Přestavby vznikajíc...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Přestavby vznikající drobnou úpravou

516 Príspevky
11 Užívatelia
16 Reactions
103.8 K Zobrazenia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Síce nechápem, kde beriete toľko voľného času na modelovanie, ale v každom prípade vám fandím a držím palce pri každom krôčiku vpred pri modelovaní a dokončovaní modelov. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 590
 

Dovolím si také názor na cisternu. Silněji bych udělal pouze stoky od plnícího hrdla nahoře. Zbytek plochy pouze lehká prachová patina, rezavým prachem pak partie rozsoch.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Dovolím si také názor na cisternu. Silněji bych udělal pouze stoky od plnícího hrdla nahoře. Zbytek plochy pouze lehká prachová patina, rezavým prachem pak partie rozsoch.

To bolo v pláne, ale vymklo sa mi to na väčšiu patinu ako som chcel. Používam olejové farby, prach nie, horšie sa ide naspäť. Ale aj tak sa mi to páči, je staršia a používaná v chemickom priemysle 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 590
 

Na trhu je k dostání spousta mutací krácených vozů, avšak nejsou k dispozici maďarské vozy, které potřebuji na Hungarii, tak jsem si trošku upravil co je na trhu....

Před

A po

Další vozy budou následovat, aktuálně je vrealizaci něco, co by alespoň trochu připomínalo WRmz

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Túto novú modernú epochu veľmi nepoznám, ale to nevadí. Model vyzerá skvele, čiže bude celá súprava predpokladám 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Zaza: ... tomu sa už povie frajer, čo si dovolí prestavať originálny vozeň ČD na MÁV. Ja osobne radšej na prestavbu obetujem niečo v DR, ako ČSD, respektíve ČD. Tieto skrátené vozňe v správe MÁV našťastie v TT-čku máme neúrekom, ale WR tiež chýba. Znovu odvážna prestavba. Držím palce.


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 590
 

Děkuji chlapci. Tento vůz je jen přestřik a má vyměněné podvozky. Zatím uvažuju zda je budu měnit všude. A ano, bude celá souprava k mojí 350, zatím stále bez určeného čísla 😉 Počítám max 5 vozů

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Tak to sa teším už teraz. Dúfam, že nás všetkých potom potešíš fotografiami 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 590
 

Tak můj pokus zatím vypadá takto. Hlavním problémem je fakt, že všechny krácené vozy mají devět oken + menší délka skříně.

Fotku zkutečného vozu jsem si vzal z flickru od uživatele tcy77

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Tak to je prestavba ako má byť. Ináč, nevedel som, že tieto vozne majú dvere iba na jednom konci 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 590
 

Je to vskutku zajímavý detail. Na této straně jsou zaslepeny dveče i s okýnkem, na druhé zaslepeny dveře ale okénko zůstává...

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Zaza: ... ja osobne si myslím, že prestavbu si zvládol na jednotku s hviezdičkou. Presne si zachoval pomer vagónu pre obsluhu a pomer pre hostí. V tejto skrátenej verzii by to nikto lepšie nevypočítal. Bude to úplne jedinečný model ale som presvedčený, že nemá čo hľadať v tejto téme. Toto je nepovažujem za prestavbu drobnou úpravou. Sám veľmi dobre viem čo obnáša takáto "drobná úprava". Naďalej držím palce, nech sa dielo vydarí. Je vidieť, že na tomto fóre sa udomácnili naozajstní modelári, ktorí sa neboja aj vážnejších zásahov do celkom drahých modelov. Som nesmierne rád, že som v tejto spoločnosti. Ďakujem, kamaráti, že naozaj modelujete.


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 590
 

V pauzách po nekonečném tmelení u WRmz jsem oprášil svoji loni koupenou 1063 OBB starší produkce.

Model "fuknční" (jízdní vlastnosti cca straré V110 PIKO, prostě rozjezd přískokem vpřed), olámané zábradlí jsem tak nějak už ignoroval.

Stav původního modelu - fotky od prodejce

První jsem vyřešil kosmetiku....původní ostatky zábradlí dolů a udělat nové, jen drátek, nic náročného. Následně jsem se vrhl na pojezd. Motory třípólové, se strašidelně vypadajícím "šnekem" (mosazná trobička a na ní navlečený kus stočeného ocelového drátu - odborníci nechápu laik se diví

Takž původní motory ven. a hladat náhradu. Na burze v Praze jsem objevil rozměrově prakticky totožné motorky Mitsumi s hřídelí na obě strany, za 59,- korun krása. Sice taky třípolové, ale zkusil jsem.
Padly jako ulité, ale bylo nutné vyměnit první ozubené kolo, naštěstí zásoby převodů z různých hraček a kazeťáků nezklamaly.

Na opačný konec hřídelí jsem osadil setrvačníky

Jizdní vlastnosti jsou samozřejmě nyní úplně někde jinde. Model je však stále hlučný oproti současné produkci, ale to bude už asi i vůlemi v nápravových převodovkách. Jizdní zkoušky však odhalily, že setvačníky při vytočení podvozků na oblouku po R450 mm štrtají o kastli, ale s tím mi pomůže kolega soustružník. Jídzní vlastnosti jsou defakto vyřešeny a já mohu dolaďovat kosmetiku.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Riadna prerábka. Tie šneky ma fakt dostali, to by ma ani len nenapadlo takto poriešiť. Tie motory, čo si kúpil dobre poznám, ja si ich kupujem z ebay.com, tam sú ešte lasnejšie. Na výber sú so šnekmi alebo s ozubenými koliečkami. Voľba dobrá, určite budeš s nimi spokojný, mne tiež poháňajú niekoľko modelov. A čo bude z tej loko? Niečo konkrétne naše, alebo zreštaurovanie do pôvodného stavu? 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 590
 

Díky Marku. Zde se jedná o tu restauraci do provozovatelného stavu. Po řadách 1014 a 1116 je toto další vozidlo, které bych chtěl mít doma jako vzpomínku na oblast, kde jsem dlouhá léta žil a studoval. A vzhledem k tomu, že se jedná o vozidlo, které nezapadá do mého tematu, tak jsem nechtěl investovat do dražší varianty od JG. V případě 1014 jsem také šel do "levnější" varianty ROCO

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Díky Marku. Zde se jedná o tu restauraci do provozovatelného stavu. Po řadách 1014 a 1116 je toto další vozidlo, které bych chtěl mít doma jako vzpomínku na oblast, kde jsem dlouhá léta žil a studoval. A vzhledem k tomu, že se jedná o vozidlo, které nezapadá do mého tematu, tak jsem nechtěl investovat do dražší varianty od JG. V případě 1014 jsem také šel do "levnější" varianty ROCO

Rozhodne je to krásny model. Teším sa na Tvoje prevedenie. Ja mám tiež niekoľko modelov, ktoré mi nezapadajú do zbierky, ale proste sa mi páčia a chcem ich mať. Taktiež niekoľko desiatok modelov z Veľkej Británie, kde som tiež žil niekoľko rokov a tiež mi nezapadajú, ale proste tak ako Ty, mám ich ako spomienku 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 590
 

Do vzhledu modelu nebude nijak zasáhnuto, zůstane v tomto červeném kabátku, dostane pouze jiné číslo, lehká patina alespoň mřížek, střechy a podvozků. Kamarád se mne ptal, jestli budu měnit logo, nikoliv, zůstane toto, protože v době, kdy jsem se s těmito lokomotivami setkával, se o novém, nynějším logu ve veřejných kruzích neobjevila ani zmínka.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 590
 

Tak žehlička dostala i osvětlení, původní model nebyl osvětlen vůbec. Osvětlení provedeno LED v pouzdře 0402. Osvětlení pouze bílé a pouze na jednom čele.

Figurka strojvedoucí také připravena, a bude to žena. Při hledání fotek lokomotivy jsem narazil na informaci, že jistá Johanna Brunhoffer, coby nejmladší strojvedoucí u OBB, jezdí právě s touto řadou, tak jsem vzal jednu "čínskou hrůzu" a pohrál si

Fotografie slečny je z webu youtube.com

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Ty si proste macher na modelovanie. Takýto strojvodca by ma určite nenapadol. Skvele realistické, Tvoja lokomotíva je dokonca s príbehom. Paráda. :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Zaza: všetko fajn, proste paráda, čo ma u teba vôbec neprekvapuje. Čo viac dodať? Nič netreba !!


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Zaza má nielen skvelé modelárske schopnosti, ale aj bezchybné nápady. Len tak ďalej chlape.. Máme sa čo od Teba učiť 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Po vagóne spoločnosti "Orlen" v Humpolci, ktorý som staval v krásnej, môjmu srdcu blízkej a zlatej modelovej veľkosti TT som si túto jednoduchú prestavbu skúsil aj v takmer dvojnásobnej kráľovskej veľkosti H0. Jedná sa o prestavbu šrotu vagónu od firmy ROCO. Vagóniku chýbali nejaké nárazníky, nemal strmene na uchytenie dvojkolí, tým nemal ani dvojkolia, chýbali kinematiky so spriahadlami a farebná mutácia bola príšerná. Prakticky som mal len šrotový rám a skriňu vozňa. Po nenáročnom modelovaní vyšiel s toho tento krytý vagón spoločnosti "Orlen". Pripájam aj tri fotografie na posúdenie. Vagónik samozrejme neostane u mňa, ale je určený na predaj v mojom e-shope.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Krásny model Samba, naozaj sa Ti veľmi podaril. Kto ho kúpi bude určite nadmieru spokojný. :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Samba, tak si ma navnadil, že som musel "popísať" cisterničku Dynamit Nobel Bratislava. Keď si predstavím, že na začiatku bol len kotol, brzdárska búdka a zopár dielikov, tak výsledok nie je na zahodenie. Evergreen profily sa mi na podvozky celkom osvedčili... Môžem stavať ostošesť 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Marek: rád som ťa navnadil. Vagónik vyzerá naozaj pekne a z ničoho vieš stavať jedine ty. Viem si predstaviť aké je ťažké z evergreenu postaviť rám, aby nebol skrútený. Chce to trpezlivosť a presnosť. Nejaké kotly by sa u mňa určite ešte určite našli. Ale mám málo času na prehrabávanie sa v krabiciach plných šrotov. Verím, že by si si u mňa prišiel na svoje.


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 16 / 21

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá