Dedovo enko - domác...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Dedovo enko - domáce koľajisko 350 x 50

692 Príspevky
9 Užívatelia
0 Likes
69.3 K Zobrazenia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1403
Topic starter  

Ale pánové, pánové, zasa to brutálne preháňate ... no je pravda, že bez disku to už asi nepojede 😆

Moja radosť je dnes však oveľa väčšia :silly: :silly: :silly:
Lebo som konečne dodetailoval ľavú stranu koľajiska a tým je vlastne HOTOVÉ ...
Keď spravím nejaké fotečky, dám na stránku záverečný článok a potom ...

"Zbóóóhom buď Dedóóvo Enkóóó"

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Nádhera dedo, od septembra, keď som to videl naživo, sa to ale veľmi zmenilo. Dúfam, že sa mi niekedy podarí to vidieť aj v tomto "hotovom" stave 😉 Mimochodom, aký je to pocit mať ukončené enko a už robiť iba H0? 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Dedo: no paráda !!! Zároveň som rád, že si to dokončil a my máme tú česť byť prví, ktorí o tom na svete viem, ale zároveň ma prepadol aj smútok, že to pekné, vždy niečo nové v DedovomEnku už skončilo. Chytá ma taká "nostalgia" či ako sa tomu hovorí. Čo popriať na záver stavby a na začiatok života kompletne dokončeného velikánskeho projektu v najmenšej bežnej modelovej veľkosti??!! Z mojej strany len toľko aby tebe a tvojmu blízkemu okoliu prinášalo pekné pohľady do zmenšeného sveta. Tebe a tvojmu bratovi pri jazdeniach len plynulé a čisté jazdy bez zbytočných zádrhelov. Keď si spomínam na naše zoznámenie, bolo práve pri stavbe tohoto skvostu, kde už vtedy som vedel, že to bude nádherný koncert velikánskeho modelárskeho majstra. Toto koľajisko je najkrajšie N-ko aké som kedy mal možnosť vidieť na vlastné oči. Tebe ako majstrovi chcem nakoniec tohoto krásneho "koncertu" poďakovať a asi budem prvý, ktorý sa postaví a hlasno zatlieska. Ako sa tomu hovorí ??? No predsa STADING OVATION !!! to je jediné čo ma teraz na konci napadá, ako najlepšie ohodnotenie tvojej krásnej modelárskej práci. Môj velikánsky rešpekt pred tebou a hlboký úklon. Ako sa hovorí "Klobúk dole". Určite sa u Vás doma zastavíme s mojou malou rodinkou a budem rád, keď aj moje oko a oko mojej zrkadlovky spočinie na tomto skvoste. Tak nakoniec len jedno velikánke Ď A K U J E M !!!!


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

DEDO:
SAMBA sa tak rozpísal, že naozaj už niet čo dodať. Pripájam sa k potlesku, SKVELÉ ... 🙂
Tvoje N-kové koľajisko je nádherné, tak občas potom zverejni nejakú tú fotečku, z tohto 160 krát zmenšeného sveta.
( Možno aj video )
Nech Ti prináša radosť z jazdenia, ale aj pri každom letmom pohľade na tento Tvoj svet, keď sa Ti potom objaví spokojný úsmev na tvári.

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Podarilo sa ti uzavrieť jednu obrovskú kapitolu a veľmi ma teší,že malé utešené Nko je dokončené. Dúfam,že začneš aj ty vydávať večerníčky s jazdami vznešenou krajinkou ako Ivor. Tož viac slov nemám,lebo ako inak je to parádaa dúfam,že ho čoskoro uvidím na vlastné oči 😉

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1403
Topic starter  

Páni ďakujem, ani neviete aký veľký balvan mi padol zo srdca... od júla mi už hlavou behajú hánulkové myšlienky a docela som sa bál, že enko už nebudem vládať dorobiť... našťastie sa mi to s vypätím všetkých síl podarilo a to maličko, čo mi ostalo zo stavebných materiálov je už uložené na úplnom spodku skrine v jednej krabici s nápisom "N" 😉
Marek
... aký je to pocit? neopísateľný, úžasný, fantastický... je to obrovské zadostiučinenie a najkrajšie na tom je, že sa mi to malé koľajisko stále páči a ani po tých rokoch stavby - by som dnes nič nemenil...
Samba
... ďakujem, áno dedovo enko je približne tak staré ako naša známosť a nostalgia veru prepadla aj mňa... bisťu, to už sa toľko poznáme 😉
Ivor
... ďakujem, obrázky a ak to zvládnem aj videjká určite časom budú... veď na to som sa počas stavby tešil azda najviac a dokonca aj nový pc som si kvôli tomu zakúpil 😉
rzvlaky
... pravdu díš - veru uzatváram kapitolu, tož nech žije ta nová v tej pravej veľkosti... a veru uvidíš veľmi skoro, len čo postavím rámy na depo, položím točňu a pár koľají a pustím do nich prúd 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1403
Topic starter  

Viem, že sa tešíte na nové obrázky rovnako ako ja, no čosika väčšie ma momentálne máta, takže iba takto stroho sa chcem pochváliť, že už aj enko má spojovacie čapy a tým pádom môže byť oveľa častejšie demontované a spätne montované ... ešte mu nájsť dôstojné miestečko, aby sa neurazilo, kým budem depovať 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Majo
 Majo
(@majo)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

DEDO:
Aj tak ti neverím že je už DEDOVO ENKO úplne hotové...
Som si istý,B) že Modelár tvojej kapacity iste ešte niečo nájde čo by sa dalo dorobiť...B) B) B)


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1403
Topic starter  

DEDO:
Aj tak ti neverím že je už DEDOVO ENKO úplne hotové...
Som si istý,B) že Modelár tvojej kapacity iste ešte niečo nájde čo by sa dalo dorobiť...B) B) B)

Nikdy nehovor nikdy, ale je to dosť nepravdepodobné ...
Ono totiž, depíčkom hánulka iba začína a kým sa dostanem ku stavbe celého koľajiska, je toho strašne moc čo sa dá pripraviť vopred - budovy, mosty, zariadenia, lokomotívy 😉 .... je toho strašne moc, čo sa dá pripraviť vopred, takže ja sa vlastne so stavbou koľajiska ani nemôžem ponáhľať - lebo by to bol dlhý čas o veľkom prázdnom priestore plnom dreva a polystyrénu... čo budem môcť pripravím si vopred a potom to bude rýchlejšie kukateľné 🙂 Inak povedané, ak chcem tento svoj nový cieľ dosiahnuť, musím mu venovať všetok voľný čas a nerozmýšlať už nad vylepšením niečoho - čo by sa isto dalo, ale čas nepustí...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1403
Topic starter  

JAK SEM ŽELEZNICU POVĚSIL NA HŘEBÍK 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Vau, to si mal vyrátané? Ešte vymyslieť vrchnáky tunelov s krajinou, ako tam pripevniť... 🙂 Takže už máš miesto na svoje depo 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1403
Topic starter  

Vau, to si mal vyrátané? Ešte vymyslieť vrchnáky tunelov s krajinou, ako tam pripevniť... 🙂 Takže už máš miesto na svoje depo 🙂

vyrátané nie, ale vyšlo to 😉 vrchnáky sú už tam tiež, dva špendlíky a bolo to 🙂

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Skvelé DEDO ! 🙂 🙂 🙂
Takže všetky Tvoje segmenty budú dočasne končiť na stenách Tvojich izieb....
Vyriešil si to vzhľadom na priestor naozaj dokonale.
To bude nevšedný pohľad ! 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1403
Topic starter  

Skvelé DEDO ! 🙂 🙂 🙂
Takže všetky Tvoje segmenty budú dočasne končiť na stenách Tvojich izieb....
Vyriešil si to vzhľadom na priestor naozaj dokonale.
To bude nevšedný pohľad ! 😉

áno, presne tak.... už teraz je to nevšedný pohľad, ale keby ste počuli to frflanie okolo 🙂

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

To poznám.... "Ešte v spálni nemáme koľajisko...." 😀 Pozdravujem Veroniku 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1403
Topic starter  

To poznám.... "Ešte v spálni nemáme koľajisko...." 😀 Pozdravujem Veroniku 😉

ja mám ešte jednu stenu v obývačke voľnú - pripravenú na depíčko, keď budem robiť zasa niečo ďalšie.... no už teraz sa tu cítime ako vo zvieracej kazajke ... nuž čosi treba obetúvať 😆
Hlavne, že sa dá zasa v pokoji pracovať ..................

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

DEDO:
Nádherné zátišie........ 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 28 / 28

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá