Duštifírova kolejiš...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Duštifírova kolejiště vel.N

40 Príspevky
7 Užívatelia
0 Likes
7,238 Zobrazenia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

nič nie je nereálne v tom našom pidi svete... rob ako to cítiš, rob ako sa ti to páči... ak to bude tebe sedieť - tak je to reálne... ak ti na tom neskôr bude niečo "nesedieť" no tak to prerobíš a s úsmevom frčíš dál 🙂

Ďakujem Dedo.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

Duštifíra: veď je to tvoj malý svet a ty si projektant a dizajnér. Pokiaľ by si staval podľa reálnej predlohy a tie domy by pri tej točni s rotundou neboli, tak by si ich tam ani nedával. Ale pokiaľ staviaš z vlastnej fantázie, tak je to úplne v poriadku. Ja sa vždy rád pozriem na pekné modely, diorámy, koľajiská a tvoje, ako aj koľajiská ostatných modelárov vždy potešia moju modelársku dušičku. Navyše modelovanie v N-ku žiada asi najväčšie kompromisy, aké môže modelár urobiť. Už len samotná točňa s rotundou na domácom koľajisku je pre mňa naozajstný zázrak.


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Duštifíra: veď je to tvoj malý svet a ty si projektant a dizajnér. Pokiaľ by si staval podľa reálnej predlohy a tie domy by pri tej točni s rotundou neboli, tak by si ich tam ani nedával. Ale pokiaľ staviaš z vlastnej fantázie, tak je to úplne v poriadku. Ja sa vždy rád pozriem na pekné modely, diorámy, koľajiská a tvoje, ako aj koľajiská ostatných modelárov vždy potešia moju modelársku dušičku. Navyše modelovanie v N-ku žiada asi najväčšie kompromisy, aké môže modelár urobiť. Už len samotná točňa s rotundou na domácom koľajisku je pre mňa naozajstný zázrak.

Samba a ostatní,děkuji za podporu!Je vidět,že zde na foru jsou rozumní modeláři
.
Ta točna je profi od Fleischmann.Byla sice drahá,ale perfektní.Především mě ušetřila mnoho práce s elektrikou,jelikož ona sama dle natočení vytváří izolované úseky.Takže ke kterému paprsku je natočena,tak tato kolej je pod napětím a to bez jakéhokoliv tahání vodičů k jednotlivým kolejím.

A nyní další problematika.Zaústění depa do stanice.Jelikož jsem byl omezen místem,je to jen přes výhybku.Samozřejmě tam je potřeba odvratná výhybka.Ale...existují depa která odvrat nemají.Třeba tady u mě na severu Depo Liberec.Je boční ochrana jen výkolejkou.Přesto se to některým českým modelářům nelíbilo.Tak jsem vymyslel kompromis a výhybku vyměním za Angličana.Odvratem budou kryté aspoň zbylé dvě dopravní koleje ve stanici.Viz foto s výhybkou a angličanem..


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
 

Tocna je super, keď budem veľký, tak budem mať na povale na H0 koľajisku. Ten angličan je dobrý nápad, zmestí sa Ti to tam?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Tocna je super, keď budem veľký, tak budem mať na povale na H0 koľajisku. Ten angličan je dobrý nápad, zmestí sa Ti to tam?

Ano Marku,vejde se tam.Bude to tak lepší...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

Duštifíra. ja nič zlé na tej výhybke nevidím, ale ak potrebuješ ešte nejakú odstavnú koľaj v stanici, tak angličan to pekne vyrieši. Všetko je len a len na tebe.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

Inak presne takú točňu FLEISCHMANN ale v TT mám aj ja a môžem potvrdiť, že lepšie som ešte nevidel. Dokonca sa mi jej polohovanie páči viac ako u Roca. 🙂
Samozrejme o cene radšej tiež pomlčím !! 🙁 Hoci mne sa ju podarilo zohnať naozaj v super cene. Už aby som mal aj ja čas na svoje koľajištíčko.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
 

Inak presne takú točňu FLEISCHMANN ale v TT mám aj ja a môžem potvrdiť, že lepšie som ešte nevidel. Dokonca sa mi jej polohovanie páči viac ako u Roca. 🙂
Samozrejme o cene radšej tiež pomlčím !! 🙁 Hoci mne sa ju podarilo zohnať naozaj v super cene. Už aby som mal aj ja čas na svoje koľajištíčko.

Samba, na Tvoje modelovanie sa tešíme určite viacerí 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Duštifíra. ja nič zlé na tej výhybke nevidím, ale ak potrebuješ ešte nejakú odstavnú koľaj v stanici, tak angličan to pekne vyrieši. Všetko je len a len na tebe.

Samba.Nepovažuj mě prosím nyní za nějakého machra co se vytahuje.Jde o to,že se s tímto denně jako strojvedoucí setkávám.Taky myslím že Ivor bude souhlasit.Takže proč...

V předpise D1 SŽDC (a myslím i ve Slovenském)se píše:
Odvratná výhybka je výhybka,která tvoří:přímou boční ochranu jízdní cesty tím,že je přestavena na jinou kolej,než po které je postavena jízdní cesta.

Tato výhybka se dává tam, kde do hlavní traťě zaúsťuje vedlejší trať,vlečka či depo.Zajistí boční ochranu např. před ujetými vozidly.Vypadá to takto:


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Duštifíra. ja nič zlé na tej výhybke nevidím, ale ak potrebuješ ešte nejakú odstavnú koľaj v stanici, tak angličan to pekne vyrieši. Všetko je len a len na tebe.

Samba.Nepovažuj mě prosím nyní za nějakého machra co se vytahuje.Jde o to,že se s tímto denně jako strojvedoucí setkávám.Taky myslím že Ivor bude souhlasit.Takže proč...

V předpise D1 SŽDC (a myslím i ve Slovenském)se píše:
Odvratná výhybka je výhybka,která tvoří:přímou boční ochranu jízdní cesty tím,že je přestavena na jinou kolej,než po které je postavena jízdní cesta.

Tato výhybka se dává tam, kde do hlavní traťě zaúsťuje vedlejší trať,vlečka či depo.Zajistí boční ochranu např. před ujetými vozidly.Vypadá to takto:

Duštifíra:
Popísal si to excelentne a hlavne zrozumiteľne.... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
 

Tak toto som nevedel. Mať na fóre aj rušňovodiča je super, človek sa dozvie veľa zaujímavých informácií o ktorých nevie. Ďakujem Duštifíra 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

No čo napísať, veď pred pár rokmi (keď som ešte chodil na iné fórum) sme sa práve o takejto "bezpečnostnej a vyrovnávacej" koľaji bavili. No nenapadne ma všetko hneď, hlavne keď ja sa venujem profesne úplne niečomu inému ako je železničná doprava. Ďakujem za objasnenie moje zaneprázdnenej pamäti. :blush: :blink: :side: :pinch:


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
 

Páni Modelári, všetky príspevky čo sa týkali priamo komunikácie ohľadom toční som presunul no novej témy, ktorý založil Marian - Točne. http://marek-vlaky.eu/index.php/forum/stavba-kolajiska-modulu/105-tocne
Dôvod je dúfam každému jasný, zaplavili sme to tu Duštifírovi točňami... 😉 Ďakujem za pochopenie 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Zdar.
Jelikož mě pro letošek zatížila volnočasová aktivita topiče na parní lokomotivě 93.1360,nebyl letos žádný čas na modelaření.Až teď když už je parovka odstavená,jsem si trochu času udělal.Navíc se blíží termín jedné z výstav,musel jsem trochu na mém malém kolejišti zapracovat.
Rozhodl jsem se uskutečnit nápad s dodatečným rozšířením skrytého nádraží.Řekl bych že je to jednoduché,díl bude demontovatelný a jedná se o úzký pruh desky na které bude "ranžír" kde bude možné odstavovat soupravy.
Pak bude možné namodelovat defacto skutečný provoz a to tím že do tunelu vjede souprava a vyjede zcela jiná.
Na fotce je na odnímatelných konzolách připravena deska pro položení polyesteru k dorovnání vyšky a následná pokládka kolejí.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
 

Skvelý nápad. A ak to nebudeš zakrývať, tak to bude aj dobré na manipuláciu so súpravami mimo koľajiska. 🙂 Dúfam, že sa podelíš s nami aj o hotové zábery 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 2 / 2

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá