Přestavby vznikajíc...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Přestavby vznikající drobnou úpravou

516 Príspevky
11 Užívatelia
16 Likes
103.7 K Zobrazenia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Krásny model Samba, naozaj sa Ti veľmi podaril. Kto ho kúpi bude určite nadmieru spokojný. :woohoo:

Inak vagónik Orlen je už predaný, trvalo to asi pol hodinu, čo bol na internete.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Marek: rád som ťa navnadil. Vagónik vyzerá naozaj pekne a z ničoho vieš stavať jedine ty. Viem si predstaviť aké je ťažké z evergreenu postaviť rám, aby nebol skrútený. Chce to trpezlivosť a presnosť. Nejaké kotly by sa u mňa určite ešte určite našli. Ale mám málo času na prehrabávanie sa v krabiciach plných šrotov. Verím, že by si si u mňa prišiel na svoje.

Ďakujem Samba. Bola to zaujímavá skúsenosť a určite ešte budem stavať z Evergreen profilov. Je to skvelý materiál a dajú sa pri dnešnom výbere profilov stavať podvozky, rámy, proste čokoľvek. 🙂 No nejaké tie kotle a iný šrot by sa hodil, aj keď mám ešte dosť z toho od Teba. 🙂
Ja som ináč vedel, že ten vagón Orlen nebudeš mať dlho 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Nakoľko som popri inom pracoval aj na malej lokomotíve, o ktorej som už inde niečo naznačil a s výsledkom som spokojný, tak sa s Vami podelím. Ešte síce nemá popisy, ale to bude na dlhšie, nakoľko ich bežne nedostať kúpiť. Preto som už výsledok stavby uverejnil a tu si môžete prečítať viac: https://marek-vlaky.eu/index.php/modelovanie/87-mas4-alebo-e6904-johanna-od-pika-v-mierke-h0

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

A jeden jednoduchší... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Ahojte. Momentálne popri práci robím starý vrak vozňa, ktorý sa už asi nepohne z miesta. Bude odparkovaný na nejakej odstavnej koľaji... 🙂 Sorry za kvalitu fotiek, nejako som to fotil narýchlo popri práci... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Ešte jedna, len položené na sebe 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Už má aj "podlahu", alebo to, čo z nej ostalo 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Ahááá..., tak takto je to. Vypadá to celkom dobre. Už len dokončiť a môže sa vynímať niekde za výtopňou, alebo rozundou na odstavnej koľaji.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Už sa to začína podobať na to, čo si predstavujem 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Myslím, že celkom v pohode 😉 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Ďalší vagón zachránený, doplnené niektoré chýbajúce diely. Kasňa našťastie samotná nebola poškodená, takže v originál farbách, iba po vyčistení... Už len brzdové skúšky 😉 a môžeme ísť na trať... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

Ahojte . Kedže sa zatiaľ neviem dostať k leptu modelu čo prezentoval " Ivor" , alebo hotovému modelu, tak som sa ho pokúsil napodobniť. Model síce neodpovedá skutočnosti čo jazdilo u nás, ale keď mohla niečo podobné vyrobiť fy. Tillig : https://www.vlacky.com/katalog/model-020101-00002310#00002310 , tak prečo nie ja ?
Hlavne že sa toto prevedenie páči mne !

Modelár TT


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Veľmi pekná prestavba Marian, krásne. To si upravoval priamo poštový vozeň, alebo nejaký osobný si komplet prerábal? Krásny model, keď budem veľký, tiež si taký urobím 🙂 Gratulujem.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marian: ... staré BTTB/Zeuke modely nám nenáročným modelárom ponúkajú velikánske možnosti prestavieb na modely ČSD. Ak je však niekto náročný, tak mu tieto staručké modely nič neponúkajú. Vidím, že sa ti prestavba krásne podarila a na kovových dvojkoliach to musí aj pekne jazdiť. Aj si ho nejako dovažoval, alebo si ho nechal v pôvodných závažiach. Tieto modré poštové vagóny dokonca chodili aj v nočných hodinách ako ucelené súpravy niekoľkých vagónov. Pristane im to, parádna prestavba a neteší len teba a páči sa aj mne. Len trochu viac času, keby som si vedel nájsť. Gratulujem ti ku krásnemu vagónu.


   
OdpovedaťCitácia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

"Marek" v podstate ti odpovedal "Samba" - len som prestriekal pôvodný DR poštový .
"Samba" - musel som dovažovať - v pôvodnom modely nebolo žiadne závažie - chýbalo .
Ďakujem chlapci za pochvalu, toto nebolo nič náročné až na tie nešťastné drobné obtisky . 🙂

Modelár TT


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Marian:
Poštový vagón v Tvojom prevedení sa mi rozhodne páči viacej, ako pôvodné prevedenie BTTB v správe DR. Tvoja lakovňa odviedla skutočne dobrú prácu a obtisky sú presné a čitateľné. Ako čítam, že si ho aj dovažoval závažím, tak predpokladám, že aj jazdné vlastnosti sa zlepšili. Gratulujem.

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Keďže tu stále máme 100 rokov od vzniku ČSD, tak som sa rozhodol pre niečo "prvorepublikové". Základ sú komponenty zo šrotov BTTB, rám a pojazd vagónika je z otvoreného vagónika Om DR BTTB, búda je z vagónika Z MÁV BTTB a brzdárska búdka je z komponentov od malovýrobcu z Čiech. Uvidíme čo s toho vznikne, možno nič kukateľné, ale risknem to a začnem prispievať hneď od začiatku stavby. Tak držte palce priatelia. Predstavte si ja MODELUJEM !!!!


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Super Samba, som rád, že si sa dostal k modelovaniu a že si sa rozhodol práve pre tento vagón. Je to krásny vagón a v Tvojom ponímaní bude určite krásny. Mne takýto ešte chýba, ale som rád, že ma s nim predbehneš 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Ďakujem Marek za reagovanie. To, že ťa predbehnem s týmto vagónikom ešte nie je také istí, lebo ty ak sa do neho teraz pustíš, tak ho určite budeš mať skôr ako ja. Pre tento pivný vagónik rady Lp v správe ČSD ako prenatarý vagón spoločnosťou Budvar som sa dostal len náhodou a to tak, že pán Jíran trochu doplietol moju objednávku obtiskov a namiesto Lp Budvar s novšej doby mi poslal tento popis z I.republiky. Ale mne osobne to vôbec nevadí a vďaka tomuto omylu snáď v mojej s(ú)kromnej zbierke pribudne zaujímavý model zo šrotov na vyhodenie. Tak uvidím, čo s toho vznikne.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

SAMBA:
Tak vidím, že k Tebe predsa len dorazil " voľný čas na modelovanie", skvelé.
Tak držím palce a nech sa dielo podarí, už teraz to vypadá zaujímavo.

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Ona by sa tá prestavba dala zvládnuť za jedno popoludnie, ale to nie je môj štýl. Už viac ako tri hodiny vyrábam detaily pre tento pivný vagón. Tak uvidím, hoci už teraz na to nevidím.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Po včerajšom dlhodobom vymýšľaní z čoho a ako vyrobiť potrebné detaily pre tento vagónik z I.republiky som po dnešnom dolaďovaní dal niečo dokopy. Ono sa možno niekomu zdá, že vagóniky v tej dobe neboli tak detailné ako vagóniky v dnešnej dobe. Ale opak je pravdou. Sám som neveril koľko detailov takýto obyčajný pivný vagón v II.epoche má. Ešte že nestaviam nejaký salónny vagón v tejto "prepracovanej" epoche. Ale trochu obrázkov predsa lepšie napovie. Chcem upozorniť, že sú to len pracovné fotky, kde ešte nič nie je napevno nalepené, všetko je len poukladané a pospájané bez lepidla - nasucho ako sa hovorí. No uvidíme, posúdenie nechám na každom s Vás a možno aj niekoho inšpirujem na podobnú prestavbu, tak sa potom nezabudnite pochváliť. Rád si pozriem aj prácu iných. Je to pre mňa inšpiratívne. Priznám sa, že v tejto epoche nie som veľmi doma dosť v nej "tápam".


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Nádhera Samba, nemám čo vytknúť. Keď mám pravdu povedať, nevedel som, že mal lávky na streche. teda tam pôjdu aj nejaké rebríky? :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: na obrázkoch čo som kde tu na internete našiel je to všelijako. Snažím sa vagón urobiť čo najreálnejšie a aj logicky. Keďže sa jednalo nie len o krytý vagón ale aj o chladiaci museli byť na streche deklíky na vkladanie ľadu, tak potrebného na chladenie. Samozrejme sa na strechu museli nejako bezpečne dostať, tak myslím že z jednej strane pri brzdárskej búde asi jeden, alebo dva schodíky a tak isto na zadnej strane si tri schodíky, tak ako to bolo u vagónikov v I.epoche. Ale je možné, že to budem riešiť aj s rebríkmi, no schodíky (stupačky) sa mi zdajú byť reálnejšie. Nie je veľa fotiek k dispozícii. Takže uvidím, čo s toho vzíde. Sám sa nechám prekvapiť.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Aby nebol tento pivný vagónik sám v súpravičke, tak som mu začal stavať menšieho brata. Jedná sa o nebrzdený vagón, tak isto spoločnosti Budvar.


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 17 / 21

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá