Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Ocinove N-ko

836 Príspevky
9 Užívatelia
1 Likes
80.7 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Tak a je to tu. Pár dní dozadu som si priniesol drevo na rám Ocinovho N-ka. Pár minút dozadu som to dal s pomocou Adama a Erika (ktorý sa aj trochu zlakol pri vŕtaní) zalepil a stiahol dlhými skrutkami. Drevo bolo výborne napílené a presné, preto sa to robilo ľahko, išlo to ako po masle. Aj pravý uhol sme trafili na prvý krát. Ešte to asi dodatočne pre istotu spevním uholníkmi.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Citácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Verím, že táto téma a aj stavba tohoto koľajiska bude sledovaná. Určite mnou. Táto stavba má velikánsku váhu, lebo je to stavba na počesť veľkého modelára. Veľmi rád ti pri tejto stavbe aj pomôžem. Ako prvé už máš u mňa stavbu domčeka v ktorom vyrastal a žil tvoj otec na kopaniciach. Domček ako stavebnica laser-cut Atelier WEPE.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Samba, ďakujem veľmi pekne. Na stavbu sa vcelku teším, bude to veľmi zaujímavá zmena a dobrá skúsenosť, aj keď to bude pre mňa veľmi ťažká a smutná stavba koľajiska. Oveľa radšej by som uverejňoval stavbu koľajiska mojim ocinom. Najradšej by som bol, keby to on sám mohol stavať. 🙁

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Samba, ďakujem veľmi pekne. Na stavbu sa vcelku teším, bude to veľmi zaujímavá zmena a dobrá skúsenosť, aj keď to bude pre mňa veľmi ťažká a smutná stavba koľajiska. Oveľa radšej by som uverejňoval stavbu koľajiska mojim ocinom. Najradšej by som bol, keby to on sám mohol stavať. 🙁

Ale MAREK, veď tvoj otec ho s tebou stavia. Nevšimol si si ??!!


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Samba, ďakujem veľmi pekne. Na stavbu sa vcelku teším, bude to veľmi zaujímavá zmena a dobrá skúsenosť, aj keď to bude pre mňa veľmi ťažká a smutná stavba koľajiska. Oveľa radšej by som uverejňoval stavbu koľajiska mojim ocinom. Najradšej by som bol, keby to on sám mohol stavať. 🙁

Ale MAREK, veď tvoj otec ho s tebou stavia. Nevšimol si si ??!!

Veď áno, ale aj tak som to myslel, že by som bol radšej zverejňoval jeho prácu. Stále mi je smutno a ver mi, že na neho myslím každý deň

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

To je samozrejmé MAREK, preto sa toto dielo podarí a viem, že bude veľkolepé.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1395
 

Aj ja sa na stavbu tohoto koľajiska teším ako malý chlapec, je v tom istá symbolika a s dedovým enkom, ktoré je stavané na rovnakom základe, vytvoríme super duo 🙂 Hlavu hore, časom sa ten pohľad zmení a bude ti prinášať iba dobré pocity ako mne - ver tomu!

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Ďakujem Vám všetkým za povzbudivé slová. Dúfam dedo, že máš pravdu a môj pohľad na to sa časom zmení.
Ináč, ver tomu dedo, že Ťa budem stále otravovať prosbami o radu.. 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Marek, myslím, že ako radcu si si nemohol vybrať lepšie. Len neviem, či budeš dedovi všetko rozumieť, vieš že je z inej planéty!!! :dry:


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

No veď toto. Musím pozrieť na ebay, či tam je slovník UFO-Slovenský... 😀

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Ale som presvedčený, že reči modelára my všetci budeme rozumieť. Ja mu hlavne rozumiem, keď to vidím aj zmodelované. Proste lepšie raz vidieť ako 100x počuť.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Ale som presvedčený, že reči modelára my všetci budeme rozumieť. Ja mu hlavne rozumiem, keď to vidím aj zmodelované. Proste lepšie raz vidieť ako 100x počuť.

Presne ako píšeš. Dedo je veľmi skúsený a určite mi dobre poradí. Ale určite mi aj vy ostatní dobre poradíte. B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Rám mám v podstate hotový, musím ale vymyslieť miesto, kam to umiestnim a ako. Zavesím to na stenu alebo k tomu urobím nožičky? :unsure:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1395
 

... Ináč, ver tomu dedo, že Ťa budem stále otravovať prosbami o radu.. 😉

teším sa B)

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1395
 

... Len neviem, či budeš dedovi všetko rozumieť, vieš že je z inej planéty!!! :dry:

😆 😆 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1395
 

Rám mám v podstate hotový, musím ale vymyslieť miesto, kam to umiestnim a ako. Zavesím to na stenu alebo k tomu urobím nožičky? :unsure:

zaves na stenu ako obraz, rám je pevný... aj ja pôjdem v budúcnosti možno týmto smerom B)

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

To by šlo, nie zlý nápad. Pôvodne som myslel, že ho asi zavesím ako poličku, ale toto sa mi pozdáva viac 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1395
 

myslím si, že by to mohlo vyzerať docela zaujímavo taký plastický obraz (3D)... a ak nie, no tak si to proste spravím inak 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Ja som premýšlal, že by sa to dalo dať dnom von ako prednú stranu do "komody" alebo niečo ako takej skrinky, na klzné pánty, že by sa to vyklápalo. Teda pánt by mohol byť napríklad v 1/3 výšky koľajiska, teda vrch by sa vyklopil von a spodok by sa mierne zasunul do skrinky. Teda priestorovo nenáročné, chránené pred prachom a UV žiarením a ľahko sprevádzkovateľné.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1395
 

tiež výborný nápad - záleží od možností...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
(@Anonymný 46)
Skúsený člen
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Dedo taký vyklápaci rám som mal aj ja.Malo to len jednu nevíhodu,že musíš počítať so stromami na kopci.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Neviem, či si čítal môj článok ohľadne N-kového koľajiska, ktoré idem stavať, tak ozrejmím tu: http://marek-vlaky.eu/index.php/ocinove-n-ko?option=com_content&view=article&id=38:ocinove-n-ko - to pôvodné H0-kové koľajisko bolo v takom vyklápacom ráme a bolo to naozaj spratné. S tými stromami sa vždy ráta, ale aj tak ďakujem za doplnenie informácie, nakoľko nie všetkých by to mohlo napadnúť. 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Po dvoch dňoch práce na mojej prvej stavbe - drevenici v N-ku zverejňujem fotky skompletizovanej budovy. Je to veľmi podobný dom, v akom vyrastal môj ocino, ale on vyrastal tuším v celo-murovanom dome. Takú však atelier wepe zatiaľ neponúka, tak aspoň takto symbolicky dlhý a úzky dom do dedinky Kopanice, v ktorom vyrastal môj ocino. Občas mierna "capka" od lepidla, ale to nie je problém. Už len nafarbiť a pridať trámy na štíty domu. Následne ešte musím vyrobiť nejakú základňu, asi s kameňa a šup do vitrínky, kde si počká na umiestnenie do koľajiska. A dedo, máš pravdu, je to mrňavé, je to piplačka, ale dá sa to zvládnuť. Už sa teším na ďalšie stavby.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Ach Vy N-kári, tak to tu pekne rozbiehate. Marek pekná stavba a vidím, že zámožnejší si dovolia 1€ na porovnanie veľkosti (maličkosti) a tí menej zámožný len 10 centov. :pinch: 😆 Ale nie naozaj sranda musí byť. Je vidieť, že je to naozaj maličké, ale stavbička ako vyšitá. 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

No keď v peňaženke mám iba jeden cent a jedno euro. Tak centom som nechcel traposit... 😀

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 34

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá