáva v 4 stupňoch
v ostatných zvukoch sa to zdá plynulé.

... na mojich videách ( dostupných aj z mojej web-stránky) sú Okuliarnici so zvukom JACEK a Bardotky majú zvuk JACEK i ARTOL, názor si musí spraviť každý sám.... K tomu Sergejovi snáď len toľko, že aj originálny zvuk Sergeja nie je tak zaujímavý ako napríklad zvuk Bardotky, Okuliarnika, Kocúra či Čmeliaka. To je dané objektívne technickým prevedením tohto stroja. Avšak podľa mojich skúseností, ťažisko zvuku Sergeja je práve v nízkych kmitočtoch. Zvuk či JACEK, či ARTOL som si doma pustil cez trojpásmové reprosústavy JM-Lab Cobalt 815 napájané výkonovými zosilňovačmi NAD 214 a verte, že zvuk mal svoje čaro nielen v izbe kde boli reprosústavy. Malinká ZIMO- kocočka ukrytá v modelovej lokomotíve však ani pri najlepšej snahe nemôže preniesť také nízke frekvencie a preto buďme k zvuku Sergeja v modelových mierkach galantne tolerantný. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

prikladám moje video so sergejom ktorý má zvuk od roca

https://youtu.be/l_3GnXHECE0

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

prikladám moje video so sergejom ktorý má zvuk od roca

https://youtu.be/l_3GnXHECE0

Ten zvuk je celkom v pohode, (niežeby nebolo čo na ňom vylepšiť ) ja som ho mal v mojom Seriožovi donedávna, avšak v súčasnosti je tam už zvuk ARTOL, nakoľko mi tam chýbala možnosť ísť so zvukom do maximálnych otáčok ap.... celkove to ber ako spestrenie zvukov na Tvojom koľajisku. Veď predstav si, že by to bol zvuk podobný Bardotke, Kocúrovi či Okuliarnikovi.... 🙂 🙂 🙂
Je to proste Sergej. 😉
https://www.youtube.com/watch?v=P2IY_aKVz2w

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

zaujímavé videjko,uvažoval som nad tým zvukom od jaceka,je naozaj podarený a keď prerobím môjho na verziu bez tlmiča budem musieť dať aj iný zvuk nech to odpovedá modelu 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

zaujímavé videjko,uvažoval som nad tým zvukom od jaceka,je naozaj podarený a keď prerobím môjho na verziu bez tlmiča budem musieť dať aj iný zvuk nech to odpovedá modelu 🙂

... pre verziu bez tlmiča Ti doporučujem zvukový projekt JACEK. 🙂
http://www.jacek-modely.cz/zvukove-ukazky-motorove-lokomotivy/
beztlmičová verzia je ale podľa mňa náročnejšia na reproduktor, ak vôbec je možné pri rozmeroch TT adekvátne prehrať ten zvuk v Sergejovi...ale držím Ti palce.

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Stavba sa pohla o kúsok dopredu a sergej sa môže tešiť z novej bez tlmičovej strechy..podarilo sa mi zohnať lept na prestavbu,tak o to bola úprava jednoduchšia

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Stavba sa pohla o kúsok dopredu a sergej sa môže tešiť z novej bez tlmičovej strechy..podarilo sa mi zohnať lept na prestavbu,tak o to bola úprava jednoduchšia

Vidím, že Tvoje odhodlanie urobiť beztlmičovú verziu Ťa ženie dopredu.
Držím palce a teším sa na prvé fotky po nástreku . 🙂 🙂 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

tak už je vo farbe,no zatial musím prerábku ukončiť,lebo popisky sú dlhodobo nedostupné a netuším kedy budú..takže berme toto zatial ako finálny stav,zajtra ešte kúpim tabuľky a dolepím ich na miesto...

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Vyzerá to naozaj super. Pekná práca. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

rzvlaky: to potrebuješ popis na T679.1 ? Len popis bez tabuliek čo ponúka HekTTor ?


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

áno tie,resp.hoci jaké iné...

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 3

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá