Přestavba T3 Atlas ...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Přestavba T3 Atlas Editions

20 Príspevky
5 Užívatelia
0 Likes
4,321 Zobrazenia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
Topic starter  

Jelikož se od Atlasu daly pořídit tyto makety za směšnou cenu, neváhal jsem a objednal první kus....za ty peníze to bylo velmi slušné, náhle však přišel nápad. Udělat si T3 v barvách města kde bydlím, jelikož jsem si chtěl nechat i originální provedení, tak přes kamaráda jsem si objednal druhý kus a pustil se do díla.

Model jde celkem snadno rozebrat. Jen sběrač je lepený a jeho sundání vyžaduje dosti citlivé agrese (skončilo to sice skalpelem v prstě, ale pantograf se podařilo sundat bez poškození. Další fáze prací již v obrázcích až do aktuálního stavu

Z*


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Bomba, teším sa na výsledok. :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

tieto modely v edícii ATLAS sú celkom vydarené. Najviac teraz letí Laminátka, ale predajcovia na internete nevedia, čo majú od radosti za ňu pýtať. Myslím, že odliatok od p.Číža za pár stovák korun ju plne nahradí. Pojazd už Pleticha na ňu vyrobil, takže je k dostaniu.
Ale poďme k električke. Každý modelár chce mať doma niečo každodenne vidí na ulici a preto musí pristúpiť k vlastnoručnej prestavbe, to poznáme snáď všetci. som rád, že toto fórum sa rozrástlo od ďalších členov z "Bratrskej vlasti", ktorí vedia o čom píšu, hovoria a čo tvoria. Aj keď za takýmito prestavbami sú skryté hodiny modelárskej práce (niekedy aj s malými úrazmi) výsledok určite stojí zato. Teším sa na pokračovanie.


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
Topic starter  

Děkuji pánové, v dohledné době pořídím do zásoby ještě jednu a ta pak půjde do barev mého rodného města - Olomouce

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
Topic starter  

Mě přijde u Laminy fajn, že mi dorazí už hotová kastle, ev dodělat osvětlení (smetáky vyměnit dle gusta) a osobně bych volil pojezd z 218 PIKO (více práce s úpravou, nižší cena) nebo 215 ROCO (méně práce, ale dražší)

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Mě přijde u Laminy fajn, že mi dorazí už hotová kastle, ev dodělat osvětlení (smetáky vyměnit dle gusta) a osobně bych volil pojezd z 218 PIKO (více práce s úpravou, nižší cena) nebo 215 ROCO (méně práce, ale dražší)

Ja mám tiež v pláne laminátku, ale z odliatku od p. Číža. On má najlepšie odliatky, s akých som kedy robil model.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
Topic starter  

Já beru odlitky od p. Máši a od p. Tomka, první jmenovaný má luxusní odlitky 742/740

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Já beru odlitky od p. Máši a od p. Tomka, první jmenovaný má luxusní odlitky 742/740

Nie som si istý, či som mal niekedy odliatky od týchto dvoch pánov. To by mohol vedieť Samba, on je môj dvorný dodávateľ. 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
Topic starter  

Co se T3 týče, tak dostane jiný pantograf, aby jej bylo možné stáhnout a tramvaj naložit na plošinový vůz. Při přepravách sice měly tramvaje pantografy zcela sundané, vím, ale aspoň takovýto kompromis.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Co se T3 týče, tak dostane jiný pantograf, aby jej bylo možné stáhnout a tramvaj naložit na plošinový vůz. Při přepravách sice měly tramvaje pantografy zcela sundané, vím, ale aspoň takovýto kompromis.

Určite to bude skvelý model. Plánuješ ho aj motorizovať? A tým sa netráp, že to dávali úplne dole. Na tomto fóre Ťa za to nikto nebude zhadzovať. 😉 útoky na iných členov sú zakázané a navyše zatiaľ sme tu všetci zhovievaví voči ostatným. Proste sa tu zišla skvelá partia, kde máme všetci radi modelovanie a nie počítanie nitov.. 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Teraz som si to prečítal co som napísal, vyznieva to blbo, myslel som to tak, že fantázie sa medze nekladú a všetci to tu akceptujú 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Já beru odlitky od p. Máši a od p. Tomka, první jmenovaný má luxusní odlitky 742/740

Odliatky od p. Mášu poznám a sú naozaj dobré, ale o stupeň drahšie, ako od ostatných výrobcov. Čo sa týka odliatkov od Tomka, sú to vlastne odliatky od Číža, len Tomek ich distribuje, takže Marek ich dokonale pozná.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Já beru odlitky od p. Máši a od p. Tomka, první jmenovaný má luxusní odlitky 742/740

Odliatky od p. Mášu poznám a sú naozaj dobré, ale o stupeň drahšie, ako od ostatných výrobcov. Čo sa týka odliatkov od Tomka, sú to vlastne odliatky od Číža, len Tomek ich distribuje, takže Marek ich dokonale pozná.

Ja som vedel, že Samba bude vedieť odpoveď. Mimochodom, viete niekto nejaký odkaz, kde sa dajú pozrieť odliatky od p.Mášu? Ďakujem

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Lukáš naozaj parádna práca,ako si už prezentoval na FB.Dúfam,že sa pochváliš aj so stavbou svojich kontajnerových a plošinových vozov..Tie sú naozaj a pecka a dúfam že jeden spravíš aj pre mna 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
Topic starter  

Ohledně motorizace T3 - ne, není to v plánu, vzhledem k mému zaměření nemám pro model využití a vzhledem k ceně pojezdu by to byla investice bez efektu a účelu..Uvažuji udělat někde na kolejišti nadjezd tram trati nad důlní dráhou. Možná bych ještě model osvětlil, protože interiér má zpracovaný přijatelně, nebo takto - má interier.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Ohledně motorizace T3 - ne, není to v plánu, vzhledem k mému zaměření nemám pro model využití a vzhledem k ceně pojezdu by to byla investice bez efektu a účelu..Uvažuji udělat někde na kolejišti nadjezd tram trati nad důlní dráhou. Možná bych ještě model osvětlil, protože interiér má zpracovaný přijatelně, nebo takto - má interier.

Jasné. To som sa len pýtal. Vlastne máš pravdu, keď robíš banské dráhy, tak električka motorizovaná by nemala využitie. Teda bude ako statický model na tom nadjazde? To by mohlo vyzerať dobre 😉 B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
Topic starter  

Ano, přesně tak, statický model na nadjezdu. Ovšem je otázka zda na něj bude místo, protože po přemístění kolejiště do jiné místnosti se mi sice do kolejiště povedlo (zatím virtuálně) zakomponovat předávací kolejiště z civilní železnice, ale na druhou stranu zde nebude kousek vhodné tratě na tento výjev, v podstatě jediný kus širé tratě půjde okolo balkonových dveří...ale o tom v jiném tematu. Dejte mi čas, než se tady trochu víc zabydlím

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

zaza:
pekná práca s tou električkou, dúfam, že sa dočkáme fotky keď pán modelár povie " hotovo". 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
Topic starter  

Aktuální stav předělávek Atlas. Chybí už jen obtisky.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Aktuální stav předělávek Atlas. Chybí už jen obtisky.

Vau, vyzerá to super. Ináč, aby ste nepovedali, aj ja na niečom intenzívne pracujem, ale neprezradím... Je to ale lokomotíva z ríše zvierat.... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá