Duštifírova kolejiš...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Duštifírova kolejiště vel.N

40 Príspevky
7 Užívatelia
0 Likes
7,239 Zobrazenia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Páni modeláři,jestli nebude vadit,dám sem taky pár fotek z mého menšího kolejiště.To větší nafotím příště...


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Veľmi pekne prepracované koľajisko. Trochu viac koľají ako je môj vkus, ale plne akceptujem, nakoľko viem, že sa Ti páči prevádzka a industralizácia. Navyše v Tvojom prevedení to vôbec nepôsobí dojmom vlakodromu, pretože tam máš aj prírodu a pekne vyriešené rozmiestnenie. A taktiež skvelé detaily, ktoré to super dotvárajú. U mňa palec hore a klobúk dole. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Duštifíra:
Pozrel som si pozorne Tvoje zaujímavé koľajisko, a zdalo sa mi, že tam máš Čmeliaka v N-ku ???

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Duštifíra:
Pozrel som si pozorne Tvoje zaujímavé koľajisko, a zdalo sa mi, že tam máš Čmeliaka v N-ku ???

Áno, aj mne sa zdá, že tam je Čmeliak 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Duštifíra:
Pozrel som si pozorne Tvoje zaujímavé koľajisko, a zdalo sa mi, že tam máš Čmeliaka v N-ku ???

Áno, aj mne sa zdá, že tam je Čmeliak 🙂

Ano je to Čmelák od maloseriového výrobce MTH...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Ano je to Čmelák od maloseriového výrobce MTH...

Super, aj ja chcem :ohmy: to je ale asi iba na objednávku na konkrétny kus, nie?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Duštifíra: tak po zhliadnutí tvojich obrázkov z tvojho "malého" koľajiska som rád, že prišiel na toto fórum, proste medzi nás. Poviem ti, že ja osobne obdivujem každé koľajisko, modul, lokomotívu, vagón, budovu a všeličo iné čo modelári dokážu vymodelovať. Výtvor každého z nás (ale aj ostatných) je jedinečný a má svoj rukopis. Začínam aj u teba pozorovať tvoj rukopis a som rád, že takýmito príspevkami obohacuješ toto fórum.
Koľajisko páš pekne a precízne spracované. Všetko tam má svoje miesto a pôsobí na mňa usporiadanou prevádzkou v závodoch a aj na šírej trati. Pestrý lokopark a aj vagónov. Zaujímavé modely v tejto mierke, ktoré nemá len tak hocikto. Dobre sa na to pozerá. Ďakujem za peknú "kukandu".


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

bolo by viac foto toho čmeiaka 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1402
 

Tý brďó! tak pánové, máme tu ďalšieho experta... super sa rozrastáme 🙂
páči sa mi to, díky

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

bolo by viac foto toho čmeiaka 🙂

Ano,ale do soboty jsem mimo domov.Tak potom...


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Chalani,ďakujem za pochvalu.ALE!Nechci se "chlubit cizím peřím"!Toto kolejiště jsem koupil od jiného modeláře a bylo postaveno podle předlohy jisté malé stanice v Rakousku.Já jsem,ale toto kolejiště z části přestavěl "k obrazu svému".Takže rakouská návěstidla jsem vyměnil za česká.Dále byli vyměněny některé stavby v rakouském stylu za jiné(viz foto se statkem či hořícím domem).Dosadil jsem do komínu a hořícího domu kouřové generátory,k hasičským vozům je připojen blikací obvod.
Dále(dle foto z boku),první čtyři odstavné koleje včetně depa a kolejí na pilu je na pevno dodatečně přidaný "modul".Ten je pevně spojen s původním kolejištěm a to celé vsazeno do rámu s podstavcem.Navíc tento "modul" má vlastní ovládací odvod,takže kolejiště mohou ovládat dvě osoby.Jedna širou trať se stanicí a druhá celé odstavné nádraží kde probíhá posun.Obě sekce mají elektronickou pulsní regulaci.
Navíc z fotek není vidět že v tunelu je ještě skryta jedna kolej,jako výhybna.
Při přestavbě tedy bylo použito spousta nového kolejiva,staveb a doplňků.A s takto upraveným kolejištěm jsem se zůčastnil již několik výstav jak v ČR,tak v Německu.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Super "životopis" koľajiska. Nepovedal by som, že je to prerábané z rakúskeho koľajiska, v tom prípade sa Ti to podarilo naozaj super. Ináč, až teraz som si všimol, že to je naozaj doplnené to nákladné oddelenie... Keby si nenapísal, tak to ani nezistím.... Fakt pekná práca 😉 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

nevšedne,podarené a pekné !

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Peter,kolajisko je podarene,no k tomu cmeliakovi,tusim ze ho uz niekto vyraba ,je to tusim lept,skusim sa po nom kuknut,a dam link,ale inak parada 😉


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Tý brďó! tak pánové, máme tu ďalšieho experta... super sa rozrastáme 🙂
páči sa mi to, díky

Dedo:
....ale veď tu sú všetko len samí experti, len každý vyniká v niečom inom v rámci železničného modelárstva ....no a v súčte je to skvelé fórum. 🙂 🙂 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Tý brďó! tak pánové, máme tu ďalšieho experta... super sa rozrastáme 🙂
páči sa mi to, díky

Dedo:
....ale veď tu sú všetko len samí experti, len každý vyniká v niečom inom v rámci železničného modelárstva ....no a v súčte je to skvelé fórum. 🙂 🙂 🙂

Ivor.To jsi řekl mooooc hezky a pravdivě!!!!!


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Model N leptik robí dk model 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Model N leptik robí dk model 🙂

Ano presne,si rychlejsi nez ja,ale tu je priamy link na cmeliacika http://www.dk-model.cz/web/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=282&category_id=62&option=com_virtuemart&Itemid=1&lang=cs ,ozaj nejde niekto nieco objednavat z Dk model,dajte mi vediet,o tohto krasavca mam zaujem,mozme sa podelit o postu.OZVITE SA MI


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

bolo by viac foto toho čmeiaka 🙂

rzvlaky,stačí tato fotka Čmeláka?Jinak Čmelák je od malosériového výrobce TH model.Více variant toho Čmeláka či jiné modely najdete u Litomyského... http://www.litomysky.cz/n/thmodel.htm Měl jsem snad i někde odkaz přímo na výrobce.Přidávám i foto dalších modelů TH model...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Nádherné modely :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Tak chalani a jedna fotka z mého velkého kolejiště...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Duštifíra: rušňové depo s točňou vždy poteší. PĚKNÉ !!


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Kolegové dotaz...na FB jsem dostal hodně kritiky,jelikož chci vedle depa umístit novostavby.Myslím že zase to není nic nereálného když vedle depa je zástavba(co třeba depo v Bratislavě vedle sídliště).Ano,každý vidí jen krajinu,pokuď postavíte více budov,hned na Vás útočí že to je nepěkné.Takže na první fotce původní stav,na druhé je přidána odstavná kolej pro podbíječku a zredukován počet novostaveb.Lze odebrat i tu druhou,zbyla by jen jedna.Je to tedy fakt tak nereálné?


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Kolegové dotaz...na FB jsem dostal hodně kritiky,jelikož chci vedle depa umístit novostavby.Myslím že zase to není nic nereálného když vedle depa je zástavba(co třeba depo v Bratislavě vedle sídliště).Ano,každý vidí jen krajinu,pokuď postavíte více budov,hned na Vás útočí že to je nepěkné.Takže na první fotce původní stav,na druhé je přidána odstavná kolej pro podbíječku a zredukován počet novostaveb.Lze odebrat i tu druhou,zbyla by jen jedna.Je to tedy fakt tak nereálné?

Podľa mňa vôbec nie. Každý modeluje tak, ako sa mu páči a na nejakých rátačov nitov sa môžeme vykašľať. Podľa mňa ten pozemok predávali dosť lacno a ľudia sa rozhodli, že si to kúpia a postavia tam domy. Navyše ako sa už písalo, pri železničnom modelovaní musíme kvôli priestoru robiť aj kompromisy. A ľudia určite stávajú domy aj na iných, viac uletenych miestach. Takže z mojej strany je to dobré a na Tvojom mieste by som si nič nerobil z tých rýpalov na fb... 😉 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1402
 

nič nie je nereálne v tom našom pidi svete... rob ako to cítiš, rob ako sa ti to páči... ak to bude tebe sedieť - tak je to reálne... ak ti na tom neskôr bude niečo "nesedieť" no tak to prerobíš a s úsmevom frčíš dál 🙂

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 2

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá