Prestavba el. loko ...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Prestavba el. loko 372 od Kuehn na 263 princezná

20 Príspevky
4 Užívatelia
0 Likes
3,025 Zobrazenia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Takže pustil som sa do ďalšieho projektu a tým je prestavba elektrickej lokomotívy radu 372 od Kuehnu na loko radu 263 s prezývkou princezná...

Ako prvé som odstrojil továrny model,zložil som všetky madlá,sklá,izolátory,pantografy a podobne...
Model som prebrúsil jemným šmirglom a pripravil na nástrek základu...
Ešte pred tým som musel doplniť jednu vec...Rada 372 nemá klimatizáciu oproti 263,takže bolo nutné vyrobiť klimatizáciu na strechu...Po zistení rozmerov som sa rozhodol že kryt klimatizácie naohýbam z leptaného plechu...Pomocou ohýbačky som tak spravil.

.Následne som naohýbaný diel prispôsobil streche,tak aby pasoval a podobal sa realite..
po dosadení som model nastriekal sivou základnou farbou...Momentálne stojím na tomto mieste kvôli airbrushu,ale dufám že už čoskoro sa pohnem ďalej

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

No, tak to si ma teraz riadne prekvapil. To bude určite skvelý model. Ja mám rád tieto Škoda lokomotívy. Držím palce. 😉 🙂 :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

rzvlaky: tento "Bastard" od Kuehna je úplne super mašina. Je praktricky najlepšia mašina, čo sa týka prevedenia a aj pojazdu, ktorý tento výrobca vyrobil. Strašne dlho (asi 4 roky) sa čaká na "Zamračené" od tohoto výrobcu, ale podľa mňa už zaspal dobu, lebo MTB ho úplne zvalcovalo a podľa mňa už nemá vôbec význam aby ich Kuehn vyrábal. Ale späť k tvojej mašine. Vidím, že sa púšťaš do veľmi odvážnych projektov, tak ti samozrejme veľmi držím palce. Ja vlastním tento model a dokonca v dvoch prevedeniach (jedna ČD ako ty prerábaš a jedna je v správe DR), ale naozaj by ma nenapadlo ho prerábať. Ale u mňa je to o inom, ja som hlavne zberateľ a nie až tak modelár ako ty. Obdivujem tvoju odvahu, keď si predstavím koľko táto mašinka stojí. Ale to je tiež o inom, každý máme svoje možnosti a vidím, že ty si odvážny mladík a platí stará pravda "odvážnym šťastie praje", tak nech je tvoja prestavba šťastnou voľbou. 😉


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

rzvlaky:

to čo povedal už SAMBA, obdivujem Tvoju guráž prerobiť továrenský model za nemalé peniaze k obrazu aký chceš. Máš môj obdiv a držím Ti palce, nakoľko princezná je lokomotíva, ktorú som mal na svojom maturitnom oznámení z roku 1985, keď som končil SPŠD v Trnave .... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

prestvaby sa vôbec nebojím,momentálne mám aj pripraveného okuliarnika 751 od MTB a idem ho prestriekať na 753 zšr...mám toho veľa a nejak nestíham 😀

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

prestvaby sa vôbec nebojím,momentálne mám aj pripraveného okuliarnika 751 od MTB a idem ho prestriekať na 753 zšr...mám toho veľa a nejak nestíham 😀

Super, si fakt odvážny, držím palce. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

rzvlaky: vidím, že sa orientuješ výhradne na terajšiu epochu. To je už trochu mimo môj záujem, ale obdivujem ťa naďalej. Obdivujem všetky modely a prestavby, hoci ma zaujíma III. IV. epocha ČSD.


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

stavba sa pohla trošku daľej a princezná je už v novom kabáte..ešte treba popisky a tabulky

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

stavba sa pohla trošku daľej a princezná je už v novom kabáte..ešte treba popisky a tabulky

Vyzerá to super. Čím to striekaš? Výsledok je naozaj skvelý. Pekná práca 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

striekam airbrush pištoľou fengda bd130,k tomu mám postavený kompresor a farby používam revell...Používal som aj agama farby ale tie nie sú moc dobré na striekanie

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

striekam airbrush pištoľou fengda bd130,k tomu mám postavený kompresor a farby používam revell...Používal som aj agama farby ale tie nie sú moc dobré na striekanie

Díky za rady. Lebo tiež premýšlam nad takýmto niečim... Myslím povrchovú úpravu, nie model 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

ty čím striekaš?

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

ty čím striekaš?

Zatiaľ akrylovými sprejmi. Nie je to zlé, ale chcem to posunúť o level vyššie... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

aha,no ten airbrush je naozaj dobrá voľba..na webe streetkolor.sk kúpiš takú pištoľ od 18€,ja mám s priemerom ihly 0,25mm čo je akurát na modely...a kompresor som si vyrobil zo starého chladničkového kompresoru,ktorý je tichý a perfektne stačí na prácu s pištoľou..Najväčšia veda ale spravne riedenie farieb aby sa dali striekať ale zároven neboli riedke..

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

rzvlaky: nedávno som videl model od "firmy" BUBI a rád uznávam, že s tvojim prerobením sa vôbec nedá porovnať (ich model, ak sa to dá modelom nazvať, je HNUSNÝ !!!). Celkom podarená prerábka, aj keď niekde na fotke vidím, že je vidieť pod farbou pôvodné nápisy, alebo aspoň ich obrysy. Možno sa mýlim, ale vidím, že si si splnil sen a máš presne takú mašinku ako si chcel a to je u modelovania to najdôležitejšie. Maskovanie si zvládol na výbornú (nijaké rozmazané prechody), tak už len detailné popisy (ako mal aj pôvodný model) a leptané tabuľky ešte umocnia dojem hotového modelu. Sám musím priznať, že by som veľmi rozmýšľal, či by som sa do prerábky tak pekného a drahého modelu pustil. Ale u teba je vidieť, že odvážnym šťastie praje. Pekný a nevšedný model vznikol s tejto prerábky.


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Ďakujem,a som rád že sa ti páči,k tým popisom,to sa ti asi len zdalo,dôkladne som si to pozrel a nikde pod farbou ich nieje vidno...
Škoda že to nieje môj model 🙁 ale jedného známeno,ktorý mi ho dal s úlohou aby som mu ho prerobil...Osobne niesom moc na elektriky,ale tento model sa mi moc páči..Inak uvažujeme ešte nad kúpou jedného bastarda a prerobiť ho na eso 363

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Je to naozaj super urobené. Som vedel, že to dáš, ale toto je lepšie, ako som čakal. Nieže by som Ti neveril, ale určite to nebolo tak jednoduché, ako by človek čakal. Mimochodom, ďakujem za balík, bude z toho krásny model. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Som rád že ťa balíček potešil ako som vravel ja som nevedel čo s tým a viem že ty z toho spravíš pekný model,tak sa teším keď niečo pošleš 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

rzvlaky: videl som túto prestavanú lokomotívu na predaj, čo sa stalo??


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

ako som už písal,model prerábam kamarátovi a ten sa v tomto štádiu rozhodol že chce princeznú 263.015,ktorá má nejaké špecifické vlastnosti,nejaké iné logá a podobne..tak že mám túto predať,kúpiť novú a tú znova prerobiť 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá