BR64 od Pika, prest...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

BR64 od Pika, prestavba na 365 - kasnička pravdepodobne Roco

17 Príspevky
4 Užívatelia
0 Likes
2,673 Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Včera mi prišla skvelá zásielka od rzvlaky (ďakujem).
Ide o rozobratú lokomotívu BR64 od Pika a s pribalenou omnoho detailnejšou kasničkou 365. Idem sa pustiť do stavby, nejaké drobnosti však chýbajú. Mne to nevadí, lebo nechýba nič také, čo by sa nedalo vyrobiť a veľmi sa z toho teším. Pripájam zopár fotiek pre predstavu... Mimochodom, sú tam pribalené až 4 komíny, jeden klasický štíhli vyšší, dva také ploché a jeden okrúhly nižší a s takým plechom vpredu. Je ich vidieť aj na fotkách vpravo dolu. Ktorý by sa najviac hodil na našu 365 ČSD?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Citácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

MAREK:
Tu máš príklad toho, ako ju prerobil HOUMR, síce prerábal Roco , ale pre ilustráciu to stačí:
http://houmrovyvlaky.bluehost.cz/Galerie/CSD365/img00001.htm
😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

MAREK:
Tu máš príklad toho, ako ju prerobil HOUMR, síce prerábal Roco , ale pre ilustráciu to stačí:
http://houmrovyvlaky.bluehost.cz/Galerie/CSD365/img00001.htm
😉

Ďakujem Ivor za odkaz. Tá kasnička, čo mám k tomu je taká istá, myslím, že tiež Roco. Chcem ju porobiť čo najlepšie, neviem, či sa podarí až tak super ako jeho, ale pokúsim sa. Tiež to chcem vyšperkovať ako on, aj drevené drevo, skutočné uhlie a tak... Uvidíme.
Samba: budem potrebovať popisky na 365 ČSD 😉 Vopred Ďakujem 🙂 B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Prvá úprava, ktorej sa model dočkal bola výmena dreva naznačeného z plastu za skutočné drevo - dýhu. Dýha bola bledá, preto bola napustená zriedenou olejovkou Sienna pálená. Uhlie bolo nahradené imitáciou skutočného uhlia kúpeného od Sambu.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

vidím že si sa do toho riadne vrhol,výmena dreva bol správny krok a pekne oživí model..K tomu komínu,ja osobne by som dal ten čierny s zlatým pruhom

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Po takmer dvoch dňoch bádania som dospel k záveru, že pojazd Piko s kasničkou Roco sú nezlučiteľné. Musel by som robiť veľké zásahy do kasničky a nejaké kompromisy a to nechcem. Navyše k pojazdu Piko chýba šnek, taktiež nápravy potrebujú veľa práce, takže zatiaľ to ide bokom. Ale rzvlaky, aj tak Ti ďakujem za skvelý základ na dva nádherné modely. Rozhodol som sa dať do poriadku 365 od Pika a zohnať pojazd na 365 od Roca. 🙂 Ešte raz vďaka. 🙂
Môžete sa tešiť na pokračovanie za nejaký čas. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: veď jednu 365 od pika máš aj u mňa odloženú, kde stačí dorobiť kryt predných svetiel. Takže určite tento model budeš mať v zbierke a budeš ho preháňať po koľajisku.
Netreba zúfať, tak sako si napísal, treba to odložiť bokom a potom sa v niektorý deň môžu objaviť potrebné komponenty a budeš mať možnosť tento projekt dotiahnuť do konca. 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Marek: veď jednu 365 od pika máš aj u mňa odloženú, kde stačí dorobiť kryt predných svetiel. Takže určite tento model budeš mať v zbierke a budeš ho preháňať po koľajisku.
Netreba zúfať, tak sako si napísal, treba to odložiť bokom a potom sa v niektorý deň môžu objaviť potrebné komponenty a budeš mať možnosť tento projekt dotiahnuť do konca. 😉

Ďakujem Samba. Presne tak som to aj myslel. 🙂 Na tú od Teba sa teším a keď sa podarí, tak za nejaký čas budem mať zrazu 3 v zbierke. A každú urobím s iným číslom a trošku inú... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Ďalšie fotky postupu prípravy kasničky mojej 365.402 ČSD v H0...
Nemám ešte všetko, lebo mi niektoré veci chýbajú, ako napríklad niektoré zasklenia na lampy, alebo niektoré lampy... ale to sa porieši časom. Dnes som model medzi iným strekol aj jemnou vrstvou matného akrylového laku a urobilo mi to miestami mierne akokeby "zosivenie" modelu. Neviete prečo to tak mohlo? Prvý krát sa mi to stalo... Ale myslím, že to nie je na škodu, aj tak som chcel robiť miernu patinu... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: je to pekná a detailná kasnička. Najviac ma fascinujú tie hadice a kohúty na kotli, proste paráda. To miestami zosivenie ako píšeš môže byť aj nejakou štruktúrou plastu, ktorá tam mohla vzniknúť pri vyfukovani vo forme. Tieto kasničky sú proste vyfúknuté, potom tamponprintom popísané a už ich nikto nelakuje, takže si vo výrobe z toho nikto nerobí hlavu. Samozrejme tebe sa to pri lakovaní mohlo takto prejaviť. Ale ako pozerám fotky, tak to nejako veľmi ani nie je vidieť, takže by ma to netrápilo na tvojom mieste. Zasklenie svetiel by som jednoducho vyriešil tak, že by som aj to jedno zasklenie vybral, čo máš originálne a normálne by som zasklenie urobil kvapkou Humbrol ClearFix, čo sa používa na zasklenie malých okienok na autíčkach v TT. To by mohlo stačiť. Ale ako som písal už na začiatku, je to naozaj pekná kasnička, až mi je ľúto, že ju nevieš dostať na pojazd PIKO, lebo takú presne máš u mňa v zálohe.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Marek: je to pekná a detailná kasnička. Najviac ma fascinujú tie hadice a kohúty na kotli, proste paráda. To miestami zosivenie ako píšeš môže byť aj nejakou štruktúrou plastu, ktorá tam mohla vzniknúť pri vyfukovani vo forme. Tieto kasničky sú proste vyfúknuté, potom tamponprintom popísané a už ich nikto nelakuje, takže si vo výrobe z toho nikto nerobí hlavu. Samozrejme tebe sa to pri lakovaní mohlo takto prejaviť. Ale ako pozerám fotky, tak to nejako veľmi ani nie je vidieť, takže by ma to netrápilo na tvojom mieste. Zasklenie svetiel by som jednoducho vyriešil tak, že by som aj to jedno zasklenie vybral, čo máš originálne a normálne by som zasklenie urobil kvapkou Humbrol ClearFix, čo sa používa na zasklenie malých okienok na autíčkach v TT. To by mohlo stačiť. Ale ako som písal už na začiatku, je to naozaj pekná kasnička, až mi je ľúto, že ju nevieš dostať na pojazd PIKO, lebo takú presne máš u mňa v zálohe.

Ďakujem Samba aj za pochvalu aj za rady. Ten Cleafix musím niekde zohnať, len je to ťažko, keď na okolí nemáme modelársky obchod. No nejako si poradím. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

To som zvedavý, čo z toho vznikne...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: ... tak si sa predsa do toho pustil ?? Držím veľmi palce a verím, že to bude pekný model.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Marek: ... tak si sa predsa do toho pustil ?? Držím veľmi palce a verím, že to bude pekný model.

Ďakujem Samba. Dlho som sa odhodlával (1.5 roku), ale mrzelo ma už, že je tak opustená kasňa.... Ale nie som si istý, či bude aj jazdiť.... 🙁

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: ... tak si sa predsa do toho pustil ?? Držím veľmi palce a verím, že to bude pekný model.

Ďakujem Samba. Dlho som sa odhodlával (1.5 roku), ale mrzelo ma už, že je tak opustená kasňa.... Ale nie som si istý, či bude aj jazdiť.... 🙁

nevadí, len do toho.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Vyzerá, že z toho predsa len niečo bude... 🙂 Už to začína vyzerať celkom ok
Mimochodom, viem, že ojnica z valca má ísť na stredné koleso, ale tieto som mal ako celok z nejakej Tilig lokomotívy a veľmi sa mi to páčilo, tak som to použil. Raz lokomotíva dostane také, ako má mať, keď dostane aj funkčný pojazd. Zatiaľ sa vysporiada s týmto ako statický model, berte to prosím na vedomie. Ide iba o to, aby nebola holá kasňa vo vitríne 🙂 Ďakujem

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Už aj v laku 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá