Prestavba Sergeja n...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Prestavba Sergeja na "Sergeja

63 Príspevky
6 Užívatelia
0 Likes
8,412 Zobrazenia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marian: je vidieť, že modelári na tomto fóre si poradia aj s tým, že daný model sa už nevyrába, takže je tažšie zohnateľný. Pokiaľ chceš porovnávať jazdné vlastnosti TILLIG a ROCO, tak je to jednoznačne tak ako si napísal. TILLIGácky Sergej je aj podstatne staršie prevedenie, takže to porovnávanie nie je veľmi objektívne. Sergej je prakticky mašina, ktorú TILLIG začal produkovať ako prvú vlastnej výroby po odkúpení BTTB, takže jeho vlastnosti sú tak trochu podobné BTTB, hoci už to bolo oveľa lepšie ako z mašinkami BTTB. Ja mám dvoch TILLIG Sergejov a tiež dvoch ROCO Sergejov, ale nedám ani na jeden z nich dopustiť, lebo Sergeje tak isto patria medzi moje obľúbené lokomotívy. Prestavba sa ti podarila a s patinou si nerob starosti, nie je povinná. 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Marian,
tej Sergej je úplne v pohode, mne osobne sa páči. Máš môj obdiv 🙂
A čo sa týka patiny, vôbec si tým nelám hlavu, na patinu je vždy čas a nakoniec lepšia žiadna patina ako "dopatlaná" mašina.... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

Ahojte modelári.

Keďže prišli chýbajúce doplnky, dorazil som prerábku mojej M 62
Mrzí ma , ale s mojou technikou nedokážem vyrobiť lepšie fotky.
Loko je osadená DCC sound - Jacek, beztlmičová verzia.

Modelár TT


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Marian, krásny model. Si vážna konkurencia všetkým modelárom, ktorí sa týmto zaoberajú. Fakt skvelá práca. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

Pridávam trochu lepšie fotky.

Ahojte modelári.

Keďže prišli chýbajúce doplnky, dorazil som prerábku mojej M 62
Mrzí ma , ale s mojou technikou nedokážem vyrobiť lepšie fotky.
Loko je osadená DCC sound - Jacek, beztlmičová verzia.

Modelár TT


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

MARIAN:
Skvelá prerábka, akoby vyšiel z továrne Roco.... radosť na to pozerať... 🙂 výsledok je pekný a beztlmičová verzia so zvukom JACEK bude určite jeden zo skvostov Tvojho koľajiska.
😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marian: tak ako som chválil rzvlaky, tak teraz pochválim aj teba. Naozaj pekne podarená prerábka. Tiež máš moje uznanie za odvahu pustiť sa do prerábky tak drahého modelu. Sergeje sú moje obľúbené mašiny, tak o to viac si mi urobil radosť.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

ač tomu nerozumiem :S a nechápem čo si vlastne prestavoval :blink: , aj tak tlieskam, lebo je to krásny model :woohoo:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Dedo: no upravoval toho veľa, hlavne strechu a prestrek celej kasničky je tiež dosť náročný. Hlavne si predstav úplne nový model za dosť peniažkov rozobrať, odstrojiť od detailov, ktoré by pri prestavbe utrpeli poškodením, demontovanie okien, úplná prestavba takmer celej strechy a následné skompletovanie po nástreku, nalepenie popisov a tabuliek a následné skompletovania celého modelu je naozaj poriadna fuška. Ja osobne by som sa možno do takej prestavby ani nepustil. Ale nikdy nehovor nikdy sa hovorí. :blink:


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Dedo: no upravoval toho veľa, hlavne strechu a prestrek celej kasničky je tiež dosť náročný. Hlavne si predstav úplne nový model za dosť peniažkov rozobrať, odstrojiť od detailov, ktoré by pri prestavbe utrpeli poškodením, demontovanie okien, úplná prestavba takmer celej strechy a následné skompletovanie po nástreku, nalepenie popisov a tabuliek a následné skompletovania celého modelu je naozaj poriadna fuška. Ja osobne by som sa možno do takej prestavby ani nepustil. Ale nikdy nehovor nikdy sa hovorí. :blink:

🙂

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Dedo: no upravoval toho veľa, hlavne strechu a prestrek celej kasničky je tiež dosť náročný. Hlavne si predstav úplne nový model za dosť peniažkov rozobrať, odstrojiť od detailov, ktoré by pri prestavbe utrpeli poškodením, demontovanie okien, úplná prestavba takmer celej strechy a následné skompletovanie po nástreku, nalepenie popisov a tabuliek a následné skompletovania celého modelu je naozaj poriadna fuška. Ja osobne by som sa možno do takej prestavby ani nepustil. Ale nikdy nehovor nikdy sa hovorí. :blink:

SAMBA:
Ak by si predsa len dostal chuť a odvahu, tu máš môj tip: 😉
https://www.itvlaky.cz/SLEVA-TT-DCC-ZVUK-dieselova-lokomotiva-M62-Sergej-GySEV-Roco-36229-d15284.htm

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Ivor: ja som analógový hráč, takže to je pre mňa aj tak vysoká cena. V analógu mi sergej určite postačí. A keď by som si kúpil tohoto, tak by som ho neprestavoval, lebo ja som aj zberateľ a vôbec by mi nevadil v tejto správe. Ale keďže sa jedná o moju obľúbenú mašinku, vážne rozmýšľam o jeho vlastnoručnej stavbe, ale to musí ešte dozrieť čas. Možno čudné, keď sú možnosti kúpiť si Sergeja v slušnej cene od ROCa, ale vlastnoručný model je predsa niečo iné, ako si ho kúpiť. 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

Ahoj "Dedo", čo sa tam presne robí, popísal rzvlaky na : http://rzvlaky.eu/index.php/2016/09/27/prestavba-sergeja-na-sergeja/

Modelár TT


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 3 / 3

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá