Přestavby vznikajíc...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Přestavby vznikající drobnou úpravou

516 Príspevky
11 Užívatelia
16 Likes
103.7 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Nakoľko som mal súpravu InterCity 125 vo veľmi dobrom stave ale s katastrofálnym lakom, tak som sa rozhodol ju prerobiť na trochu menej tradičný a novší náter. Už to nie je InterCity, ale National Express. Ešteže Briti nemenia dizajny vlakov, iba ich náter a vybavenie 🙂
Samozrejme, ešte popisy, ak mi niekto vyrobí na zákazku... Alebo kúpim obtiskový papier? 😉 - mierka OO (1:76)

Predloha:

a model:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Prehrabal som sa svojimi šrotíkmi a našiel som niečo, čomu som dlho odolával. 8 vozňov Schicht v šrotovom stave. Pozabával som sa s nimi a dal som dokopy 3 komplet vagóny. Potrebujú ešte nejakú prácu, ale bude to zaujímavá historická súprava 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

K môjmu vojenskému transportu vznikla aj prislúchajúca cisterna s naftou... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2851
 

Marek: ... vyzerá to zaujímavo a v súprave vojenského vlaku bude určite pasovať. Maskovanie je pekne zvládnuté. Vidím, že šrotíky odo mňa začínajú plniť svoj účel. To ma úprimne teší.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Marek: ... vyzerá to zaujímavo a v súprave vojenského vlaku bude určite pasovať. Maskovanie je pekne zvládnuté. Vidím, že šrotíky odo mňa začínajú plniť svoj účel. To ma úprimne teší.

Ďakujem Samba. No maskovanie sa nekonalo, vozeň som úplne rozobral a tak striekal.. Už je aj komplet, podvozok je urobený a upevnený skrutkami 🙂 Keď bude čas, tak ďalšie šrotíky sú na rade. Ďakujem 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Vzniká ďalší zaujímavý vozeň. Neviem, či bol takýto aj v skutočnosti, ale nápad nie zlý. Môže byť určený na prepravu rozmernejších bední a podobne, teda v III. epoche. Hádam mi prepáčite, že robím podľa fantázie 🙂 Ešte nárazníky, nejaké detaily a samozrejme popisy 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Našiel som to, jazdil podobný, ale v inej farbe. A u nás asi nie, ale nevadí... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2851
 

Marek: ... ja určite prepáčim a je mi jedno či také boli u nás, alebo niekde v tramtárii. Hlavne, že šrotíky sa dostali do správných rúk a tešia ťa. Len si stavaj a maj s toho radosť.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Toto síce nie je prestavba, ale iba oprava. Ešte zábradlíčka a bude ako nová 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 584
 

Šrotíky Piko prostě nikdy neomrzí....

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Ja mám tiež veľmi rád šrotíky, tieto Piko sú asi ozaj najlepšie na prestavby a úpravy. Je ich veľa, dobre sa s nimi robí a nikdy nie je núdza o náhradné diely z iných Piko šrotíkov.
Super prestavba :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2851
 

Zaza: paráda, aspoň niekto z nás modeluje. Ja na modelovanie nemám vôbec čas, hoci každý deň mám v rukách modely. Tieto prestavby sú super a spĺňaju požiadavky na modely, ktoré inak nezoženieš. Paráda !!!


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2851
 

Tak po nekonečne dlhej dobe (viac ako rok) sa dostávam k ďalšiemu môjmu projektu. Je to naozaj prestavba drobnou úpravou. Bude to "len" prestrek karosérie, rámu, podvozkov, osadenie zábradlí a popisy. Samozrejme kompletné rozobratie a následné poskladanie modelu. No a o čo vlastne ide??!! Základom je lokomotíva od firmy PIKO (veľkosť TT) rady G 1206 v správe súkromného prepravcu RAG a tento model bude pretriekaný do farieb našej lokomotívy rady 736.0 "malý somár" v železničnej správe ZSSK. Keďže sa jedná o nové PIKO, tak jazdné vlastnosti tohoto modelu sú výborné a samozrejmosťou je príprava na digitál. Viem, že to nie je presne do detailu identická mašinka, ale nič podobnejšie na trhu nie je a ja nie som rátač nitov a celkom sa na malého somára v mojom loko-parku teším. Tak som sám zvedaví ako to dopadne. Prinášam obrázok predlohy a moju základnú rozborku, pokračovanie nabudúce ....

00003421
DSC 0448

   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

@samba ja mám doma niečo veľmi podobné ako Ty a s touto myšlienkou sa pohrávam tiež už dlho. A po telefonáte s Tebou ešte viac. Tiež je to Piko s prípravou na digitál a jazdí výborne. Sú tam rozdiely oproti Somárovi, ako píšeš, ale nie tak veľké, že by mi to vadilo. No uvidíme, ako sa rozhodnem, Tebe určite držím palce pri prestavbe, budem Tvoj priebeh poctivo sledovať 🙂

2020 04 19 11.19.06

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2851
 

Marek: tak to je naozaj podobné, len tvoja je rady G 1700 a moja je nižšia rady G 1206. Tiež by bola ľahko prerobiteľná na malého somára. Tvoja je ale bezchybný model a bolo by asi škoda ju prerábať. Ja som tento svoj "šrotík" dostal v úbohom stave (zábradlia chýbajúce, nárazník jeden chýbal, ale nič prasknuté, zlomené a parádne jazdí. Cena bola okolo 40€, tak som to zobral na túto prestavbu a myslím, že teraz na ňu nastal čas. Tak uvidím, čo s toho vznikne. Popisy samozrejme ešte nemám, takže stavba sa určite trochu pretiahne. 


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2851
 

Včera som začal a dnes som dokončil prestavbu vagónu drobnou úpravou. Jedná sa o prestavbu vagónu na sypké hmoty rady Kmm v správe DR od známeho výrobcu BTTB. Pri vypratávaní mojej "modelgaráži" som v jednej bedni so šrotmi vo veľkosti TT objavil poškodené vagóniky Kmm. Chýbali na nich vrchné, krycie klapky a tak isto bolo poškodené aj uchytenie týchto klapiek, navyše rýmy s podvozkami boli tiež poškodené a oddelené od vrchu vagónikov. Pre niekoho dôvod na vyhodenie do koša. 

 

DSC 0345

 

Určite som nevynašiel Ameriku, ale ako som sa na tie šrotíky pozeral, napadla ma jedna myšlienka, ktorú som hneď aj vyskúšal. Zobral som brúsku, pilníky, lepidlo, polystyrén a trochu toho modelového uhlia a poškodený vrch som odbrúsil do roviny, aby vznikla otvorená korba. Dosadil som chýbajúce nárazníky, spriahadlá a kovové dvojkolia. Potom som to zlepil dokopy a vznikol otvorený vagón. Ako náklad som sa rozhodol pre uhlie. Z polystyrénu som urobil základ a ako posyp som použil drť vo frakcii modelovej veľkosti TT antracitu (najkvalitnejšie čierne uhlie) a korbu som dopatinoval práškovým patinátorom čiernej farby. S popisom som nerobil nič, lebo priznám sa nejako som ani nepátral na čo by sa tento vagón mohol podobať a nechal som ho s pôvodným popisom Kmm "DR". Aby tomuto vagóniku nebolo smutno, tak mám pripravené ešte dva ďalšie na prerábku. Som si úplne vedomí, že pri zhliadnuté tohoto vagónika ortodoxní počítači nitov musia brať utišujúce tabletky a idú pri tom pohľade do kolien a ukazujú prstom na čelo (že ťuk-ťuk), lebo také vagóny možno neexistujú, ale mne je to úplne jedno. Možno to niekoho inšpiruje a vyrobí si takýto vagónik. Ale to som sa už priveľa rozpísal, tak obrázky znovu napovedia najviac.

DSC 0342
DSC 0343
DSC 0344

 


   
Ivor and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Skvelý nápad Samba, vyzerá parádne. Vôbec by som nepovedal, že to bol pôvodne iný vagón. Dosť sa podobá na tie naše klasické otvorené vozne, nebol to náhodou pôvodne rovnaký vagón, iba tam pridali poklopy? Skvelá práca 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2851
 

Marek: nejako som zatiaľ nepátral, či taký vagón bol u ČSD. Len som sa pustil do prestavby. No a včera som dokončil aj tie dva ďalšie vagóniky a vznikla celkom pekná súpravička za nejakú parnú lokomotívu BR81/92, alebo za dieselovú V36, alebo za moju upravovanú V20. Všetky vagóniky sú nakoniec osadené mosadznými púzdrami PEHO, sústruženými dvojkoliami a jeden (stredný) vagón je dokonca osadený kinematikami PEHO, takže nakoniec som ich dotiahol do dokonalosti, čo sa týka jazdných vlastností. Uloženie dvojkolí bolo totiž dosť "vyšľahané" takže jazdné vlastnosti boli dosť zlé. Náklad uhlia a patina ich celkom pekne vylepšili, ale obrázok napovie viac. Počítači nitov prepáčia .... 🙂 Keďže už nemám koľajisko, fotka je z Dedovej diorámy.

DSC 0346

   
Ivor and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Vau, tak to je super súprava. A nech Ťa netrápi, či boli ČSD - máš ich DR 😉 Čo sa týka rátačov nitov, takí tu nie sú 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

@samba ... zaujímavá a pekne vypadajúca súprava, ktorá obohatí Tvoju zbierku.

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 584
 

Malá přestavba T458.1021 na 721.556 MUS. Doplněna madla a tropiko střecha, důlní kuple a pár dalších drobností

IMG 20210930 130230 8
IMG 20210930 130537 4
IMG 20210930 125130 6
IMG 20211006 211505 1
received 298072805105208
received 638873900412135
388447 2 h0 dieselova lokomotiva csd t458 1171 r  721 velky hektor mtb

 

Z*


   
Marek and Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Nádherný model, vlastne ako každý. Určite to dalo dosť práce, hlavne to prerobenie kabíny a strechy. Parádička

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 584
 

Děkuji. Kabinu jsem nepředělával. Použil jsem model správným bočním oknem, jen jsem stáhl špatnou fotku... 

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 
Publikoval: @zaza-office

Děkuji. Kabinu jsem nepředělával. Použil jsem model správným bočním oknem, jen jsem stáhl špatnou fotku... 

Ale aj tak, takýto model nevznikne za večer. Pekná práca, kvalitka 🙂

 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 584
 

Za nějaký čas bych rád zkusil udělat 721.555, která byla, resp je v detailech jiná. Mohlo by to být zajímavé srovnání... 

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Stránka 20 / 21

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá