Přestavby vznikajíc...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Přestavby vznikající drobnou úpravou

516 Príspevky
11 Užívatelia
16 Likes
103.6 K Zobrazenia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 579
 

Při nákupu kolejiva pro klub v místním bazaru mi to nedalo a koukl do sekce vozů, narazil jsem tam na tento šrotík za cca 100 korun, no za tu cenu ho tam nešlo nechat...Bude do čeho nakládat uhlí 🙂

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

Skvelý úlovok ako stvorený na prestavbu... Kiež by som mal podobný bazár niekde nablízku 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Po úskaliach, ktorí som nedávno prežíval v mojom modelovaní, som sa pozrel do svojich bední s nedokončenými projektami a našiel som tam prestavbu BTTB reštauračného vozňa WR v správe ČSD. Prestavba nie je moja, ale je to nedokončený projekt jedného českého modelára, čo som ukoristil na jednej z búrz, ktorých som pravidelným návštevníkom. Prakticky som urobil len pokazd prestavbou pojazdu BTTB. Podvozky osadené sústruženými dvojkoliami, pre lepšie jazdné vlastnosti. Tým mi pribudol do zbierky ďalší zaujímavý model.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

Krásny model Samba, a dokonca aj s miernou patinou :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Krásny model Samba, a dokonca aj s miernou patinou :woohoo:

... ani paritina nie je moja, ale toho nemenovaného českého modelára. Ja som naozaj iba prispôsobil pojazd. Musel som si dať niečo ľahké, po nevydarenej dokončovačke Karkulky. 🙁


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 579
 

Přátelé, s dovolením se vložím do diskuse. Model krásný, nemohu soudit shodu s předlohou a ani bych to neřešil. Avšak poznámka k patině. Prvky na střeše jsou poměrně dosti zvýrazněné, to není nic proti ničemu, ale hladké části střechy mi na snímcích přijdou naprosto čisté, což mi moc nesedí.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Přátelé, s dovolením se vložím do diskuse. Model krásný, nemohu soudit shodu s předlohou a ani bych to neřešil. Avšak poznámka k patině. Prvky na střeše jsou poměrně dosti zvýrazněné, to není nic proti ničemu, ale hladké části střechy mi na snímcích přijdou naprosto čisté, což mi moc nesedí.

Ja som len vytvoril pojazd na hotovú kasňu od českého modelára. Nijako som kasničku neupravoval, lem som ho spojazdnil.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

Nechcel som začínať novú tému kvôli jednému príspevku, tak to dám sem.
V Lidli majú tento týždeň v akcii umelecké kriedy. Také, ako používam na patinovanie modelov. Nabrúsením na jemnom šmirgli alebo nabrúsení o hranu noža sa dá z nich urobiť jemný prach na patinovanie. Ja som si už včera dokúpil jedno balenie za necelé 3€. Síce asi nikdy nevyužijem všetky farby, ale to nevadí

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 579
 

Po nespočetně mnoho hodinách broušení a tmelení mám vůz připraven na nástřik modrou. Kvůli výměně podvozků je potřeba sjednotit i odstíny šedi se spodkem. Toto jsem u prvního vozu zanedbal a nevypadá to dobře, takže to vezmu najednou. Vyvstal mi tu však problém....musím si udělat i interiér, protože "obětní vůz" měl oddíly s kupé, možná mám však jiné přestavbové vozy velkoprostorové, tak by bylo snadnější interiéry prohodit a doupravit interiér velkoprostorového vozu než stavět celý.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

Čo to bolo origínál? Nepoznám tieto nové typy veľmi. A som zvedavý aj na to, čo to bude po prestavbe 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 579
 

Původně to bylo toto zkrácené Apee a bude z toho WRmz MÁV

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Po dlhej dobe sa Vám kamaráti ozývam a rovno prinášam jednu krasotinku v podobe 362 015 "CocaCola". Ako základ poslúžilo eso od MTB,popisky sú od pána Rosenauera. Na vlny som použil vytlačené šablóny podľa ktorých som vyrezal maskovaciu pásku. Kvôli členitosti povrchu som na popisky naniesol vodičku humbrol decalfix ktorá ich nádherne napla a vďaka nej okopírovali povrch. Čo na to hovoríte vy?

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

Nádherný model rzvlaky. Krásna práca. Elektriky sú moje srdcovky a Tvoja je dokonalá. Ďakujem za zverejnenie :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

rzvlaky: pekná práca a naozaj pekný nástrek a popisy. Podarili sa ti. Mašinka naozaj poriadne spestrí každé koľajisko, každé modulové jazdenie a samozrejme hneď zaujme aj vo vitrínke medzi inými mašinkami.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

Ďalší model zachránený zo šrotov... Pre porovnanie jedna cisterna originál, kúpená dávnejšie na nfmodely.sk a druhá zachránená. Nakoľko som ju nechcel prestriekať komplet, ale som chcel zachovať pôvodný náter, ktorý bol dosť poškodený, tak som ho iba opravil a zamaskoval patinou - vyblednuté farby, prach, špina, trocha hrdze... Ešte sa mám čo učiť, ale už sa mi to začína páčiť... 🙂 Ďakujem YouTube a Emerald Junction za skvelé návody na patinovanie 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

Tento model som už raz "robil", ale nepáčil sa mi, nakoľko farba bola príliž hráškovo-zelená. Preto som sa rozhodol ho znovu rozobrať a urobiť nanovo. Pôvodná farba bola odstránená v rámci možností a nakoľko som sa už vcelku skamarátil s airbrushom, tak som ho strekol lepším odtieňom. A samozrejme, keď ho už robím, tak som si nemohol odpustiť aj miernu patinu. Fakt iba miernu, teda zatiaľ iba strecha, ale keď budú popisky, tak ho určite trochu dotvorím aj celkovo. Hlavne že som už spokojnejší 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

Keď ide človek striekať, ale nemá dosť maskovacej pásky... 😉 😀

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

Nájde sa niekto, čo vie, čo to bude? Nápoveda, jeden vozeň ešte chýba 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

Tak vzniká už aj tretí vozeň do súpravy... Ešteže som našiel šrotík cisterničky - bývalá nádrž v záhradkárskej oblasti... 🙂 Pekne doplní prvé dva vozne. Ešte by som aj dorobil nejaký jeden dva vozne do súpravy, lebo v týchto farbách to vyzerá celkom dobre 🙂 Možno nejaký plošiňák? Čo myslíš Samba, hodil by sa ešte nejaký? V tom prípade by som ale potreboval dve sady popisov 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

Sa teším, nakoľko momentálne som si už niekoľko mesiacov nemohol kúpiť nič na modelovanie, ale aj z toho, čo mám doma mi vznikajú dve pekné súpravy 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: ... je neuveriteľné koľko modelov si už do teraz postavil zo šrotov, alebo si použil len korbu, kotol, atď... No a teraz si nám predstavil ďalší výtvor hodný modelára ako sa patrí. Krásna súprava "Elektrizace Železnic" (EŽ). No a čo dodať k tvojej rosničke?? Len toľko, že niekto potrebuje na vlastnenie takéhoto ktásneho a plne funkčného modelu viac ako 100€ a tebe na stavbu potačilo pár desiatok €. Súpravička ako vyšitá. Mne sa to páči !!!


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

Ďakujem Samba. Ale dochádzajú mi šrotíky, tie "najjednoduchšie" už dávnejšie, čím ďalej, tým sú väčšie výzvy... Ale mne to nevadí, len už by to chcelo nové zásoby... Mal by som Ťa niekedy navštíviť, hádam sa niečo nájde 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

Pribudol mi jeden model zo šrotíkov - trochu netradičný. Hurvínky občas ťahali prípojné vozne v modrej farbe, tuším to boli "bufetové", tak prečo nie aj tento typ? Možno nikdy neexistoval v skutočnosti v tomto prevedení, ale poznáte ma, také detaily mi vôbec nevadia 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: zaujímavá súpravička. Mne to vôbec oči nekole, že máš modrý prípoják za M140. A ani mne to nevadí, či taký vozeň existoval. Veď modelovanie je o kreativite, tak nech sa páči. Mne sa to páči.


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 19 / 21

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá