Dedovo enko - domác...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Dedovo enko - domáce koľajisko 350 x 50

692 Príspevky
9 Užívatelia
0 Reactions
70.1 K Zobrazenia
Adam Duda
(@adam)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

Tieto fotky sa ti podarily. :ohmy: 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Dedo fakt paráda,vitrínky sú pekné,ja mám tiež v plánie niečo také...a to osvetlenie je parádne

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
Topic starter  

Tak konečne svietime pánové :silly: ...
viacej o mojom počínání za posledné dni napíšem neskôr, bo som znaven :blink:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Super dedo. Vznikol krásny kút. Tvoje koľajisko je dokonalé a tie vitríny s osvetlením iba umocnili celkový dojem. Nádhera. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Tak konečne svietime pánové :silly: ...
viacej o mojom počínání za posledné dni napíšem neskôr, bo som znaven :blink:

Je to naozaj fakt krasne,len ma zarazilo,ze vo vitrínach by sa lepsie vynimali tvoje zeleznicne skvosty,nez tie gumokolesaky-ale totok si nevsimaj,trepem z cesty,na vine je riedidlo,dnes som zacal uz 3x striekat pomaranca,drmo,vysiel som z cviku 👿
Naozaj to mas luxusne 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Dedo: čo dodať, úplná paráda. Keďže ja som bol u Vás na návšteve, tak presne viem ako to máš v obýváku rozmiestnené a nejedná sa o kút, ale poriadne dlhú stenu. To, že vo vitrínkach sú kultovky z našich ciest v mierke 1:43 ma neprekvapilo, lebo sme sa o tom rozprávali pri návšteve, keď sme boli u Vás. máš to pekne nasvietené, už len pozadie, aby zmizli tie káble. Ale to viem, že máš už v mysli poriešené. Teším sa tvoje modelovanie pravého boku tvojho superkoľajiska.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
Topic starter  

Aj ja sa teším na modelovanie Norbi a díky vám všetkým, že sa vám to páči...
keď budete mať niekedy cestu okolo Martinskej v Žiline ste vítaní a uvidíte na vlastné oči, že nekecám, že to fakt je tak ako píšem na www :silly: tož sa oboznámte trošku viac >>>

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Dedo:
Paráda. Máš to krááááásne, je to ako zo žurnálu, či nejakej medzinárodnej výstavy modelov..... 🙂 🙂 🙂
Radosť pozerať. ( To, že zakryješ káble pozadím koľajiska je asi samozrejmosť, no a potom to nadobudne ešte iný rozmer....) 🙂
A všetkým členom tohto super fóra môžem len popriať, aby každý z nás mal časom aspoň podobné pekné vitrínky. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Dedo si frajer ! 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
Topic starter  

Po krátkom oddychu sa opäť s nasadením púšťam do práce ... tentoraz je na rade popredie a pozadie koľajiska... sám to ešte nemám do detailu premyslené, ale palečky mi držať môžete 😆
1. najskôr išla dolu fólia z popredia :sick:

2. potom pomocou hrubej sily špeciálne plexi, ktoré o 2 cm presahuje okraj a to nie je žiadúce :blink:

3. no a nakoniec som sa pustil do prípravy pozadia :silly:

to v strede dolu je šuplík - budúci ovladací panel :silly:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Dedo:
Palečky Ti držíme ... 🙂 🙂 🙂
a moc sa na výsledok tešíme.... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

:woohoo: tak to som zvedavý, sa teším na výsledok 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
Topic starter  

Napriek tomu, že mám už takmer dva mesiace v práci blázinec, vždy si tu chvíľku, kým padnem do postele, nájdem aj na to naše hobby ...
kábliky z vitrínok som prekryl 1cm polystyrénom a na povrchu vytmelil. tretiu vrstvu tmelu som tupoval, aby som sa čo najviac priblížil štruktúre okolitej steny. zatiaľ je to fajn - zajtra maľujem :silly:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Vyzerá to super bombovo dedo. :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
Topic starter  

Tak pozadí máme nateraz hotové :silly:

A na poprsí sa pracuje 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Pozadie super, a "poprsie" bude tiež, ale zase píliš? Ajajaj... :O

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

DEDO:
Vidím, že práca Ti ide od ruky a pílka piluje aj sama ( asi je na diaľkové ovládanie ) 😛
S tým pozadím myslím, že viem kam mieriš.
Ale s tým zaujímavo tvarovaným popredím nás napínaš......... Tak držím palce. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Krása,super nápad s polystyrénom..Dedo začal makať na 100%.. To zas budeme "koukat" :ohmy:

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
Topic starter  

Marek: pílim, veru pílim... na pravej strane mám rám do oblúku a vyzerá to v obývačke oveľa lepšie ako ostrý roh naľavo...
a tak ...
Ivor: schválne čo máš na mysli, kam mierim ? lebo ja to ešte neviem... pravda čosika ma napadá, ale zatiaľ to realizovať nejdem... momentálne sa uspokojujem tým, že za koľajiskom nemám bielu stenu, ale istý základ na ktorom sa dá v budúcnosti pracovať, ale teraz si idem hladkať popredie 🙂
Radko: ešte zďaleka nemakám, iba si "pripravujem pôdu", no netuším či mi ostane síl na vlastné modelovanie :sick:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Marek: pílim, veru pílim... na pravej strane mám rám do oblúku a vyzerá to v obývačke oveľa lepšie ako ostrý roh naľavo...
a tak ...
Ivor: schválne čo máš na mysli, kam mierim ? lebo ja to ešte neviem... pravda čosika ma napadá, ale zatiaľ to realizovať nejdem... momentálne sa uspokojujem tým, že za koľajiskom nemám bielu stenu, ale istý základ na ktorom sa dá v budúcnosti pracovať, ale teraz si idem hladkať popredie 🙂
Radko: ešte zďaleka nemakám, iba si "pripravujem pôdu", no netuším či mi ostane síl na vlastné modelovanie :sick:

Ideš si hladkať popredie? Pozdravujem Veroniku... 😉 😛 :whistle:
Viem, že druhý roh máš tiež zaoblený a vyzerá to dobre. Teším sa na výsledok, som nesmierne zvedavý, čo tam plánuješ, ako asi všetci. Ja tipujem, že za koľajiskom bude fototapeta... 🙂 ... alebo si ideš namaľovať (dať namaľovať) umelecké pozadie na mieru?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
Topic starter  

Ideš si hladkať popredie? Pozdravujem Veroniku... 😉 😛 :whistle:
Viem, že druhý roh máš tiež zaoblený a vyzerá to dobre. Teším sa na výsledok, som nesmierne zvedavý, čo tam plánuješ, ako asi všetci. Ja tipujem, že za koľajiskom bude fototapeta... 🙂 ... alebo si ideš namaľovať (dať namaľovať) umelecké pozadie na mieru?

chalani nejdem vás naťahovať, toto nie je hádanka 🙂 fototapeta to isto nebude, to sa nám do izby nehodí... isto budem na pozadí pokračovať, toto je iba základ, ale až na úplný koniec po dokončení celého koľajiska...
predstavu mám asi takú, že na pozadí bude pokračovať koľajisko, ale ako to dosiahnem - to ešte neviem... zrejme to bude kombinácia nerovností, rôznych výstupkov, polostromov, poloskál a samozrejme maľovania :huh: :huh: :huh:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Dedo: vidím, že máš rád priamu úmernosť, ale ja dobre viem, že upravenie pravého rohu má aj praktickú stránku, nie len estetickú. Rohy sú dosť nebezpečné a modriny na stehnách tvojej polovičky by mohli nabádať k myšlienkam na domáce násilie (tak ako som bol pred nedávnom v podozrení aj ja - bodaj ho aj s koberčekom !!). Takže tieto úpravy sú veľmi rozumné a navyše tie obré rohy sú naozaj krajšie. My chlapi obliny predsa máme radi (viem o čom hovorím, lebo sa denne kochám v okrúhlom brušku mojej polovičky 🙂 ).


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
Topic starter  

Pravdu díš Norbi "čo oble - to dobrze"

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Marek: pílim, veru pílim... na pravej strane mám rám do oblúku a vyzerá to v obývačke oveľa lepšie ako ostrý roh naľavo...
a tak ...
Ivor: schválne čo máš na mysli, kam mierim ? lebo ja to ešte neviem... pravda čosika ma napadá, ale zatiaľ to realizovať nejdem... momentálne sa uspokojujem tým, že za koľajiskom nemám bielu stenu, ale istý základ na ktorom sa dá v budúcnosti pracovať, ale teraz si idem hladkať popredie 🙂
Radko: ešte zďaleka nemakám, iba si "pripravujem pôdu", no netuším či mi ostane síl na vlastné modelovanie :sick:

Mal som na mysli plastické pozadie, niečo čo poznajú akvaristi.... kedysi som o tom uvažoval, avšak vzhľadom na fond môjho voľného času zvíťazila jednoznačne "miss" Fototapeta. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
Topic starter  

Áno IVOR, o niečom takom uvažujem do budúcna, ale nateraz sa uspokojujem s týmto a neskôr uvidíme...
Tento víkend sa mi podarilo narezať a nalepiť popredie... mal som z toho trošku obavy, ale nakoniec to vypálilo nad očakávanie dobre... ešte raz zagitujem hlavičky skrutiek a rôzne malé defektíky, vybrúsim, natriem základom na plast a potom vdýchnem celému poprediu onen sivý nádych, ktorý už poznáte z pozadia :silly:
Týmto bude môj kútik pripravený na modelársku sezónu, ktorú sa chystám naštartovať začiatkom novembra 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 3 / 28

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá