Prestavba Sergeja n...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Prestavba Sergeja na "Sergeja

63 Príspevky
6 Užívatelia
0 Likes
8,411 Zobrazenia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

rzvlaky: niekedy mám pocit ako keby si nepoznal iný obchod ako Leptané modely, ktorý poskytuje doplnky na prestavby lokomotív. Pritom na fóre máš kamaráta, ktorý vie zohnať takmer všetko. Niekedy stačí si pozrieť ponuku na mojom e-shope, alebo sa priamo opýtať, keď nie je v ponuke. Samozrejme tie popisy ti v októbri doveziem priamo od p. Mgr. Šimsu (HekTTor), mám u neho poriadne veľkú objednávku.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

rzvlaky: doma mám od Parostroja kompletné obtisky aj s tabuľkami, ale na T679.2.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

rzvlaky: niekedy mám pocit ako keby si nepoznal iný obchod ako Leptané modely, ktorý poskytuje doplnky na prestavby lokomotív. Pritom na fóre máš kamaráta, ktorý vie zohnať takmer všetko. Niekedy stačí si pozrieť ponuku na mojom e-shope, alebo sa priamo opýtať, keď nie je v ponuke. Samozrejme tie popisy ti v októbri doveziem priamo od p. Mgr. Šimsu (HekTTor), mám u neho poriadne veľkú objednávku.

Ak môžem, tak sem vstúpim. Na Leptané modely som raz niečo objednal a už nikdy viac. Je to najhorší obchod aký poznám. Takmer nič nemajú skladom, a aj to čo majú skladom asi väčšinou skladom nie je, na to, čo bolo skladom som čakal 2 týždne a ešte to aj prišlo bez návodu, pričom návod bol v popise tovaru. A záujem predajcu takmer nulový, odpovedal maximálne 1 krát za deň, aj to také odpovede jednovetové, akoby som ho obťažoval. Takže som sa utvrdil v tom, že nfmodely.sk je najlepší obchod na slovensku... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: ďakujem a snáď už vie aj rzvlaky. Neviem či je môj e-shop najlepší na Slovensku (o tom veľmi pochybujem), ale čo sa jedná špeciálnych doplnkov, popisov, odliatkov a iných špecialít sa snažím mať vždy najlepšiu ponuku na Slovensku. Pravda je jedna, že čo je v ponuke na mojom e-shope je aj skladom, žiadne na objednávku, alebo do 30dní. Bŕŕŕ !!! to je najhnusnejšie na čo viem v e-shope naraziť, keď niečo zháňam. Našťastie v poslednej dobe sa mi to už nestáva, lebo .... 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Marek: ďakujem a snáď už vie aj rzvlaky. Neviem či je môj e-shop najlepší na Slovensku (o tom veľmi pochybujem), ale čo sa jedná špeciálnych doplnkov, popisov, odliatkov a iných špecialít sa snažím mať vždy najlepšiu ponuku na Slovensku. Pravda je jedna, že čo je v ponuke na mojom e-shope je aj skladom, žiadne na objednávku, alebo do 30dní. Bŕŕŕ !!! to je najhnusnejšie na čo viem v e-shope naraziť, keď niečo zháňam. Našťastie v poslednej dobe sa mi to už nestáva, lebo .... 😉

Veď práve tak som to myslel. Ponúkaš to, čo sa na Slovensku ťažko zháňa, alebo sa ani nedá zohnať. Hlavne napríklad staršie modely, popisy, odliatky a podobne. V tomto si najlepší. Ešte je dobrý doorz, ale tí majú iba nové veci mimo mojej cenovej kategórie. Ďakujem 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

rzvlaky:
Pekná práca, farebný odtieň je presný, keď ho " vyšperkuješ ", bude to ozdoba koľajiska.... 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Vždy keď niečo hľadám tak prebehnem veľa obchodov,vždy aj tvoj Samba,ale málo kedy tam nájdem to čo potrebujem,možno hľadám práve vtedy keď to nemáš na sklade,ale napr. aj keď som hľadal veci na sergeja,tak som nič nenašiel v tvojom obchode,tabuľky kúpim zajtra od detailu,a tie popisky z t679.2?.. Myslím si že by nebol problém s ich použitím aj na T679.1

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Vždy keď niečo hľadám tak prebehnem veľa obchodov,vždy aj tvoj Samba,ale málo kedy tam nájdem to čo potrebujem,možno hľadám práve vtedy keď to nemáš na sklade,ale napr. aj keď som hľadal veci na sergeja,tak som nič nenašiel v tvojom obchode,tabuľky kúpim zajtra od detailu,a tie popisky z t679.2?.. Myslím si že by nebol problém s ich použitím aj na T679.1

Ty musíš vedieť, tie mám hneď doma a tie na T679.1 doveziem.
Apropó - "nemám na sklade čo potrebuješ", tiež rád vysvetlím. Vážim si aj iných obchodníkov, ktorí sa venujú podobne ako ja predajom modelov a k tomu potrebných doplnkov. určite si si, ale aj iní všimli, že som do teraz nemal a ani nemám tovar, ktorý by konkuroval e-shopu "Leptané modely" (teda lepty), lebo nerád "leziem niekomu do kapusty" (a to nie len v tejto branži), ale keď vidím, že ten obchod je aj tak prázdny, tak som si povedal, že doveziem aj ja novú ponuku do môjho e-shopu a to leptané doplnky. Takže od budúceho mesiaca sa objavia aj v mojej ponuke. (HekTTor, DH LOKO)


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

na tie leptíky som zvedavý..
Dnes som kúpil tabuľky a už sú na svojom mieste

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

prevádzková patina,jedná sa o nie moc udržovaný stroj,posielaný na dlhé výlety

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Vyzerá to super bombovo. A nechcel si ešte popisy? Tie by bolo lepšie dať pred patinou, nie? Ináč super :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

prevádzková patina,jedná sa o nie moc udržovaný stroj,posielaný na dlhé výlety

rzvlaky:
Sergej vypadá pekne, ale ako píše Marek, ako to urobíš teraz s popismi ?

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

popisky zatial nechám tak,doriešim ich časom..Modelu to nevadí,že tam niesu 🙂
a aby som nezabudol,článoček o prestavbe je už na webe

http://rzvlaky.eu/index.php/2016/09/27/prestavba-sergeja-na-sergeja/#comments

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

rzvlaky: boli tu vyrieknuté dve pochybnosti o popisoch po patinovaní. Tiež to pokladám za nie veľmi štandartné riešenie, ale nie je to nič čo by sa potom nedalo zvládnuť. Tá prestavba sa ti v celku podarila. Ja len nerozmýšľal si aj o iných detailoch, ktoré sa na túto lokomotívu dajú ešte zohnať. Potom by to bola mašina s ktorou sa človek len tak ľahko v tejto modelovej veľkosti nestretáva.


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

mám doma ešte hviezdy,ale dávať ich tam červené nemá význam,videl som aj verziu s celo žltou hviezdou,ale neviem či by sa to hodilo.Potom som už videl len doplnky ako rámy na okná(tie roco má) vetrák na strechu,tak že je vidno aj lopatky vrtule(aj toto roco má) je ešte niečo iné o čom neviem?

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Tie hviezdy nemajú žltý okraj? Lebo tuším aj také boli 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

sú aj také,original od roca ich má..No skúšal som to aj ja tak spraviť,no nepodarilo sa mi sraviť taký tenký žltý pásik po okrajoch hviezdy

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

sú aj také,original od roca ich má..No skúšal som to aj ja tak spraviť,no nepodarilo sa mi sraviť taký tenký žltý pásik po okrajoch hviezdy

Myslím, že Samba ich vie zohnať a myslím, že za dva týždne ide do Prahy. Skús jemu napísať ak chceš 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

to by bolo fajn..Samba,potreboval by som popisky na T211 ČSD bol by si schopný mi ich doniesť?

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Niečo mi chýbalo na tom sergejovi a dostal na koniec svoju žltú hviezdu

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Vyzerá to naozaj dobre, len škoda, že si ju tam nedal pred patinou 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

Ahojte modelári.

Keďže sa mi páčia Sergeje, môj prvý bol cca pred 9 rokmi od Tílliga, môj druhý ( ROCO ) bol zakúpený pred 2 rokmi cez inzerát. Keď som porovnával ich jazdné a hlavne ťažné vlastnosti samozrejme vyhral ( ROCO ) a tak som si zaumienil zaobstarať ešte jedného rokáckeho . Keďže sa už nevyrábajú nastal problém kde ho zohnať.
Keď som uvidel článok od (RZ) tak som sa rozhodol že to skúsim aj Ja.
Síce ešte nemám tabuľky a popisy - doplním keď ich zoženiem.
A tu je môj pokus o prerábku M62 na T 679.1 po troch dňoch snaženia.
Keďže som fotil pri umelom osvetlení a foťák tež nie je bohvie čo, ospravedlnte ho za to čo s neho vyliezlo.
Pokúsim sa to napraviť za denného svetla.

P.S. keďže nie som zaťažený na patinu a ani to neviem, tak sa o to ani nesnažím.

Modelár TT


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Vau, vyzerá super. Vidím, že s airbrushom to vieš. Krása. S patinou sa netráp, ak Ti môžem poradiť, tak to by som Ti odporúčal natrénovať na niečom starom, čo nemáš v zbierke alebo podobne. Nie je to zložité, ja osobne používam olejové farby, hlavne siennu pálenú a potom kriedový prach, hnedý, čierny, biely, oranžový a podobne ako treba. Ale na druhej strane, tieto lokomotívy nevychádzali z továrne alebo po rekonštrukcii s patinou, takže patina nie je vždy potrebná. 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Vyzerá naozaj super,na prestavbu strechy si použil ten leptík čo som mal aj ja? A kupoval si ho z Nemecka ako ja?

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

M 62 z nemecka - mali posledné kusy a leptík prišiel od Norbiho

Modelár TT


   
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá