Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Koľajisko HO

113 Príspevky
6 Užívatelia
0 Reactions
15.3 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

To nieje všetko.Dnes som robil poschodie,ktoré som pripravil na zapojenie diod.Marek keď tam dám silnejší odpor tak to by asi malo svietiť slapšie.Mám tam teraz 0,68 ohm keď tam dám asi 1,46 ohm tak to bude svietiť slapšie? :dry: Ešte k tomu osvetleniu.Idem,alebo chcem osvetliť všetký okná aj tie na štite.Sú okrúhle,tak to bude paráda.

Áno. Čím silnejší odpor, tým slabšie svetlo. Asi si sa pomýlil pri písaní hodnôt, záleží na napájaní a počte diód. Ak máš viac cez jeden odpor, musí byť s vyšším výkonom, lebo zhorí. 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@Anonymný 46)
Skúsený člen
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
Topic starter  

Tie odpory som kupoval spolu s diodami na napätie 15V.Take hodnoty mi dal ten v obchode. :blink:


   
OdpovedaťCitácia
(@Anonymný 46)
Skúsený člen
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
Topic starter  

Marek nezhorý lebo mám každú diodu zapojenú cez odpor.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Marek nezhorý lebo mám každú diodu zapojenú cez odpor.

V pohode, ja len pre istotu, chcel som len poradiť, nič v zlom.. 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

HUDI:
Pri zapojovaní osvetlenia mám vždy pripojený k napájaciemu zdroju aj voltmeter. Pri zapojení viacerých spotrebičov k napájaciemu zdroju, ktorý nie je dostatočne " tvrdý", sa totiž napájacie napätie mení a s narastajúcim počtom spotrebičov bude klesať.
Ten hotel vypadal pekne, ale ja by som niektoré okná nechal neosvetlené. Vypadá to potom reálnejšie....
Tak nech sa darí .
😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
 

... ale ja by som niektoré okná nechal neosvetlené. Vypadá to potom reálnejšie... Tak nech sa darí . 😉

Určite 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
(@Anonymný 46)
Skúsený člen
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
Topic starter  

Ja viem.prví krát mi aj nejaka dioda zhorela.Dnes som spravil prízemie a je to paráda.Ale ta piplavá práca.Už mi ostáva urobiť len poschodie a je to. 😆


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2858
 

HUDI: piplavá práce je predsa celé modelovanie. O tom to je!!! To nás baví !!! Tak len trpezlivosť a odmena bude pekne žiariaca. 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@Anonymný 46)
Skúsený člen
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
Topic starter  

No chalani tak poslušne hlásim,že som hotel práve skončil elektrifikáciu hotela.Tak že finito.Teraz idem na osvetlenie skladu.Vnútorné aj vonkajšie. 😉 Fotky pošlem neskôr. :silly:


   
OdpovedaťCitácia
(@Anonymný 46)
Skúsený člen
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
Topic starter  

Momentálne čakám kým mi zaschne lep. :silly: Prilepil som základy hotela.Tak som mal čas na tie zábery.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

No, super. Teraz budeš môcť vysvietiť niektoré okienka a niektoré nie a bude to bomba. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@Anonymný 46)
Skúsený člen
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
Topic starter  

No, super. Teraz budeš môcť vysvietiť niektoré okienka a niektoré nie a bude to bomba. 🙂

Veď to bol môj zámer,aby nesvietil celý hotel naraz.Keď ho osadím na miesto a pozapájam tak bude aj dokumentácia 😆


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2858
 

HUDI: vidím, že si sa poriadne pochlapil a určite dokážeš montovať rýchlejšie ako naši údržbári. Teda montážne práce máš za sebou, už len aby dobre dopadla revízia. Inak hotel nebudeš môcť sprevádzkovať. Zákony §§§ proste neobídeš !!! :kiss: Vyzerá to samozrejme veľkolepo a môžem skonštatovať, že si to dal. KLOBÚK DOLE !!! Ako sa hovorí. A ja sa pri tom ešte aj ukloním !!!


   
OdpovedaťCitácia
(@Anonymný 46)
Skúsený člen
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
Topic starter  

HUDI: vidím, že si sa poriadne pochlapil a určite dokážeš montovať rýchlejšie ako naši údržbári. Teda montážne práce máš za sebou, už len aby dobre dopadla revízia. Inak hotel nebudeš môcť sprevádzkovať. Zákony §§§ proste neobídeš !!! :kiss: Vyzerá to samozrejme veľkolepo a môžem skonštatovať, že si to dal. KLOBÚK DOLE !!! Ako sa hovorí. A ja sa pri tom ešte aj ukloním !!!

Samba poklona od teba má teší.No ale to bola asi najtašia stavba.tie druhe už pôjdu ľahšie.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Hotel je super, verím, že aj zvyšok bude. 😉 B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

No ako Hudi, koľajisko pokračuje, alebo stagnuješ? Ja som bol práve trochu na povale štrkovať, ale došiel mi štrk, takže musím vystriehnuť suseda, on ešte má... 🙂 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@Anonymný 46)
Skúsený člen
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
Topic starter  

No aby ste nepovedali,že za ten čas som nič nerobil,tak tu pripájam pár záberov.Zrenovovaný sklad oleja a pripravená práca na vrátnici na pílu.


Na paneli sa ešte pracuje. 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@Anonymný 46)
Skúsený člen
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
Topic starter  

Tak teraz mi zasich lepidlo.Tak som odbehol k PC a posielam foto toho panela.

Ešte všetko otapetujem a nakreslím koľajisko a to bude hotovo


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Tak teraz mi zasich lepidlo.Tak som odbehol k PC a posielam foto toho panela.

Ešte všetko otapetujem a nakreslím koľajisko a to bude hotovo

Skvelé HUDI. 🙂
Vidím, že koniec októbra sa nesie v duchu ovládacích pultov ... 🙂 🙂 🙂
Držím palce, pre mňa je tvorba ovládacieho pultu za horizontom kam dovidím .... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Super Hudi, vyzerá to sľubne 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@Anonymný 46)
Skúsený člen
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
Topic starter  

Moja Anička pečie koláče a pracujem na koľajisku,ale sem tam idem jej pomôsť aj s dcérou Zuzkou.Začal som teraz robiť na krajinke,čo je najoblubenejšia dedová činnosť 🙂 Je to len začiatok.

Niesom dobrý fotograf,tak sa ospravedlňujem za záber vonkajšieho osvetlenia skladu


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2858
 

HUDI: ty si u mňa normálne frajer, veď ty modeluješ, čo ja vôbec nedokážem. Preto Vás všetkých obdivujem, čo modelujete. Ja som normálne v off-side. Vidím, že robíš skaly a ten sklad ti pekne svieti. U mňa na koľajisku nesvieti ani jedna budova, takže zase si lepší. Len tak ďalej ja sa veľmi s tebou teším, rád sa pozerám na modelovanie iných.


   
OdpovedaťCitácia
(@Anonymný 46)
Skúsený člen
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
Topic starter  

Samba od teba je to úžasný kompliment. 🙂 Ja som dosť často na tvojom koľajisku a pozerám čo sa ako robí.Detajli zasa odkukávam u našeho znamého DEDA.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
 

Moja Anička pečie koláče a pracujem na koľajisku,ale sem tam idem jej pomôsť aj s dcérou Zuzkou.Začal som teraz robiť na krajinke,čo je najoblubenejšia dedová činnosť 🙂 Je to len začiatok.

Niesom dobrý fotograf,tak sa ospravedlňujem za záber vonkajšieho osvetlenia skladu

... ale to máte doma pekne rozdelené 🙂

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
(@Anonymný 46)
Skúsený člen
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
Topic starter  

Mám len takú maličkosť. 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 3 / 5

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá