Dedovo enko - domác...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Dedovo enko - domáce koľajisko 350 x 50

692 Príspevky
9 Užívatelia
0 Likes
70 K Zobrazenia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Dedo: ver že za velikánsky hrniec (vajling) nápadov mám aj ja a za velikánsky šuflík nachystaných projektov (lokomotívy a vagóny), ale jediné čo nemám je čas. To ma v poslednej dobe doslova s...e (hnevá) ale čo už. Snáď dozrie čas a aj ja budem vedieť prispieť svojou troškou do mlyna. 🙁

😉 a čas je akože problém? 😉 🙂

MAREK !!! 👿 👿 👿

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

DEDO:
Aspoň na chvíľku som sa dostal k netu...
Mrkol som na Rajče a.....
ČI je deň a či noc, Tvoja KRASOTA má vždy čarovnú moc. 🙂
Nádhera, gratulujem.
😉

Ďakujem, už aby som bol zasa v tom (nuž keď aj iné veci ma bavia 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5032
 

😉 a čas je akože problém? 😉 🙂

MAREK !!! 👿 👿 👿

Prečo na mňa všetci kričia? :unsure: :ohmy: :huh: 😆 :cheer: B) :woohoo: :whistle:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@Anonymný 46)
Skúsený člen
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Dobrú noc páni Modelári, idem oddychovať ...
Prajem vám slnečné jarné dni a užite si sviatočky s tými najbližšími ...

No dedo :ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy: :woohoo: :woohoo: :woohoo:


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2852
 

Pri tohtoročnej dovolenke v Rajeckých Tepliciach sme sa s rodinkou rozhodli, že navštívime Deda v Žiline. On aj s jeho polovičkou nás radi a srdečne privítali v ich príbytku a ja som mal možnosť vidieť dokončenú pravú polovicu Dedovho N-ka, tak ako nám to dedo prezentoval v predchádzajúcich prispevkoch v tejto téme. Pri pohľade na tú krásu som ostal trochu ohúrený a to som už toho v modelárstve videl naozaj neúrekom. Keďže som celú stavbu aj s detailami poznal z príspevkoch, vedel som na čo sa mám zamerať. Je to naozaj práca majstra modelára, akým náš Dedo určite je a celkovom pohľade to tvorilo krásny celok, ktorý má hlavu a pätu a samozrejme každý si v ňom nájde a vždy objaví nejaký príbeh, ktorý sa v tejto krajinke odohráva. Všetko na mňa pôsobilo tak reálne a verne, že som sa cítil ako Guliver vo svojom príbehu. Dokonca v niektorých chvíľach sa mi zdali, že sa postavičky aj pohybujú a stromy sa vo vetre jemne ohýnajú. Proste neuveriteľná krása a reálne zobrazenie krajiny v modelovej železnici. Nie nadarmo som vždy tvrdil a za týmto názorom si aj naďalej stojím, že Dedo je z inej planéty. Dedo: klaniam sa pred tvojím umením a veľmi pekne ďakujem za srdečné privítanie u Vás a že som tú krásu mohol vidieť na vlastné oči. Návšteva u Vás bolo pekným spestrením našej dovolenky. Tešíme sa na stretnutie, kde budeme mať oveľa viac času pohovoriť o všeličom a ako dlho budeme chcieť. Ešte raz ďakujeme Dedo a Veronika.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5032
 

Samba, teším sa s Tebou. Verím, že ste mali super dovolenku (alebo ešte máte?) Raz, keď budem veľký, aj ja budem vidieť dedovo koľajisko na vlastné oči. 🙂 Ak sa podarí, tak niekedy začiatkom jesene by sme chceli ísť pozrieť do Žiliny a urobiť prepadovku dedovi. 🙂 Pozdravuj si všeky kočky doma a držte sa 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Ahojte,dnes som mal vzacnu navstevu,zastavil sa u mna Dedo,som rad ze som sa mohol osobne spoznat z jednym z Vas,sice bolo to len na kratucko ale predsa.Snad sa s ostatnými stretnem na Balogu,a budem vas moct pozvat ku mne na cumendu,a dufam ze sa u mna zdrzite dlhsie 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2852
 

Marek: Už sme doma z dovolenky a dnes som dokonca stihol doma pokosiť aj dvor, takže zajtra pravdepodobne prebehnem aj záhradnú železnicu. Ale nie o tom som chcel, Dedove N-ko je naozaj zážitok vidieť v skutočnosti. Nič lepšie som doteraz na vlastné oči nevidel. Aspoň taký je môj názor. Dedo je proste neskutočný modelár.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5032
 

Marek: Už sme doma z dovolenky a dnes som dokonca stihol doma pokosiť aj dvor, takže zajtra pravdepodobne prebehnem aj záhradnú železnicu. Ale nie o tom som chcel, Dedove N-ko je naozaj zážitok vidieť v skutočnosti. Nič lepšie som doteraz na vlastné oči nevidel. Aspoň taký je môj názor. Dedo je proste neskutočný modelár.

Tak tomu verím. Už len z fotiek cítiť cit pre detaily a zručnosť v modelovaní. Naživo to musí byť neskutočný zážitok. Všetci, čo ste kedy pochválili Ocinove N-ko ste ma potešili, ale keď ho dedo videl naživo a pochválil ho, tak som narástol do výšky aspoň pol metra. Od neskutočného modelára z inej planéty to padlo ako balzam na dušu. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2852
 

Marek: verím, že Dedo tvoje koľajisko pochválil a viem, že je to všetko pravda čo o tvojom koľajisku povedal, lebo on nikdy nehovorí, len tak do vetra. Povzbudivé slová, vždy dobre padnú, tým je odmenená naša námaha.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5032
 

Marek: verím, že Dedo tvoje koľajisko pochválil a viem, že je to všetko pravda čo o tvojom koľajisku povedal, lebo on nikdy nehovorí, len tak do vetra. Povzbudivé slová, vždy dobre padnú, tým je odmenená naša námaha.

Ďakujem Samba. Toto je ale Dedova téma, tu by sme mali chváliť jeho koľajisko a nie moje 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Jaj, jaj, jaj, ako babky na trhu 😆
Norbi: díky za návštevu tebe aj celej rodinke, bolo fajn sa stretnúť, vidieť sa a trošku poklábosiť ...
Aleši: som rád, že som ťa konečne osobne poznal a mal som možnosť vidieť tvoj úžasný projekt naživo, bude to fakt paráda, držím palečky pri stavbe, nech sa darí a nech ti to prináša radosť...

Chalani, videl som novučičkého okuliarnika v akcii, lahôdka v enku ... :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2852
 

Dedo: môžem potvrdiť Okuliarnik a aj zamračená v N-ku od MTB úplná paráda. Mal som možnosť si ich vyskúšať na burze v Prahe, keď ich tam prezentoval zástupca pána Báňu, ktorý nám ich tam doviezol ukázať. N-kári, môžete sa tešiť aj na ďalšie takéto lahôdky od MTB. 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

hmm,o zamracenej viem ze by mala byt na jesen,a dalsie modely?,tak na to som zvedavy,len tak z brucha tipujem ze by to mohla byt 742/466.2 to by bola parada,sudim podla toho co vyrobily v HO,TT
Dedo:dakujem za senniky,uz viem kde ich pouzijem a hlavne dakujem ze si sa u mna zastavil.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2852
 

modeln: zamračená od MTB vyšla v rovnakom čase ako Okuliarnik. Ja som ich premieru zažil vo februári tohto roku na Pražskej burze, ešte len ako ukážku, toho čo MTB v N-ku pripravuje. Ja osobne si myslím, že teraz MTB príde z viacerými farebnými a typovými variantami okuliarnikov a Zamračených a až potom uvedie ďalší model. no sám si neviem tipnúť čo bude nasledovať. Ale tvoj tip môže byť úplne správny, bolo by to logické.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Leto sa pomaly končí a modelárska sezóna sa blíži ... začínam rozmýšľať ako budem pokračovať na ľavej strane a popri tom upravujem okolie koľajiska do vysnívanej podoby B)
začínam od hora - toť foto polotovar 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5032
 

Leto sa pomaly končí a modelárska sezóna sa blíži ... začínam rozmýšľať ako budem pokračovať na ľavej strane a popri tom upravujem okolie koľajiska do vysnívanej podoby B)
začínam od hora - toť foto polotovar 😆

:woohoo: dedo, bombá. Vyzerá to fantasticky. Krásne vitrínky. A ako vidím, aj koľajisko už má pokope obidve polovice. Krása. 🙂 Už aby si začal modelovať. To je obdobie, na ktoré asi väčšina ľudí na tomto fóre čaká. 🙂 B) 😉 :whistle:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

jo, jo, aj mne sa to páči... docela ma to prekvapilo, že to takto ukáže... trošku som sa toho bál...
čaká ma inštalácia svetielok, chcem nasvietiť vitrínky aj koľajisko ...
čaká ma úprava pozadia, popredia a maľovanie celej steny ...
čaká ma zapojenie koľajiska na ovládací pult ...
a potom to konečne začne :silly: :silly: :silly:
a diať sa to všetko bude niekde tu:

B)

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Leto sa pomaly končí a modelárska sezóna sa blíži ... začínam rozmýšľať ako budem pokračovať na ľavej strane a popri tom upravujem okolie koľajiska do vysnívanej podoby B)
začínam od hora - toť foto polotovar 😆

Pekné a doslova reprezentačné vitrínky 🙂 🙂 🙂
Štartovacia rampa vzorovo pripravená, ciele stanovené, tak smelo do toho, držím palce... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Dnes som navštívil neďaleko Žiliny firmu Mravec a zakúpil LED pásiky s príslušenstvom na nasvietenie koľajiska, vitrínok a neviem čoho všetkého ešte... dá sa to rozdeliť na 4 samostatné zóny a ovláda sa to diaľkovým ovládačom... na 5-tich metroch je 1020 led a svieti to super... navyše diaľkové ovládanie umožňuje aj stmievanie, takže úplne super... pri najväčšej intenzite sa dá parádne pracovať aj pozerať... skusmo som si to natiahol a bol som prekvapkaný, že čo to všetko na tom malom kúsku koľajiska mám :ohmy:
foto je iba z mobilu, takže .... (ale viem, že pre foťák to bude malina)

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2852
 

Chalani: krásne si dom zveľaďujete svoje skvosty, až mi je do plaču, lebo ja na takéto radovánky nemám vôbec čas a ani pomyslenie.
Dedo: ... a budiš svetlo - povedal"


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Chalani: krásne si dom zveľaďujete svoje skvosty, až mi je do plaču, lebo ja na takéto radovánky nemám vôbec čas a ani pomyslenie.
Dedo: ... a budiš svetlo - povedal"

... a bolo svetlo ... potom povedal ... a budiš tma ... a išiel som spať 😛 brúúúú

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Chalani: krásne si dom zveľaďujete svoje skvosty, až mi je do plaču, lebo ja na takéto radovánky nemám vôbec čas a ani pomyslenie.
Dedo: ... a budiš svetlo - povedal"

SAMBA:
Aby Ti nebolo ľúto, nie si sám čo nestíha, som rád, že si občas nájdem chvíľku aspoň na prečítanie a pokukanie práce tých druhých. Ale neboj, aj náš čas skôr či neskôr príde. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2852
 

Ivor: v to pevne verím a pomôže mi k tomu snáď nový systém v autoškolách. Viem, že môj čas ešte príde a potom "TO BUDETE KOUKAT" !!! :woohoo: :huh:


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5032
 

Ivor: v to pevne verím a pomôže mi k tomu snáď nový systém v autoškolách. Viem, že môj čas ešte príde a potom "TO BUDETE KOUKAT" !!! :woohoo: :huh:

Nesmierne sa tešíme 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 2 / 28

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá