Přestavby vznikajíc...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Přestavby vznikající drobnou úpravou

516 Príspevky
11 Užívatelia
16 Likes
102.7 K Zobrazenia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Páni modeláři,jeden kousek který vzniknul jen pouhým přestříkáním...


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Nástrek je dokonale prevedený. Robil si to Ty? Naozaj super. Ako si robil ten nápis? Si sa tak vyhral so šablónou, alebo je to obtisk? Krásny model. Tieto sa aj mne páčia, ale ja robím III.-IV. epochu ČSD 😉 takže mne by sa nehodil. A čo bol základ? Aký model, myslím od koho...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Nástrek je dokonale prevedený. Robil si to Ty? Naozaj super. Ako si robil ten nápis? Si sa tak vyhral so šablónou, alebo je to obtisk? Krásny model. Tieto sa aj mne páčia, ale ja robím III.-IV. epochu ČSD 😉 takže mne by sa nehodil. A čo bol základ? Aký model, myslím od koho...

Marku,všechny modely si nechávám stříkat u kolegů.Sotva zvládnu vybrousit odlitek.Stydím se za to... Mám takto přestříkáno vice modelů.Regiojet,Leo express,ČD Najbrt,a další mě čekají.Nápis Metrans je obtis,dělaný na zakázku.Podklad je ER 20 v barvách MPRC od Fleischmann...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Marku,všechny modely si nechávám stříkat u kolegů.Sotva zvládnu vybrousit odlitek.Stydím se za to... Mám takto přestříkáno vice modelů.Regiojet,Leo express,ČD Najbrt,a další mě čekají.Nápis Metrans je obtis,dělaný na zakázku.Podklad je ER 20 v barvách MPRC od Fleischmann...

Za to sa nemusíš hambiť. Nie je to katastrofa, každý modelár má iné zameranie, robí čo ho baví. Aj tak je to nádherná lokomotíva. Ako vidím, máš zaujímavé súpravy z dnešnej epochy, Ako rušňovodič si už išiel na niečom z toho?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Marku,všechny modely si nechávám stříkat u kolegů.Sotva zvládnu vybrousit odlitek.Stydím se za to... Mám takto přestříkáno vice modelů.Regiojet,Leo express,ČD Najbrt,a další mě čekají.Nápis Metrans je obtis,dělaný na zakázku.Podklad je ER 20 v barvách MPRC od Fleischmann...

Za to sa nemusíš hambiť. Nie je to katastrofa, každý modelár má iné zameranie, robí čo ho baví. Aj tak je to nádherná lokomotíva. Ako vidím, máš zaujímavé súpravy z dnešnej epochy, Ako rušňovodič si už išiel na niečom z toho?

Marku jezdil jsem na ER20(Herkules) s "naším" rychlíkem Alex v německém Bavorsku


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Herkules som videl v Rakúsku naživo, v štandardných rakúskych farbách. V tomto máš výhodu, máš k tomu priamy prístup a dokážeš si porobiť a zohnať priamo materiály z prvej ruky. Veľmi by som chcel fotky Gorily, mám na mysli aj interiér, prípadne strojovňu a tak podobne, je to moja najobľúbenejšia lokomotíva. Neviem, či máš k takému prístup, ale ak by si niekedy v budúcnosti mal náhodou možnosť, vedel by si mi to pofotiť prosím? Naozaj by si ma nesmierne potešil. Vopred ďakujem 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Herkules som videl v Rakúsku naživo, v štandardných rakúskych farbách. V tomto máš výhodu, máš k tomu priamy prístup a dokážeš si porobiť a zohnať priamo materiály z prvej ruky. Veľmi by som chcel fotky Gorily, mám na mysli aj interiér, prípadne strojovňu a tak podobne, je to moja najobľúbenejšia lokomotíva. Neviem, či máš k takému prístup, ale ak by si niekedy v budúcnosti mal náhodou možnosť, vedel by si mi to pofotiť prosím? Naozaj by si ma nesmierne potešil. Vopred ďakujem 🙂

Marku jsem kokso,ale čo je Gorila?E499.0?


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Úprava vozů Arnold(?) na Bdmtee ČD...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Úprava vozů Arnold(?) na Bdmtee ČD...

Veľmi pekné vagóny, si sa s tým pekne vyhral. Skvelá práca. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Herkules som videl v Rakúsku naživo, v štandardných rakúskych farbách. V tomto máš výhodu, máš k tomu priamy prístup a dokážeš si porobiť a zohnať priamo materiály z prvej ruky. Veľmi by som chcel fotky Gorily, mám na mysli aj interiér, prípadne strojovňu a tak podobne, je to moja najobľúbenejšia lokomotíva. Neviem, či máš k takému prístup, ale ak by si niekedy v budúcnosti mal náhodou možnosť, vedel by si mi to pofotiť prosím? Naozaj by si ma nesmierne potešil. Vopred ďakujem 🙂

Marku jsem kokso,ale čo je Gorila?E499.0?

Duštifíra: toto je Gorila: http://marek-vlaky.eu/index.php/modelovanie/53-prestavba-modelu-gorily-od-pika-na-prototypovu-lokomotivu-es499-0001-v-mierke-h0 Ako túto lokomotívu prezývate u Vás?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Herkules som videl v Rakúsku naživo, v štandardných rakúskych farbách. V tomto máš výhodu, máš k tomu priamy prístup a dokážeš si porobiť a zohnať priamo materiály z prvej ruky. Veľmi by som chcel fotky Gorily, mám na mysli aj interiér, prípadne strojovňu a tak podobne, je to moja najobľúbenejšia lokomotíva. Neviem, či máš k takému prístup, ale ak by si niekedy v budúcnosti mal náhodou možnosť, vedel by si mi to pofotiť prosím? Naozaj by si ma nesmierne potešil. Vopred ďakujem 🙂

Marku jsem kokso,ale čo je Gorila?E499.0?

Duštifíra: toto je Gorila: http://marek-vlaky.eu/index.php/modelovanie/53-prestavba-modelu-gorily-od-pika-na-prototypovu-lokomotivu-es499-0001-v-mierke-h0 Ako túto lokomotívu prezývate u Vás?

Myslím že kdysi dávno se jim říkalo "Banán".Podle polomáčeného zeleno-bílého nátěru.Dnes nevím...zjistím.


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

A další možnosti úprav pouhým přestříkáním a dosazením obtisků...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Úžasné, ako "jednoducho" sa dajú získať modely aké chceme, a aké sa nám hodia do zbierky a epochy. Ináč, niektoré tie modely som v N-ku ešte ani nevidel. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

A jedna předělávka z lok od Kűhn a vozy ROCO


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Síce mám rád ČSD doby, ale tieto Tvoje modely sú super. Nemajú chybu. A RegioJet taktiež. Nádherná zbierka. Máš to v nejakej vitríne alebo podobne? Vieš dať nejakú fotku?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Síce mám rád ČSD doby, ale tieto Tvoje modely sú super. Nemajú chybu. A RegioJet taktiež. Nádherná zbierka. Máš to v nejakej vitríne alebo podobne? Vieš dať nejakú fotku?

Marku žádnou vytrínu bohužel nemám.Vše uloženo v krabičkách.Když už máš rád ČSD,tak jedna Vindobona z této epochy....


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Dobré, to je tiež Tvoj model? Kde to Ty berieš? Musíš mať fakt super zbierku. :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Peto,tato Vindobona je od firmy KATO?


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Peto,tato Vindobona je od firmy KATO?

Ano Aleši,je to KATO.


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

peršing od kuehna prerobený na regiojet..náš klubový model

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Hádam sa Duštifíra nenahnevá, že to sem dám, ale nechcel som kvôli dvom fotkám vytvárať novú tému. Posledných pár dní som využil voľný čas a tvoril som vlastnú úpravu Hasičského vagónu. Preto vlastnú úpravu, lebo som staval z materiálov, čo dom dal a navyše som si ho farebne trochu "vylepšil". Taktiež som si vymyslel ČSD popisy, pretože fotky som našiel iba MÁV, ale tak hádam Vám to nikomu nevadí. Ja sa teda momentálne teším z nového zaujímavého modelu...
Takto vyzerala predloha:

A takto vyzerá môj model podľa môjho vnímania a fantázie... :

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Určitě se Marku nezlobím.Je to přestavba?Je!Tak to sem patří.Jinak gratulují,je to perfektní!


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Určitě se Marku nezlobím.Je to přestavba?Je!Tak to sem patří.Jinak gratulují,je to perfektní!

Ďakujem Duštifíra. Pôvodne to bol starý podvozok, tak som na to urobil nadstavbu. Dlho som premýšlal, čo na to urobím, nakoniec vyhralo toto.. 😉 B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Marek: zaujímavý vagón, hoci pre mňa nič nové. Nedávno si tento vagón tiež postavil jeden český modelár. Nebudem sem dávať jeho prevedenie. Tak ako píšeš tento vagón bol len v správe MÁV, ale mne naozaj nevadí, že u teba je v správe ČSD. 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Marek: zaujímavý vagón, hoci pre mňa nič nové. Nedávno si tento vagón tiež postavil jeden český modelár. Nebudem sem dávať jeho prevedenie. Tak ako píšeš tento vagón bol len v správe MÁV, ale mne naozaj nevadí, že u teba je v správe ČSD. 😉

Ďakujem Samba. Na internete som našiel nejaké fotky aj modelu, tak to bude asi ten, čo Ty píšeš. To ČSD som tam dal preto, lebo robím všetko ČSD a viem, že u nás neboli. Ale poznáš ma, ja rád používam fantáziu. Možno to niekedy upravím na MAV, lebo ich vozne jazdia doteraz aj u nás, tak mohli aj v minulosti, ale momentálne to určite nechám takto... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 21

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá