Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Koľajisko HO

113 Príspevky
6 Užívatelia
0 Likes
15.2 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Presne ako píšeš. Sa teším ako malý chlapec, ale nie len z darčekov, ale že ma prišiel pozrieť náš dedo.. Nemôžem si odpustiť, musím pridať jednu malú chuťovku s diorámy...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Na tom obrázku je vidieť kto je PÁN LESA !!! :kiss: KRÁSNE a stačí taká malá postavička. Už aby som si aj ja našiel čas na moje modelovanie. :angry:


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Na tom obrázku je vidieť kto je PÁN LESA !!! :kiss: KRÁSNE a stačí taká malá postavička. Už aby som si aj ja našiel čas na moje modelovanie. :angry:

Ďakujem za pochvalu. Len pre zaujímavosť, vieš čo som mal tú Škodu 1200 vo farbách VB, tak už ju postupne prerábam na Verejná Bezpečnosť... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Dovolil som si pridať zopár fotiek VB v starom pôvodnom nátere. Popisy kúpené na nfmodely.sk (skrytá reklama). Pracuje sa s nimi výborne, sú naozaj kvalitné. Naozaj dobrá investícia, nakoľko modely to skvele oživilo.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Tak Marek toto vyzerá naozaj dobre. Ako naozajstné. Myslím že chlapík pod mostom sa trochu aj naľakal, keď ho tak zblokovali príslušníci Verejnej bezpečnosti. Vidím, že popisy sa nám podarili dobre navrhnúť a na tieto autíčka krásne pasujú. 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Ešte teraz ma napadlo, že som ti zabudol dodať modré majáky na strechu, takže v budúcej zásielke mi nazabudni pripomenúť. :pinch:


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Ešte teraz ma napadlo, že som ti zabudol dodať modré majáky na strechu, takže v budúcej zásielke mi nazabudni pripomenúť. :pinch:

V pohode, veď nehorí. A keby aj, mám aj hasičov... 😀

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@Anonymný 46)
Skúsený člen
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
Topic starter  

Marek pekne darčeky ti dal dedo.Ten jeleň tam sekne.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Marek pekne darčeky ti dal dedo.Ten jeleň tam sekne.

Ďakujem Hudi, ale najviac sa aj tak teším, že ma bol pozrieť, pokecali sme a že aj pochválil moje modely. A keď taký veľký modelár ako náš dedo pochváli modely, tak si vieš predstaviť, ako som narástol... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Tam kde sa náš Dedo objaví, vždy zavládne krásna atmosféra a nastane nezvyčajný pocit. Aspoň ja tak vnímam stretnutia s týmto charismatickým človekom. Už sa neviem dočkať nášho každoročného stretnutia. :woohoo:


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

chlapi, Norbi! Marek! neondite ma, nepreháňajte... nerobte zo mňa odľuda :sick: v skutočnosti som jeden drzý dedek, ktorý je rád, že sa so mnou kamarátite 😆 😆 😆
Bolo to fajn stretko a príjemné spestrenie nášho výletíku na ceste do Blavy... pokukal som s údivom :ohmy: nové Marekove modelíky a pochutili sme si na Evkinom excelentnom :silly: koláčiku, ktorý isto piekol Marek, ale nepriznal sa, lebo sa skromne hambil 🙂

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

chlapi, Norbi! Marek! neondite ma, nepreháňajte... nerobte zo mňa odľuda :sick: v skutočnosti som jeden drzý dedek, ktorý je rád, že sa so mnou kamarátite 😆 😆

No hovor si čo chceš Dedo, ja viem čo cítim, keď nás poctíš svojou prítomnosťou. Chcem však uviesť, že rovnako dobre sa cítim v spoločnosti hociktorého modelára s ktorým sa stretávam na našich každoročných stretnutiach. Je to fajn. ĎAKUJEM !!!


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

chlapi, Norbi! Marek! neondite ma, nepreháňajte... nerobte zo mňa odľuda :sick: v skutočnosti som jeden drzý dedek, ktorý je rád, že sa so mnou kamarátite 😆 😆

No hovor si čo chceš Dedo, ja viem čo cítim, keď nás poctíš svojou prítomnosťou. Chcem však uviesť, že rovnako dobre sa cítim v spoločnosti hociktorého modelára s ktorým sa stretávam na našich každoročných stretnutiach. Je to fajn. ĎAKUJEM !!!

... jo jo je to vždy moc fajn !!!

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
(@Anonymný 46)
Skúsený člen
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
Topic starter  

No kamoši tak som rozbehol tu rekonštrukciu hotela. Prikladám aj foto dokumentáciu.Dúfam,že tie zábery budú dobré.

[attachment:2]Začiatok rekonš..jpg[/attachment


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

držím palce Hudi, nech sa ti dielko podarí B)

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Jéj, aký pekný Hotel. Držím palce, veď si elektrikár, tak to dáš... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@Anonymný 46)
Skúsený člen
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
Topic starter  

Tak chalani dnes som troška fušoval do elektriky a takto to dopadlo.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Vidíš Hudi, vyzerá to skvele. Budeš osvetlovať aj iné poschodia alebo okienka? Toto je ozaj pekné. Dobrá práca

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

HUDI: tak si to predsa dal. Na môj vkus trochu silné svetlo, ale fotky môžu skresľovať. 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

SAMBA:
máš pravdu, fotky skresľujú, ja som sa tiež snažil nafotiť niečo z nočného koľajiska, ale nie je to ono.
Nedokázala to ani kamera...
Takže aj hotel môže mať úplne iný svit, než aký sa zdá na fotke.
Len tak ďalej HUDI...
😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

SAMBA:
máš pravdu, fotky skresľujú, ja som sa tiež snažil nafotiť niečo z nočného koľajiska, ale nie je to ono.
Nedokázala to ani kamera...
Takže aj hotel môže mať úplne iný svit, než aký sa zdá na fotke.
Len tak ďalej HUDI...
😉

Presne tak. Plne súhlasím. Ja mám na svojom koľajisku model vagónu klubu železničných modelárov aj s imitáciou koľajiska, návštevníkmi a tak, ale nikdy sa mi to nepodarilo odfotiť osvetlené, nakoľko fotoaparát z toho urobí riadnu ziaru... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Tak chalani dnes som troška fušoval do elektriky a takto to dopadlo.

chutnučké Hudi... len tak ďalej 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Takže preto som musel nechať rozsvietené svetlo v miestnosti, keď som fotil sneženie 2015 pod pouličnými lampami. Ale ja som to dokázal aj pri úplnej tme, keď bolo v miestnosti zhasnuté, len som na trafe upravil volty, aby tie svetlá tak nežiarili. Ale to u led diód asi nejde tak ľahko ako u žiaroviek, čo mám ja pouličnom osvetlení. :huh: :blink: :silly: :S


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Takže preto som musel nechať rozsvietené svetlo v miestnosti, keď som fotil sneženie 2015 pod pouličnými lampami. Ale ja som to dokázal aj pri úplnej tme, keď bolo v miestnosti zhasnuté, len som na trafe upravil volty, aby tie svetlá tak nežiarili. Ale to u led diód asi nejde tak ľahko ako u žiaroviek, čo mám ja pouličnom osvetlení. :huh: :blink: :silly: :S

Dá sa to aj pri diódach, len ľudia si to väčšinou robia na stále napätie... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@Anonymný 46)
Skúsený člen
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
Topic starter  

To nieje všetko.Dnes som robil poschodie,ktoré som pripravil na zapojenie diod.Marek keď tam dám silnejší odpor tak to by asi malo svietiť slapšie.Mám tam teraz 0,68 ohm keď tam dám asi 1,46 ohm tak to bude svietiť slapšie? :dry: Ešte k tomu osvetleniu.Idem,alebo chcem osvetliť všetký okná aj tie na štite.Sú okrúhle,tak to bude paráda.


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 2 / 5

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá