Přestavby vznikajíc...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Přestavby vznikající drobnou úpravou

516 Príspevky
11 Užívatelia
16 Likes
103.1 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Teším sa, ak by sa dalo, mohol by si dať aj nejaké foto zo stavby? Rád by som videl, a určite aj viacerí 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Nie je to úplne prestavba, ale pridám to sem...

Stará Triang lokomotíva v mierke OO - odhadovaný vek 58-59 rokov (boli vyrábané 1962-63). Pôvodne kúpená ako šrot v aukcii asi 15 rokov dozadu. Postupne bola zrekonštruovaná - najskôr kasňa, následne pojazd... Momentálne je plne pojazdná, dokonca s pôvodným motorom. Včera som na nej trénoval patinu parných lokomotív podľa obrázkov z internetu a návodov na YouTube a celkom som sa priblížil realite... Stále to však chce dve veci - tréning a kompresor 🙂

3 IMG 20211012 064522

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Páni modelári Zaza a Marek: ani sa nestačím čudovať koľko času si nájdete na modelovanie v pravom slova zmysle. Zaza, parádna stavba (prestavba) Veľkého Hektora do podoby ako ju denne vídaváš v svojej práci. Tie okná doslali aj mňa, podobne ako Mareka. Tiež som sa čudoval ako si tak perfektne vedel zmeniť troj-okno na dvoj-okno. Ale vzápätí si to vysvetlil. Naozaj pekný model, verne sa podobajúci originálu. 

No a Marek: to je pekná lokomotíva a s patinou jej to pekne pristane. Jedná sa o priadne vyťažovanú lokomotívu, ktorá má toho za sebou už poriadne  veľa. Apropó kompresor. Nejaký už máš sa mi vidí. Robil si si ho sám, ale asi to nie je to pravé orechové. Neboj určite sa niečo nájde a podbehne ti aj poriadny AirBrusch kompresor a budeš a konečne môcť pustiť do poriadneho modelárskeho lakovania - striekania. 

Ako za mňa je to paráda páni modelári. Verím, že aj ja sa čo nevidieť dostanem k modelovaniu, veď "zima sa blíži" (John Snow).


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

@samba ďakujem za pochvalu. Kompresor, ktorý som si robil, doslúžil už pred pár mesiacmi. Bol robený zo starého kompresora na fúkanie gúm na aute a mal nádrž z hasiaceho prístroja. Kompresor sa však pokazil, tak to už neriešim. Pomaly šetrím na nový a ako píšeš, poriadny AirBrush.

Čo sa týka lokomotívy, tak patina na nej je robená podľa fotiek na internete. V skutočnosti nie je až taká silná, ako ju "zvýraznilo" nevhodné osvetlenie, skúsim ju odfotiť na dennom svetle, keď bude príležitosť. Len ako píšeš, dni sa skracujú, pretože "Winter is comming" (Zima sa blíži).. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
 

Marku vypadá to dobře. Hoď pro zajímavost fotku předlohy 😉

Fotky ze stavby určitě dám, jen nevím do kterého ntb a kam přesně jsem je stáhl.

Na lokomotivě jsem udělal korekci chyby - doplnění příčky na zábradlí

IMG 20211011 195416 5

A jako finále jsem přidal strojvedoucího Tibora, toho jsem se také pokusil udělat podle předlohy. Jen jsem jej oblékl do vesty, aby více vynikl. Důchodce který má s našimi Hektory mnoho zkušeností a lecos mi řekl o jejich provozu.... 

IMG 20210925 125226 6
IMG 20211012 220950 4

 No a tímto je model hotov. Už se čeká pouze na leptaná čísla... 

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

@zaza-office ako som už písal, skvelý model, krásna práca.

Presnú fotku predlohy pridať nemôžem, nakoľko som robil patinu podľa fotiek britských parných lokomotív celkovo - podľa tých mála farebných fotiek z pôvodnej parnej trakcie. Briti sú totiž na svoje železnice patrične hrdí a svoje historické lokomotívy udržujú v skvelom stave. Z pôvodnej trakcie tejto konkrétnej lokomotívy sa mi nepodarilo nájsť farebnú fotku (ak by si chcel skúsiť, možno budeš mať šťastie, je to B12 class loco), všetky farebné zábery sú totiž novšie, kde lokomotíva už jazdí historické jazdy a teda je v udržiavanom stave...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
 

Přestavba Hektora se docela povedla....

IMG 20211016 162110 312

 

Z*


   
Samba and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

@zaza-office super, gratulujem. Takéto ocenenia si zaslúžia všetky Tvoje modely 😎 👍 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Zaza: pripájam sa ku gratulácii. Plne súhlasím s Marekom. Odo mňa máš tiež ocenenie a uznanie. 


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Nová striekacia pištoľ mi umožnila dokončiť nastriekanie 3 reštaurovaných vozňov Hornby Triang v mierke OO. Chýbal už iba hnedo-červený pás v spodnej časti kasní, tak vznikla súprava s dvomi ďalšími vozňami v rovnakých farbách a poštovým vozňom. Ešte nejaké detaily a veľmi jemná patina a bude 🙂

IMG 20220608 194140

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Ma4ek: ... tak to je zaujímavá súpravička, hlavne ten poštový vozeñ. Pekne napreduješ s tvorbou modelov. 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

@samba ďakujem. Ten poštový vozeň má aj funkčné príjímanie a odosielanie pošty cez háky, ako sa to v minulosti robilo. Určite vieš, o čom píšem, v starých filmoch to je často vidieť, keď je pri zastávkach a podobne na háku zavesené vrece s poštou a na druhej strane prázdny hák. Tie bočné dvere sa otvoria a za jazdy zoberú vrece s poštou a na druhej strane je vrece s poštou čo je určené tam a to sa zachytí na druhý hák. Voľakedy bežná vec, ale teraz sa to už tak nerobí. 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Veľmi zaujímavé prestavby starých Piko modelov...

jhkhjgk
ghdj
bnvbn
hgjdgfh
fgdhfgds
kkjhk
kkkjhkhj

zdroj: https://www.instagram.com/myoldpiko/

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Predloha na veľmi zaujímavú prestavbu, fotka z internetu, kde vidieť, že aj u nás boli staré tendre parných lokomotív využívané ako pluhy...

sp 112 male

a moje prevedenie, kde som čerpal hlavne z príspevku vyššie, keďže týchto "štartovacích" tendrov mám viacej (na fotkách naľavo originál tender, z akého som robil prerábku)...

IMG 20221017 201055
IMG 20221017 201034

A keď som tlačil, tak som tam pre istotu "šupol" viac kusov, takže je možné že budú na predaj práve na takúto prerábku...

1666031248675

 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

...

IMG 20221018 134908
IMG 20221018 134857
IMG 20221018 134840

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Koľajové snehové pluhy, prerábky zo starých štartovacích tendrov Piko, ktoré nemali lokomotívu. Urobil som si dve rôzne verzie... H0

IMG 20221021 134703
IMG 20221021 134655
IMG 20221021 134712
IMG 20221021 134649

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 21 / 21

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá