Dedovo enko - domác...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Dedovo enko - domáce koľajisko 350 x 50

692 Príspevky
9 Užívatelia
0 Likes
69.3 K Zobrazenia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1403
Topic starter  

Milí, mladí a zrelí mašinkári, vláčikovia, autíčkari, domčekári, krajinkári, stavitelia mostov a ciest, tunelári, jednoducho všetci tvorcovia a realizátori rôznych možných aj nemožných pidi nápadov ...
Pri príležitosti dokončenia prvej polovice Dedovho Enka a s ohľadom na skutočnosť, že existuje toto skvelé fórko, dovoľujem si otvoriť novú tému.
Prajem vám, aby ste sa tu viac tešili ako čertili a vopred vám ďakujem za vaše prísne pohľady a z toho plynúce odporúčania, ktoré ak padnú na úrodnú pôdu budú mať za následok, že budem pracovať (modeláriť) lepšie.
Ešte nikdy som vo svojej modelárskej "kariére" nebol tak ďaleko ako dnes. Ešte nikdy sa mi nepodarilo finálne dokončiť ani len kúsok koľajiska, ešte nikdy som si nemohol sadnúť, otvoriť šampanské a kochať sa pohľadom na niečo dokončené...
Prijmite preto pozvanie na malú exkurziu a verte mi, že som sa snažil pre vás pripraviť tie najkrajšie zábery, ktoré sa čo najviac približujú realite.

Váš dedo

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

No dedo, to bude ťažké, ale môžeš sa spoľahnúť. Len čo niečo nájdem, tak si píš, že sa Ti ozvem priamo sem. Ale neviem, či sa to hodí, keď si 175,9 krát lepší krajinkár ako ja...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Ako som už napísal v inej téme.
Tvoje fotečky som zhltol ako chutnú čokoládu na posedenie.
Ešte veľa krát naprší a potom uschne, než aj ja budem môcť otvoriť šampanské....

GRATULUJEM.
Skvelá práca, skvelé zábery.
Si proste FIŠKUS. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1403
Topic starter  

No dedo, to bude ťažké, ale môžeš sa spoľahnúť. Len čo niečo nájdem, tak si píš, že sa Ti ozvem priamo sem. Ale neviem, či sa to hodí, keď si 175,9 krát lepší krajinkár ako ja...

Ty si ale brepta B)

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Náš Dedo: chcem Ti poďakovať za otvorenie tejto témy, kde sa budú postupne odhaľovať ďalšie postupy prác na druhej časti koľajiska Dedovho enka II. Píšeš aby sme sa viac tešili ako čertili!!! Ale nehnevaj sa na mňa okrem tešenia z pohľadov na Tvoje umenie, nám ostatným (no hlavne mne) neostáva nič iné ako sa čertiť, nad tým, že na Teba asi nikdy nedosiahneme. Ale musím napísať aj druhú pravdu, že mi to vôbec nevadí, lebo Tvoje umenie ani netúžim nejako prekonať a nemám ani nádej sa k nemu nejako blízko priblížiť. Modelovanie je o tom aby sme si plnili naše sny v tomto krásnom hobby. Viem, že Ty si si teraz polovicu toho sna už dokázal splniť. Ja som to ešte nedokázal (aj keď to nie je úplne pravda, ale to je o inom), ale snáď sa aj ja budem vedieť niekedy v blízkej dobe s niečim "duchaplným" pochváliť. Mne prináša radosť tešiť sa aj s radosti iných, takže sa teším s Tebou Dedo.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1403
Topic starter  

Ako som už napísal v inej téme.
Tvoje fotečky som zhltol ako chutnú čokoládu na posedenie.
Ešte veľa krát naprší a potom uschne, než aj ja budem môcť otvoriť šampanské....

GRATULUJEM.
Skvelá práca, skvelé zábery.
Si proste FIŠKUS. 😉

Ďakujem, isto otvoríš a potom zasa ja budem čakať kým uschne ... B)

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1403
Topic starter  

Náš Dedo: chcem Ti poďakovať za otvorenie tejto témy, kde sa budú postupne odhaľovať ďalšie postupy prác na druhej časti koľajiska Dedovho enka II. Píšeš aby sme sa viac tešili ako čertili!!! Ale nehnevaj sa na mňa okrem tešenia z pohľadov na Tvoje umenie, nám ostatným (no hlavne mne) neostáva nič iné ako sa čertiť, nad tým, že na Teba asi nikdy nedosiahneme. Ale musím napísať aj druhú pravdu, že mi to vôbec nevadí, lebo Tvoje umenie ani netúžim nejako prekonať a nemám ani nádej sa k nemu nejako blízko priblížiť. Modelovanie je o tom aby sme si plnili naše sny v tomto krásnom hobby. Viem, že Ty si si teraz polovicu toho sna už dokázal splniť. Ja som to ešte nedokázal (aj keď to nie je úplne pravda, ale to je o inom), ale snáď sa aj ja budem vedieť niekedy v blízkej dobe s niečim "duchaplným" pochváliť. Mne prináša radosť tešiť sa aj s radosti iných, takže sa teším s Tebou Dedo.

Isto sa budeš vedieť skoro s niečim pochváliť, veríme tomu všetci... a nerob si vrásky - robíš toho pre modelársky svet oveľa viac ako my všetci dokopy... Vieš, mne sa to moje krajinkárstvo páči, lebo je to proste pre moje oči skutočne pekné, ale rovnakým dielom sa mi páči aj to všetko ostatné, čo ide zasa za tebou a za vami všetkými - a to obdivujem zasa ja 🙂

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Dedo: no vidíš a ešte to dokážeš napísať zelenou farbou a všetko tak pekne vysvetliť a potom aby sme sa my ostatní ne 👿 !!! Ja to ani len tou zelenou nedokážem, ako ty !!! Ale nevadí, lebo ja som s tých, ktorých viac tešia úspechy iných ako mňa samého. Ale sľubujem, že aj ja sa v blízkej dobe s niečim pochválim. Neviem, presne kedy ale chcel by som naozaj v blízkej dobe.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1403
Topic starter  

Dedo: no vidíš a ešte to dokážeš napísať zelenou farbou a všetko tak pekne vysvetliť a potom aby sme sa my ostatní ne 👿 !!! Ja to ani len tou zelenou nedokážem, ako ty !!! Ale nevadí, lebo ja som s tých, ktorých viac tešia úspechy iných ako mňa samého. Ale sľubujem, že aj ja sa v blízkej dobe s niečim pochválim. Neviem, presne kedy ale chcel by som naozaj v blízkej dobe.

Držím palečky a posielam ti kúsok svojho času, lebo ja teraz idem modelársky stagnovať ....

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1403
Topic starter  

Dobrú noc páni Modelári, idem oddychovať ...
Prajem vám slnečné jarné dni a užite si sviatočky s tými najbližšími ...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Dobrú noc páni Modelári, idem oddychovať ...
Prajem vám slnečné jarné dni a užite si sviatočky s tými najbližšími ...

No a teraz už určite nezapím !!!


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Super fotka dedo, úžasný záber...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1403
Topic starter  

Priatelia, dnes som na rajče pridal pár nočných záberov z dokončenej časti koľajiska. Kvalitu a aranžmá berte prosím s rezervou - učím sa a ešte dlho budem...
Na všetkých záberoch sú zasvietené úplne všetky svetlá, ktoré momentálne svieťa. Prirodzenejšie to bude vyzerať až spravím ovladací panel a budem môcť svietenie regulovať... Niektoré lampy sú od výroby veľmi žiarivé, niektoré dávajú svetlo slabšie. S tým sa budem musieť (až nebudem mať čo robiť) taktiež popasovať.
Inak sa to, myslím, ale pozrieť dá...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Priatelia, dnes som na rajče pridal pár nočných záberov z dokončenej časti koľajiska. Kvalitu a aranžmá berte prosím s rezervou - učím sa a ešte dlho budem...
Na všetkých záberoch sú zasvietené úplne všetky svetlá, ktoré momentálne svieťa. Prirodzenejšie to bude vyzerať až spravím ovladací panel a budem môcť svietenie regulovať... Niektoré lampy sú od výroby veľmi žiarivé, niektoré dávajú svetlo slabšie. S tým sa budem musieť (až nebudem mať čo robiť) taktiež popasovať.
Inak sa to, myslím, ale pozrieť dá...

Dedo, naozaj nádherné zábery. S tou intenzitou svetla to nie je až tak zlé, ale určite to zvládneš. Pri modeloch je to problém dodržať modelovo, nakoľko napríklad pouličné lampy svietia v skutočnosti menej, čo sa pri modelových lampách ťažko imituje. Možno použitie led s menším uhlom svietenia a trosku väčší odpor 😉 Ale aj napriek tomu považujem Tvoje koľajisko za najdokonalejšie, aké som kedy videl. Nebudem to extra rozpisovať, na to tu je Samba 😉 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1403
Topic starter  

... Nebudem to extra rozpisovať, na to tu je Samba 😉 🙂

😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

No čo povedať (napísať)?! Tieto večerno-nočné zábery ma tiež vedia dostať. Dedo to že si použil kombináciu žltých a bielych svetiel je geniálne. Presne tak ako naozaj a ja pokiaľ niekedy budem osvetľovať moje koľajisko (to by som sa skôr musel dostať ku krajinkáreniu :pinch: ) budem dokonca na jednej stanici používať kombináciu žltých a bielych svetiel na staničných lampách, tak ako to naozaj je aj v skutočnosti. Netreba sa toho báť. Teda po zhliadnutí toho že svieti aj ten "prťavučký" skúter som išiel do kolien a takmer som to neustál. "Unbelievably" !!! :ohmy: Tieto zábery len potvrdzujú ako sa sa s touto krajinkou vyhral. Pokiaľ ide o tie slniečka svetielok staničných lámp, myslím, že sa to sá dosiahniť fotením cez celofán, ktorý treba prejsť hrebeňom v požadovanom tvare lúčov svetla. ak som napísal blbosť, tak sa ospravedlňujem, Ale takto isto sme tento efekt dosahovali pri nočnom fotení mesta, alebo kultúrnych pamiatok vo večerných fotkách.
Takže na koniec ešte raz SI FRAJER DEDO !!! No počkaj na stretnutí si to vypiješ !!!


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1403
Topic starter  

No čo povedať (napísať)?! Tieto večerno-nočné zábery ma tiež vedia dostať. Dedo to že si použil kombináciu žltých a bielych svetiel je geniálne. Presne tak ako naozaj a ja pokiaľ niekedy budem osvetľovať moje koľajisko (to by som sa skôr musel dostať ku krajinkáreniu :pinch: ) budem dokonca na jednej stanici používať kombináciu žltých a bielych svetiel na staničných lampách, tak ako to naozaj je aj v skutočnosti. Netreba sa toho báť. Teda po zhliadnutí toho že svieti aj ten "prťavučký" skúter som išiel do kolien a takmer som to neustál. "Unbelievably" !!! :ohmy: Tieto zábery len potvrdzujú ako sa sa s touto krajinkou vyhral. Pokiaľ ide o tie slniečka svetielok staničných lámp, myslím, že sa to sá dosiahniť fotením cez celofán, ktorý treba prejsť hrebeňom v požadovanom tvare lúčov svetla. ak som napísal blbosť, tak sa ospravedlňujem, Ale takto isto sme tento efekt dosahovali pri nočnom fotení mesta, alebo kultúrnych pamiatok vo večerných fotkách.
Takže na koniec ešte raz SI FRAJER DEDO !!! No počkaj na stretnutí si to vypiješ !!!

Norbi, ty sa nezmeníš 😆 , ale vypijem si to rád... ani nevieš akou si pre mňa motiváciou, najradšej by som sa do toho zasa pustil a hneď pokračoval, no žiaľ nie to teraz času, musím aj iné povinnosti riešiť... mám hrniec nápadov a najradšej by som ich zrealizoval hneď 👿

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

... mám hrniec nápadov a najradšej by som ich zrealizoval hneď 👿

Tak len do toho... 😉 B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Dedo: ver že za velikánsky hrniec (vajling) nápadov mám aj ja a za velikánsky šuflík nachystaných projektov (lokomotívy a vagóny), ale jediné čo nemám je čas. To ma v poslednej dobe doslova s...e (hnevá) ale čo už. Snáď dozrie čas a aj ja budem vedieť prispieť svojou troškou do mlyna. 🙁


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Dedo: ver že za velikánsky hrniec (vajling) nápadov mám aj ja a za velikánsky šuflík nachystaných projektov (lokomotívy a vagóny), ale jediné čo nemám je čas. To ma v poslednej dobe doslova s...e (hnevá) ale čo už. Snáď dozrie čas a aj ja budem vedieť prispieť svojou troškou do mlyna. 🙁

😉 a čas je akože problém? 😉 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: !!! :angry: :angry: :angry: !!!


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

DEDO:
Aspoň na chvíľku som sa dostal k netu...
Mrkol som na Rajče a.....
ČI je deň a či noc, Tvoja KRASOTA má vždy čarovnú moc. 🙂
Nádhera, gratulujem.
😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Dedo: ver že za velikánsky hrniec (vajling) nápadov mám aj ja a za velikánsky šuflík nachystaných projektov (lokomotívy a vagóny), ale jediné čo nemám je čas. To ma v poslednej dobe doslova s...e (hnevá) ale čo už. Snáď dozrie čas a aj ja budem vedieť prispieť svojou troškou do mlyna. 🙁

😉 a čas je akože problém? 😉 🙂

Marek:
Si šťastný človek.... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

No čo povedať (napísať)?! Tieto večerno-nočné zábery ma tiež vedia dostať. Dedo to že si použil kombináciu žltých a bielych svetiel je geniálne. Presne tak ako naozaj a ja pokiaľ niekedy budem osvetľovať moje koľajisko (to by som sa skôr musel dostať ku krajinkáreniu :pinch: ) budem dokonca na jednej stanici používať kombináciu žltých a bielych svetiel na staničných lampách, tak ako to naozaj je aj v skutočnosti. Netreba sa toho báť. Teda po zhliadnutí toho že svieti aj ten "prťavučký" skúter som išiel do kolien a takmer som to neustál. "Unbelievably" !!! :ohmy: Tieto zábery len potvrdzujú ako sa sa s touto krajinkou vyhral. Pokiaľ ide o tie slniečka svetielok staničných lámp, myslím, že sa to sá dosiahniť fotením cez celofán, ktorý treba prejsť hrebeňom v požadovanom tvare lúčov svetla. ak som napísal blbosť, tak sa ospravedlňujem, Ale takto isto sme tento efekt dosahovali pri nočnom fotení mesta, alebo kultúrnych pamiatok vo večerných fotkách.
Takže na koniec ešte raz SI FRAJER DEDO !!! No počkaj na stretnutí si to vypiješ !!!

Dedo:
ak to bude s penou, tak Ti môžeme len závidieť....

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Ivor: tá pijatika pre Deda je jedine s parožím. Príď a uvidíš !!!


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 28

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá