Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Úprava vozu Ua

9 Príspevky
2 Užívatelia
6 Likes
392 Zobrazenia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  

 

received 3116872158563839

Na začátku roku mi kamarád poslal odkaz na neznámý eshop, kde se objevili tři tito krasavci v setu za 1300CZK. Jednalo se o vystavené vozy s poškozením - boční klapy měly poškozené zámky a moc nedržely zavřené. Sice Marklin ale hřích je tam nechat, i když tyto vozy u nás na šachtě nejsou. Skladem jeden set, nebyl čas na větší přemýšlení. U nás se používají vozy dřívější řady Nass, dle našich "normálií" pod označením Du (Dumpcar). Po zakoupení jsem začal přemýšlet co s nimi. Na šachtě máme šest vozů ex Nass pod označením Du1 až Du6, řekl jsem si, že bych zakoupené vozy mohl označit Du7 až 9...

 

Tak jsem se včera pustil do díla, vozy rozloženy a korby šly do základu, úprava se zatím bude týkat jen těch, později budou vyměněny i podvozky za americké typy Arch Bar či Barber S-2, protože u nás se podvozky Y25 nevedou. Nicméně je to Marklin, takže muselo dojít k výměně os za izolované 

Táto téma bola upravená pred 2 roky užívateľom Lukáš

Z*


   
Marek reacted
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Zaujímavé vozne, Märklin sa niekedy oplatia, nakoľko u nás (a možno aj u vás) väčšina modelárov nechce riešiť neizolované dvojkolia, tak tie ceny sú niekedy nižšie. Teším sa na Tvoje vyhotovenie, určite to bude bomba, ako sa hovorí. 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  

Nikdy jsem Marklin moc nestudoval, takže nevím kolego. Zde je investice 4x 20 korun za osy, což je pakatel a kdejaké ódy mám doma "kdyby náhodou" 

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  

Rozebráno, barva, v umělém osvětlení se jeví jako poměrně světlá, ale na denním světle je to mnohem lepší...

IMG 20220524 215710 0
IMG 20220524 215715 3
IMG 20220524 224127 5
IMG 20220524 215722 0

 

Z*


   
Samba and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

@zaza-office s tou farbou na umelom svetle mám aj ja skúsenosti. Viem, že to nikdy na fotkách nevyzerá tak, ako to v skutočnosti je. Umelé svetlo proste slnko nikdy nenahradí, navyše aj kvalita digitálnych fotoaparátov je rôzna, záleží od šošovky a svetlo-citlivého čipu, ako verne zobrazí farby. Museli by sme mať tisícové fotoaparáty, aby to vyzeralo reálne, aj to by sme nemali zaručené. Navyše monitor/displej, na ktorom to človek pozerá tiež nemusí farby verne znázorňovať, takže verím tomu, že tie farby sú také, ako majú byť a aké si si predstavoval. Veď s Tvojimi skúsenosťami a kvalitou Tvojej práce to inak ani nemôže byť. 🙂 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  

Sice s vééééélkým zpožděním, ale pokračování a dokončení přestavby... Vozy zkompletovány, dostaly obtisky dle našich zvyklostí a hybaj do provozu na výstavě našeho klubu spolu s Choppery. 

 

IMG 20220524 230200 4
IMG 20220528 153429 2
IMG 20220528 163517 9
IMG 20220528 162449 2
IMG 20220601 WA0000

 

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

@zaza-office vyzerajú super a tá súprava nemá chybu. Nádherná práca 👍

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  

Marku díky, v tomto případě jsem zneužil skutečnosti, že málokdo zná náš vozový park a tak většina netuší, že se tyto vozy na MUSce nikdy nevyskytovaly. I kamarád fanda do dolů prohlásil, že kdyby nevěděl to, co o našem provozu ví, tak by neřekl, že se jedná o fake 😀 

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

@zaza-office to nevadí, vozne vyzerajú skvele a súprava je super. To že sa u vás nevyskytujú si myslím, že nikomu tu nevadí a keby si to nenapísal, tak myslím, že by to tu nikto iný ani nevedel. Teším sa, že si členom tohto malého fóra, nakoľko Tvoje modely ma vždy potešia. Ďakujem za zverejnenie 👍

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá