Přestavby vznikajíc...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Přestavby vznikající drobnou úpravou

516 Príspevky
11 Užívatelia
16 Likes
103.7 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5036
 

Vau, dokonca lúčové dvojkolia... tak tento sa krásne hodí na II. epochu. :woohoo: Potom chceme vidieť aj hotovú súpravu s nejakou 310-kou 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Marek: ... akurát tak s 312, lebo 310 je pre nás TT-čkárov nedostupná. Ale súpravička určite bude. No a lúčové kolieska??!! Čo iné by som im mohol dať ak nie lúčové. Plné by boli ako päsť na oko, tak isto ako musia mať košíkové nárazníky a lavičky na streche. Inak to ani v II.epoche nemôže byť. Chystám ešte ďalší do tretice, lebo pivovar Budvar bola veľká spoločnosť.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5036
 

Marek: ... akurát tak s 312, lebo 310 je pre nás TT-čkárov nedostupná. Ale súpravička určite bude. No a lúčové kolieska??!! Čo iné by som im mohol dať ak nie lúčové. Plné by boli ako päsť na oko, tak isto ako musia mať košíkové nárazníky a lavičky na streche. Inak to ani v II.epoche nemôže byť. Chystám ešte ďalší do tretice, lebo pivovar Budvar bola veľká spoločnosť.

Super, 312 môže byť :woohoo: sa teším, to bude riadna súprava.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Ako sa hovorí, že do tretice všetko dobrí, tak aj moja súprava pivných vagónov bude mať tri vagóniky rady Lp. Dva budú spoločnosti Budvar a jeden bude spoločnosti Samson, nakoľko pán Jíran mi dodal len dva kusy obtiskov na i.republikový Budvar. Nevadí, lebo aj spoločnosť Samson mala zelené vagóny a navyše je tak isto z Budějovic. Ale to som už prezradil aj farbu náteru. Zatiaľ sú vagóniky len v surovom stave, teraz ma čaká výroba detailov, tmelenie, brúsenie a opäť tmelenie a brúsenie atď... Veď to dobre pozná, ten kto stavia modely. Sám som si nie istý, či to do konca svojho vianočno-novoročného voľna stihnem. No uvidíme !!!


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

tak po jednodňovom oddychu (rodinné povinnosti) som sa dnes znovu dostal k mojim rozostavaným vagónikom. Sám neviem prečo som to zaradil do témy "...drobnou úpravou"?! Asi som na začiatku naozaj uvažoval len o malej úprave, ale nejako som sa do toho viac "zažral". No nevadí a nakoniec neupravujem len jeden vagónik, ale rovno tri.

Prinášam ďalšie obrázky aj s pokecom:

Po celkových meraniach, rezaniach a následných lepeniach, potom po osádzaní mosadzných púzdier PEHO pre uloženie lúčových dvojkolí som mohol konečne všetky tri rámy nastriekať matnou čiernou.

Tu je vidieť rozdiel v úpravách masiek, aby lúčové dvojkolia lepšie vynikli. Na pravej strane je neupravená maska, lebo tam je uloženie dvojkolia do originálnych kovových uložené BTTB (pozdná produkcia, ktorú prakticky do dnes používa TILLIG) a na ľavej strane upravená maska, vďaka čomu je viac vidieť lúče na kolieskach.

Pohľad na obidva rámy, ktoré prešli procesom merania, rezania, lepenia a úpravami masiek.

Nástrekom sivej farby už prešli aj strechy všetkých vagónikov.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5036
 

Prestavba, ako sa patrí. Vidieť, že vieš presne, čo robíš. Tie úpravy masiek sú skvelé, veď práve takto to vyzeralo v tej dobe. Paráda. Ako som už písal, bude to krásna súprava. :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Marek: ďakujem za pochvalu, snažím sa zo všetkých síl, aby vagóniky neboli ako päsť na oko za tou krásnou parou 312.8500, alebo za 365.411 čo som dostal od Vás kamaráti na 50-tku. Sú to nádherné mašinky, tak by sa im hodili aj pekné vagóniky. Tak snáď to dotiahnem do zdarného konca. Prezradím, že som sa práve vrátil z lakovne a po zamaskovaní striech som tuším zvládol aj zelený nástrek. No výsledok až zajtra, teraz nech pokojne vyschne náter. To znamená, že už pomaly ideme do finále. Trochu sa obávam obtiskov (také veľké som ešte nenanášal), tak to snáď dopadne dobre. Potom už nastane iba kompletovanie, lebo všetky detaily už mám prakticky pripravené. UVIDÍME !!!


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Tak, kasničky z lakovne vyzerajú celkom fajnovo. Náter sa podaril, tak sa môžem pomaly pripraviť na popisy.

Popisy sú trochu náročné, lebo členitosť skrine im dáva zabrať, čo je aj vidieť pri dverách na písmene "B". Tam kde došlo k roztrhnutiu obtisku je haspra na zatváranie dverí, tak tam dôjde aj tak dôjde ku korekciám a možno aj k patine, čo bude predpokladám nevyhnutné. Toho čo som sa obával sa aj naplnilo, ale myslím, že popis je inak v úplnej pohode. Tak UVIDÍNE !!! Ako vždy píšem...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5036
 

Nádhera Samba. Tí čo niekedy nanášali takéto popisy vedia, že to nie je len tak, ako sa hovorí, prdnúť do múky a bude torta. Aj napriek tej malinkej chybe to vyzerá úžasne. Trochu retuše to urobí 😉 držím palce

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Nádhera Samba. Tí čo niekedy nanášali takéto popisy vedia, že to nie je len tak, ako sa hovorí, prdnúť do múky a bude torta. Aj napriek tej malinkej chybe to vyzerá úžasne. Trochu retuše to urobí 😉 držím palce

Je to presne tak ako si napísal. Neviem čím to je, ale Jíranové obtisky sa mi vždy niekde roztrhnú, ale snažím sa ich dať ešte kým ich mám na kasničke v kvapke vody dokopy, aby to bolo čo najmenej vidieť. Retuš bude určite nasledovať, aj keď mám obavy či to nebude ešte horšie ako takto. Už mám nateraz hotové obidve strany (tiež nejaké ujmy boli), takže po malom oddychu očí a po splnení si nákupných povinností sa pustím do ďalšieho. No a nakoniec ešte bude pivovar Samson. No UVIDÍME !!! ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Po dnešku sú skrine vagónikov kompletne popísané. Bolo to dosť náročné, ale nejako som to predsa len dal. Zajtra ešte posledné prelakovanie bezfarebným matným lakom a môžem kompletovať. To bude samotné finále celej prestavby "drobnou" úpravou týchto troch vagónikov, ktoré vznikli rozpílením viacerých šrotových BTTB vagónikov. Keďže budúci týždeň mi už začínajú moje povinnosti v práci, tak sa budem snažiť aby som to do konca víkendu stihol. No UVIDÍME.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5036
 

To je neskutočné, za jeden deň hneď toľko nádherných modelov, najskôr Peter, teraz Ty... Neblbnite chalani, lebo budem závidieť 😉 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

To je neskutočné, za jeden deň hneď toľko nádherných modelov, najskôr Peter, teraz Ty... Neblbnite chalani, lebo budem závidieť 😉 🙂

... súhlasím s tebou, Peter ten plošiňáčik s parným valcom zvládol. No uvidím ako to dotiahnem ja. Teraz lepím kinematiky PEHO, aby som mal rámy a podvozky vagónov celkom pripravené na kompletovanie. Ešte košové nárazníky a pojazdy budú hotové.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Kasničky prešli aj lakovaním matným lakom. Po testovaní som sa rozhodol pre matný lak syntetiku od Revell-u (MATT 2) - nerozleptáva Jíranové obtisky. Samozrejme striekané airbruschom. Matný lak to krásne zjednotil a popisy teraz vôbec nevyzerajú ako obtisk a sú krásne matné. Zelená na skriniach je Revell (SM 363)

Pripravené sú už aj podvozky s nalepenými kinematikami PEHO, osadenými lúčovými kolieskami v púzdrah PEHO a nasadenými košovými nárazníkmi. Rámy sú streknuté matnou čiernou syntetikou Revell (MATT 8 ). Zaťaženie jednotlivých vagónov je samozrejme originálne, hlavne že sú vyvážené, tak ako majú byť na svoju dĺžku. Ten najdlhší pojazd má samozrejme originálne závažie z vagónu, ktoré bude vsadené do modelu pri jeho kompletovaní.

No a nakoniec som neodolal a nasadil som skrine na pojazdy a takto im to pristane. Toto sú zároveň posledné fotky zo stavby. Už Vám priatelia zverejním len fotky hotových vagónov po skompletovaní. Tak UVIDÍME, ako vždy zvyknem poznamenať.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5036
 

Fakt krásna súprava. To sa bude jazdiť. Dúfam, že teda potom dáš aj zábery z Tvojho koľajiska s nejakou parou... :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Fakt krásna súprava. To sa bude jazdiť. Dúfam, že teda potom dáš aj zábery z Tvojho koľajiska s nejakou parou... :woohoo:

Určite fotky hotových vagónov zverejním a tiež s koľajiska, veď akoby to bolo, keby som ich "nezapriahol za paru, pre ktorú ich vyrábam.


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 587
 

Krásné kousky!

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

SAMBA:
Tie vozne sú skutočne Nádherné !
Veľmi pekná práca a oku lahodiaci výsledok...
S tým by sa točilo video....

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Tak ako som sľúbil, tak aj splním. Vozne sú skompletované, spriahadlá nastavené do výšky s lokomotívou a sú pripravené na prvé metre na mojom koľajisku.
Keďže som mal všetky detaily už pripravené, tak kompletácia bola prechádzka ružovým sadom a uvedomil som si fakt, ako mi modelovanie chýba, keď naň nemám čas. Sám som nevedel ako táto prestavbe "drobnou" úpravou dopadne. Sám neviem, prečo som to zadal do tejto témy, lebo už teraz po dokončení viem, že sa vôbec nejednalo o drobné úpravy. Viem, že mi nie všetko vyšlo na jednotku s hviezdičkou a veľmi dobre viem, že som skôr zberateľ, ako modelár. Potvrdili to aj tie nešťastné obtisky, čo je dobre vidieť aj na obrázkoch, ale pre mňa ako zberateľa majú tieto kúsky (ako ich trefne nazval Zaza) nevyčísliteľnú hodnotu. Už len pripomeniem, že všetko je robené zo šrotov BTTB a vlastných doplnkov. Všetky tri vagóniky sú však "nadupané" vymoženosťami firmy PEHO, ktoré neuveriteľne zlepšili jazdné vlastnosti modelov BTTB. Ale dosť bolo rečí, poďme k obrázkom. Nakoniec som zaradil aj jeden obrázok v súprave s parnou lokomotívou 312.8500, ktorá ich bude ťahať na koľajisku.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5036
 

Neskutočne krásne modely, nemajú chybu :woohoo: Ako napísal Ivor, to by bolo super video 🙂 Nádhera. Ďakujem za zverejnenie na našom fóre 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Tak po dvojhodinovom riadení koľajiska a čistené koľajničiek (inak by som tam modely nepustril), som si pekne, ale naozaj pekne pojazdil. Je to neskutočné, ako mi koľajisko po 10 rokoch funguje na plechových koľajničkách a dokonca aj mašinka, ktorá je známa tým, že si vyžaduje presnú geometriu a totálne čisté koľajničky. Tak teraz zopár záberov z jazdenia.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Niečo som nahral aj ako krátke video na mojej zrkadlovke. Nie som s ňou ešte zohratý, tak ako Ivor, tak sa dopredu ospravedlňujem. Ale aspoň je vidieť, že mi to naozaj jazdí.
https://youtu.be/CFkT_ulz5_8


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5036
 

Nádherná súprava Samba. A pri jazde koľajiskom to vyzerá neskutočne dobre. Krása, teším sa a gratulujem k prírastku do zbierky :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

SAMBA:
Skvelá práca, fotografie povedia viacej, ako akýkoľvek text....
Súpravička Tvojich vagónov je naozaj famózna. Nádhera !
Video je len jasným dôkazom skutočnosti, že Tvoja parná lokomotíva rady 312 jazdí nielen parádne, ale hravo si poradí aj s nákladom českého piva...
Gratulujem k peknému prírastku do Tvojej neobyčajnej zbierky.

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Ivor: ... ďakujem za uznanie. Keď sa tak poohliadnem, tak si uvedomujem, koľko práce som na týchto vagónikoch zanechal. Ale viem, že námaha stála zato. Súpravička je krásna a jazdí parádne. Tieto vagóniky hrdo zaradím do moje s(ú)kromnej zbierky. Ako zberateľa ma teší, že sa moja zbierka stále rozrastá. A čo nám nevyrobia fabriky, vyrobíme si predsa sami, aj keď nie tak dokonalé ako fabriky. Mne to nevadí, ešte raz ďakujem za uznanie priatelia.


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 18 / 21

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá